PALUBA
March 29, 2024, 07:35:04 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Plače u SV  (Read 10179 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: May 24, 2011, 09:00:50 pm »

Podatke prenosim iz revije koja je tiskana povodom 20. godišnjice SV.

Uslovi za potpis ugovora (5 godina ili 10 godina):
-da (u pravilu) niste stariji od 25godina
-da imate najmanje IV stupanja izobrazbe(trogodišnja srednja skola)
-državljan Slovenije (bez dvostrukog državljanstva)
-tjelesno i psihički sposobni......
-uspješno obavljena fizička provjera
-da ne budete član političkih partija za vrijeme ugovora
-da niste kažnjavani ni osuđivani.....

Šta dobivate:
-24-satno nezgodno osiguranje
-obavezno dodatno penzijsko osiguranje i dio dohotka u drugi penzijski stup
-putni troškovi za dolazak i odlazak sa posla
-organizirana prehrana ili nadoknada ako to nije moguče
-sudjelovanje na vojnim misijama u inostranstvu
-sudjelovanje na vojnim vježbama sa stranim armijama u inostranstvu
-dodatno usavršavanje
-pogodnji ugovar za mobilni telefon kod određenog operatera
-upotreba odmarališnih kapaciteta
-poust kod korištenja skijališta u vlasništvu SV

Kod potpisa ugovora na 5 godina dobivate nagradu u visini jedne brutto plače u R. Sloveniji (visina plače se mjenja, novembar 2010.  bila je 1634 EUR)
Kod potpisa ugovora na 10 godina dobivate nagradu u visini 5 brutto plača u R. Sloveniji (novembar 2010. 1634EUR)  (5 x 1634= 8172EUR)

Jeli puno ili malo, procjenite sami! Wink


* Plae0001.jpg (128.3 KB, 639x241 - viewed 105 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #1 on: May 24, 2011, 09:04:35 pm »

Mozda ne bi bilo lose da uporedimo sve ex-yu armije Smiley Bilo bi to interesantno da se vidi
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2 on: May 24, 2011, 09:10:31 pm »

Plača rezervista po ugovoru.
To možete posatati kada odlužite vojsku, napustite armiju kao podoficir ili oficir. Prihvačanjem tog ugovora imate obavezu biti na raspolaganju armiji određeno vrijem u godini. Za to ste plačeni- mjesečno dobivate određena novčana sredstva. Možete sudjelovati na mirovnim misijam u inostranstvu i imate ista prava kao profesionalni vojnici, podoficiri, oficiri. Potrebno je dodatno usavršavanje. Godišnji plan obuke je usaglašen sa vašom firmom u kojoj redovno radite.
Kada ste na obuci (30 dana) plača je određena. Plače se obračunavaju na osnovi prosječne plače u R.Sloveniji.


* rezervistpougovorupalaa0001.jpg (29.32 KB, 639x131 - viewed 77 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #3 on: May 24, 2011, 09:12:21 pm »

Mozda ne bi bilo lose da uporedimo sve ex-yu armije Smiley Bilo bi to interesantno da se vidi

Slažem se, zato sam to i postavio. Poticaj mi je dao zahtjev za smjenom ministrice obrane i načelnika generalštaba SV sa strane sindikata koji djeluju u SV
« Last Edit: May 24, 2011, 09:19:24 pm by duje » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #4 on: May 24, 2011, 09:18:57 pm »

Dobrovoljno služenje vojnog roka. Traje 15 tjedana. Obuka je ista kao za profesionalne vojnike (bez specijalizacije).
Za vrijeme služenja je vojnik nezgodno osiguran, Vrijeme provedeno na služenju se prizna u penzijski staž, besplatan je smještaj, plačaju se putni troškovi, dobiva se i "plača"
Poslije završetka obuke imaju takvi prednost kod zapošljavanja u SV ili mogu postati rezervisti pod ugovorom.

Visina primanja se mjenja, ovaj izračun je za 01.01.2011 godinu


* dobrovoljnosluvojske0001.jpg (146.51 KB, 639x294 - viewed 106 times.)
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #5 on: May 24, 2011, 09:34:34 pm »

Gledajuči ove plače, mogu reči da su mizerne prema platama u državnoj upravi.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #6 on: May 24, 2011, 09:52:29 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/UFqG4D1KO_o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #7 on: May 24, 2011, 10:03:29 pm »

Gledajuči ove plače, mogu reči da su mizerne prema platama u državnoj upravi.
Kako gdje, moja radi u NUK (nacionalna biblioteka) kao vođa službe za digitalizaciju (www.dlib.si), to jest treči stepen na dole, prvo ravlateljica pa njezini zamenici, onda je več ona sa Dr. ispred imena i plača joj je, ono što ostaje na dnu platne liste, ispod dvije hiljade eura. Nema nikave kredita ili bilo šta slično.
Tako da ove vojničke nit nisu tako grozno loše ali bogu na istinu, po raznim ministarstvima i sličnim ustanovama tipa General War, plaće su sa faktorom 3 i na gore prema vojničkima.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #8 on: May 24, 2011, 10:11:16 pm »

Gledajuči ove plače, mogu reči da su mizerne prema platama u državnoj upravi.

