PALUBA
April 20, 2024, 05:48:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 [494] 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2138397 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #7395 on: November 26, 2017, 06:36:30 pm »

Aha i ja sam se začudio, više nije Pera-ložač, sad je Božo13 paljevina.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #7396 on: November 26, 2017, 06:53:43 pm »

Ozbilno je.. Severna koreja modernizirala je nekoliko T-55 u naoružanju Siriske vojske (SAA)


http://within-syria.blogspot.si/2017/01/syrian-t-55-upgrades-north-korean-fcs.html
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #7397 on: November 26, 2017, 06:56:34 pm »

Sirija je tekom 2000 itih izvršila nadgradnju svojih T-55 na standard T-55AM preko neke ukrajinske firme. Ali su tamo laserski daljinar te još neka optoelektronika upakovane u kockasta kućista. Kad se malo poćeprka po netu, nađe se. http://within-syria.blogspot.si/2017/01/syrian-t-55-upgrades-north-korean-fcs.html
Znaći, Božo13 i nije paljevina. Al već me Božo preteko.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #7398 on: November 26, 2017, 06:57:11 pm »

Aha i ja sam se začudio, više nije Pera-ložač, sad je Božo13 paljevina.

?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #7399 on: November 26, 2017, 07:03:59 pm »

Boža je u pravu, nisam se ranije interesovao za tu temu. Upravo pogledah na ruskim sajtovima u vezi toga...ima materjala za čitavu studiju. Ne samo ovo što je Božo spomenuo, već od 60-ih godina, Severna Koreja je uz saradnju sa Iranom razvijala mnogo toga i prodavalo se Siriji. Čak je Saudijska Arabija plaćala naoružavanje Sirije sa pojedinim severnokorejskim oružanim sistemima, sa posenim težištem na rakete М600 ,SCUD C/ili D....
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #7400 on: November 26, 2017, 09:22:03 pm »

Božo, ja sam se samo šalio, ništa loše naravno.

Inače Pera ložač je mitska ličnost, sve može da nabavi, iako neki tako nazivaju i one koji vešto zavitlavaju, - pale druge oko sebe krajnje dobronamerno.

Minmum dvoje ljudi je pre mene pomislilo da se samo zafrkavaš - "Severno-Korejski laserski daljinomer".

Bez uvrede svakako ! Smiley
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #7401 on: November 26, 2017, 10:14:07 pm »

Ozbilno je.

Sory Bozo.
Kad mi neko reče da su ovi proizveli nešto naprednije od praćice, jednostavno ne vjerujem.

poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #7402 on: November 27, 2017, 07:37:14 am »

Opservatorija: Civilne žrtve u predgrađu Damaska, odgovorna vlada
Tanjug   27.11.2017.

Vazdušni i artiljerijski napadi sirijske vlade na okolinu prestonice, Damaska, odneli su živote 22 civila, saopštili su danas aktivisti.


Borbeni avioni i artiljerija sirijske vlade, napali su stambena područja u predgrađu Damaska, saopštila je Sirijska opservatorija za ljudska prava, a oni tvrde da su ubijena 23 civila, prenosi AP.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #7403 on: November 27, 2017, 06:30:15 pm »

Božo, ja sam se samo šalio, ništa loše naravno.

Inače Pera ložač je mitska ličnost, sve može da nabavi, iako neki tako nazivaju i one koji vešto zavitlavaju, - pale druge oko sebe krajnje dobronamerno.

Minmum dvoje ljudi je pre mene pomislilo da se samo zafrkavaš - "Severno-Korejski laserski daljinomer".

Bez uvrede svakako ! Smiley

Hvala na dopuni. Pošto nisam iz Srbije, poneki izraz mi fali, i umesto da na prvu startam, ja pitam. Bolje da ispadnem glup nego iz brzog voza. Brez uvrede svakako Smiley


Sory Bozo.
Kad mi neko reče da su ovi proizveli nešto naprednije od praćice, jednostavno ne vjerujem.
poz.

