PALUBA
March 28, 2024, 04:13:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko teničko i tehničko skladište u Lori  (Read 27026 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: August 21, 2011, 10:00:45 am »

Mornaričko tehničko i tehničko skladišde u Lori bilo je u skolopu 404. pom. baze. To je bila VP 3569-Split. Komanda skladišta bila je smještena u zgradi br.6 u podrumu (južna strana zgrade)-br. 1. Skladišta su bila uz istočnu ogradu Lore (objekti br.2,3 i 4) prema Brodogradilitu Split.
Personalni sastav:
-upravnik
-referent opštih poslova (ujedno i rukovalac za RR)
-računovodkinja
-primopredajna  komisija (jedan stalni član)
-rukovalci (5 kom)

Skladište je bilo namjenjeno snabdjevanju Flote sa rezervnim dijelovima i potrošnim materijalom. U tom skladištu se je djelomično snabdjevala i Tehnička radionica, MEZ i ostale strukture JNA.  U sklopu VP bila su sljedeča skladišta:
objekat br.2
-alat, metlna roba opšte potrošnje
-opšti elektro materijal i kablovi
-boje i pribor za bojadisanje

objekat br.3
-RD za TČ,RČ i podmornice

objekti br.4
-brodarska oprema (konopi, čaklje, kabliči, bokobrani....)

 


* Loraskladista7.jpg (147.74 KB, 640x551 - viewed 300 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1 on: August 21, 2011, 10:12:33 am »

Mornaričko tehničko i tehničko skladišde u Lori bilo je u skolopu 404. pom. baze. To je bila VP 3569-Split. Komanda skladišta bila je smještena u zgradi br.6 u podrumu (južna strana zgrade)-br. 1. Skladišta su bila uz istočnu ogradu Lore (objekti br.2,3 i 4) prema Brodogradilitu Split.
......................................
A reci mi "duje" kome je pripadao deo u koji je stizala i skladištila se roba iz inostranstava, pa se kasnije ugrađivala na
objekte (brodove, vozila itd).?
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #2 on: August 21, 2011, 10:15:00 am »

Mornaričko tehničko i tehničko skladišde u Lori bilo je u skolopu 404. pom. baze. To je bila VP 3569-Split. Komanda skladišta bila je smještena u zgradi br.6 u podrumu (južna strana zgrade)-br. 1. Skladišta su bila uz istočnu ogradu Lore (objekti br.2,3 i 4) prema Brodogradilitu Split.
......................................
A reci mi "duje" kome je pripadao deo u koji je stizala i skladištila se roba iz inostranstava, pa se kasnije ugrađivala na
objekte (brodove, vozila itd).?

To skladište je bilo direktno pod komandom VPO i bilo je samostalno. Jedino što je bilo smješteno u Lori. Smješteno je bilo zapadno od br.3
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3 on: August 21, 2011, 10:18:46 am »

To skladište je bilo direktno pod komandom VPO i bilo je samostalno. Jedino što je bilo smješteno u Lori. Smješteno je bilo zapadno od br.3

Jasno k'o dan. Wink
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #4 on: August 21, 2011, 10:33:40 am »

2.dio MT iT skladište VP3569 Split

Skladište se je popunjavalo od vanjskih dobavljača i ostalih skladišta JNA. Sredstva koja su dolazila je preuzela prijemna komisija (stalni član, ref. opčih poslova i rukovalac određenog skladišta), te predavala u skladište za koje je bilo namjenjeno.

Objekat br. 2

Objekat je bio izgrađen u sklopu gradnje Lore (60-tih godina). Tipska građevina za ono vrijeme sa ukrcno-iskrcnom rampom. Iza skladišta je bila željeznička pruga, preko koje se je u početku skladište popunjavalo. Kasnijih godina su se sredstva dovozila kamionima.
U podrumu zgrade (sjeverni dio) bilo je skladište boja i razređivača. U južnom dijelu bilo je skladište sredstsva i za bojanje (pineli, šmirgla, raškete, jedrenac, platno, konopi do 6mm, igle jedretarske, guma u ploči, brtveni materijal, zaštitne rukavice.....)
To je bio večinoma potrošni materijal. Brodovi su se snabdjevali tromjesečno i prema potrebi. Neko vrijeme su brodovi imali određeni iznos "para" u bonovima i tako kupovali potrebno. Kako se je pojavila inflacija, to više nije išlo.

Na katu, sjeverna strana bilo je skladište opčeg elektro materijala, TV, radio i kasetofona.... Sradstva su preuzimala kao potrošni materijal, sa zamjenom, kao osnovna sredstva i prema razrezu. Skladište je preuzimalo rashodovana sredstva, jih prikupljalo i predavalo SPC (sabirno prodajni centar-otpad) Neka sredstva (neispravni kablovi, akumulatori) su se predavali direktno zainteresiranim kupcima.

