PALUBA
March 28, 2024, 11:45:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 [594] 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 ... 796   Go Down
  Print  
Author Topic: Građanski rat u Siriji  (Read 2122840 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #8895 on: September 23, 2018, 04:20:43 pm »


To mora da su lažni tvitovi, Ruska zavera.

Jel ?


Ma da. Putin ima kompromitujući materijal o Džeku Dorsiju.

Evo još jednom  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

https://twitter.com/SenJohnMcCain/status/105390009615523841



* 2018-09-23_161052.jpg (166.08 KB, 1600x992 - viewed 30 times.)
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #8896 on: September 23, 2018, 04:22:02 pm »

Ko zna, svašta imaju, izmišljaju eto zaigrali se.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8897 on: September 23, 2018, 05:21:40 pm »

To mora da su lažni tvitovi, Ruska zavera.

Jel ?

Ko to tvrdi ? Mccain je poznat po takvim izjavama. Jedna od najpozatijih mu je kad je putinu poručio da će završiti kao Gadafi Smiley

A što se tiče druge slike ja ne znam ko su ti ljudi. Molim vas da mi navedete njihova imena baš me zanima s kim se sastao tada.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #8898 on: September 23, 2018, 05:42:56 pm »

cnn, usa, evropska unija, nato, soroš, amanpur i ostala Gamad......
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8899 on: September 23, 2018, 05:49:03 pm »

Navedi gde tvrde da je taj Mccain-ov tvit ruska propaganda.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #8900 on: September 23, 2018, 05:51:57 pm »

Ja se sprdačim sa tim, to je jedino što amerika može da uradi u borbi protiv istine.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8901 on: September 23, 2018, 05:53:10 pm »

Onda stavi smajli na kraju posta da i mi ostali znamo da se šališ.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8902 on: September 23, 2018, 07:10:54 pm »

Evo dva primera raskrinkavanja Bašarevsko-Putinovske propagande iz perioda posle napada na Dumu :

https://www.snopes.com/fact-check/is-this-proof-white-helmets-staged-chemical-attack/

Ukratko prvi primer, čije slike mislim da sam video i ovde na forumu, su iz sirijskog igranog filma koji je ove godine završen i ima radnju da je napad iz 2017. podmetnut od strane belih šlemova. Korišćene su slike i video materijal sa snimanja filma ali su napravili veliku grešku što su na promociji filma u februaru (2 meseca pre napada) stavili jednu od tih slika na facebook stranicu filma. Film se zove "Revolution Man".

Drugi primer je video koji su zaista snimili beli šlemovi, ali je taj video snimljen još 2016. godine u eri "izazova" i od tada je na YT. Verovatno nije imao dosta pregleda pa su propagandna odeljenje u Damasku i Moskvi pomislili da to može da prođe.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #8903 on: September 23, 2018, 07:25:05 pm »

И ово им је Путин подметнуо:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Путине монструме, пушти Црну Гору и Сирију на мир!


* 20_syria_girls_bollocks.jpg (191.11 KB, 620x515 - viewed 33 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #8904 on: September 23, 2018, 07:42:07 pm »



A što se tiče druge slike ja ne znam ko su ti ljudi. Molim vas da mi navedete njihova imena baš me zanima s kim se sastao tada.


Izvesni al-Bagdadi i još par glavoseča, znaš ono, tipični džihadisti  Grin


...


McCain’s two-hour visit to Idlib, Syria garnered a lot of attention because the “rebel” leaders seen in the photos that McCain posted to his Twitter account look very much like the leaders of ISIS…Abu Bakr al-Baghdadi and Muahmmad Noor.





[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Quote

Every time John McCain makes secret trips to Syria, chemical weapon attacks follow


On April 4th, 2017 a suspicious chemical attack in an Idlib province prompted US President Trump to launch missiles at Syria. McCain applauded the action and urged for more.

McCain has an uncanny talent to show up in places rife with geo-political tension, and upon McCain’s departure conflict cranks up to deadly levels. Coincidence?

McCain was in Syria coordinating with ISIS leader al-Baghdadi in 2013. Where in Syria was McCain? He was in Idlib, Syria.

McCain’s first “secret” Syria visit took place on May 27, 2013. The Ghouta, Syria chemical attack occurred on 21 August 2013.

According to AP, McCain crossed the border near Kilis, Turkey, and spent two hours meeting with ‘rebel leaders’ near Idlib, Syria. The article further states that McCain made the trip in order to demand “aggressive military action in the 2-year-old Syrian civil war, calling for the establishment of a no-fly zone and arming the rebels”.

Presidential Spokesman Jay Carney said “the White House was aware in advance of McCain’s plans to travel to Syria. Carney declined to say whether McCain was carrying any message from the administration, but he said White House officials looked forward to hearing about his trip”.

Here is an ABC News report on the “secret” visit to Idlib, which speaks volumes:

McCain’s two-hour visit to Idlib, Syria garnered a lot of attention because the “rebel” leaders seen in the photos that McCain posted to his Twitter account look very much like the leaders of ISIS…Abu Bakr al-Baghdadi and Muahmmad Noor.




izvor


* McCain-ISIS.jpg (54.36 KB, 600x315 - viewed 29 times.)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #8905 on: September 23, 2018, 08:07:16 pm »



A što se tiče druge slike ja ne znam ko su ti ljudi. Molim vas da mi navedete njihova imena baš me zanima s kim se sastao tada.