No preokupates. Smiley
Nije nikad pitanje dali netko zna da napravi šta ili ne, pitanje je kolika je volja da se to napravi i koliko je to finansisko podržano.

Još uvek mišlenja da se i kod nas može "poslati čoveka na mesec", ako se to odluči i financira.  

LPB
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #7404 on: November 27, 2017, 07:31:47 pm »

Mi o toj zatvorenoj zemli znamo jako malo, većinom iz poluizmišljenih/proizvedenih agit-prop šablona amerike i podguznih muva.

Kada se pomene termin laser čak i obrazovaniji zamisle visoku tehnologiju, što za kućne uslove i jeste tačno.

Oni iako gladni mogu debelo da promisle a to ih je nateralo i da se debelo snađu (pored evidentnog šverca tehnolojie), tako da su sigurno sposobni mnogo toga i da naprave.

E a nama ostaje da mislimo ko je za šta sposoban.

Ima ona izreka "Nužda zakon menja", u ovom slučaju muka, beda, izolacija tera na dobar rad.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #7405 on: November 28, 2017, 12:41:59 pm »


Rusija predlaže novu obustavu vatre u Siriji


Rusija je predložila novi prekid vatre za 28. i 29. novembar, u gradu Guti u Siriji, koji se nalazi u zoni deeskalacije, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije, prenosi Interfaks.

Rusija je takođe predložila da se izbeglički kamp Rukban u Siriji izuzme iz zone koja je pod kontrolom SAD, dodaje Ministarstvo, prenosi Rojters.


Opozicija u Siriji želi Asadovu smenu

- Cilj delegacije sirijske opozicije na mirovnim pregovorima u Ženevi je smena predsednika Sirije Bašara al Asada - izjavio je šef delegacije Nasr Hariri.

On je novinarima u Ženevi rekao da opozicija planira ozbiljne i direktne razgovore.

- Na samom početku naglašavamo da je politička tranzicija, čiji je ishod Asadova smena, naš cilj - izjavio je Hariri.

Državni list "Vatan" je ranije objavio da je sirijske državna delegacija odgodila dolazak na mirovne pregovore pod okriljem UN u Ženevi.

Opozicione grupe su na sastanku u Rijadu prošle sedmice ponovile stari zahtev da predsednik Bašar el Asad ode sa vlasti pre političke tranzicije.

Zvanični Damask ocenio je da to saopštenje predstavlja "povratak na sam početak".

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #7406 on: November 30, 2017, 09:36:48 am »

Opozicija traži pritisak na Asada da učestvuje u pregovorima


- Sirijska opozicija želi da Rusija i druge zemlje izvrše pritisak na predsednika Sirije Bašara al Asada da učestvuje u mirovnim pregovorima u Ženevi - izjavio je šef delegacije sirijske opozicije Nasr Hariri.

On je za Rojters izjavio da sirijska opozicija želi da se na vlasti Sirije izvrši veći pritisak, kako bi se nastavili pregovori u cilju pronalaženja rešenja za sukobe u narednih šest meseci, kako je to predviđeno Rezolucijom 2254 Saveta bezbednosti UN.

- Pričom samo o političkoj tranziciji bez ikakvog napretka ćemo izgubiti poverenje u sam proces, kao što će i naš narod izgubiti poverenje i u proces i u sve nas - izjavio je Hariri.

Sirijski rat ušao je u sedmu godinu, a prethodne runde pregovora nisu donele napredak i njima nisu prisustvovali članovi sirijske opozicije.

Vlada Sirije je u više navrata odbila zahtev opozicije da Asad podnese ostavku, nazivajući predstavnike opozicije "teroristima koji nemaju legitimitet da pregovaraju".

Položaj sirijske Vlade na bojnom polju je znatno ojačao od kada se pre dve godine u građanski rat uključila Rusija, što je pokrenulo spekulacije o tome da bi sirijska opozicija mogla da ublaži svoj stav u pregovorima.

Delegati opozicije su prošle sedmice objavili saopštenje u kojem su ponovili zahtev da Asad bude isključen iz bilo kakve prelazne Vlade, što su Damask i njegovi saveznici ocienili kao "razlaz sa realnošću".

