PALUBA
March 28, 2024, 10:32:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 [557] 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2122794 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8340 on: May 29, 2018, 02:45:03 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Opera Snapshot_2018-05-29_154424_www.google.com.png (174.12 KB, 620x444 - viewed 33 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8341 on: May 29, 2018, 02:46:22 pm »

Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8342 on: May 29, 2018, 06:20:26 pm »

Nemam ni vremena ni volje da sa tobom ulazim u razglabanja ....

Onda je najbolje da preskočiš moje postove. Ni ja nemam vremena za ljude koji nemaju osnovnu pristojnost u razgovoru sa drugima.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #8343 on: May 29, 2018, 08:09:07 pm »

Ниси ти разумео шта ти је рекао човек.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #8344 on: May 29, 2018, 09:03:30 pm »

Nemam ni vremena ni volje da sa tobom ulazim u razglabanja ....

Onda je najbolje da preskočiš moje postove. Ni ja nemam vremena za ljude koji nemaju osnovnu pristojnost u razgovoru sa drugima.

Na veliku većinu tvojih proizvoljnih mentalnih masturbacija, koje predstavljaš kao defakto činjenice. Moraju se navesti podaci ili napisati traktat sa istorijskim izvedenicama da bi se došlo do poente.To su prazne priče koje ne vode nekom saznanju.To nema veze sa polemikom i stavovima, već sa nekom, samo tebi znanom propagandom...da ne dužim u off .
« Last Edit: May 29, 2018, 09:12:05 pm by Milan (longtrip) » Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8345 on: May 29, 2018, 09:56:56 pm »

Nemam ni vremena ni volje da sa tobom ulazim u razglabanja ....

Onda je najbolje da preskočiš moje postove. Ni ja nemam vremena za ljude koji nemaju osnovnu pristojnost u razgovoru sa drugima.

Na veliku većinu tvojih proizvoljnih mentalnih masturbacija, koje predstavljaš kao defakto činjenice. Moraju se navesti podaci ili napisati traktat sa istorijskim izvedenicama da bi se došlo do poente.To su prazne priče koje ne vode nekom saznanju.To nema veze sa polemikom i stavovima, već sa nekom, samo tebi znanom propagandom...da ne dužim u off .

O čemu ti pričaš, pa ti nemaš ni mišljenje ni činjenice u svojim postovima nego mi prepričavaš vesti sputnjika. I onda kad ostaneš bez argumenata sve svodiš na lične uvrede.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #8346 on: May 29, 2018, 11:18:09 pm »

Čim kritikujem nato, ti me držiš za rusofila  Wink .Uvek ću im biti protivnik jer su protivpravno napali Srbiju.. Upravo ovde , kao i na nekoliko drugih tema, nemaš konkretne odgovore na postavljena pitanja za lične tvrdnje.Osvrni se unazad malo..... Vi iz Milićkinog tabora u svemu Sputnjik vidite, kao da je veći od Meseca  
« Last Edit: May 29, 2018, 11:31:45 pm by Milan (longtrip) » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8347 on: May 30, 2018, 08:25:18 am »

Damask će ponovo optužiti za hemijski napad?
Novosti Online   29. maj 2018.

SAD nastavljaju da pripremaju insceniranje operacija upotrebe hemijskog oružja u Siriji, saopštila je agencija Sana pozivajući se na izvor u Nacionalnom komitetu za eliminaciju hemijskog oružja

Agencija navodi da američke obaveštajne i vojne službe koriste svoje agente kako bi inscenirali hemijski napad u nekoliko oblasti zemlje, da bi potom za to okrivile Damask. Pozivajući se na izvor, agencija piše da sirijske vlasti osuđuju to „novo insceniranje“. Damask takođe potvrđuje da u njemu učestvuju i neke druge zapadne zemlje, uključujući Francusku i Veliku Britaniju. Na taj način te zemlje žele da opravdaju napade na teritoriju Sirije. Izvor je takođe rekao da teroristi koji su ranije sarađivali sa DAEŠ-om sada rade sa Sjedinjenim Američkim Državama i takozvanim Sirijskim demokratskim snagama. Prema njegovim rečima, oni odvode porodice iz područja pod kontrolom SDS u američku bazu u blizini naftnog polja El Džafra. Tamo se ti ljudi spremaju da postanu „žrtve“ nepostojećeg hemijskog napada sirijske vojske.

