PALUBA
April 18, 2024, 04:39:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Luke, lučice, sidrišta i vale na Jadranu - iskustva nautičara  (Read 15429 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« on: June 22, 2011, 11:46:46 am »


Vrijeme je da se ovaj forum malo približi radnom čovjeku i građaninu (i ženama koje sa njima plove)!  Grin

Imamo 90 strana na topiku o Šeršenu k'o da svi plovimo na torpednjacima i kurimo tonu goriva na sat. Siguran sam da nas ima poprilično koji plovimo brodicama od 5-6-10-15 metara i bilo bi lijepo razmjeniti iskustva o mjestima na Jadranu gdje se može:

- pojesti i popiti
- vezati i usidriti u miru (a po mogućstvu i bez plaćanja harača)
- sigurno zakloniti
- ribati
- ispraviti poneki podatak iz peljara i karata

Dakle, gospodo nautičari, naprijed.
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #1 on: June 22, 2011, 12:16:11 pm »

Evo ja ću prvi:

ŠĆEDRO

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Odlično zaklonište od svih vjetrova iako je djelomično izloženo buri i tramuntani ali se i od njih ima gdje skloniti.

Na sjevernoj strani dvije su duboke vale pogodne za duži boravak: Lovišće, sa c svjetlom na ulazu i istočno od nje Mostir (Monastir). Zapadno od Lovišća je krasna vala za kupanje i ostanak po lijepom vremenu, Rasoha.

Lovišće ima tri kraka i u svakom je barem po jedan restoran. Po buri najbolje je sidrit u najistočnijoj valici, prvoj ljevo kad se ulazi, ali nije loša ni srednja, najdublja, posebno njen unutrašnji istočni krak, gdje je po buri najbolje vezat krmu na mulić ispred restorana a sidro bacit u valu. Po tramuntani je najbolja najzapadnija vala, svaki njen dio je dobro zaklonjen. Inače u ovoj vali je, iz meni nepoznatih razloga, uvijek najveća gužva. Po ostalim vjetrovima svaki dio vale je potpuno siguran. Po tramuntani je također sigurno i u dubini Mostira ali nikako ga ne preporučam po buri.

Meni najdraži restoran je kod Iva, u sredini najdublje vale. Ja sam mojim gazom od 2m ne mogu nigdje sidrit uz muliće, obična barka može. Osim kod Iva dobro se jede i u drugom restoranu u istoj valici, istočnije. Standarda ponuda freške ribe, cijene pristojne. Izvrsna šćedrovska verdura!!! Druge betule u vali nisam probao, pored ova dva nemam ni želje ni razloga.

Osim hrane nema mogućnosti nikakvog snabdjevanja. Na otoku je struja na agregate i vjetrogeneratore. Vez se nigdje ne naplaćuje osim na bovama u prvom dijelu najzapadnije valice kojih ima 5-6, no ne vjerujem da itko osim šminkerskih nautičara ima potrebe za njima.

Kod Iva:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Hvar Scedro.JPG (38.88 KB, 534x250 - viewed 367 times.)

* large_301971-apartmentjasnaa221islandscedro-001-1297972237.jpg (24.16 KB, 320x240 - viewed 985 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2 on: June 22, 2011, 12:37:18 pm »

Vrijeme je da se ovaj forum malo približi radnom čovjeku i građaninu (i ženama koje sa njima plove)!  Grin
Imamo 90 strana na topiku o Šeršenu k'o da svi plovimo na torpednjacima i kurimo tonu goriva na sat. Siguran sam da nas ima poprilično koji plovimo brodicama od 5-6-10-15 metara i bilo bi lijepo razmjeniti iskustva o mjestima na Jadranu gdje se može:
- pojesti i popiti
- vezati i usidriti u miru (a po mogućstvu i bez plaćanja harača)
- sigurno zakloniti
- ribati
- ispraviti poneki podatak iz peljara i karata
Dakle, gospodo nautičari, naprijed.
Bravo "Hrundi" podržavam ovaj link. Nažalost ja nemam ništa da priložim. Želim ti još veći broj stranica od "Šeršena", neka bude 900.
Rado ću posjećivati ovaj topik, ali ću se i dalje držati "Šeršena" kao pravi militarista. Kad ti ovaj topik pređe brojem stranica veći od "Šeršena", javi se i vodim te na piće.... Wink
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #3 on: June 22, 2011, 12:58:56 pm »