Na katu južna strana, bilo je skladište alata, vijaka, matica, limova, listova pila navigacijskih instrumenata itd. Sredstva su se sledovala preka ML, sa zamjenom i kao potrošni materijal. I to skladište je prikupljalo neispravan alat, instrumente....., te jih predavalo u SPC.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #5 on: August 21, 2011, 10:56:17 am »

3. dio MT iT skladište

objekat br.4

Taj objekat su u stvari dva američka drvena hangara  (poluokrugla). Hangari su bili smješteni u blizini autoparka. Tu su bila smještena brodarska sredstva i do preseljenja u novi objekt(br.3) RD za TČ RČ i P.
Pod brodarskim sredstvima se podrazmjeva: konopi, bokobrani, vesla, čaklje, kabliči.....) Sredstva su se uglavnom uzimala na ML, neka sa zamjenom. Skladište je prikupljalo istrošena sredstva i uništavalo jih je kako je naredila komisija za rashodovanje.

objekat br.3

To je bio najnoviji objekat. Tu su bila smješteni RD i neki potrošni materijal za TČ,RČ i P. Skladište je bilo podjeljeno u dva dijela (posebno RČ i TČ, te posebno P),1989 /1990. je bilo skladište objedinjeno, pošto je bio ostao samo jedan rukovalac. Sva sredstva su bila smještena u tipske sanduke (ako su mogla zbog dimenzije). Za to skladište je kupljen posebno pravljen viljuškar na el. pogon. Od ostalih prevoznih sredstava bio je i jedan traktor sa prikolicom IMT533 i jedan dizel kar. I tu su se sredstva preuzimala kao potrošni materijal, osnovna sredstva i sa zamjenom. Možda je interesantno, da je za svaki RČ i TČ bio poseban sanduk sa RD i alatom za svaki radar(baklan, ris, rangout....). Skladište se je popunjavalo redovno, prema godišnjim planovima. Rukovalac je morao imati skladišni minimum (RR). Ispod minimuma nije smijeo izdavati sredstva. Na vrijeme je trebalo pisati zahtjeve za nabavu. To je bilo posebno važno za sredstva iz SSSR-a, jer je bio rok nabave i do tri godine! Nabava sa zapada bila je puno jednostavnija, trebalo je imati pare i evo ti RD.
Kao i ostala skladišta i to je prikupljalo neispravna sredstva, predavalo u SPC ili slalo na popravak (pojedini instrumenti antene za podmornice itd)  
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #6 on: August 21, 2011, 09:17:51 pm »


 Da, dobro kažeš. Imali smo " karton" sa dozvoljenim iznosom para. Kako se uzimalo nešto iz skladišta vrednost uzete robe se upisivala u karton i oduzimala se od ukupne dozvoljene sume.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #7 on: August 22, 2011, 05:41:44 pm »

Kod vračanja MT i T sredstava bili su jako rigorozni propisi. Sredstvo koje se htjelo predati radi rashoda trebalo je imati potvrdu o neisplativosti popravke, koju je izdala odgovarajuča ustanova (Teh. radionica, MEZ ili neko drugi). Trebalo je biti kompletno. Npr.: produžna lampa 24V 20m, to je značilo, da je trebala imati zaštitnu mrežu za žarulju, grlo, kabel dužine 20m-ne krači i utikač. Možda to nije imalo smisla, ali trako je bilo. TV kada se je vračao, morao je biti zapečaten (olovna plomba) od odgovarajuče radionice. Radionica je mogla povaditi djelove koji bi se mogli koristiti kod drugih TV za popravak, ali je to moralo pisati na potvrdi za rashod.
Kompletnost mat. sredstva se je kontrolirala prilikom predaje u SPC (sabirno prodajni centar- otpad). Dešavalo se, da otpad nije želio primiti neko sredstvo radi nekompletnosti, tada je skladištar, koji je predavao u SPC, preuzimao odgovornost za to.(trebalo je pisati objašnjenja, razloge.....) To pišem radi toga, jer je bilo puno slabe volje prilikom vračanja sredstava u skladište, mnogi su mislili, da je takav rad smovolja skladištara.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #8 on: August 22, 2011, 06:05:04 pm »

