PALUBA
March 28, 2024, 10:42:51 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Naši kućni ljubimci  (Read 130594 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #15 on: May 11, 2011, 12:42:49 pm »

Poklonjen ili "poklonjen" Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Bugs_Bunny_Recipe_by_Greensister125.jpg (65.59 KB, 810x528 - viewed 289 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #16 on: May 11, 2011, 12:42:59 pm »

Božo zec je odavno poklonjen,nisam mogao da ga vidim a da ne dobijem tikove,izgledao sam kao terijeri koji se dresiraju za lov na lisice,a ko je to video zna kako izgleda Smiley
 
    Za one koji su zaboravili ili nisu čitali    sledi link   

https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=5711.0
Nemoj Crki sa zečevima tako, majke ti. Ja sam nekad živio u Splitu u stanu 70-tih godina. I meni komšija donese zečića, Dalmatinci kažu Kunca. Divlje boje, siv, zelen kako ko kaže. I bio je u ponašanju predivan i poslušan za nevjerovati. Spavao je na terasi, a kad počne Yu-dnevnik i on vidi mene na kauču, nema te sile morao sam ga pustiti unutra, skoči na kauč i gleda vjesti. I stvarno gleda sa zainteresovanošću, za ne vjerovati. Ali brzo raste. Sa tri mjeseca ogroman. I nema druge, ja pozovem ujaka iz Bosanske krajine, on dođe i pošaljem ga na selo tamo. Ovaj ga je poštovao iako je seoski tip bez da mari za takve "sitnice". Čak mu je bio nabavio i družicu. Doživio je zekonja puno godina i skončao prirodnim smrću.
PS: A ovaj tvoj link, pogledao sam, živa šega, za svaku pohvalu. Wink
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #17 on: May 11, 2011, 12:43:42 pm »

Cim sam vidio ovu temu, odmah mi je na pamet pao Crkijev zec.
Sto se tice mene i kucnih ljubimaca imao  sam kao SOLARIS 1972 papigu,ali je nesretnim slucajem izletio napolje i raznih vrsta DoDz-eva (Domacih obicnih Dzukela) zdnji mi je nastradao u saobracaju (ujeo kamion za gumu pri brzini 70 km/h), za sad nema nista, ako domace zivotinje na racunamo u ljubimce.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #18 on: May 11, 2011, 12:58:06 pm »

U gradu u stanu ne možeš imati Pasa, jedino pas može.

Hvar, negdje iznad Jelse
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Krvavec lijeti
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hlađenje
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Nora (3).jpg (400.58 KB, 929x1490 - viewed 281 times.)

* Nora (4).jpg (442.57 KB, 1313x893 - viewed 305 times.)

* Nora.jpg (279.01 KB, 965x1303 - viewed 261 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #19 on: May 11, 2011, 01:28:46 pm »

Deligrad, ML, hvala na savetima. Moraću još da razmislim šta da radim. Reče mi veterinar za te injekcije, ali kaže da je to samo privremeno rešenje. A recimo da joj nađem nekog finog, negovanog mačka iste rase...koliko bi se onda često kotila? Jednom godišnje ili češće ili ređe? Vidim da je ova rasa prilično popularna (a i skupa), tako da bih možda mogao brzo da pronađem vlasnike mačićima, pošto bi ih poklanjao onima koji bi brinuli o njima.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #20 on: May 11, 2011, 07:19:33 pm »

Evropske divlje mačke imaju jedno leglo godišnje prosječno 2-4 mačiča, međutim domaće mačke koje imaju sav konfor imaju u prosjeku leglo triput godišnje po 4-5 mačiča.
Mačka baš nije da se zadovolji sa jednim mužjakom, njihov seksualni život su prave orgije. Dok joj u početku vod mačora dvori i bore se za njenu naklonost, nakon nekog vremena, kad su je ....., stil orgija se mijenja i ona izaziva mačore koji su zasičeni. Dokle god traje njezin period tjeranja ona se ne smiruje, a to trajee..

Moja komisija i procijena ribolovnog uspjeha-Maksim. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCF5956.JPG (118.85 KB, 800x600 - viewed 259 times.)

* DSCF5957.JPG (98.84 KB, 800x600 - viewed 187 times.)

* DSCF5959.JPG (131.16 KB, 800x600 - viewed 178 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #21 on: May 11, 2011, 08:57:06 pm »

Pozdravljam ovaj topic na Palubi - mada u suštini ne pripada ovakvom forumu.
Veliki sam obožavalac i ljubitelj raznoraznih životinja. Zapravo, volim sve životinje i sa svakojakim kućnim ljubimcima veoma brzo uspostavljam kontak. Obzirom da sam pasionirani ljubitelj prirode a pomalo i lovac, kerovi su mi u prvom planu. Trenutno imam dva: jednu staru bretonku (11 godina) i jednu mladu poenterku (10 meseci). Držim ih zajedno u istom boksu - odlično se slažu. Poenterku sam nabavio pre 4 meseca i od tada su zajedno u boksu - do sada nisam čuo da su zarežali jedno na drugo ili da su se svađali.
Bretonka mi se jednom štenila: oštenila je 9 kučića.
Sad sam je penzionisao - ne može više da lovi, nema ni volje a ni snage za lovačke izazove. Najviše voli da spava i da jede. U stanju je u toku 24 sata spavati 22. Možda bi spavala i više da je ova mlada ne drži u budnom stanju......

