PALUBA
March 28, 2024, 12:45:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 [576] 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2122460 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #8625 on: August 10, 2018, 08:33:55 pm »

Ја не правдам ничије злочине. И нисам чекао ХРВ да било шта саопшти да бих рекао да је нешто злочин. Не бих да те подсећам шта си писао у теми о НАТО бомбрадовању Србије где си писао и томе како је НАТО био јако прецизан и да није намерно гађао цивиле. После си мало променио причу, што је уреду. Надам се да ћеш и другде тако говорити.

Наравно да се злочин не правда злочином. Али нити Руси нити Сиријска влада немају тапију на злочине. Чини их и друга страна с тим да се у западним медијима углавном истичу Руски и сиријске владе. Реда рада помене се (као што си и ти почео да постављаш такве вести, као ону у вестима о Јемену) и неки злочин исламиста или западне коалиције.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #8626 on: August 10, 2018, 08:41:31 pm »

A što se tiče podataka to je sve što imamo. Ako ti imaš neke druge podatke podeli sa nama. 20k civila je procena na cifru od 300k žrtava, a opozicija inače tvrdi da je žrtava bilo oko 500k a u Alepu 35k. Jedino bašar i rusi ćute, pitam se zašto ?

Све те процјене и податке треба узети са великом резервом.

То ми све личи на оне одвратне ''процјене'' о броју жртава у бившој БиХ. Годинама су трубили о преко 300к, поглавито само једних (да би ове друге оцрнили), па на крају испаде ни 100к свих заједно.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8627 on: August 10, 2018, 09:03:03 pm »

Ја не правдам ничије злочине. И нисам чекао ХРВ да било шта саопшти да бих рекао да је нешто злочин. Не бих да те подсећам шта си писао у теми о НАТО бомбрадовању Србије где си писао и томе како је НАТО био јако прецизан и да није намерно гађао цивиле. После си мало променио причу, што је уреду. Надам се да ћеш и другде тако говорити.

Apsolutno netačno. Tamo je neko, ne sećam se sad ko, rekao da je NATO gađao neke ciljeve zato što su budale. Ja sam tamo tvrdio da NATO nije mašio ili birao bezveze nego je namerno ciljao civilne ciljeve, da im je to bio deo plana da bi posle rata lakše srušili Slobu. A onda su razno razni "patrioti" krenuli da mi pripisuju da ja branim NATO. A u stvari sam im dao najgoru moguću "pohvalu".

Pojedinci su mi čak prebacili kako mogu tako nešto da kažem obzirom da su nedužni ginuli. A ovde na ovoj temi vidimo koliko je kome stalo do civila. Ti i dalje nisi rekao da su rusi odgovorni za zločine i to je primer klasičnog navijačkog tumačenja jedne te iste stvari na dva različita mesta.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #8628 on: August 10, 2018, 10:13:04 pm »

Quote
Ti i dalje nisi rekao da su rusi odgovorni za zločine i to je primer klasičnog navijačkog tumačenja jedne te iste stvari na dva različita mesta.

Хоћеш да кажеш да си ти једини овде објективан? Као прво пратиш дискусију највише годину дана, а ја сам овде од 2008. Немаш појма шта сам где и како писао. И кад би хтео да то утврдиш требало би ти године да прочиташ шта сам све написао. Је не знам шта су све Руси радили у Сирији, али ми здрава памет каже да су сигурно починили и неки злочин. Управо ти инсистираш само и само на руским који још нису ни довољно истражени ни докоментовани. Много је фабриковања и лажи у сиријском рату који нажалост долази са "запада" као начина борбе против руског утицаја.

