PALUBA
March 28, 2024, 05:27:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Go Down
  Print  
Author Topic: Iz čega ste sve pucali...  (Read 104044 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #45 on: October 03, 2009, 09:40:07 am »

Quote
као и из Г-4 (оне што је заплењена на загребачком аеродрому
@dzumba:
Зар није у питању R-4?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #46 on: October 03, 2009, 11:58:05 am »

Jel se na ovaj spisak stavlja i oružje ručne izrade.

Ako je tako da dodam, signalni pištolj M57, prepravljen na lovačku municiju, pošto je signalne nestalo. Jebitačno ubitačan na malim rastojanjima.

Vidio sam sliku našeg cjenjenog člana TPKU na tenku kineskom T59. Gađao sam iz ovoga tenka iz verzije 100 mm i 105 mm. Ručna prepravka. Svaki po dva mjeseca rada. Ne znam da li je on.

Američki tenk M60 u Iranu. Ručna prepravka. Tri mjeseca rada.

Prepravljao engleski Čiften, ali nisam gađao iz njega.

T55, M84 i T72 se podrazumjeva.

Jedini sa prostora bivše nam zemlje koji je gađao iz kineskog tenka T85. Ručna prepravka ili bolje da kažem konstrukcija. Skoro dvije godine rada sa prekidima.

Gađao sam sa nekim nepoznatim naoružanjem u Pakistanu. Nemam pojma šta je to. Tamo se oružje pravi i prodaje na ulici. Nikakvi papiri nisu potrebni sem rupija ili dolara. Kao kad odeš na pijacu i tražiš tri kile kupusa. Na sjeveru Pakistana možeš kupiti sve ono za šta imaš para, ali ako imaš muda da uđeš u taj dio zemlje. Mene je tamo uvijek čuvala vojska, desetak u uniformi na maloj razdaljini, do metar ili dva, desetak u civilu na razdaljini do deset metara i pet do šest na razdaljini dvadesetak metara. Vojnici su nosili puške koje su lancima vezivali za sebe. A ovi civili su imali pištolje.

Nisam puno gađao iz ovih sitnih kalibarčića. 100 mm pa na više, to je za prave muškarce.

Pozdrav

Vlado
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #47 on: October 03, 2009, 07:07:01 pm »

Machak, у праву си Р-4. Lapsusu lingua. Ја oбично не прочитам оно што напишем.  Лоша навика из гимназије. Хвала.

Узгред, баш се дивим Влади, јер то је право гађање. Ово што ми помињемо су праве играчке у односу на оно његово. Мислим да се мало ко, не само код нас, него и у свету може похвалити таквим арсеналом. Мене лично је стварно одушевљавало само гађање из минобацача.  Нишаниш уназад (може, наравно и напред), циљ не видиш (види га осматрач или онај ко управља ватром), а погађаш напред на пар километара, и то у метар (убацујеш мину "у димњак"). У моје време није било ласерских даљиномера, ни рачунара.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #48 on: October 03, 2009, 10:59:46 pm »

Vidio sam sliku našeg cjenjenog člana TPKU na tenku kineskom T59.
Верујем да се ради о мојој слици (мада не искључујем да се и он сликао на истом).
Него, где нас двојицу помеша?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #49 on: October 04, 2009, 07:28:13 am »

U pravu si. Pomiješao sam vas dvojicu. Izvinjavam se. Kad si mi poslao one slike na PM bilo mi je malo smiješno, jer ja imam stotine mojih slika sa tenkom T59 na Kašmiru, radio na modifikaciji T59, a ti me pitaš na kojem tenku sjediš. Samo da znaš da je to jedini tenk koji ima nešto kao ručni generator opaljivanja topa. Vrtiš jednu ručku na kolijevci topa, vrtiš dok može i kad treba da opališ udariš na nešto kao okidač, oblika gljive, i opališ. Slično obliku isključivača koji se nalazi na tenku T55 na strani poslužioca kad blokira top kod punjenja. To je jedan od rezervnih režima opaljivanja.

Radio sam u fabrici u kojoj se pravi tenk T59. To je bio život.  Cool Cool Cool

Ali je bio bolji život kad sam radio u fabrici tenkova T72  angel angel angel angel  Grin Cool

Pozdrav

Vlado
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #50 on: October 04, 2009, 09:52:51 am »

U pravu si. Pomiješao sam vas dvojicu. Izvinjavam se. Kad si mi poslao one slike na PM bilo mi je malo smiješno, jer ja imam stotine mojih slika sa tenkom T59 na Kašmiru, radio na modifikaciji T59, a ti me pitaš na kojem tenku sjediš.
Ma nisam ja sumnjao u vaše znanje (video sam da pominjete pre ovaj tenk), to je bilo više pitanje da se pohvalim Smiley
Imam par slika i iznutra, pri dnu galerije
http://picasaweb.google.com/vathra/VojniMuzejUPekinguDrugoDvoriste?feat=directlink
Nisam mnogo slikao iznutra, skučeno je, a i ja nisam imao pojma šta bi moglo biti interesantno iznutra.
Čini mi se da se navedeni sistem ne vidi ovde.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #51 on: October 11, 2009, 04:13:26 pm »

Da dodam, sem što sam pucao iz raznog naoružanje iz Kikaša, i letio Kikašem jedno vrijeme. Dodajmo novu temu  "Čime ste sve letjeli"

Pozdrav

Vlado
Logged
Slavuj
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #52 on: October 11, 2009, 04:36:35 pm »

Uh..da sve nabrajam..previše....zato ču samo da se podsetim na zadnje komade naouražnja koje sam upotrebljavao...
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 400px-IngramMAC10.jpg (29.29 KB, 400x365 - viewed 234 times.)

