PALUBA
April 26, 2024, 05:46:23 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 [584] 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2143100 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #8745 on: September 10, 2018, 08:05:28 pm »

Ne treba meni udžbenik da vidim šta Rusi i Bašar rade. Eto ti ne znaš ni detalje šta se događalo 2013. a požurio si da me ubeđuješ u suprotno. Nije li to diletantizam ?

А ти као знаш?  Ухватио сам те у незнању и сад се вадиш (као и увек). Узми и анализирај све догађаје па ћеш видети да сам управу.  Било је овде, на овој теми, на почетку дешавања у Сирији такође оних који су говорили слично што и ти, односно навијали за "умерену" опозицију. Али, за разлику од тебе одустали су од "навијања" за "умерене" када су видели ко и како испоручује оружје ИСИЛ-у, шта чине и како се понашају на "ослобођеним" територијама и шта им је крајњи циљ. А посебно када је оружје, које је са ових простора послатао као помоћ "умереним", завршило у рукама ИСИЛ-а. Закључили су да су умерени исти као и ИСИЛ. Као и сви ми овде. Једино ти тврдиш да су они право решење за будућност Сирије.

Да се разумемо, Асад и његови су далеко од мојих идола и узора. Далеко им лепа кућа. Ја јако добро знам ко је овде кога подржавао 90-ту и знам кога су они подржавали. Али, кад се бира између два зла, бирам увек мање.

А што се тиче употребе хемијског оружја ти уствари и не умеш да ми одговориш. Не познајеш материју већ понављаш као певац песму: "употребили су, употребили су... и тачка".  Могућа је и "тачкаста" (тактичка, излована) употреба али се не ради овако као се то наводно дешава. Али ја ти нећу рећи како и зашто јер ти ионако не узимаш у обзир аргументе. Ја не тврдим да и сиријска страна можда није употребила хемијско оружја, али на основу догађања сумњам да јесу, посебно у последњих пар година. Заправо, више верујем да им се подмеће.  А ти апсолутно закључујеш да јесу иако објективно не знаш ништа више од мене.  При том не познајеш ни начин употребе хемијског оружја. Дакле, причај ти то што причаш али мало ти ко верује чак и да јеси управу.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #8746 on: September 10, 2018, 08:08:46 pm »

Сад ти причаш као дилетант. Нађи негде уџбеник тактике па мало читај о употреби бојних отрова.

Од таквог напад у Сирији никада нигде није било масовне панике нит напуштања положаја од стране војника. Оно што си поменуо за напад 2013. ти је управо доказ за оно што тврдим. Напад у августу, град где се десио напад заузели у октобру а простор заузели у децембру....ма хајде молим те...нити је било панике, нити је сам напад узроковао пад одбране.

Масован напад ти је онај на Курде тамо негде 90-тих у Ираку или током Иранско- Ирачког рата. Ово што се наводи су појединачни напади који су без смисла у логике.

@Džumba čuvaj se, dospećeš i ti u grupu nas kojima je devedesetih ispran mozak.

Ма таман дошли до мене кад се поквари веш машина... Чекам да је поправе, него им слаби мајстори....
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8747 on: September 10, 2018, 10:09:39 pm »


А ти као знаш?  Ухватио сам те у незнању и сад се вадиш (као и увек). Узми и анализирај све догађаје па ћеш видети да сам управу.  Било је овде, на овој теми, на почетку дешавања у Сирији такође оних који су говорили слично што и ти, односно навијали за "умерену" опозицију. Али, за разлику од тебе одустали су од "навијања" за "умерене" када су видели ко и како испоручује оружје ИСИЛ-у, шта чине и како се понашају на "ослобођеним" територијама и шта им је крајњи циљ. А посебно када је оружје, које је са ових простора послатао као помоћ "умереним", завршило у рукама ИСИЛ-а. Закључили су да су умерени исти као и ИСИЛ. Као и сви ми овде. Једино ти тврдиш да су они право решење за будућност Сирије.