OPTUŽBE ZA HEMIJSKE NAPADE

Početkom aprila Zapad je optužio Damask za hemijski napad na grad Dumu u Istočnoj Guti. Posle toga Sjedinjene Američke Države, Velika Britanija i Francuska raketirale su objekte sirijskih vlasti koji su, prema njihovom mišljenju, korišćeni za proizvodnju zabranjenih supstanci. Oni su lansirali više od sto raketa, od kojih je 71 oborila sirijska protivvazdušna odbrana. U napadima niko nije poginuo, a i razaranja na zemlji takođe su bila minimalna. Pritom, ni ruski vojni stručnjaci ni meštani nisu potvrdili činjenicu o hemijskom napadu, koji je bio izgovor za raketiranje. Sirijske vlasti više puta su izjavljivale da nikada nisu koristile hemijsko oružje protiv civila i terorista i da je čitav hemijski arsenal izvezen iz zemlje pod kontrolom OZHO-a.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8348 on: May 30, 2018, 07:03:46 pm »

Čim kritikujem nato, ti me držiš za rusofila  Wink .Uvek ću im biti protivnik jer su protivpravno napali Srbiju.. Upravo ovde , kao i na nekoliko drugih tema, nemaš konkretne odgovore na postavljena pitanja za lične tvrdnje.Osvrni se unazad malo..... Vi iz Milićkinog tabora u svemu Sputnjik vidite, kao da je veći od Meseca 

Pomešao si me sa nekim. Kad sam ja branio NATO ? Ti si taj koji je izrazito osetljiv kada neko kritikuje Rusiju. U sekundi izgubiš strpljenje i odma počneš sve na lične svađe da svodiš. Ti i još jedan gospodin. Što se mene tiče pljuj NATO koliko god hoćeš, čak ću ti i pomoći ako zapneš negde.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #8349 on: May 30, 2018, 08:35:58 pm »

Čim kritikujem nato, ti me držiš za rusofila  Wink .Uvek ću im biti protivnik jer su protivpravno napali Srbiju.. Upravo ovde , kao i na nekoliko drugih tema, nemaš konkretne odgovore na postavljena pitanja za lične tvrdnje.Osvrni se unazad malo..... Vi iz Milićkinog tabora u svemu Sputnjik vidite, kao da je veći od Meseca 

Pomešao si me sa nekim. Kad sam ja branio NATO ? Ti si taj koji je izrazito osetljiv kada neko kritikuje Rusiju. U sekundi izgubiš strpljenje i odma počneš sve na lične svađe da svodiš. Ti i još jedan gospodin. Što se mene tiče pljuj NATO koliko god hoćeš, čak ću ti i pomoći ako zapneš negde.

Da li ti je problem da navedeš i tog drugog gospodina? Hvala unapred.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8350 on: May 31, 2018, 08:57:42 pm »

Asad: Bili smo blizu direktnog sukoba Rusije i SAD u Siriji
Tanjug   31. maj 2018.

Sirijski predsednik Bašar el Asad izjavio je danas da je u Siriji moglo da dođe do direktnog sukoba Rusije i SAD.


"Bili smo blizu direktnog sukoba", rekao je Asad u intervjuu za portal Raša tudej. Prema njegovim rečima, Moskva je odvratila Zapad od pokretanja razarajućih vazdušnih napada na Siriju prošlog meseca, a veruje da je Damask blizu pobede u sedmogodišnjem ratu, uprkos "neprestanom mešanju SAD". "Sa svakim napretkom sirijske vojske, i u političkom procesu, i u celoj situaciji, naši neprijatelji i protivnici, uglavnom Zapad predvođen SAD i njihove marionete u Evropi i našem regionu, pokušavaju da idu dalje - bilo podržavajući terorizam dovodeći još terorista u Siriju ili ometanjem političkog procesa", rekao je Asad.

