PALUBA
January 23, 2017, 07:26:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na flushroyal75@gmail.com
 
   Home   Help Search Calendar Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: VVKJ order of battle 06.04.1941.  (Read 4958 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 22 603



« on: July 03, 2011, 02:57:50 pm »

Komanda  VVKJ Zemun, k-dant brigadni general Borivoje Mirković
      202. pomoćna grupa, k-dant kapetan I klase Vlastimir Nikolić
         701. eskadrila za vezu, k-dir kapetan II klase Matija Nedić ( 6 aviona Fi-156C-1)
         721. eskadrila za vezu, k-dir kapetan II klase Dragomir Nikolić ( 2 aviona Bf-108B i 1 avion Fi-156C-1)

      11. Samostalna grupa za daljno izviđanje, k-dant major Dragomir Lazarević ( 2 aviona Hawker Hind)
         21. eskadrila, k-dir kapetan I klase Živojin Ristić ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         22. eskadrila, k-dir kapetan II klase Ljubomir Jančić ( 5 aviona Bristol Blenheim)
         18. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Aleksandar Vojinović

      Vazduhoplovna transportna grupa, k-dant rezervni vazduhoplovno-tehnički potpukovnik Tadija Sondermajer
         731. eskadrila, k-dir rezervni kapetan II klase Dragiša Stanisavljević
         732. eskadrila, k-dir rezervni kapetan II klase Blagoje Radosavljević
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 5 aviona Lockheed Electra, 2 Spartan Cruiser II, 2 aviona Caudron Goeland, 2 aviona Avia-Fokker F.39, 1 avion de Havilland DH.89 Dragon Rapide, 1 avion de Havilland DH.83 Fox Moth, 1 avion de Havilland DH.60G Gipsy Moth i 1 avion MMS.3

      81. Samostalna bombarderska grupa, k-dant major Milutin Dostanić ( 2 aviona za vezu)
         261. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan II klase Sergije Frantov ( 7 aviona SM.79K)
         262. bombarderska eskadrila, k-dir poručnik Raja Nedeljković ( 7 aviona SM.79K)
         19. aerodromska četa, k-dir poručnik Živko Živković

      Samostalna lovačka eskadrila u Mostaru, k-dir kapetan II klase Danilo Grbić (3 aviona ME-109E3, 2 aviona Hariken Mk I i 3 aviona Avia BH-33)

      Padobranska četa, k-dir kapetan II klase Momčilo Vukotić


OPERATIVNO VAZDUHOPLOVSTVO

1. Vazduhoplovna lovačka brigada, k-dant pukovnik Dragutin Rupčić ( 1 avion Bf-109E-3a)
         702. eskadrila za vezu, k-dir ? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)

   2. Lovački puk, k-dant potpukovnik Franjo Pirc ( 1 avion Bf-109E-3a)
      31. lovačka grupa, k-dant major Ilija Milovanović
         101. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Kosta Lekić ( 9 aviona Bf-109E-3a)
         141. lovačka eskadrila, k-dir kapetan II klase Franc Begrinec ( 9 aviona Bf-109E-3a)
         15. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Jovan Miljković
      52. lovačka grupa, k-dant major Miodrag Blagojević
         163. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Miloš Bajagić ( 8 aviona Hawker Hurricane)
         164. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Ivo Oštrić ( 7 aviona Hawker Hurricane)
         24. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Nikola Pivelj

   6. Lovački puk, k-dant potpukovnik Božidar Kostić ( 1 avion Bf-109E-3a)
      32. lovačka grupa, k-dant major Danilo Đorđević
         103. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Ilija Vlajić ( 7 aviona Bf-109E-3a)
         104. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Borivoje Marković ( 7 aviona Bf-109E-3a)
         142. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Milutin Grozdanović ( 7 aviona Bf-109E-3a)
         16. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Josip Helebrant
      51. lovačka grupa, k-dant major Romeo Adum ( 1 avion Potez P.630 i 1 avion Potez P.631)
         102. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Miloš Žunić ( 10 aviona Bf-109E-3a)
         161. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Todor Gogić ( 3 aviona IK-3)
         162. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Sava Poljanec ( 3 aviona IK-3)
         17. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Mihailo Đorđević