Да се разумемо, Асад и његови су далеко од мојих идола и узора. Далеко им лепа кућа. Ја јако добро знам ко је овде кога подржавао 90-ту и знам кога су они подржавали. Али, кад се бира између два зла, бирам увек мање.

А што се тиче употребе хемијског оружја ти уствари и не умеш да ми одговориш. Не познајеш материју већ понављаш као певац песму: "употребили су, употребили су... и тачка".  Могућа је и "тачкаста" (тактичка, излована) употреба али се не ради овако као се то наводно дешава. Али ја ти нећу рећи како и зашто јер ти ионако не узимаш у обзир аргументе. Ја не тврдим да и сиријска страна можда није употребила хемијско оружја, али на основу догађања сумњам да јесу, посебно у последњих пар година. Заправо, више верујем да им се подмеће.  А ти апсолутно закључујеш да јесу иако објективно не знаш ништа више од мене.  При том не познајеш ни начин употребе хемијског оружја. Дакле, причај ти то што причаш али мало ти ко верује чак и да јеси управу.

Kako može neko ko ne zna osnovne pojmove o napadu na Gutu 2013. niti na Dumu 2018. mene da uhvati u neznanju. Ti si jedan od onih koji čita novine 10 minuta i 10 minuta provede na netu i smatra da je popio svu pamet sveta. Nemoj se ljutiti ali ti ni Miloša Panotovića nisi hvatao u ne znanju jer čak i on ga ima više od tebe.

Pošto brišeš moje postove kada uvidiš da si ispao smešan u raspravi sa tobom nemam nameru više da pišem postove za koje bih potrošio više od svojih 5 minuta. Jednostavno me ne interesuje da ubeđujem "stručnjaka za sve teme", da trošim svoje vreme da pričam "gluvom", ili da se raspravljam sa čovekom koji ne može više od dva civilizovana posta da spoji, jer posle toga nema više argumenata i ide vređanje i omalovažavanje usled nemoći u raspravi. Čim ti misliš da vređanjem i omalovažavanjem "pobeđuješ" u nekakvim samo tebi poznatim "duelima" jasno mi je šta se po tvojoj glavi mota.

Guta 2013. odnosno to predgrađe  Zamalka je u avgustu imalo 40k stanovnika i verovatno ko zna koliko još izbeglica. U oktobru je imalo 13k stanovnika. Da si samo stavio u google gouta 2013. lako bi iskopao te podatke. Ali briga te, važnije ti je da glumiš Ruskog advokata i braniš njihove zločine, nisi valjda umislio da će ti Putin dati medalju ?

U Dumi smo u četvrtak imali pregovore Bašara sa Jaysh al-Islam gde su ovi odbili da se predaju ili povuku, u petak je grad bombardovan artiljerijom, u subotu napad heimjskim oružjem a u nedelju Jaysh al-Islam prihvata ono što je odbio pre 3 dana i povlači se zajedno sa civilima. Pametnom dosta, ali očiglednom zapadnofobu je više po volji da veruje u Putinovu i Asadovu propagandu jer je ogrezao u mržnji prema zapadu.

I za kraj evo vam kako ovde neko kaže "glumaca" iz Dume :



Neka mu je na čast.

« Last Edit: September 10, 2018, 10:23:29 pm by Director » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #8748 on: September 11, 2018, 09:19:16 am »

Eto ti @Džumba, a lepo sam te upozorio. Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #8749 on: September 11, 2018, 09:26:37 am »



Nikad ne dosadi  Grin


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* bot.jpg (204.37 KB, 992x1200 - viewed 25 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #8750 on: September 11, 2018, 09:36:29 am »



Па лепо каже... Дечији водич за формулисање медијских и владиних оправдања за политичке промашаје. "Руски ботови" постоје, као што постоје и свачији други. То је данас нормално средство политичке пропаганде, али ова антируска хистерија је незапамћена од врхунца Хладног рата до данас! Фрљају се врло озбиљним оптужбама. Сва срећа што данас речи губе тежину, влада општа анестезираност, свако лупета шта стигне, најчешће без последица. У она дивна времена блоковске подељености настао би тежак лом због трабуњања о "Новичку" и шпијунима - тровачима, "руским убицама" који вршљају улицама, итд.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #8751 on: September 11, 2018, 11:02:48 am »