Kod vračanja MT i T sredstava bili su jako rigorozni propisi. Sredstvo koje se htjelo predati radi rashoda trebalo je imati potvrdu o neisplativosti popravke, koju je izdala odgovarajuča ustanova (Teh. radionica, MEZ ili neko drugi). Trebalo je biti kompletno. Npr.: produžna lampa 24V 20m, to je značilo, da je trebala imati zaštitnu mrežu za žarulju, grlo, kabel dužine 20m-ne krači i utikač. Možda to nije imalo smisla, ali trako je bilo. TV kada se je vračao, morao je biti zapečaten (olovna plomba) od odgovarajuče radionice. Radionica je mogla povaditi djelove koji bi se mogli koristiti kod drugih TV za popravak, ali je to moralo pisati na potvrdi za rashod.
Kompletnost mat. sredstva se je kontrolirala prilikom predaje u SPC (sabirno prodajni centar- otpad). Dešavalo se, da otpad nije želio primiti neko sredstvo radi nekompletnosti, tada je skladištar, koji je predavao u SPC, preuzimao odgovornost za to.(trebalo je pisati objašnjenja, razloge.....) To pišem radi toga, jer je bilo puno slabe volje prilikom vračanja sredstava u skladište, mnogi su mislili, da je takav rad smovolja skladištara.
Da, naizgled neke od krajnje iritirajući procedura, ali to govori o tome da se u JRM nije moglo tek tako postupati sa materijalnim srestvima. Kad se nešto zadužilo i provuklo kroz dokumentaciju nije bilo pardona. Moralo se o tome voditi računa, a kad se došlo u fazu za razduženje i zamjenu sa novim, trebalo je to debelo obrazložiti. Jednostavno ništa se u suštini nije moglo zagubiti, a da se za to nezna ili da neko ne odgovara na bilo koji način.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #9 on: August 22, 2011, 07:17:21 pm »

Jedno od najnaivnijih objašnjenja, koje smo trebali "progutati" bilo je objašnjenje, kada je jedan donio rashodovat drvene kabliče. Kada smo jih složili, od djelova koje je donio dotični, moglo se složit maksimalno jedan. Kada smo mu rekli, da ne može rashodovati 3 kom, jer dijelova nema ni za jedan. Rekapo je, da su mu pali u more i potonuli. Huh? Pa kako potonulu, dobro obruči, a drveni djelovi? E onda je počeo mucati , Bilo je još sličnih ojašnjenja. Kao kako su se konopi skupili jer je vračao npr. 50m, a imao samo 35m Grin A konop je bio sintetički.
« Last Edit: August 22, 2011, 07:22:08 pm by ORIĆAREB, Reason: krivo slovo » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #10 on: August 22, 2011, 07:25:46 pm »

Jedno od najnaivnijih objašnjenja, koje smo trebali "progutati" bilo je objašnjenje, kada je jedan donio rashodovat drvene kabliče. Kada smo jih složili, od djelova koje je donio dotični, moglo se složit maksimalno jedan. Kada smo mu rekli, da ne može rashodovati 3 kom, jer dijelova nema ni za jedan. Rekapo je, da su mu pali u more i potonuli. Huh? Pa kako potonulu, dobro obruči, a drveni djelovi? E onda je počeo mucati , Bilo je još sličnih ojašnjenja. Kao kako su se konopi skupili jer je vračao npr. 50m, a imao samo 35m Grin A konop je bio sintetički.
Baš me zanima, kako si ti kad si bio na brodu, morao i mogao riješiti uzmimo manjak dužine konopa..
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #11 on: August 22, 2011, 09:24:01 pm »


 A ti brate kao da si mali!?
 Pa, drugačije je kada ti nešto pokušavaš da razdužiš u odnosu  kada si u situaciji da od drugog primaš ti što on pokušava da razduži. Ja sam za televizor morao na Visoku da dobijem potvrdu da je za rashod. Džabe sam ga teglio tamo, nisu ga ni pogledali a potvrdu su izdali. Pentu sam razdužio na Lastovu i odmah zadužio novu 4,5 ks. sa kopčom. Tamo me niko ništa nije pitao.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #12 on: August 22, 2011, 09:35:08 pm »


 A ti brate kao da si mali!?
 Pa, drugačije je kada ti nešto pokušavaš da razdužiš u odnosu  kada si u situaciji da od drugog primaš ti što on pokušava da razduži. Ja sam za televizor morao na Visoku da dobijem potvrdu da je za rashod. Džabe sam ga teglio tamo, nisu ga ni pogledali a potvrdu su izdali. Pentu sam razdužio na Lastovu i odmah zadužio novu 4,5 ks. sa kopčom. Tamo me niko ništa nije pitao.
Ih, ih, pa ja čekao njega da objasni , a ti uleti. Ko da ja neznam za jadac. Grin
Ma i ti nisi za bacit...
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #13 on: August 22, 2011, 09:41:47 pm »

 
 Cool
 A tek rezervni delovi? Sečaš se odakle je bio rukovaoc skladišta rodom? Dobio sam i ono što nisam ni znao da mi treba. Samo sam posle morao da mu donesem ispravno popunjen materijalni list.
« Last Edit: August 22, 2011, 09:48:50 pm by ORIĆAREB, Reason: falilo ti slovo » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #14 on: August 22, 2011, 09:52:26 pm »


 Cool
 A tek rezervni delovi? Sečaš se odakle je bio rukovaoc skladišta rodom? Dobio sam i ono što nisam ni znao da mi treba. Samo sam posle morao da mu donesem ispravno popunjen materijalni list.
Protekcija je bila u pitanju, ali dokumentacijom i ti i on ste morali sve pokriti. Bojazan je bila da si ti eventualno na svom brodu imao
tri komada nekog dijela, a druga dva broda ni po jedan. Ali opet stani pani da je trbalo ti bi im dao, zar ne... Wink
Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.