PALUBA
March 28, 2024, 07:03:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22   Go Down
  Print  
Author Topic: Slike iz života podmorničara  (Read 151732 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 311


« Reply #195 on: December 26, 2011, 09:08:54 pm »

Златковића сам упознао у Школи националне одбране где смо обојица били настваници. Не знам какав је био поморац, али диван човек. Нисам га дуго видео. Иначе родом из "јужни крајеви" (примећује се у акценту), село Доњи Присјан, одмах поред села о којима пишем и теми "Слике из "јужни крајеви"".
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #196 on: December 26, 2011, 09:14:44 pm »

Svakako da su tu gosti iz Slovenije, a i iz Srbije. U Puli je puno podmorničara koji su svoju podmorničku karijeru započeli i završili u Puli, nisu se selili u Split tako da sa večinom od njih nisma imao čast roniti ali sam čuo za njih i na neki drugi način s njima kasnije surađivao. Zanimljivi su sugovornici i dosta se od njih može naučiti o počecima podmorničarstva u YU.
Plavnik hvala za lepe slike. Ovo su ljudi koji su me mnogo naučili u životu. Despotović mi je bio prvi komandir motornog. Lazo Ratković i ( sada pokojni) Ciril Kočevar su sva svoja znanja, koja nisu bila mala,nesebično podelili sa nama mlađima. Nebih hteo da izostavim Peru Smrekara i Dragišu Nikolića jer sa onima napred to su starešine koje su dosta uticale na moje poimanje broda i rada na njemu. To me je pratilo kroz celi moj tok službovanja na brodovima RM i RRF.
Vlade, drago mi je da ti se slike sviđaju, znao sam da poznaš pulsku garnituru podmorničara te sam zato postavio i slike tih ljudi, da se podsjetiš. Vidi sliku iz Pazina, koja je to eklipa podmorničara: Dušan Sokolović, Marjan Pogačnik, Pero Smrekar, Dragiša Nikolić - Isus, Gea Nikolić,
Nikola Mitrović, Marko Mihajlović, Lazo Ratković, Čiro Kočevar te još dvojica koju ne pozanajem. Tu je i Rade Vađunec - Campi koji je bio diverzant, Bruno Čalić projektant podmornica iz Brodoprojekta Rijeka
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #197 on: December 26, 2011, 09:20:11 pm »

Златковића сам упознао у Школи националне одбране где смо обојица били настваници. Не знам какав је био поморац, али диван човек. Нисам га дуго видео. Иначе родом из "јужни крајеви" (примећује се у акценту), село Доњи Присјан, одмах поред села о којима пишем и теми "Слике из "јужни крајеви"".
Zlatković odnosno Joco, kako smo ga onda zvali je inače bio i po srednješkolskom obrazovanju pomorac. Završio je Srednju pomorsku školu u Zadru i obavio kadeturu, ako se ne varam na tankerima Tankerske plovidbe te nakon toga došao u akademiju. Neko vrijem smo bili skupa na podmornici, mlađi je od mene ako se ne varam četiri ili pet klasa.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #198 on: December 26, 2011, 09:25:07 pm »

evo tipične pozicije za Peru Smrekara,bitno da se udica kupa: [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1196.jpg (544.82 KB, 2120x1496 - viewed 386 times.)
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #199 on: December 26, 2011, 09:27:24 pm »

na jednom od druženja u Novom Sadu su bile postavljene karikature koje je uradio Nikola Otaš:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1199.jpg (170.89 KB, 1280x1024 - viewed 297 times.)
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #200 on: December 26, 2011, 09:29:53 pm »

u prednjem planu je Dragan Janjanin koji je sav svoj radni vek proveo službujući na podmornicama.zajedno smo završili kurs daleke 1967 god.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #201 on: December 27, 2011, 05:48:14 am »

evo tipične pozicije za Peru Smrekara,bitno da se udica kupa: [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo bi mogla biti slika ranih 70-tih godina . Vidi se, da su na vezu i stare topovnjače-Higinsi, TČ Shershen sasvim desno na vezu.
Pecanje na plutačama  i uopče u Lori je bilo zabranjeno, pogotovo kad je Letica postao k-dant flote. A možda je slikano, kada je PB-Vis bio odsutan iz Lore.
Sliku bi se moglo postaviti i u temu o Shershenima, nadam se, Vlade, da nemaš ništa protiv.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #202 on: December 27, 2011, 06:14:52 am »

evo tipične pozicije za Peru Smrekara,bitno da se udica kupa: [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo bi mogla biti slika ranih 70-tih godina . Vidi se, da su na vezu i stare topovnjače-Higinsi, TČ Shershen sasvim desno na vezu.
Pecanje na plutačama  i uopče u Lori je bilo zabranjeno, pogotovo kad je Letica postao k-dant flote. A možda je slikano, kada je PB-Vis bio odsutan iz Lore.
Sliku bi se moglo postaviti i u temu o Shershenima, nadam se, Vlade, da nemaš ništa protiv.

