PALUBA
April 23, 2024, 08:25:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Koliko je ljudi izginulo zbog 11. septembra  (Read 19349 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #15 on: August 23, 2011, 11:12:34 am »

Čitao sam jednu knjigu o tom događaju,da u tom napadu na WTC nije poginio niti jedan državljanin Izraela?(nemojte me krivo shvatiti)
А зашто би тамо погинуо неки држављанин Израела? Није погинуо ни један Србин, па опет није нека основа за заверу...

Ако си мислио на Јевреје, њих је било.
Ево ти списак погинулих, потражи презимена која се завршавају на "stein" ili "berg", видећеш да их има.
http://www.foxnews.com/story/0,2933,62151,00.html
Vathra,ja bih volio da nitko nije poginuo,da napada nije bilo,nisam napisao da nije bilo poginulih pripadnika židovske vjere,već državljana Izraela,kako se navodi u toj knjizi što sam čitao.A što se tiče osnove za zavjeru,Ameri su spremni na sve,ako njima ide u prilog.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #16 on: August 23, 2011, 11:24:07 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/8n-nT-luFIw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ево снимка који ме је навео на изнесено размишљање. Ја можда грешим, али вреди погледати и мало се замислити. Повод за рат ако се не може наћи, онда хајде да га направимо. Други светски рат је почео због исценираног пољског напада на немачку радио станицу у Глајвицу.
Upravo tako,Bizmark,ako nemaš povod,onda ga napravimo.Takvu su kartu igrali Ameri.Sjetite se predsjednika Busha kad je primio obavjest o napadu na WTC dok je bio u posjetu ,čini mi se dječjem vrtiću,mrtav ladan,nema izraza iznenađenja na licu, izgledao je kao robot i mirno ostao sjediti na stolici.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #17 on: August 23, 2011, 12:50:27 pm »

Poginuli su ljudi. Točan broj neće nikad biti utvrđen.
Oće tj. jesu sigurno utvrdili tačan broj ali ga neće saopštiti široj javnosti nikada.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #18 on: August 23, 2011, 01:00:33 pm »

Ne treba se bojati neprijatelja sa puskom, zna se sta moze sa njom da uradi, vec onoga sto je nema....taj ratuje glavom i ko zna sta moze da mu padne na pamet.

Ameri odavno zive u strahu, polako postaju jedna istraumirana nacija, homofobicna.... da ne kazem i narcisoidna i bolesna. Skrivanjem takvih podataka samo podgrejavaju ionako usijane glave svojih jastreba....a sakrili su mnogo. Tu nema nikve teorije zavere.....jer....sve je zavera.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #19 on: August 23, 2011, 03:51:06 pm »

Са друге стране, да сам ја терориста и да хоћу да нападнем нешто у САД-у, пре бих се одлучио за обрушавање авиона на Пентагон или Белу кућу, а можда и на зграду Конгреса, као симболе Америке.

Jedan avion i jeste udario u zgradu Pentagona. U svakom slučaju, priučenom pilotu je lakše da se zakuca u vertikalnu prepreku od par stotina metara, nego u nisku zgradu poput bele kuće ili kongresa.
Ono što meni nikada nije bilo jasno, zašto otmičari nisu sačekali bar još 15-20 minuta, da počne radno vreme i samim tim žrtve i haos budu višestruko veći. Cilj svakog terorističkog napada je izazivanje što većeg haosa, a isti se stvara i materijalnom destrukcijom i što većim brojem žrtava.
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #20 on: August 23, 2011, 04:57:05 pm »

Хвала, Роцкер, сад сам се сетио да је један авион ударио и у Пентагон. Гледајући снимке на Јутјубу нашао сам и ово:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/mhLhK0HeU6Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Мада мало ми и није јасно зашто баш овакве теорије долазе баш из САД-а...
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #21 on: August 23, 2011, 05:08:58 pm »

Tamo postoji čitava jedna grupa ljudi koja jako dobro živi od pisanja o tim teorijama još od sredine osamdesetih ljudi. Oni su počeli kao pojedinci, ali su ih zajednički interesi naterali da plasiraju ovakve teorije sinhronizovano. I kod nas postoje pojedinci koji preuzimaju ove teorije i recikliraju ih, a zatim prodaju kao svoja istraživanja i solidno zarađuju, ne baš kao američke kolege, ali sasvim solidno žive od toga. Problem je što se i istine izrečene od istih ljudi u široj javnosti dočekuju kao laži, upravo zbog reputacije koju su svojim teorijama ovi ljudi stekli. Kao ona priča o dečaku koji je vikao "Vuk!".
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #22 on: June 12, 2016, 10:19:15 am »

Ima li negdje tema o napadu na blizance  Huh? nemogu naci.