Просто имам утисак да ти је криво што Руси са сиријцима побеђују ИСИЛ и остале исламисте. Шта год да је ти ћеш рећи "ето опет Руси (и сиријци)". Они сарађују са ИСИЛ, они убијају цивиле, они ово, они оно. Они не раде ништа добро, они се не боре са терористима, они...Ма Руси су по теби једно велико зло. Ти си, иако покушаваш да се предстваиш другачије, једна класичан навијач НАТО-а и САД. Уреду, то је твоје мишљење и легитимно је. Зато не помињи друге за било шта. Ја мислим да Руси у Сирији раде једну корисну ствар, право наравно за себе, али и за Европу, па и за остале. И то је суштина. Ако се теби мој став не допада то је твој проблем.

 
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8629 on: August 10, 2018, 10:39:54 pm »

Naravno da sam zapeo za Ruse kada ovde većina glorifikuje njih. Niko ovde ne tvrdi da SAD nisu odgovorni za gomilu zločina pa je malo glupo da ja sad pišem o tome. Još nisam u tom stadiumu da pričam sam sa sobom.

Meni je interesantno da ovde skoro niko (eto ti jedva u tom zadnjem postu pomenu) nema makar i malu sumnju da su Rusi odgovorni za ratne zločine, a zločini ostalih su već dokazani 100%. A to šta ste vi pisali unazad 10 godina, to ne treba da vam bude prepreka da obnovite gradivo sa mnom. Ili je ovaj forum zatvoren za nove članove ? Realno na osnovu čega ja treba da zaključim da ovde iko misli ili je pisao da su i Rusi činili zločine kad ih većina negira i reaguje ekstra burno na sam pomen istih. Zašto bi ih danas negirali ako ste kako ti kažeš tako nešto konstatovali u prošlosti ?

Čini ti se da je meni krivo ? Vidiš meni se čini da par vas jednostavno ne znate da polemišete sa nekim ko nema stranu i ima manje-više iste standarde kada razmišlja o određenim stvarima. Stalno koristite to "pa i oni su to radili..." kao da je to neko opravdanje, pa onda još ono što pljujete na zapadu podržavate u Rusiji. Ovde bi par vas najviše volelo da smo svi na nekoj strani pa da umesto da pišete na temu kontrirate onom drugom da je i njegov "tim" radio nešto loše. I vidim malo-malo pa u nekoj razmeni mišljenja ljudi po svaku cenu hoće da me etiketiraju da sam ja za nekog jer prosto nemaju argumente pa bi rado da pobegnu sa teme i da pišu o nečem drugom. Verovatno se i tebi zato to "čini".
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #8630 on: August 10, 2018, 11:25:31 pm »

"Niko ovde ne tvrdi da SAD nisu odgovorni za gomilu zločina..."  pa ti ne potvrđuješ da jesu... A to oko obnavljanja gradiva s tobom važi i za tebe, mislim na ono da ne pričaš sam sa sobom. Pričaj slobodno i reci da su SAD u poslednjih 50 godina počinile silne, da silnije ne mogu biti zločene po svetu. A drugima drže pridike o tome.

Direktore ti imaš stranu. I to jasno izraženu. To da nemaš pričaj negde nekom drugom (ovde na ovoj temi nema puno ljudi ni diskutanata). Da, i ostali ovde većinom to imaju. Pa... jel to nekog diskvalifikuje za raspravu. Hajde, piši ti i dalje. I najiskrenije, ja cenim to što imaš suprotan stav od većine iako ga, po mom sudu, često pogrešno braniš. Pa s kim bih raspravljao. Forumi su za raspravu.

Umeš da "eskiviraš", zaobiđeš temu, nepovoljan stav kad ti ne odgovara... ali tvrditi da drugi ne umeju da polemišu je malkice neozbiljno. Nemoj da potcenjuješ druge tim pre što ti imaš stranu (NATO, SAD).  Sve to što pripisuješ drugim i sam činiš. Pa nije tema samo ono što ti želiš da bude. I drugi mogu da kontriraju. I da se ne slože sa tobom kao i ti sa njima.