   
nemam ništa protivno da se postavi u drugu temu.tu smo da podelimo sećanja  na dane provedene u JRM.
« Last Edit: December 27, 2011, 07:18:10 am by trpe grozni » Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #203 on: December 27, 2011, 07:00:39 pm »

Evo nešto iz davnih vremena. 14 klasa VTMPŠ je završila školovanje 20.07.1966god i 12 pripadnika je otišlo na preobuku za službu na podmornicama. Ovo je deo tih ljudi na početku preobuke.

U gornjem redu: Stanković,Branisavljević i Basta
Čuče: Ogar i Banjac
« Last Edit: December 27, 2011, 07:27:51 pm by ORIĆAREB » Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #204 on: December 27, 2011, 07:01:37 pm »

evo nešto iz davnih vremena.14 klasa VTMPŠ je završila školovanje 20.07.1966god. i 12 pripadnika je otišlo na preobuku za službu na podmornicama.ovo je deo tih ljudi na početku
preobuke.
U gornjem redu:Stanković,Branisavljević i Basta
čuče:Ogar i Banjac
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1209.jpg (98.14 KB, 1024x626 - viewed 325 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #205 on: December 27, 2011, 07:25:29 pm »

evo nešto iz davnih vremena.14 klasa VTMPŠ je završila školovanje 20.07.1966god. i 12 pripadnika je otišlo na preobuku za službu na podmornicama.ovo je deo tih ljudi na početku
preobuke.
U gornjem redu:Stanković,Branisavljević i Basta
čuče:Ogar i Banjac
Ah, ah. Lijepe li mladosti. Moji klasići. Nažalost dvojica više nisu među živima. Banjac i Stanković.
Koliko se sjećam na podmornicu je još išao i Šindija, Ančić, čini mi se....
Možeš li se "vlade.." sjetiti koji su još sve otišli skupa s tobom.  Cheesy
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #206 on: December 27, 2011, 07:38:38 pm »

Bila je četa mala Grin  Županović, Janjanin, Oražem, Zorić, Žerdin ostale si ti nabrojao. Imaš gore Janjanina.
« Last Edit: December 27, 2011, 07:48:35 pm by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #207 on: December 27, 2011, 07:55:06 pm »

Bila je četa mala Grin  Županović, Janjanin, Oražem, Zorić, Žerdin ostale si ti nabrojao. Imaš gore Janjanina.
Hvala, znači XIV kl. MTPŠ 1966 god. dala je iz svog sastava 12 momaka u podmorničare. 
Koliko se sjećam jedino je na kraju Janjanin proveo čitav život u okviru podmorničara,
ako se ne varam.  Wink
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #208 on: December 27, 2011, 08:27:31 pm »

Bila je četa mala Grin  Županović, Janjanin, Oražem, Zorić, Žerdin ostale si ti nabrojao. Imaš gore Janjanina.
Hvala, znači XIV kl. MTPŠ 1966 god. dala je iz svog sastava 12 momaka u podmorničare. 
Koliko se sjećam jedino je na kraju Janjanin proveo čitav život u okviru podmorničara,
ako se ne varam.  Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Evo tih momaka koji su proveli na podmornicama godine, krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih.
Nedostaje Zorić koga smo načisto zagubili i ni danas neznamo gde je.. Undecided


* Podmornicari iz 14-ste klase.JPG (354.31 KB, 2826x2130 - viewed 390 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #209 on: December 27, 2011, 08:37:01 pm »

Bila je četa mala Grin  Županović, Janjanin, Oražem, Zorić, Žerdin ostale si ti nabrojao. Imaš gore Janjanina.
Hvala, znači XIV kl. MTPŠ 1966 god. dala je iz svog sastava 12 momaka u podmorničare.  
Koliko se sjećam jedino je na kraju Janjanin proveo čitav život u okviru podmorničara,
ako se ne varam.  Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Evo tih momaka koji su proveli na podmornicama godine, krajem šezdesetih i početkom sedamdesetih.
Nedostaje Zorić koga smo načisto zagubili i ni danas neznamo gde je.. Undecided

Uprvom redu, treči sa desne (sa fotoaparatom oko vrata) zast.Tošo, (zaboravio sam mu ime) bio je u mojoj klasi četni starješina.

Žerdin sada živi u Sloveniji (barem prema mojim podacima).
Na slici vidim i Kostića, gdje je on sada? Dobro smo sarađivali.

Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.