PALUBA
March 29, 2024, 04:05:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Battella Germanica (žohar ili bakula)  (Read 26003 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #30 on: July 25, 2011, 01:04:24 pm »

Na Limanima u Novo Sadu po stanovima ima dosta ovih živuljki.problem zaštite je taj što treba sve stanare ubediti da izvrše unuštavanje bakula,kakav je naš mentalitet to je dosta teško.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #31 on: July 25, 2011, 10:26:04 pm »


 Centralizovati uništavanje mrskog neprijatelja, kao na brodovima svojevremeno.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #32 on: August 31, 2011, 04:26:14 pm »

Mali OT ,ali da probudimo temu  Wink

--------------------------

30.08.2011. | 20:10

Rješenje sanitarne inspekcije.
Zadar: bakule zatvorile zalogajnicu u Konzumovu marketu.

Rješenjem sanitarne inspekcije zatvoren je restoran brze hrane u sklopu Konzumova marketa na Gradskoj tržnici.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Brojni građani i turisti koji su tu dolazili po pečene piliće, pomfrit, salate ili neku drugu brzu hranu iznenadili su se što je restoran jeftine i dobre hrane zatvoren u biti još usred sezone.

- Nađene su nam neke bakule u zidu, izgleda da ćemo morati i štemati, i tko zna koliko će sve to trajati - kazali su nam u Konzumu.

Bakule su, za one koji ne znaju, žohari ili neki slični kukci koji za stanište koriste rupe ili prolaze u zidovima.

Ova zgrada je izgrađena prije tridesetak godina i vjerojatno se za to vrijeme nakupilo svega i svačega u prostoru koji je stalno bio restoran.

Edvard Šprljan

Izvor : http://www.slobodnadalmacija.hr/


* SANITARNA_KONZUM-290811.1_thumb.jpg (29.33 KB, 468x351 - viewed 363 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #33 on: August 31, 2011, 04:57:50 pm »

Bilo bi dobro, da prate forum Paluba, pa bi saznali, kako i čime se sigurno uništavaju bakule.
Inače, često gledam američke dokumentarne filmove o uništavanju tih "baja".
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #34 on: August 31, 2011, 05:38:31 pm »

Bilo bi dobro, da prate forum Paluba, pa bi saznali, kako i čime se sigurno uništavaju bakule.

Nema konačnog rješenja, one če nas preživjeti.
Duje, na Malgajevi ulici (malo dalje od pivovare Union, nasuprot Hale Tivoli) moja baka borila je epske ratove sa njima, jadna je otišla na onaj svijet, bakule su ostale. One velike crne, ne male smeđe brodske. Da ne pričam o samo Hali, dok sam kao klinac tamo igrao hokej, u garderobu se nije ulazilo dok svijetla nisu gorjela barem minut. Kažu klinci, da i danas nije bolje.
Kad bakule negdje usele, one niso podstanar, nego svi ostali postanemo podstanari a one gazde.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #35 on: August 31, 2011, 07:08:17 pm »

u novom sadu redovno se vrši uništavanje dotičnih dušmana ali ako samo jedan stanar preskoči deratizaciju badava posao.na brodovima smo ih uništavali otrovom Ciklon B ,po sedam dana bi provetravali lađe.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #36 on: August 31, 2011, 07:15:41 pm »

Bilo bi dobro, da prate forum Paluba, pa bi saznali, kako i čime se sigurno uništavaju bakule.
Inače, često gledam američke dokumentarne filmove o uništavanju tih "baja".

Pokušaj preparatom Polaris, izraelska proizvodnje. Žućkasta tečnost, nije otrovna za ukućane.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #37 on: August 31, 2011, 08:37:19 pm »

