PALUBA
April 20, 2024, 05:49:57 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Down
  Print  
Author Topic: PC-igre  (Read 73624 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #45 on: August 02, 2012, 03:35:12 pm »

Mali zmaj!!


Koja igrica je u pitanju?
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #46 on: August 02, 2012, 06:02:51 pm »

Hearts of Iron 2



Za sve virtuelne Patone, Hitlere, Cercile, Staljine. Preuzmite ulogu nad bilo kojom drzavom pocevsi od 1936. godine. Etiopija, Jugoslavija, Urugvaj, Francuska, SSSR. Vodite ekonomiju, gradite flote sumarena, eskadrile jeroplana, pancer divizije, marince, brdsku pesadiju. Ako se pitate sta bi bilo da se 27. mart nikad nije desio, evo prilike da saznate. Istorijska tacnost je veoma velika. Ako igrate sa Svabama negde oko El Alamejna cete voditi najtezi obracun sa Britancima, gazicete Ruse sve do zime 1941. Njihov najtezi otpor bice pred Moskvom i Staljingradom. Necete moci da koristite avijaciju jer je 25. Decembra pocela jaka snezna oluja koja je trajala tri dana. Italijanskim motorizovanim divizijama je nestalo corbe, tako da nisu mogli da se maknu iz Sirta. Sta bi se desilo da je Hitler poceo 1944. godine da zasipa Britansko poluostrvo atomskim bombama? Ne znam, to tek treba da probam.

http://www.sk.rs/2005/02/siop05.html
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #47 on: August 02, 2012, 09:17:26 pm »

Hearts of Iron 2



Za sve virtuelne Patone, Hitlere, Cercile, Staljine. Preuzmite ulogu nad bilo kojom drzavom pocevsi od 1936. godine. Etiopija, Jugoslavija, Urugvaj, Francuska, SSSR. Vodite ekonomiju, gradite flote sumarena, eskadrile jeroplana, pancer divizije, marince, brdsku pesadiju. Ako se pitate sta bi bilo da se 27. mart nikad nije desio, evo prilike da saznate. Istorijska tacnost je veoma velika. Ako igrate sa Svabama negde oko El Alamejna cete voditi najtezi obracun sa Britancima, gazicete Ruse sve do zime 1941. Njihov najtezi otpor bice pred Moskvom i Staljingradom. Necete moci da koristite avijaciju jer je 25. Decembra pocela jaka snezna oluja koja je trajala tri dana. Italijanskim motorizovanim divizijama je nestalo corbe, tako da nisu mogli da se maknu iz Sirta. Sta bi se desilo da je Hitler poceo 1944. godine da zasipa Britansko poluostrvo atomskim bombama? Ne znam, to tek treba da probam.

http://www.sk.rs/2005/02/siop05.html
Igrao sam tako nesto ali je radnja bila smestena pred prvi svetski rat pa onda na ovamo mozda je cak i ta igrica bila u pitanju,digao sam ruke brzo jer je dosta spora ma da ne duzim dosadna mi je bila uopste nije za opustanje nego je za ljude koji imaju dosta vremena na raspolaganju,jer moras da vodis drzavu od ekonomije do hrane za vojnike tj u koliko sati ce da obeduju.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #48 on: August 04, 2012, 07:23:17 pm »

jes, to je Victoria. Ja imam dosta vremena na raspolaganju pa mi se isto nije svidela.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #49 on: August 07, 2012, 01:50:11 pm »




[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
http://www.youtube.com/watch?v=qxIR_iV_r1g&feature=related

http://en.wikipedia.org/wiki/Hearts_of_Iron_III

Ekspantije:(da ne prevodim)

On 6 June 2010, an expansion called Hearts of Iron III: Semper Fi was released. It is only available as a download.[27]
The Mac OS X version of the Semper Fi expansion pack shipped from Virtual Programming on July 23, 2010.

A second expansion named Hearts of Iron III: For the Motherland was announced on 27 January 2011 and released on June 28th 2011.

The Mac OS X version of the Hearts of Iron III: For the Motherland expansion pack shipped from Virtual Programming on September 28, 2011.

On the 22th of November 2011, Paradox Interactive released the Hearts of Iron III Collection, which include both expansions for Hearts Of Iron III and all previously released sprite packs.

On the 6th of June 2012, Paradox Interactive announced the third expansion called Hearts of Iron III: Their Finest Hour


Važno:
Strategija je optimizovana za dvojezgarne procesore. Treba joj jak procesor, a grafika nije važna.
Igram sa prekidima, od kad je izašla.
Jedno sam shvatio: Teško je promeniti istoriju. Ako je planirano da se "ta" bitka izgubi, možete gomilati trupe koliko hoćete, ali je poraz neminovan.
Pet puta sam se iskrcavao u Englesku, nagomilao trupe, privukao avijaciju. Ostrvo izolovao podmornicama, i posle nekoliko "turnusa" sve je puklo. Jedinice se istopile.
A, da. SSSR, se lakše može savladati Grin Stigao sam do Vladivostoka sa nemačkim trupama već u 1942.