2. Vazduhoplovna mešovita brigada, k-dant pukovnik Jakov Đorđević
         704. eskadrila za vezu, k-dir ? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)

   8. Bombarderski puk, k-dant pukovnik Stanko Diklić ( 1 avion Caproni Ca.310 i 1 avion Caproni Ca.310 bis)
      68. bombarderska grupa, k-dant major Lazar Donović
         215. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Vladimir Jovičić ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         216. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Sergije Vojinov ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         12. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Svetozar Lolić
      69. bombarderska grupa, k-dant major Dobrosav Tešić
         217. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Matija Petrović ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         218. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Vladimir Ferenčina ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         13. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Rudolf Kobal

   4. Lovački puk, k-dant pukovnik Radoslav Đorđević
      33. lovačka grupa, k-dant major Nikola Nikolić
         105. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Aleksandar Radičević ( 7 aviona Hawker Hurricane)
         106. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Dragiša Milijević ( 6 aviona Hawker Hurricane)
         10. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Miodrag Laušević
      34. lovačka grupa, k-dant major Arsenije Boljević
         107. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Žarko Vukajlović ( 8 aviona IK-2)
         108. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Mladen Milovčević ( 7 aviona Hawker Hurricane)
         11, aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Marijan Dvoržak

3. Vazduhoplovna mešovita brigada, k-dant pukovnik Nikola Obuljen
         703. eskadrila za vezu, k-dir ? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)

   3. Bombarderski puk, k-dant pukovnik Zdenko Gorup
      63. bombarderska grupa, k-dant major Branislav Đorđević
         205. bombarderska eskadrila, k-dir major Mato Ćulinović ( 10 aviona Do-17Kb)
         206. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan II klase Mihailo Đonlić ( 10 aviona Do-17Kb)
         207. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan II klase Miodrag Nikolić ( 10 aviona do-17Kb)
         7. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Borivoje Nikolić
      64. bombarderska grupa, k-dant major Branko Fanedl
         208. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Sima Mijušković ( 10 aviona Do-17Kb)
         209. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Dušan Milojević ( 10 aviona Do-17Kb)
         210. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Vojislav Grujić ( 10 aviona do-17Kb)
         8. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Čedomir Jovanović

   5. Lovački puk, k-dant potpukovnik Leonid Bajdak
      35. lovačka grupa, k-dant major Vasilije Živanović
         109. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Pavle Goldner ( 6 aviona Hawker Fury Mk.II)
         110. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Otto Sep ( 5 aviona Hawker Fury Mk.II)
         14. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Miodrag Jovanović
      36. lovačka grupa, k-dant major Drago Brezovšek ( 1 avion Avia BH-33E)
         111. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Vojislav Popović ( 7 aviona Hawker Fury Mk.II)
         112. lovačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Konstantin Jermakov ( 7 aviona Hawker Fury Mk.II)
         23. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Stevan Stevanović

4. Vazduhoplovna bombarderska brigada, k-dant pukovnik Petar Vukčević
         705. eskadrila za vezu, k-dir? ( 6 aviona Fi-156C-1, Bf-108B i Bu-131D-2)

   1. Bombarderski puk, k-dant pukovnik Ferdo Gradišnik
      61. bombarderska grupa, k-dant major Branko Milojčić
         201. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Dragiša Nikodijević ( 5 aviona Bristol Blenheim)
         202. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Stevan Filipović ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         1. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Ivan Pezelj
      62. bombarderska grupa, k-dant major Krsta Lozić
         203. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Teodor Pavlović ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         204. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Nikola Ivančević ( 6 aviona Bristol Blenheim)
         2. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Gavra Borocki

   7. Bombarderski puk, k-dant potpukovnik Hinko Dragić
      66. bombarderska grupa, k-dant major dušan Sofilj
         211. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Krešimir Boras ( 6 aviona SM.79K)
         212. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Aleksandar Dobanovački ( 6 aviona SM.79K)
         20. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Stanislav Perhavec
      67. bombarderska grupa, k-dant major Ranko Rašković
         213. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Arsenije Ikonjkov ( 6 aviona SM.79K)
         214. bombarderska eskadrila, k-dir kapetan I klase Jevta Bošnjak ( 6 aviona SM.79K)
         21. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Slavko Zotović

