PALUBA
March 29, 2024, 12:43:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 472   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk M-84  (Read 2166125 times)
 
0 Members and 15 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #390 on: March 09, 2010, 06:21:20 pm »

Kumbor, da nemaš neku sliku slučajno iz te posete?

Trpe, na Palubi si to pročitao, bilo je već reči o tome. Smiley

Ne mogu da se otmem tom utisku, ovako napamet bez ikakve argumentacije, znači moje lično mišljenje, da su Rusi hteli da vide šta su naši konstruktori (Vladimir_16 i ostala ekipa) unapredili na T-72, odnosno na M-84.
Što bi neko tražio SUV i sve delove koji se razlikuju nego da bi uzeli ono što im treba.
To je bilo ako se ne varam i u samom ugovoru prilikom kupovine licence za T-72.
Intelektualna svojina "na izvolte" za "Dž".


Sliku M-84 iz Kubinke nemam i nijednu nemam iz tog nedostupnog hangara. Imam mnogo drugih i svakako bi bile interesantne, ali su fajlovi veliki, pa moram da editujem. U gužvi sam sa poslom pa ne stižem. Nadam se ubrzo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #391 on: March 09, 2010, 09:18:02 pm »

Ugovorom o prenosu licence je bilo definisano da im damo naš tenk na uvid i sve razlike, zajedno sa dokumentacijom prevedenom na ruski.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #392 on: March 09, 2010, 11:29:16 pm »

Ugovorom o prenosu licence je bilo definisano da im damo naš tenk na uvid i sve razlike, zajedno sa dokumentacijom prevedenom na ruski.
Takav postupak je uobičajen u poslovnom svetu uopšte. Ako to važi za licence, licencne uslove i uopšte industrijsku saradnju u drugim oblastima, zašto to ne bi važilo i za NVO, pa Broker baš i nije u pravu. Otprilike u to vreme su licencu dobili Indusi, Česi i Poljaci, pri čemu smo mi imali čak i daleko nepovoljnije uslove. Milorad Dragojević je u svojoj knjizi to detaljno opisao. Vlado, da li je Dragojević verno preneo šta se događalo sa tim u vezi?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #393 on: March 13, 2010, 04:49:02 pm »

Šema SUV-a na M-84.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sema suv-a na tenku m84.jpg (64.1 KB, 1018x717 - viewed 220 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #394 on: March 15, 2010, 01:07:20 am »

Kumbor, da nemaš neku sliku slučajno iz te posete?

Sliku M-84 iz Kubinke nemam i nijednu nemam iz tog nedostupnog hangara. Imam mnogo drugih i svakako bi bile interesantne, ali su fajlovi veliki, pa moram da editujem. U gužvi sam sa poslom pa ne stižem. Nadam se ubrzo.
Baš gledam sajt muzeja Kubinke i nigde nisam naišao na M-84, baš su ga dobro sakrili. Samo mi nije baš jasan razlog za tim sakrivanjem nečega što je već svima dobro poznato i dostupno, ili možda nije?

Oće li biti skoro slika drugih dostupnih tenkova iz posete muzeja. Oprosti na mom nestrpljenju (nevaspitanju), kada su tenkovi u pitanju i to još ruski, nemoguć sam.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #395 on: March 15, 2010, 01:10:36 pm »

To je muzej RUSKE tehnbike Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #396 on: March 17, 2010, 07:35:33 am »

Delegacija Srbije u Kuvajtu: Pregovori o modernizaciji tenkova
17. 03. 2010.

Državna delegacija predvođena premijerom Mirkom Cvetkovićem dogovorila je u Kuvajtu poboljšanje veoma slabe međudržavne ekonomske saradnje i u tom sklopu na razgovore o intenziviranju vojno-privredne saradnje uskoro odlazi Dragan Šutanovac, ministar odbrane.

Uz manje oscilacije vojno-privredna saradnja u razmeni dve zemlje ima konstantno značajno mesto (tenk M-84). Kako saznajemo, o oblicima saradnje i modernizaciji pomenutih tenkova, koja bi mogla da vredi više stotina miliona evra, Šutanovac će veoma brzo razgovarati sa kuvajtskim kolegama.