Što se mene tiče ja ovde nastupam isključivo i samo u svoje ime (koje je malo zamaskirano, ali nije teško "provaliti" moje pravo ime), sa svojom pameću ili glupošću. Kao i većina drugih, ali ima i onih koji su ovde po "domaćem zadatku". Nisam član partije, nisam simpatizer ni jedne aktuelne partije niti ću biti. Nisam se povodio za autoritetima niti ću. To ne znači da ću uvek kritikovati vlast, a još manje da ću je uvek podržavati. Nisam državni činovnik već penzinisani oficir sa preko decenije penzijskog staža, ali i toliko iskustva u radu u civilnim (privrednim) firmama. Nemam logistiku u vidu arhiva, dokumentacije i sl. Sve što sam imao predao sam kada sam otišao u penziju. Imam nešto znanja i mojih stručnih radova (eto, pisao sam i objavljivao ponešto iz moje struke). Mnogo sam zaboravo a ponešto i nisam. Od odnoga što sam znao nešto ću reći, nešto ću reći kad prođe neko vreme, nešto neću nikad reći. I da, nisam simpatizer Rusa u političkom smislu. Ne mislim (za sada) da strateško opredeljenje Srbije treba da bude Rusija. Ali to ne znači da im neću držati stranu kad ocenim da je to racionalno, odnosno da oni rade kako ja mislim da treba. A u Siriji, bez obzira na sve (uključujući i moguće zločine) ja mislim da oni rade dobar posao ne samo za sebe, već i za nas i Evropu uopšte.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8631 on: August 11, 2018, 07:04:50 am »

Eto opet etiketiranje jer prosto nemaš argumente o temi nego odma "to i druga strana radi...". "Tvoji puleni ovo, tvoji puleni ono...". Tebe u stvari i ne interesuje tema o ruskim zločinima nego ne možeš da dozvoliš da neko ovako piše o Rusima. Jel tako ?

Ja o SAD zločinima govorim, kao što sam rekao pisao sam o bombardovanju Rake, zatim o bombardovanju civilnih meta u Afganistanu, spomninjao sam da je SAD namerno bombardovao civilne mete u Srbiji, da recimo podržava SA koje takođe čine zločine u Jemenu trenutno, da je SA uvreda za modernu civilizaciju i kao takva ima podršku SAD. Ali spominjem kada o tim temama ima smisla govoriti. Ja recimo nisam ni jednu jedinu reč spomenuo o zločinima SSSR za vreme ww2 ili recimo u Afganistanu jer prosto te teme nisu povezane sa ničim o čemu mi ovde pričamo. To isto važi i za SAD i sve druge. Nema logike da ja kad god pišem o zločinima Rusa kao kontra težu uvek moram da pominjem zločine drugih da bih zadovoljio nekog ljubitelja Rusa kome se ne sviđa tema. Izvini ali tada bih sam sebe smatrao idiotom.

Naučite se da se držite teme, a ako ne možete samo ignorišite. Ponekad je stvarno smešno gledati kako burno reagujete samo zato što vam je neko spomenuo Rusiju u negativnom kontekstu. Ja takav nivo navijačkog teoretisanja ne bi sebi dozvolio ni kad branim Srbiju a kamoli za tamo neku drugu državu kojoj puca ona stvar za nas.
« Last Edit: August 11, 2018, 07:11:54 am by Director » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #8632 on: August 11, 2018, 11:18:00 am »

Научи прво ти да се држиш теме и да некад изгубиш у дуелу. Да не тупимо даље, пиши о нечем другом јер о овоме нема смисла. Ако желиш даљу полемику пиши на ПП.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #8633 on: August 11, 2018, 01:32:08 pm »


Sirijski PVO reagovao na "neprijateljsku metu"
 

Protivvazdušna odbrana sirijske vojske reagovala je na "neprijateljsku metu" koja je u ranim jutarnjim satima narušila vazdušni prostor zemlje zapadno od prestonice Damaska, javila je agencija Sana.