         ARMIJSKO VAZDUHOPLOVSTVO

1. Armija / 1.izviđačka grupa, k-dant major Ivan Makiedo
         1. eskadrila, k-dir kapetan II klase Milivoje Mušikić
         9. eskadrila, k-dir kapetan I klase Miloje Ranković
         3. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Nenad Dinić
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 15 aviona Breguet-19 i 1 avion Fi-156C-1

2. Armija / 3. izviđačka grupa, k-dant major Milan Mandrašević
         5. eskadrila, k-dir kapetan I klase Radivoje Petrović
         11. eskadrila, k-dir kapetan I klase Novak Mihić
         6. aerodromska četa, k-dir kapetan I klase Grigorije Čumakov
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 19 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1

3. Armija / 5. izviđačka grupa, k-dant kapetan I klase Bogdan Nikolić
         3. eskadrila, k-dir Milutin Stokić
         13. eskadrila, k-dir poručnik Sergije Dedić
         9. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Dragoljub Nikolić
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 14 aviona Breguet-19 i 1 avion Fi-156C-1

4. Armija / 4. izviđačka grupa, k-dant major Miodrag Stojanović
         2. eskadrila, k-dir kapetan I klase Jevta Guzina
         8. eskadrila, k-dir ?
         27. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Stevan Gvojić
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 18 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1

5. Armija / 2. izviđačka grupa, k-dant kapetan I klase Pavle Blagojević
         4. eskadrila, k-dir kapetan I klase Stevan Trifunović
         10. eskadrila, k-dir ?
         5. aerodromska četa, k-dir kapetan II klase Dobrivoje Aranđelović
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 16 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1

6. Armija / 7. izviđačka grupa, k –dant kapetan I klase Kazimir Židanik
         6. eskadrila, k-dir kapetan II klase Rajko Šarcanski
         14. eskadrila, k-dir kapetan I klase Dobrivoje Popović
         22. aerodromska četa, grupa je nije dobila
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 18 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1

7. Armija / 6. izviđačka grupa, k-dant kapetan I klase Božidar Petrović
         7. eskadrila, k-dir kapetan II klase Božidar Ćeranić
         12. eskadrila, k-dir poručnik Milan Durmanović
         4. aerodromska četa, k-dir ?
* Zbog nepoznatih podataka o broju i tipu letelica u svakoj eskadrili, ovde su navedeni broj i tip letelica koje su se nalazile u sastavu ove grupe: 16 aviona Breuget-19 i Potez-25 i 1 avion Fi-156C-1

Primorska armijska oblast / samostalna izviđačka eskadrila, k-dir kapetan I klase Vlastimir Matović ( 2 aviona Breguet-19 i 2 aviona Potez-25)

POZADINSKO VAZDUHOPLOVSTVO

         603. trenažna eskadrila, k-dir ? ( 10 aviona Caproni Ca.310bis i 1 avion Rogožarski R.313)

      Opitna grupa, k-dant ? ( 1 avion Bf-110C-4 i 1 avion LVT-1)
      Vazduhoplovna škola bombardovanja, k-dant major Nikola Mikec ( 2 aviona Do-17Ka i 1 avion Caproni Ca.310)
      III Pilotska škola, k-dant major Vladimir Tihomirov ( 2 aviona Bf-109E-3a, 3 aviona Hawker Hurricane, 2 aviona Avia BH-33E i 1 avion Caproni Ca.310)
      Škola slepog letenja, k-dant ? ( 5 aviona Caproni Ca.311)

POMORSKO VAZDUHOPLOVSTVO
« Last Edit: May 16, 2013, 04:32:17 pm by MOTORISTA » Logged
gmiserbia
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1



WWW
« Reply #1 on: February 28, 2016, 10:51:45 pm »

http://i1103.photobucket.com/albums/g465/gmiserbia/6.54_zpswlquzhtv.png
VVKJ order of battle 06.04.1941.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.094 seconds with 27 queries.