- O tome sada ništa ne možemo reći. Saradnja je dogovorena na tri nivoa. Najpre, da se ide na uvećanje robne razmene koja u oba smera ne prelazi milion evra. Na jesen će biti održan sajam u Kuvajtu za predstavljanje naše prehrambene industrije, da vidimo šta možemo plasirati da ovde ima svega osim nas - rekao je juče za „Blic“ ministar Rasim Ljajić neposredno po okončanju razgovora u Kuvajtu.

Po njegovim rečima, državna delegacija Srbije dobila je podršku da naš građevinski kompleks bude angažovan u Kuvajtu u rangu podizvođača. Preduzeća iz Srbije su, naime, sagradila vodeće privredne objekte kao što su luke Doha i Failaka, postavljanje lukobrana Salmija sa jahting klubom, vodotornjeve visine 187 metara kapaciteta 9.000 kubika koji su postali simbol Kuvajta, avio-baze, beduinska naselja, ministarski kompleks vredan 172 miliona dolara, a radili smo i na podzemnim spremištima za vodu.


- U razgovorima o učešću njihovog kapitala u investiranju kapitalnih radova, kao i privatizaciji u Srbiji, Kuvajtskom fondu za razvoj predat je projekat beogradskog železničkog čvora. Kako sednica Mešovitog komiteta nije održana 30 godina, prva će biti do kraja juna u Beogradu. Nama je potrebno tržište koje nije pogođeno krizom - kaže Ljajić.

izvor

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/181134/Delegacija-Srbije-u-Kuvajtu-Pregovori-o-modernizaciji-tenkova

O ovome se priča od kako je tenk u Kuvajtu. Te će raditi Srbija, pa Hrvatska, pa Hrvatska, pa Srbija, pa zajedno, pa ovako ili onako. Pare su velike u ovom poslu. Hrvatska je napravila nekoliko komada svoje verzije tenka, a Uralvagonzavod je napravio modifikacije tenka u Srbiji. Ko god da radio ovaj posao neće moći raditi sam, nego sa velikooooom pomoći sa strane, ako se to može zvati pomoć. Neko će drugi uraditi posao van Kuvajta, a ovi će ili samo sklopiti dijelove i uzeti pare, ili će neko drugi sve uraditi, a SDPR ili Alan uzeti pare. Kuvajćani su pored angaživanja SDPR-a za održavanje tenkova, jedno vrijeme angažovali i jednog šeika koji je angažovao hrvatske "majstore". Ovo sam stavio pod navodnicima, jer je pored dobrih stručnjaka koje znam u tim došao veliki broj rođaka, prijetelja i komšija, tako da je tim na kraju postao sve sem tim, te je na kraju sav tim otjeran.

U ovom poslu, ako bude, jako je bitna dozvola Amerike, koja je postala pravi gazda u Kuvajtu. Tu mora biti i neka njihova računica.

http://www.croatiahrvatska.eu/forum/index.php?topic=1224.0

I na kraju, ako SDPR uradi modernizaciju tenkova na verziju koju je ponudio postavlja se pitanje koja će biti razlika između takvog tenka i nekog sa istom modifikaciji u Rusiji. Motor i još neke sitnice. E onda da se upitam zašto to ne uradi sam Uralvagonzavod. Koja je računica da oni sve urade, a da SDPR uzme kajmak.

Šta god da bude, mi u Banja Luci kažemo da će još puno Vrbasa da prođe dok taj posao ne bude gotov.
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #397 on: March 17, 2010, 01:07:09 pm »

najzanimlivije u cjelom tom "poslu" je da nikad niko iz kuvajta nije ni spominjao, a kamoli tražio modernizaciju svojih m84.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #398 on: March 17, 2010, 06:40:09 pm »

Jedno pitanje u vezi tenka možda će nekome biti smješno. Kako je odrađen sistem za kočenje. Tj. kako koči dali su upitanju doboši i pakne ili je nešto drugo?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #399 on: March 17, 2010, 06:45:25 pm »

Bitanga@

Kako niko iz Kuvajta nije spominjao modernizaciju tenkova M-84. Pa mi odemo tamo pa spominjemo, ako već neće Kuvajćani.Ha,Ha.
Logged
bitanga
mornar
*
Offline Offline

Posts: 35


« Reply #400 on: March 17, 2010, 08:43:49 pm »