* hekler.jpg (33.1 KB, 400x300 - viewed 217 times.)

* spring_uzi_jpg.jpg (23.14 KB, 496x480 - viewed 216 times.)

* Armbrust_rocket_launcher_photo_Iraq_OIG.jpg (165.98 KB, 1005x293 - viewed 120 times.)

* At-4.jpg (28.44 KB, 350x270 - viewed 204 times.)

* hj73.jpg (34.81 KB, 550x362 - viewed 170 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #53 on: October 11, 2009, 06:57:44 pm »

M-48,
M-49
M-53
M-59/66
RB M-57
PPS
Logged
GAGI
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 193



« Reply #54 on: October 17, 2009, 04:53:22 pm »

Moja lista bas i nije impresivna, ali mora neko da bude i poslednji Grin

-M70ab2
-M70b1
-M70
-Zastava LK m70 8X57
-Papovka M59/66
-Bayard 22LR
-PPŠ-41
-M56
-Tompson
-Walther P38
-Steyer m12
-CZ 99
-M 57
-CZ M88
-M. 70 A
-Browning HP-35
-CZ M70
-S&W M60 (mislim da bese taj)
-CZ M83
-Browning Vojno-Drzavani M 1910

Na zalost nisam koristio nikad tesko naoruzanje
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #55 on: October 18, 2009, 05:05:36 pm »

Uh..da sve nabrajam..previše....zato ču samo da se podsetim na zadnje komade naouražnja koje sam upotrebljavao...



Svaka čast, Slavuj!

Kakva su iskustva sa novim Zastavinim CZ 999? Obećao sam sinu kad završi Akademniju da ću mu kupiti pištolj, izgleda da on merka 999, a ja mislim po CZ 99 da ima previše debelu dršku.


* 11531.jpg (84.26 KB, 500x375 - viewed 148 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #56 on: October 18, 2009, 07:52:32 pm »

Slavuj gađao si sa onim što mi je ostalo večiti neostvareni san da ću nekada gađati sa tim oružjem. Reč je o maljutki. Moj večiti neostvareni san. Možda jednog dana, ko zna ...
Vodio sam je ali samo na simulatoru, što ne može da se uporedi sa stvarnim vođenjem.
Baš ti zavidim. Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #57 on: October 21, 2009, 06:07:03 am »

Kad već reće maljutka

Napravimo dio foruma:  Iz čega ste sve pogođeni

1. Maljutka, u prednji lijevi lenjivac tenka
2. Nešto pancirno mi lupilo tenk, odbilo se, a ja danima bio ko muva bez glave
3. VBR, digla me detonacija
4. Prošla mi zolja deset cm od nosa, spržila mi kosu i obrve
5. Neki geleri
itd


Da dodam na onome prethodnom dijeli gađao sam i sa poštoljem na kojem je dužinom cijevi bilo ugravirano čirilicom OFICIRSKI. Ne znam koji je to pištolj, ali je iz perioda prije drugog svjetskog rata.

Pozdrav

Vlado
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #58 on: October 23, 2009, 05:31:57 pm »

Quote
Kakva su iskustva sa novim Zastavinim CZ 999? Obećao sam sinu kad završi Akademniju da ću mu kupiti pištolj, izgleda da on merka 999, a ja mislim po CZ 99 da ima previše debelu dršku.
@boro prodanic:
Испалио сам 30так метака из ЦЗ-999. Већ на први поглед се види да су унете неке измене на основу примедби корисника ЦЗ-99. Тањи је рукохват, ход обараче је краћи.

Quote
Kad već reće maljutka

Napravimo dio foruma:  Iz čega ste sve pogođeni
@vladimir_16:
Хахаха, добар предлог.  Grin
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #59 on: October 23, 2009, 07:53:10 pm »

Quote
Kakva su iskustva sa novim Zastavinim CZ 999? Obećao sam sinu kad završi Akademniju da ću mu kupiti pištolj, izgleda da on merka 999, a ja mislim po CZ 99 da ima previše debelu dršku.
@boro prodanic:
Испалио сам 30так метака из ЦЗ-999. Већ на први поглед се види да су унете неке измене на основу примедби корисника ЦЗ-99. Тањи је рукохват, ход обараче је краћи.


Hvala Machak, bila mi je stvarno potrebna potvrda da je bolji, jer ga nikad nisam video "uživo". Pozdrav!
« Last Edit: August 09, 2010, 01:24:51 am by leut, Reason: sređivanje citata » Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.