Па лепо каже... Дечији водич за формулисање медијских и владиних оправдања за политичке промашаје. "Руски ботови" постоје, као што постоје и свачији други. То је данас нормално средство политичке пропаганде, али ова антируска хистерија је незапамћена од врхунца Хладног рата до данас! Фрљају се врло озбиљним оптужбама. Сва срећа што данас речи губе тежину, влада општа анестезираност, свако лупета шта стигне, најчешће без последица. У она дивна времена блоковске подељености настао би тежак лом због трабуњања о "Новичку" и шпијунима - тровачима, "руским убицама" који вршљају улицама, итд.

I o ljudima kojima je devedesetih "ispran mozak"... i još o koječemu, važno je da je anti - rusko.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8752 on: September 11, 2018, 05:38:42 pm »

Zašto bi boro bilo anti-rusko. Nisu tebi rusi isprali mozak nego Sloba. On je pričao o stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima koje ti i 18. godina posle njegove vlasti pronalaziš Smiley

A ja mislio da je Ilija Čvorović izmišljen lik Smiley
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #8753 on: September 11, 2018, 07:01:43 pm »

Zašto bi boro bilo anti-rusko. Nisu tebi rusi isprali mozak nego Sloba. On je pričao o stranim plaćenicima i domaćim izdajnicima koje ti i 18. godina posle njegove vlasti pronalaziš Smiley

A ja mislio da je Ilija Čvorović izmišljen lik Smiley
Zašto mirišete na Lenor, druže Čvoroviću?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #8754 on: September 11, 2018, 07:57:39 pm »

Quote
Kako može neko ko ne zna osnovne pojmove o napadu na Gutu 2013. niti na Dumu 2018. mene da uhvati u neznanju. Ti si jedan od onih koji čita novine 10 minuta i 10 minuta provede na netu i smatra da je popio svu pamet sveta. Nemoj se ljutiti ali ti ni Miloša Panotovića nisi hvatao u ne znanju jer čak i on ga ima više od tebe.

Bravo, provalio si me. Ja sam poznat kao neznalica i evo, priznajem, rešio sam da učim od takve veličine kao što si ti.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8755 on: September 11, 2018, 08:34:20 pm »





Polako se omekšava odbrana, pa da se srede i ovi ostatci terorista.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #8756 on: September 11, 2018, 08:43:24 pm »

Bravo, provalio si me. Ja sam poznat kao neznalica i evo, priznajem, rešio sam da učim od takve veličine kao što si ti.

Џумба, немаш ти појма о тим бојним отровима и свему томе. Ево да видиш како се то, у ствари, ради:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sirija1.jpg (162.66 KB, 910x626 - viewed 32 times.)

* sirija2.jpg (37.99 KB, 401x403 - viewed 27 times.)

* sirija3.jpg (64.07 KB, 660x330 - viewed 21 times.)

* sirija4.jpg (159.79 KB, 900x576 - viewed 27 times.)

* sirija5.jpg (60.5 KB, 547x380 - viewed 30 times.)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #8757 on: September 11, 2018, 08:46:39 pm »

Неки фини момци ови Бијели шлемови...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Штета што умакоше сиријској војсци...


* sirija6.jpg (249.34 KB, 1508x1419 - viewed 25 times.)

* sirija7.jpg (59.98 KB, 485x548 - viewed 25 times.)

* sirija8.jpg (72.47 KB, 820x640 - viewed 27 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8758 on: September 11, 2018, 08:52:31 pm »

Штета што умакоше сиријској војсци...

Jbg...ne možeš ih sve pohvatati. Sad
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #8759 on: September 11, 2018, 08:55:44 pm »

Не знам колико плаћају статисте, исплати ли се пријавити...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sirija9.jpg (105.08 KB, 1200x600 - viewed 21 times.)
Logged
Pages:  1 ... 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 [584] 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 22 queries.