Kad ti ovaj topik pređe brojem stranica veći od "Šeršena", javi se i vodim te na piće.... Wink

Ma ako pređe 5 vodim ja tebe 
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #4 on: June 22, 2011, 01:02:42 pm »

Evo peti!!!

Vodi mene, vodi mene ... može kod Iva može tvojom barkom. Ribaću palubu do tamo i nazad.  Grin
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #5 on: June 22, 2011, 01:07:27 pm »

Odlična tema. Mislim da nam je falilo nešto ovako. Nažalost nemam brod i ne plovim, ali imam doma hrpu nautičkih karti (nisu za navigaciju) iz Slobodne Dalmacije sa opisima luka, lučica i uvala kapetana Mokovića. Imao sam namjeru to obradit i postaviti ovdje, ali bolje je da pišu oni koji i sami plove i iznose vlastita iskustva, a vjerujem da vas ovdje dosta ima.
Samo naprijed!  marinero
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #6 on: June 22, 2011, 01:11:08 pm »

Kad ti ovaj topik pređe brojem stranica veći od "Šeršena", javi se i vodim te na piće.... Wink
Ma ako pređe 5 vodim ja tebe 
Ma daj, nebudi toliki skeptik, biće koji prilog. Negde tamo početkom 70-tih godina imao sam krasnu knjižicu sa svim otocima , uvalama i
svim ostalim na Jadranu sa ovakvim snimcima kakve si priložio. Krasna je bila tako da mi je neko prvom prilikom "drpio" i nikad je nisam uspio naći.  Šteta bilo bi bar 100-injak postova, a ovako bljak... Undecided
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #7 on: June 22, 2011, 01:18:10 pm »

Možemo li i vakcinirani mašinisti, koji nismo sretni ako nemamo 1000 konja izpod guzice?

Evo, dodat ču i ja ponešto, počevši iduči tjedan, kad donesem material (fotografski, kartovni...) iz Izole.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #8 on: June 16, 2013, 05:17:27 pm »

Ja ću najverovatnije ići na jedrenje ovog leta, pa, ako neko ima noviju kartu ACI marine Piškera, bio bih veoma zahvalan. Pozz!
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #9 on: June 16, 2013, 06:03:40 pm »

Ja ću najverovatnije ići na jedrenje ovog leta, pa, ako neko ima noviju kartu ACI marine Piškera, bio bih veoma zahvalan. Pozz!

https://www.aci-club.hr/en-us/marinas/aci-marina-piskera

poz.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #10 on: June 16, 2013, 07:44:02 pm »

Hvala!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #11 on: June 16, 2013, 09:14:06 pm »

Jedan mali otočić, raj za morske pse.


* 059.JPG (102.33 KB, 820x412 - viewed 288 times.)

* 096.JPG (149.72 KB, 1069x589 - viewed 264 times.)
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #12 on: August 17, 2013, 05:46:03 pm »

prvi crnogorski peljar
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #13 on: May 24, 2016, 07:10:56 am »

http://siol.net/trendi/potovanja/na-hrvaskem-otoku-nastaja-luksuzno-letovisce-za-zurerje-415923 ovaj otok nekada se zvao OKOTK LJUBAVI. U SFRJ to je bilo omladinsko ljetovalište. Na li neko nešto više šta se tamo zbivalo u SFRJ?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #14 on: May 24, 2016, 05:41:25 pm »

Na li neko nešto više šta se tamo zbivalo u SFRJ?

Koliko sam ja pratio tamo nije bilo ništa vojno, ako se dobro sjećam zvali su ga "otok mladosti", nešto kao ferijalno izletište.

poz.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.