On je istakao da su SAD trebale da nauče lekciju iz Iraka i odustanu od Sirije i obećao da će obnoviti sirijske oblasti koje su držali ekstremisti koje podržava SAD. Sirijska vlada započela "otvaranje vrata za pregovore" sa Sirijskim demokratskim snagama (SDF) koje kontrolišu severne i istočne oblasti Sirije u kojima su stacionirane snage SAD, prenosi Rojters. "To je prva opcija. Ako ne, oslobodićemo te oblasti silom. Amerikanci bi trebalo da odu. Oni su došli u Irak bez pravne osnove i vidite šta se sa njima dogodilo. Morali su da nauče lekciju. Irak nije izuzetak, kao ni Sirija. Narod više neće prihvatiti strance u ovom regionu", rekao je Asad.

Govoreći o izjavi američkog predsednika Donalda Trampa koji ga je nazvao životinjom, Asad je kazao da je "čovek ono što govori".

Asad je kazao i da Rusija igra ulogu u obuzdavanju uticaja Vašingtona i mešanja SAD u dešavanja u regionu još od 2015. godine.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8351 on: June 01, 2018, 08:30:52 pm »





Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8352 on: June 02, 2018, 03:13:55 pm »

Iran: Naši vojnih savetnika nema na jugu Sirije
Tanjug   02. jun 2018.

Iran nema vojnih savetnika na jugu Sirije, rekao je danas sekretar Vrhovnog saveta bezbednosti Irana Ali Šamkani

Iran nema vojnih savetnika na jugu Sirije, rekao je danas sekretar Vrhovnog saveta bezbednosti Irana Ali Šamkani, dodajući da Teheran podržava napore Rusije da se jug Sirije stavi pod kontrolu sirijske vojske. "I ranije smo rekli da iranski vojni savetnici nisu prisutni na jugu Sirije i da nisu učestvovali u skorašnjim operacijama", rekao je Šamkani, prenosi Rojters. On je naglasio da Iran snažno podržava ruske napore da se teroristi proteraju sa granice Sirije i Jordana i da se područje stavi pod kontrolu sirijske vojske.

Sirijski ministar spoljnih poslova Valid al Mualed danas je izjavio da se američke snage moraju povući iz baze Tanf na jugu zemlje, kao i da Damask nije u pregovorima o južnom regionu Sirije. On je na pres konferenciji takođe rekao da je sirijska vlada komunicirala sa Sirijskim demokratskim snagama (SDF) koje imaju podršku SAD, ali da proces pregovora nije počeo, prenosi Rojters. Al Mualed je dodao da grad Raka, koji kontrolišu snage SDF, "mora biti obnovljen i oslobođen" od bilo kakvog stranog prisustva.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8353 on: June 02, 2018, 08:16:59 pm »

Da bi se shvatila ova izjava o jugu sirije trebalo je da novosti postupe profesionalno i prevedu šta se događa povodom ovoga.

Naime juče je ruski ambasador u UN dao, aj da kažem, nespretnu izjavu da su se sukobljene strane srele i dogovorile. Aludirajući da je Izrael pristao da bašar okupira teritorije na jugu ali da se za uzvrat Iranci i Hamas povuku iz južne sirije. Danas su i Iran i Izrael demantovali to i u vezi sa tim je i ova izjava irana da oni nemaju nikog na jugu. Takođe je vrlo čudno da se SAD i Jordan, koji su uz Rusiju, garanti severnih i južnih teritorija koje drži opozicija do sada nisu oglasili.

Da li je ovo pokušaj Rusa i Iranaca da posvađaju Izrael i SAD ili se nešto stvarno dešava ostaje da vidimo.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #8354 on: June 02, 2018, 10:00:28 pm »

`da basar okupira teritorije na jugu...`  Pa da se neko nije najeo bunike?!? Da mi je znati koji novinar ume nesto tskvo da napise?
Logged
Pages:  1 ... 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 [557] 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 23 queries.