Živim u Beogradu, u zgradi zidanoj tridesetih godina. Po definiciji bi u mom stanu moralo biti onih velikih bubašvaba. Međutim, iz nekog razloga ih nema, i to samo kod mene, a kod drugih ima, i to prilično. Možda je razlog u tome, što kada radimo veliko spremanje po kući očistimo dobro i sve parkete mlakom vodom gde je na jedno vedro vode dodato 0,5 dl kerozina (petroleja). Pre dvadesetak godina se i događalo ponekad da se poneka pojavi, obično sa prvim prolećnim danima. Žohar kao vesnik proleća. Od kraja devedesetih nekako su nestale i one. Najverovatnije je štos u higijeni i detaljnom čišćenju, što žohari svih vrsta ne podnose. Inače, najveće bubašvabe sam video svojevremeno na Kritu. Bile su dugačke često i preko 3-4cm, lepo debele i na visokim nogama, nekako sportske. Stvarno su bile izuzetno brze i teško uhvatljive, što je bio poseban izazov za ponoćni "lov" na njih. U pulskom GMO bakule su bile "domaće životinje", mada ih nikada nisam zatekao u svom krevetu. Nisu patile ni od morske bolesti. Posebno su volele da se kriju u električnim uređajima.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #38 on: September 01, 2011, 05:27:38 am »

Bilo bi dobro, da prate forum Paluba, pa bi saznali, kako i čime se sigurno uništavaju bakule.

Nema konačnog rješenja, one če nas preživjeti.
Duje, na Malgajevi ulici (malo dalje od pivovare Union, nasuprot Hale Tivoli) moja baka borila je epske ratove sa njima, jadna je otišla na onaj svijet, bakule su ostale. One velike crne, ne male smeđe brodske. Da ne pričam o samo Hali, dok sam kao klinac tamo igrao hokej, u garderobu se nije ulazilo dok svijetla nisu gorjela barem minut. Kažu klinci, da i danas nije bolje.
Kad bakule negdje usele, one niso podstanar, nego svi ostali postanemo podstanari a one gazde.

Ma jasno je meni, da smo rat sa njima izgubili! Kod uništavanja u zgradama bi morali svi napustiti stanove, izvršit "ciklonizaciju", koja bi morala trajati najmanje toliko dugo, da uništi i one, koje se zazvijaju iz jajašca, znači cijeli ciklus!

Za Hali Tivoli mi je jasno, dosta vlage i topline, gdje češ bolje mjesto za njih (a hrane se uvjek nađe).
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #39 on: September 01, 2011, 09:23:38 am »

Bilo bi dobro, da prate forum Paluba, pa bi saznali, kako i čime se sigurno uništavaju bakule.

Nema konačnog rješenja, one če nas preživjeti.
Duje, na Malgajevi ulici (malo dalje od pivovare Union, nasuprot Hale Tivoli) moja baka borila je epske ratove sa njima, jadna je otišla na onaj svijet, bakule su ostale. One velike crne, ne male smeđe brodske. Da ne pričam o samo Hali, dok sam kao klinac tamo igrao hokej, u garderobu se nije ulazilo dok svijetla nisu gorjela barem minut. Kažu klinci, da i danas nije bolje.
Kad bakule negdje usele, one niso podstanar, nego svi ostali postanemo podstanari a one gazde.

Ma jasno je meni, da smo rat sa njima izgubili! Kod uništavanja u zgradama bi morali svi napustiti stanove, izvršit "ciklonizaciju", koja bi morala trajati najmanje toliko dugo, da uništi i one, koje se zazvijaju iz jajašca, znači cijeli ciklus!

Za Hali Tivoli mi je jasno, dosta vlage i topline, gdje češ bolje mjesto za njih (a hrane se uvjek nađe).

Nabavi ježa duje i rešio si problem. Em ih on tamani kao poslasticu, em ispušta neki miris koji njima smeta. Wink
Logged
vladimir bošković
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560



« Reply #40 on: September 01, 2011, 12:29:31 pm »

Mnogo se zadnjih godina govori o geopatogenim zonama na kojima su izgrađeni određeni objekti ili djelovi tih objekata. Radiostezisti se bave time i dokazuju da zbog lošeg geomagnetnog polja, ljudi u nekim zgradama ili prostorijama u zgradi često oboljevaju od koječega. Nekad su recimo ljudi, prije no bi gradili kuće, stavljali na plac vlažan kamen, pa ako nakon mjesec dana ispod njega ne bude nikakve bube - odustajali bi od gradnje. Dzumba je dobro primjetio da gdje bube ne dolaze - nije ni za ljude. Mislim da je za veću brigu ako buba nema, nego ako se pojave
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.