Ja uvek kažem: pas je kakav mu je i gazda - ako je gazda staložen, uravnotežen, i uredan čovek - takav će biti i njegov kućni ljubimac.

Za početak jedna slika moje bretonke, Bekice iz mlađih dana.


* Beki.JPG (527.52 KB, 1200x1600 - viewed 174 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #22 on: May 11, 2011, 11:44:17 pm »

Mačak Silvester, pravi hedonista i dečiji ljubimac. Sada ima 2,5 godina i obožava da oštri nokte na novom krevetu 

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCN0991.JPG (65.46 KB, 648x486 - viewed 145 times.)

* DSCN0993.JPG (69.6 KB, 648x486 - viewed 172 times.)
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #23 on: May 12, 2011, 12:42:49 am »

U gradu u stanu ne možeš imati Pasa, jedino pas može.

Hvar, negdje iznad Jelse
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Krvavec lijeti
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hlađenje
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Oni koji kažu da pas ne može u gradskom stanu kleveću i lažu. Evo moje psine na braniku južnog balkona. Ne da da mu se fotografira lice jer je posljednjih dana u ilegali. Naime, u četvrti je potjera za nekim nepoznatim vučjakom koji zapišava oklopnomehanizirana stredstva tipa Mercedes, BMW, Audi, Volga i Lexus i ZIS. Pas može živjeti u gradskom stanu, samo što mi ostali stanari katkad boravimo u njegovoj kućici (od oko pet kvadrata).
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #24 on: May 12, 2011, 09:42:20 am »

KAdmirale, jeste da može, drže ljudi tu blizu mene i doge i to dvije ali opet, gdje ga izvesti, ako imaš samo par malih nazovi parkova, a do prve prave livade je najmanje sat telefonom, kamoli avtom ili piješice. Svakako je jednostavnije sa mali pasom, koji i ne treba toliko prostora ni u stanu a ni vani.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #25 on: May 12, 2011, 10:32:47 am »

KAdmirale, jeste da može, drže ljudi tu blizu mene i doge i to dvije ali opet, gdje ga izvesti, ako imaš samo par malih nazovi parkova, a do prve prave livade je najmanje sat telefonom, kamoli avtom ili piješice. Svakako je jednostavnije sa mali pasom, koji i ne treba toliko prostora ni u stanu a ni vani.
Ako pod ovim mislis na civavu to mu vise dodje macka nego pas Grin

P.S.
Mislim da takva vrsta psa ne bi imala sanse protiv malo ozbiljnijeg macka  Wink
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #26 on: May 12, 2011, 10:59:49 am »

KAdmirale, jeste da može, drže ljudi tu blizu mene i doge i to dvije ali opet, gdje ga izvesti, ako imaš samo par malih nazovi parkova, a do prve prave livade je najmanje sat telefonom, kamoli avtom ili piješice. Svakako je jednostavnije sa mali pasom, koji i ne treba toliko prostora ni u stanu a ni vani.
Ako pod ovim mislis na civavu to mu vise dodje macka nego pas Grin

P.S.
Mislim da takva vrsta psa ne bi imala sanse protiv malo ozbiljnijeg macka  Wink
Ne, mislio sam pasa kao što je naša pudlica.

Čivava protiv mačka? Zavisi, ako ima čivava nove Duracell baterije, mačak pada, inače pobjeđuje.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #27 on: May 12, 2011, 12:30:15 pm »

Hm, sad vidim da nisam stavio sliku Dingača. Evo ga maskiranog (sumnjiči se za zapišavanje oklopnomehaniziranih sredstava) na braniku svojega stana:


* dingac.JPG (143.86 KB, 1019x768 - viewed 150 times.)
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #28 on: May 12, 2011, 12:34:41 pm »

Inače, mislim da bi ljudi trebali proći tečaj za baratanje kućnim ljubimcima, bili oni pudlice ili doge. Mi smo bili na nekoliko kurseva... koji su našeg psa uvjerili u to da je on alfa a mi omega. Wink
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #29 on: May 12, 2011, 12:37:38 pm »

Od kućnih ljubimaca, imao sam, među ostalim, i mačka Iljušina (kojega poznaje jedan istaknuti član Palube). Ime je dobio po tome što je još kao beba suludo letio po stanu. 
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.