Odlaskom na mirovne misije se plača digne za cca 3 puta. (ovisi o stupnju rizika u kojoj si na dužnosti). Dobro je to, što porez plačaš samo na plaču koju bi dobi da si u svojoj zemlji (barem je tako bilo kada sam ja bio)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #9 on: May 24, 2011, 10:15:43 pm »

Када би плате војника у Србији биле оволике сви би били презадовољни, уз услов да су трошкови живота као у Србији. Ипак, упада ми у очи мали распон - разлика у плати војника и официра - потпоручника. Такође, ако је просечна бруто плата око 1600еура, онда је нето плата потпоручника (око 1110 евра) негде приближно иста или незнатно испод. Значи, официр, бар почетник ипак ни у Словенији нема неки озбиљнију плату.

Не знам тачно плате у Србији  али приближно, војник по уговору је негде од 23-28.000,00 динара (230-280 евра, зависи од врсте јединица). Подофицир, водник је можда 10% више од овога, а официр, потпоручник 340-360. Можда ће неко наћи тачније податке. Ипак, плате су такве да нико није задовољан. Постоје разни додаци тако да неке специјалности имају 25% вишу плату од других.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #10 on: May 24, 2011, 10:22:47 pm »

Када би плате војника у Србији биле оволике сви би били презадовољни, уз услов да су трошкови живота као у Србији. Ипак, упада ми у очи мали распон - разлика у плати војника и официра - потпоручника. Такође, ако је просечна бруто плата око 1600еура, онда је нето плата потпоручника (око 1110 евра) негде приближно иста или незнатно испод. Значи, официр, бар почетник ипак ни у Словенији нема неки озбиљнију плату.

Не знам тачно плате у Србији  али приближно, војник по уговору је негде од 23-28.000,00 динара (230-280 евра, зависи од врсте јединица). Подофицир, водник је можда 10% више од овога, а официр, потпоручник 340-360. Можда ће неко наћи тачније податке. Ипак, плате су такве да нико није задовољан. Постоје разни додаци тако да неке специјалности имају 25% вишу плату од других.
Da svakako i u Sloveniji postoje neki dodaci, pa minuli rad, štetnost pozdravlje (tako smo ga zvali u bivšoj vojsci) itd. Sve u svemu, za prilike ovdje nije puno. Ali ako to usporedimo sa gospodarstvom, to je OK i sigurno je, što je najvažnije. Plačaju se i dežurstva.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #11 on: May 24, 2011, 10:29:54 pm »

Dodaci na odvojeni život, prekovremeno, nedjelje, uslovi rada, povlastice, na poziv... Sve su to moguči dodaci. Inače su u vojci plačeni kao svaki drugi činovnik u javnoj upravi, čak su i platni razredi isti.
Ako radiš u javnoj kuči, kurvaš se za iste pare.  Tongue
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #12 on: May 25, 2011, 06:09:21 am »

Dodaci na odvojeni život, prekovremeno, nedjelje, uslovi rada, povlastice, na poziv... Sve su to moguči dodaci. Inače su u vojci plačeni kao svaki drugi činovnik u javnoj upravi, čak su i platni razredi isti.
Ako radiš u javnoj kuči, kurvaš se za iste pare.  Tongue

Da, to je velika mana platnog sistema. Postojale su iniciative, da se donese poseban zakon za vojsku (kao nekad Zakon o oružanim snagama). Onda bi vjerovatno bili slobodniji u kreiranju plačne politike. No nikad do sada to nije prošlo. Vjerovatno po sistemu:"Zašto bi vama bilo bolje?"

E, da. Sada si me podsjetio, da sam ja primao odvojeni život odma u početku karijere u SV. Naravno, dok nisam dobio službeni stan.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #13 on: May 25, 2011, 09:06:56 am »

Da, to je velika mana platnog sistema. Postojale su iniciative, da se donese poseban zakon za vojsku (kao nekad Zakon o oružanim snagama). Onda bi vjerovatno bili slobodniji u kreiranju plačne politike. No nikad do sada to nije prošlo. Vjerovatno po sistemu:"Zašto bi vama bilo bolje?"

E, da. Sada si me podsjetio, da sam ja primao odvojeni život odma u početku karijere u SV. Naravno, dok nisam dobio službeni stan.

Duje,

koliko su prosjecna mjesecna primanja pukovnika u SV?
« Last Edit: May 25, 2011, 02:07:57 pm by leut, Reason: popravak citata » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #14 on: May 25, 2011, 09:42:43 am »

Da, to je velika mana platnog sistema. Postojale su iniciative, da se donese poseban zakon za vojsku (kao nekad Zakon o oružanim snagama). Onda bi vjerovatno bili slobodniji u kreiranju plačne politike. No nikad do sada to nije prošlo. Vjerovatno po sistemu:"Zašto bi vama bilo bolje?"

E, da. Sada si me podsjetio, da sam ja primao odvojeni život odma u početku karijere u SV. Naravno, dok nisam dobio službeni stan.

Duje,

koliko su prosjecna mjesecna primanja pukovnika u SV?

Molim te, pričekaj malo, moram se malo propitat. Evo idem odma pisat mail bivšim kolegama! Smiley
« Last Edit: May 25, 2011, 02:08:25 pm by leut, Reason: popravak citata » Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.