Ta oblast se nalazi u blizini granice sa Libanom, naveo je Rojters, podsetivši da je sirijska protivvazdušna odbrana na sličan način u četvrtak reagovala i iznad zapadnog dela Damaska.

Sana je u izveštaju sugerisala da je za "upad" odgovoran Izrael.

"U poslednjih nekoliko sedmica, izraelski neprijatelj je napao vojne pozicije", navela je sirijska agencija.

Portparol izraelske vojske je rekao da ne želi da komentariše "strane izveštaje".

izvor


Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8634 on: August 11, 2018, 08:35:54 pm »

Научи прво ти да се држиш теме и да некад изгубиш у дуелу. Да не тупимо даље, пиши о нечем другом јер о овоме нема смисла. Ако желиш даљу полемику пиши на ПП.

Nikakve ja duele ja ovde nemam. To možda ti tako doživljavaš. Ja ovde pokušavam da razmenjujem mišljenja ali ste ti i još par ljudi izgleda previše ostrašćeni da bi mogli mirno i staloženo da učestvujete u tome.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8635 on: August 12, 2018, 08:17:31 am »

Novi zločini rusko-sirijske koalicije. U gradu Urum-al-Kubra (predgrađe Alepa) u petak uveče je pobijeno 40 ljudi od čega 25-oro dece. Snimci su prilično brutalni i necenzurisani pa ko je osetljiviji neka ne gleda :

https://www.liveleak.com/view?t=uFY8i_1534008214
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #8636 on: August 12, 2018, 11:58:46 am »

Ruska vojska opet oborila dron kod baze Hmejmim
Tanjug   11. avgust 2018.

Ruska vojska ponovo je oborila dron kod vazduhoplovne baze Hmejmim u Siriji, koji je lansiran sa područja koji kontrolišu ekstremisti

Ruska vojska ponovo je oborila dron kod vazduhoplovne baze Hmejmim u Siriji, koji je lansiran sa područja koji kontrolišu ekstremisti, saopštio je direktor ruskog Centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji, general-major Aleksej Cigankov. "U noći 11. avgusta, ruski radari na bazi Hmejmim detektovali su bespilotnu letelicu lansiranu sa područja deeskalacije u Idlibu", rekao je Cigangov, prenosi TAS S. On je dodao da je dron oboren na bezbednoj daljini, kao i to da nije bilo štete i povređenih.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #8637 on: August 12, 2018, 03:47:23 pm »

Kao što sam napisao... strašne se stvari događaju u ratu.
Kažeš Directore, pokušavaš biti nepristran... Pa dobro, evo ti ogledalo tvoje nepristranosti: Za rusko-sirijsku koaliciju napišeš (sam, svojim rećima) novi zloćini. Da, istina, izvestio si nas i postovao link u kome doslovce prevodiš vest o saudijskom bombardovanju pijace te pogotku autobusa. Tu nema tvojih reći, niti tvojih "razmišljanja". Dakako, i ti si nepristran. Da mene uveriš u nepristranost trebaš uložiti malo više truda u argumentaciju svog "mišljenja"-a kad ćeš komentirati nepristrano (obje strane-i američku i rusku) istim kriterijima, onda ima nekog smisla. Ovako, neću više da remetim tvoje "razmišljanje". 
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8638 on: August 12, 2018, 06:51:06 pm »

Ima li na ovom forumu iko ko negira zločine SA ? Zašto bih se onda upinjao da dokazujem nešto za šta svi mi ovde imamo isto mišljenje ? Kad to počnem da radim odma me banujte jer su to prvi znakovi ludila. To je klasično pričanje sa samim sobom.

Sad bi ja mogao isto tako tebe da pitam "a zašto ne braniš SA kao što ovde braniš Ruse ?" Dvostruki standardi ?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #8639 on: August 12, 2018, 07:08:08 pm »

Da li to znači SA=Rusi?
Logged
Pages:  1 ... 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 [576] 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 23 queries.