PALUBA
March 19, 2024, 10:17:04 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Iz čega ste sve pucali...  (Read 103851 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #90 on: April 12, 2010, 09:43:31 pm »

Ако је тако како Dexy пише, онда је потпуна забрана поседовања оружја у Великој Британији имала ефекта. Нема ватреног оружја, мање убистава извшених њиме. Иначе, и код нас и у свету највећи број убистава се догоди између познатих лица: комшија, рођака, колега и др. Мање се страда од криминалаца.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #91 on: April 12, 2010, 10:33:43 pm »

To su neprovereni podaci sa neta, većinom wikipedija i slično, ali su takvi podaci obično zasnovani na nekim zvaničnim statistikama. Inače, interesantno je da u Norveškoj ima relativno veliki broj dozvola za oružje, a najveći broj ubistava se desi iz oružja koje je ili ukradeno od vlasnika ili iz nekog skladišta.
To govori o tome da ako je promet oružja manji, manje ga može "ispasti iz kamiona" kako to lopovi vole da kažu.
Naravno da nije moguće eliminisati takve pojave ni u jednom društvu, ali ako postoji metod da se smanji na razumnu meru, onda to i nije tako loše.
Međutim, treba imati u vidu da u Japanu postoji zakon o ograničavanju posedovanja oružja još iz 17-og veka, a kod nas skoro svaka kuća ima po neki komad oružja, tako da ne možemo očekivati da jedne godine uvedemo recimo zabranu posedovanja i već sledeće godine rezultate. Jer većina krivičnih dela počinjenih vatrenim oružjem se počini ilegalnim oružjem, a pošto kod nas toga ima na tone, proces smanjenja protoka oružja ne bi urodio plodom u pravoj meri godinama, a verovatnije bi se taj period merio decenijama.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #92 on: April 12, 2010, 10:45:41 pm »

У сваком случају оружје је за разумне људе. Оне који знају да рукују са њим, познају мере безбедности и не потежу га лако. Само у нужној одбрани или на стрелишту и у лову, на прописани начин. Такође, промет мора бити контролисан, а чување (брига) оружја по магацинима такво да се на минимум сведе могућност "испадања из камиона". Само тако ће илегалног оружја бити мање. Наравно, и ако овуда не буде ратова.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #93 on: April 12, 2010, 11:07:07 pm »

Neznam koliki je procenat, ali večina kriminala se desi sa "ilegalnim" oružjem...
A i ne ubija pištolj, nego ruka koja ga drži.

LPB
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #94 on: April 23, 2010, 09:22:01 pm »

Ajd' ja da dopunim svoju skromnu listu...

Colt 1911 - Prvi put da sam uopšte koristio .45 municiju, pa još u paru sa ovim dekicom...sviđa mi se prilično, trzaj nije nešto jak, možda zbog težine samog oružja. Odokativno, nije jači od TT-a, možda i zbog toga što Colt bolje leži u ruci.
Heckler&Koch - SGS-5  - Civilna verzija najpopularnijeg automata današnjice. Naravno, radi samo u poluautomatskom režimu i koristi .22LR municiju. Neverovatno je precizan, na 30-35m pogodio sam grupom od 5 metaka maltene u istu rupu, u sam vrh nosa siluete. I sve to iz stojećeg stava. Verovatno i minimalan trzaj doprinosi tome da se čovek opusti, pa može preciznije da se gađa, mada i odlično okidanje doprinosi tome (ovo je subjektivan utisak).
Uzgred sam probao i malokalibarku sa optikom (nepoznatog uvećanja). Na istoj razdaljini, 10 zrna je završilo u krugu prečnika ne većeg od 3-4 cm. Okidanje je prilično tvrdo, a i pucanje iz stojećeg stava ne ide baš uz ovakvo oružje, ali sam zadovoljan postignutim. Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #95 on: April 23, 2010, 09:27:28 pm »

E to mi je isto zelja, da gadjam iz Colta 1911.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #96 on: April 23, 2010, 09:31:19 pm »

I meni je Colt 1911 želja..
Ali ona klasična varijanta 1911 A1, a ne modifikovane.

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #97 on: May 08, 2010, 07:49:00 pm »

Evo Božo za tvoju dušu i za sve koji vole ovaj pištolj u kojoj varijantu su ga Nemci napravili.

Iz magazina Kalibar, mart, 2010.




* kalibar mart 2010 page 1.jpg (279.34 KB, 1020x1462 - viewed 115 times.)

* kalibar mart 2010 page 2.jpg (267.21 KB, 1024x1475 - viewed 119 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #98 on: May 08, 2010, 08:05:18 pm »

Dužio sam Colt 1911 oko 2 godine. Dosta masivan i težak pištolj. Nije bio po mom guštu. Ipak je to raritetni pištolj.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 743


« Reply #99 on: May 08, 2010, 08:20:41 pm »

Za moj ukus, Colt 1911 je pištolj koji najviše odgovara vojniku! Meni je taj pištolj bez premca najlepši.  Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #100 on: May 08, 2010, 08:32:34 pm »

Hvala Brokeru, pročitao sam taj članak.
Po svoje zanimljivo, ali ipak više volim, kada su žene žene, a pištolji pištolji. Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 819


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #101 on: May 08, 2010, 08:35:44 pm »

I meni isto. Baš te mane koje navodi brodarski su za mene vrline. Mislim na težinu i masivnost.
Baš dobro izgleda, onako vojnički, muški. Smiley


* SW1911_Gun__Clip_and_Amo.jpg (147.69 KB, 1024x768 - viewed 87 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #102 on: May 09, 2010, 10:45:27 am »

Moja neostvarena želja je da probam ova oružja.

Browning HP
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

PPŠ41
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #103 on: May 09, 2010, 12:00:54 pm »

Ah taj PPSh 41!Nisam se ni u snu nadao da cu 1985g kao komandir odeljenja u TO zaduziti  ovog veterana!Ali naziv mu odgovara PISTOLj-PULMOT!Pistolska municija a robustan i jednostavan za rukovanje i odzavanje-pravi ratnik!A jos kad ubcis u bubanj svih 72-onda si obezbedjen za bitku-naravno na bliza odstojanja jer i sam nisan je toliko robusan(0-1-2)vec i musica je toliko siroka da na vecim daljinama pokriva citav cilj!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #104 on: May 09, 2010, 01:49:25 pm »

Ima 4-5 dijelova od kojih je jedan od tekstolita. Ludilo. Otvara se ko zračna puška. Dužili su ga komandiri vodova ŠRO. Streljivo od tetejca. Dosta probojno.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.