----------------------------------

UDAR NA WTC
Direktor CIA-e progovorio o 28 stranica izvješća koje nikad nisu ugledale svjetlo dana

Direktor CIA-e John Brennan rekao je u nedjelju kako očekuje da će 28 povjerljivih stranica kongresnog izvješća o napadima 11. rujna 2001. na SAD biti objavljeno i da će osloboditi Saudijsku Arabiju bilo kakve odgovornosti za te napade.

"Mislim da će tih 28 stranica biti objavljeno, podržavam njihovu objavu i svi će vidjeti dokaze da saudijska vlada nije imala ništa s tim", rekao je Brennan u intervjuu za saudijsku televizijsku postaju Arabiyju.

Povjerljivi dio izvješća iz 2002. ključan je u sporu oko toga treba li Amerikancima omogućiti da tuže saudijsku vladu, ključnog američkog saveznika, za odštetu zbog tih napada.

Američki Senat usvojio je 17. svibnja prijedlog zakona koji omogućuje obiteljima žrtava napada 11. rujna da to učine, no Bijela kuća zaprijetila je da će uložiti veto.

Saudijska Arabija niječe da je na bilo kakav način pomogla 19 otmičara, većinom saudijskih državljana, koji su ubili gotovo 3000 ljudi u tim napadima. Rijad se oštro protivi tom zakonu.

Upozorava da bi mogao prodati američke obveznice u vrijednosti do 750 milijardi američkih dolara i drugu američku imovinu ako zakon bude usvojen.

Brennan je ocijenio da je taj dio izvješća od 28 stranica samo "preliminarni pregled".

"Poslije je utvrđeno, po rezultatima izvješća, da nije postajala nikakva veza između saudijske vlade kao države ili institucije niti čak visokih saudijskih dužnosnika i napada 11. rujna", istaknuo je.

Ured direktora američke obavještajne zajednice razmatra taj materijal kako bi utvrdio može li s njega biti skinuta oznaka tajnosti.

Bivši američki senator Bob Graham, koji je supredsjedao kongresnom istragom o napadima 11. rujna, rekao je u travnju da će Bijela kuća vjerojatno do lipnja odlučiti hoće li objaviti te stranice.

http://www.jutarnji.hr/
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #23 on: June 12, 2016, 02:35:21 pm »

Prošle godine dok sam boravio van Evrope u razgovoru sa jednim vrlo viokim  (po činu) oficirom američke vojske u penziji pitao sam ga koliko je Jevreja poginulo u rušenju ona dva nebodera. Odgovori mi da nije ni jedan. Znali su da će biti rušenje.

Nebodere "rušili" Saudijci, a ameri napali Avganistan.   

https://broadyesl.wordpress.com/2011/09/12/911-attack-victims-with-foreign-nationalities/


Pozdrav

Vlado
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #24 on: June 12, 2016, 03:03:22 pm »

Да, то је тачна информација. Обично су они прилично присутни у тим зградама. Можда им је био неки празник.

То се све може утврдити кроз списак људи који су изгубили живот тог дана.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #25 on: June 12, 2016, 03:39:07 pm »

Prošle godine dok sam boravio van Evrope u razgovoru sa jednim vrlo viokim  (po činu) oficirom američke vojske u penziji pitao sam ga koliko je Jevreja poginulo u rušenju ona dva nebodera. Odgovori mi da nije ni jedan. Znali su da će biti rušenje.

How Many Jews Died at the World Trade Center on 911?

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #26 on: June 12, 2016, 07:41:26 pm »

Још једна од "информација" из спектра "Радио Милеве" само светске "фрекфенције"  (ова да у нападу на Куле близнакиње" није погинуо ни један грађанин јеврејског порекла) која се у по разним форумима провлачи као "доказана", односно тачна. Онај ко ју је "пустио" је имао лошу намеру.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #27 on: June 12, 2016, 08:35:24 pm »

Meni je nejasan (sumnjiv) prezentovani broj poginulih u ta dva nebodera.
Svim danima pre udara, u tim zgradama je bilo mnogo hiljada ljudi - a na dan udara samo nekoliko hiljada. Kao da su svi znali da će se nešto desiti - a samo naivni su ostali unutar WTC.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #28 on: June 12, 2016, 09:18:19 pm »

Bilo je unutra mnogo ljudi ali oni na gornjim katovima nisu uspjeli da se izvuku.

Nego, ima li igdje podatak koliko je Indijanaca poginulo u ovome, možda su oni krivi.  Roll Eyes

poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #29 on: June 12, 2016, 09:32:13 pm »

Bilo je unutra mnogo ljudi ali oni na gornjim katovima nisu uspjeli da se izvuku.



Je li to znači: što si visočije - bliže si Bogu?
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.