Bitanga@

Kako niko iz Kuvajta nije spominjao modernizaciju tenkova M-84. Pa mi odemo tamo pa spominjemo, ako već neće Kuvajćani.Ha,Ha.

a jesi me nasmijao s ovim  ...

ali ustvari je žalosno da je to baš tako. svakih godinu dvije krene pisanje o kuvajtu, tenkovima, ogromnoj prilici "industrije" i milijunima, ako ne milijardama dolara koje će se zaraditi Tongue . primjetio sam da neparnih godina hrvatska (2007. npr.) "dobiva" posao, a parnih srbija.  Grin

no ni slova o tome koliko je ljudi koji su radili na razvoju/proizvodnji m84 danas uopće ostalo u hrv/srb, a još manje koliko je od tih ljudi koji su još tu danas uključeno u bilo što s tenkovima..
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #401 on: March 18, 2010, 03:47:21 pm »

Jedno pitanje u vezi tenka možda će nekome biti smješno. Kako je odrađen sistem za kočenje. Tj. kako koči dali su upitanju doboši i pakne ili je nešto drugo?

Nema doboša i pakni. Tenk M-84 ima hidrodinamičku transmisiju pa je kočenje izvedeno po tom principu. Za detalje će morati neko od stručnijih ljudi da ti odgovori.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #402 on: March 19, 2010, 12:01:38 am »

Moram da ispravim samog sebe 

Transmisija na tenku M-84 nije hidrodinamička već hidromehanička. U svakom slučaju kočenje se odvija u levom i desnom planetarnom menjaču.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #403 on: March 19, 2010, 11:09:12 pm »

Kumbor, da nemaš neku sliku slučajno iz te posete?

Sliku M-84 iz Kubinke nemam i nijednu nemam iz tog nedostupnog hangara. Imam mnogo drugih i svakako bi bile interesantne, ali su fajlovi veliki, pa moram da editujem. U gužvi sam sa poslom pa ne stižem. Nadam se ubrzo.
Baš gledam sajt muzeja Kubinke i nigde nisam naišao na M-84, baš su ga dobro sakrili. Samo mi nije baš jasan razlog za tim sakrivanjem nečega što je već svima dobro poznato i dostupno, ili možda nije?

Oće li biti skoro slika drugih dostupnih tenkova iz posete muzeja. Oprosti na mom nestrpljenju (nevaspitanju), kada su tenkovi u pitanju i to još ruski, nemoguć sam.


1. M-84 je tamo jer sam ga ja video. Ima toliko sitnica koje ga razlikuju, a i PISALO JE NA TABLICI.
2. Koliko sam već spiskova iz Kubinke video, ne zna čovek koji je najpotpuniji. Svi su tačni u smislu da neće napisati da imaju ono što nemaju, ali neće uvek napisati sve što ima.
Spomenuo sam već u topiku o protivbrodskim raketama da je današnja ruska praksa suprotna od sovjetske. Sovjetska se trudila da sakrije svaku informaciju. Rusi nas danas zatrpavaju gomilom podataka; (indeksi) šifre proizvođača, šifre uprava MO, šifre uprava generalštaba, šifre za izvoz, (za jedan te isti (?) sistem!) pa "teme" i "objekti", "projekti", sportski termini, termini flore i faune ... pa neke stvari namerno pogrešno prevedu na engleski, nekad ne prevedu uopšte, pa čik da obični zapadnjak pročita ćirilicu (mada je to stvar opšte kulture), pa namerno daju pogrešne podatke, pa "radi" fotoshop, itd. Ne treba zaboraviti i podmetanja raznih KB (konstruktorskih biroa) jedan drugom, mada su  Putin i Medvedev (VVP i DAM) rešili da tome stanu na put. Izvozni i proizvodi za domaću upotrebu se nekada drastično razlikuju (i u jednu i u drugu stranu, kako kad) Uopšte, Rusi su danas namazani tako da lažu čim zinu i "ne daju ni Bogu tamjana" ako ne moraju. Za@bani igrači. I ništa nikad nije slučajno. Osim ako su pijani. A ni tada...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #404 on: March 20, 2010, 03:04:31 pm »

Када су пијани тек су тада у елементу. Тешко да их ико у томе може надмашити. Једина су им конкуренција Финци, наравно у пићу.
Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 472   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.