Љуба


* HoI3.jpg (25.47 KB, 357x141 - viewed 256 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #50 on: August 07, 2012, 03:01:43 pm »

Ljubo, kako grafika nije važna, evo sistemske zahtevnosti za igricu

Quote
Hearts of Iron III System Requirements
CPU/Processor: Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
Video Card Required: Nvidia GeForce 7800 GS / ATI Radeon X1800 Series 256MB
Minimum RAM (Memory): 2 GB
Hard Drive Space Required: 1.5 GB
DirectX Version Needed: 9

Nisu baš ovo grafičke karte koji baš svaki računar ima danas. Wink
I uvek računaj ako se traži nVidia iz 7 serije da će tu ići dobro nVidia 8 i jače serije.
Tačno je da uglavnom ko ima multicore procesor ima i jaču grafiku u tom rangu,  ali ne mora to baš uvek da znači.
Imaš gotove desktop konfiguracije za 18-22 hiljada dinara sa multicore CPU i sa integrisanom (uglavnom Intelevom) grafikom.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #51 on: August 07, 2012, 03:38:01 pm »

Jeste malo van teme, ali čisto da razjasnimo. Smiley nVidia 7xxx generacija kartica je stara više od 6 god, skoro 7. Danas su prevaziđene u svakom pogledu, ali još mogu da se upotrebe za neke starije i današnje nezahtevne igre.
Konfiguracije koje Brok pominje nikada nisu planirane za igranje. Procesor sa jednim jezgrom danas je maltene nemoguće kupiti (nov), dok integrisanih grafika ima na svakom koraku u jeftinijim mašinama. Inače, integrisane grafike su tu za HD video reprodukciju i ništa više od toga. Npr. Intelova 4500 integrisana grafika ima problema sa igrom Diablo2, starom 12 god. Radi, ali neuporedivo bolje radi na Pentiumu 3 sa 512MB RAM i grafičkom MX460, nego na laptopu sa Core2 Duo procesorom i 3GB RAM-a koji raspolaže ovom "integrušom". A ta P3 konfa je stara više od 10 god. Wink
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #52 on: August 08, 2012, 02:17:53 pm »

Ako nemate jak kompjuter, nabavite Arsenal of Democracy, pa Iron Cross. To su sve ekspanzije za Hearts of Iron 2. dobijate jedno 4000 novih provincija, i razne dodatke. Stampa je ocenila da je HoI 2 bolji od HoI 3, i da je ovom drugom trebala gomila patcheva da se dovede u pristojno stanje.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #53 on: August 12, 2012, 10:26:10 am »

Da li je ko igrao Commandos serijal?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #54 on: August 12, 2012, 03:40:44 pm »

Ne znam tačno na koju Commando seriju misliš ali sam pre nekih 27/8 godina igrao ovu igricu Commando


I ma koliko to smešno zvučalo danas pored Slomonovog ključa ovo je bila jedna od boljih igrica u to vreme.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #55 on: August 12, 2012, 04:13:23 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=e_cSfR6fcT8&feature=relmfu

Commandos: Behind Enemy Lines, Commandos 2: Men of Courage
radi se o sunjalici. imate nekoliko likova koji imaju svaki svoje specijalnosti i oruzja. Imate nekog Irca koji taba sve redom, Marinca koji ume da roni, neku damu sto mami vojnike, kera koji zamajava protivnike, snajperistu i jos neke. Radnja je smestena u toku Drugog svetskog rata i ima oko 10 misija, od kojih se jedna desava u Beogradskom zoo vrtu u maju 41. Tragovi bombardovanja su vidljivi a iza ugla vreba poneki lav, i majmun moze da oda vas polozaj   Svaka misija ima objektiv (doci do nacrta tajnog nemackog bombardera, osloboditi partizanskog komandanta Dragisu Skopje  Roll Eyes. Treba paziti da vas neprijatelj ne primeti i trebaju bas da se naprezu vijuge. Ako Svabe vide les svog vojnika, dizu uzbunu. Mogucnosti za prelazenje misija ima mnogo, a iako je Commandos iz 98, jos uvek je veoma igriva. Najbitnije je da vas ne primete.
Recimo, prva misija je na ostrvu na Lamansu. Prisunjate se lepo, sakrijete iza bureta i ostavite na sred puta cigarete. Svaba koji patrolira vidi kutiju, uzme i zapali jednu. Vi skocite njemu iza ledja, opajdarite pendrekom i sakrijete u buretu  Grin

evo misije u Bg
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #56 on: August 12, 2012, 04:37:40 pm »

Da ne misliš da te zafrkavam stvarno sam igrao ovaj gore prikazan Commandos, kao i tada jednu od boljih (ako ne i najbolju) igrica sredinom 80-ih, Solomonov kjuč, 22 nivoa.
Dobio sam je zajedno sa računarom iz Minhena (tada u Jugi nije mogao da se uzme još uvek računar), na kaseti, i štos je bio u tome što nije mogla da se presnimi, što smo sa skoro svim ostalim igricama radili.



Ako ima neko emulator za Linux za ovu igricu bio bih mu jako zahvalan.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #57 on: August 12, 2012, 05:02:01 pm »

ti si onda svedok stvaranja istorije! Ovo su igrice iz antickog doba video igara

imas na internetu da skines ovu igru, al ne znam da li je to bas ova verzija.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #58 on: August 12, 2012, 05:20:28 pm »

Pa i nisam baš, moderno računarstvo iliti informatika kreću još krajem 70-ih godina.
Glavne stvari su se desili početkom 90-ih a u to vreme sam bio "tamo daleko..." te sam ih nažalost propustio Wink
Tek od 2001 pa do danas nastavljam tamo gde sam stao. Onda se i upoznajem sa tom tada čudnovatom tehnologijom Interneta. Shocked

Ako naletiš na link pošalji mi ga, ako ti nije problem. Wink
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #59 on: August 12, 2012, 10:36:44 pm »

Ne znam tačno na koju Commando seriju misliš ali sam pre nekih 27/8 godina igrao ovu igricu Commando
И ја сам је љуштио, али на Спектруму.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.