Prema prvobitnom planu, razgovori u Ženevi su trebali da traju četiri ili pet dana, ali je specijalni izaslanik UN za Siriju Stafan de Mistura odlučio da produži taj period do 15. decembra, u nadi da će imati priliku da prvi put razgovara direktno sa predstavnicima sirijskih vlasti.

De Mistura je ranije zamolio obe strane da na pregovore dođu bez ikakvih preduslova.


Rusija: Koalicija SAD pokušava da podeli Siriju

Ruski ambasador u UN Vasilij Nebenzja optužio je koaliciju predvođenu vojskom SAD u Siriji da pokušava da podeli zemlju osnivanjem lokalnih upravnih tela u područjima preuzetim od Islamske države, prenele su ruske novinske agencije.

Nebenzja tvrdi da koalicija razmatra mere za oporavak ekonomije u saradnji sa novim upravnim telima, a ne sa sirijskom Vladom.

- Ono što radi koalicija je u rangu konkretnih koraka za podelu države - rekao je ruski ambasador.


Delegacija Damaska stigla na pregovore u Ženevu

Delegacija sirijske Vlade sastala se sa posrednikom UN u pregovorima o Siriji Stafanom de Misturom, nakon što su iz Damaska ranije zapretili da se neće pojaviti na pregovorima zbog zahteva opozicije o smeni Bašara el Asada.

Sirijska Vlada je ranije odbila da potvrdi dolazak svoje delegacije u Ženevu na direktne pregovore sa predstavnicima opozicije.

Asadove snage su uz pomoć Rusije u poslednje dve godine ostvarile veliku prednost, osvajanjem velikog dela teritorije u Siriji, čime su umanjili pritisak pred pregovore sa drugom stranom. Razgovorima se do sada postiglo vrlo malo, te postoji nada da bi se na prvim direktnim pregovorima zaraćenih strana mogao napraviti napredak.

De Mistura je izjavio da je atmosfera na sastanku sa delegacijom Damaska bila "konstruktivna i profesionalna" i dodao da bi se pregovori mogli ući u sledeću sedmicu, prenosi AFP.

Šef delegacije Damaska Bašar el Džafari odbio je da da izjavu za medije.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #7407 on: December 02, 2017, 11:05:32 am »


Izrael je izveo raketni napad na vojne pozicije kod Damaska


Izrael je izveo raketni napad na vojne pozicije u blizini sirijske prestonice Damaska tokom noći, javlja sirijska državna televizija.

Iako je aktiviran vazdušni odbrambeni sistem, ovaj, kako je izvestila sirijska televizija, "otvoreni" napad izazvao je materijalnu štetu, preneo je Rojters.

Portparolka izraelske vojske za sada nije komentarisala izveštaje o napadu.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #7408 on: December 02, 2017, 04:30:43 pm »

Zvanično – "promena stava SAD u Siriji"


Program SAD za naoružavanje Kurda u Siriji se bliži kraju i zameniće ga program pomoći lokalnoj policiji i bezbednosnim snagama, što znači promenu stava SAD.

To je izjavio ministar odbrane SAD Džim Matis.

Matis je rekao da Pentagon menja "sastav" snaga u Siriji kako bi pokazao poraz Islamske države (ID) i stavio naglasak na pronalaženju diplomatskog rešenja za mir.

Ministar odbrane SAD je kazao novinarima u avionu, na početku petodnevne posete Bliskom istoku, da američki potezi podržavaju diplomatski proces.

SAD su prošle nedelje najavile da će prestati aktivno da naoružavaju kurdske snage u Siriji, kao i da će Vašington početi da oduzima teško naoružanje i vozila od Kurda pošto su završene velike borbene operacije protiv ID u njenom sedištu u Raki.

izvor
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #7409 on: December 02, 2017, 04:40:26 pm »

Čitaj, razoružavanje Kurda kad su obavili posao.  Tongue

poz.
Logged
Pages:  1 ... 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 [494] 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 22 queries.