Izvesni al-Bagdadi i još par glavoseča, znaš ono, tipični džihadisti  Grin


Гријешиш Дред. То није Багдади, већ његов клон, створен у тајној лабораторији у Чељабинску (смућкао га Путин лично!), као дио дијаболичног плана да се напакости и подметне ”слободном свијету”. Видиш на фотографији како се иза леђа Мекејну подмукло смије на руском.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #8906 on: September 23, 2018, 08:44:06 pm »

Napredni ovi Rusi... A ja mislio, da koriste gumene maske kao u Mišn Imposibl..  Zahvaljujem na razjašnjenju. A da nisu i Mekejna maknuli iz politike pod isprikom kao "umro od bolesti", a u biti ko onaj Adolf lepo u Argentini, a?!?
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #8907 on: September 23, 2018, 08:58:30 pm »

@Dreadnought

Piše da samo liče a ne da su to oni.

A o tome sam pisao pre par meseci verovatno si propustio. Taj neindetifikovani je Mouaz Moustafa jedan od većih njuška u FSA. Čudno da onaj koji je u ovoj dvojici našao dva vodeća lika ISIS nije prepoznao Moustafa-u, što nam govori da verovatno pojma nema o Siriji. Na ovoj slici nedostaje general Salim Idris koji je verovatno izbačen sa fotke ili postoje dve različite fotke pa je izabrana ova bez njega jer Bagdadi nije imao šanse da priđe Idrizu u to vreme. Ova dvojica "vrh ISIS-a" su u stvari oficiri Northern Storm Brigade taj što je navodno "Bagdadi" se zove Abu Youssef i navodno je jedno vreme komandovao brigadom, Nour je jedini dobro identifikovan on je takođe bio član te brigade a "Abu Mosa" je  u stvari neki niži oficir te brigade koji je bio u pratnji Abu Jusufa.

Inače tu sliku niko ozbiljan više ne koristi ako nisi primetio. Priča je sad skrenuta da su "Bagdadi" i Nour odgovorni za prodaju libanaca ISIS-u a tu priču je plasirala u javnost libanska TV bliska Hezbolahu. Ni oni se više ne blamiraju tvrdeći da je to Bagdadi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #8908 on: September 23, 2018, 09:07:03 pm »

Чињеница је да су званичници САД сарађивали са "умереном" опозицијом која се од ИСИЛ и Ал Нусре разликује само по томе што ређе одсецају главе неистомишљеницима. И једни и други и трећи су следбеници екстремног исламизма који води рат против "западне" цивилизације и у њој води највеће зло по ислам. Такође, САД и остали, посредно или непосредно су наоружавали ту исту "опозицију" а ова је то оружје лиферовала својој браћи по идеји и оружју.

Дакле, чист промашај "западне" политике, пре свега САД, учињене у жељи да се по сваку цену смене сиријски режим. Вероватно су се руководили девизом "циљ оправдава средство"... моралне врлине "запада", по којима је заиста био препознатљив, су најдрастичније бачене на под и изгажене. У томе је проблем.

Ипак, хајде да баталимо то препуцавање око монтираних и немонатираних снимака и посветимо се тренутној ситуацији у Сирији.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #8909 on: September 23, 2018, 09:25:37 pm »

@Dreadnought

Piše da samo liče a ne da su to oni.

A o tome sam pisao pre par meseci verovatno si propustio. Taj neindetifikovani je Mouaz Moustafa jedan od većih njuška u FSA. Čudno da onaj koji je u ovoj dvojici našao dva vodeća lika ISIS nije prepoznao Moustafa-u, što nam govori da verovatno pojma nema o Siriji. Na ovoj slici nedostaje general Salim Idris koji je verovatno izbačen sa fotke ili postoje dve različite fotke pa je izabrana ova bez njega jer Bagdadi nije imao šanse da priđe Idrizu u to vreme. Ova dvojica "vrh ISIS-a" su u stvari oficiri Northern Storm Brigade taj što je navodno "Bagdadi" se zove Abu Youssef i navodno je jedno vreme komandovao brigadom, Nour je jedini dobro identifikovan on je takođe bio član te brigade a "Abu Mosa" je  u stvari neki niži oficir te brigade koji je bio u pratnji Abu Jusufa.

Inače tu sliku niko ozbiljan više ne koristi ako nisi primetio. Priča je sad skrenuta da su "Bagdadi" i Nour odgovorni za prodaju libanaca ISIS-u a tu priču je plasirala u javnost libanska TV bliska Hezbolahu. Ni oni se više ne blamiraju tvrdeći da je to Bagdadi.

Čekaj malo, zar ne reče da ne znaš ko je na slici?! A sad odjednom, kao, znaš i ko su i o'kle su...
Logged
Pages:  1 ... 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 [594] 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 ... 796   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 23 queries.