PALUBA
April 23, 2024, 10:02:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja i odgovori  (Read 290730 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 061


« Reply #60 on: December 08, 2009, 07:52:43 am »

Svaki vojni okrug dobija razrez, koliko koje VESti treba da regrutuje. Shodno tome, i rezultatima pregleda, odredjuje se i VES. Školska sprema takodje utiče na VES. Naravno, za auto jedinice tradicionalno treba veza, i to je tako od kako je prase rep zavrnulo.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #61 on: December 08, 2009, 09:27:37 am »

Pa treba i položena "B" kategorija, odnosno poželjna je. To sada može da se mnogo lakše ostvari nego u starom sistemu služenja vojnog roka, jel se nekada sa 18 išlo na odsluženje.
Recimo ja sam imao sve ispolagano ali nisam imao pravo na dozvolu. Mada ja se nisam nikada ni bunio, odsluženje vojnog roka kao v.policajac je posle obuke dosta zanimljiv i raznovrstan. Smiley
Logged
Jovan
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #62 on: January 22, 2010, 09:43:39 pm »

Zdravo svima!
Jeste da ce ovo moje itanje viti off topic,ali mozete li mi reci,kolike su sanse meni kao 20godisnjaku,sportisti,sanse da konkurisem i budem primljen u bilo koju specijalnu jedinicu na ovim prostorima?i da li je uopste moguce?
Hvala!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #63 on: January 22, 2010, 11:13:56 pm »

Pozdrav Jovane,

Post je, kao što i sam možeš videti, premešten ovde te više nisi u offu.

Što se tiče tvog pitanja, pored toga što si naveo (pošto je Paluba međunarodni forum) trebalo bi da navedeš i gde bi radio. Mislim na zemlju, a potom i u kojoj jedinici.
Da bi neko konkurisao u neku spec.jedinicu (recimo u VS) u opštim uslovima konkursa je jasno naglašeno da kandidat mora biti srpski državljanin.

Za druge zemlje na ovim prostorima (ex YU) ne znam kako ide, ali iz svake države imamo članove te će te sigurno neko uputiti.
Ako ništa drugo, potražićemo zvanične konkurse te zemlje gde bi radio.



Logged
Jovan
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #64 on: January 23, 2010, 01:46:00 am »

Hvala,na dodatnom pojasnjenju!
Ja sam iz Crne Gore..Prije svega volio bih raditi u nekoj vojnoj jedinici.Nebih zelio nikog uvrijediti,ali mislim da kod nas u CG to nije na nekom mnogo zavidnom nivou i slabo je placeno,ili grijesim???Imam rodjaka koji je kapetan u srpskoj vojsci,pa mi je i pricao on o nekim stvarima..
Nije tinejdzerska manija,proslo me je to davno,ali oduvijek me je ovo privlacilo i smatram da bih se tu i pronasao!
Razmisljam o legiji,citam o tome dosta.I onako sada smo na 'bijeloj listi' pa bi do marseja npr bilo lako doci bez viza!
Uzgred student sam masinstva i dobro mi ide,ali ne vidim sebe u tome  Roll Eyes..
Pa mi pomozite na vama svojstven nacin.
Hvala Smiley
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #65 on: January 23, 2010, 10:48:35 am »

Na zalost svugde kod nas na balkanu, posao vojnih specijalaca je slabo placen, Evo ja sam iz Makedonije i mogu da potvrdim to za nase specijalne jedinice.
Bolje placene od vojnih specijalnih jedinica su policiske specijalne jedinice, ali da bi tamo pristupio (barem kod nas) moras imati nekoliko godina sluzbe u policiji.
Zavrsi ti fakultet, pa ti onda kao visokoobrazovani kandidat, pored sportskog iskustva imas vise sansi da udjes u bilo koju vojnu ili policisku jedinicu, jer pored stereotipa koji vladaju u svetu, ipak te jedinice traze visokokvalitetne ljude, po mogucnoscu sa visokim obrazovanjem, sto ti kasnije daje sansu da brze napredujes u hierarhiji te jedinice.
Pozdrav Trpe Grozni
Logged
Jovan
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #66 on: January 23, 2010, 12:51:41 pm »

Pozdrav i tebi Trpe Grozni!
Prije svega zanimaju me vojne spec. jedinice.Jeli da bih konkurisao za neku od njih moram biti drzavljanin te iste drzave!(ovo vazi za svaku drzavu u okruzenju?)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #67 on: January 23, 2010, 12:53:03 pm »

Da mislim da vazi za svaku drzavu na balkanu.
Logged
Nenad89
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #68 on: February 06, 2010, 09:40:00 pm »

interesuje me da li  moze da se sluzi vojni  rok  u  vojnoj  policiji SRBIJE ... i  da li  prilikom  angazovanja po  odsluzenom vojnom roku  treba veza da bi  se zaposlio ili  to  zavisi  od mojih  sposobnsti ...
Logged
oganj
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #69 on: February 08, 2010, 03:12:05 pm »

Pošto si ti već odlučio za Legiju imam jedan savet za tebe pre nego li se prijaviš. Nemogu sada tačno da se setim ali u Beogradu je imala ispostava jedne britanske kompanije koja uvek ima više "aranžmana", ja bi ti preporučio da pronađeš tu ispostavu u Beogradu (nema ih stotinu radi se o jednoj) i da se raspitaš, preko njih možeš da odeš na obezbeđenje u rudnicima dijamanata po severnoj Africi gde su plate po deset puta veće nego li u Legiji, kod njih posla uvek ima. Davne`95 sam preko njih trebao da idem u Kuvajt, bruka bi bila kada bi ti rekao kolika bi mi tada bila plata, da sve nije samo pusta priča uverio sam se jer je jedan drug bio preko njih pod ugovorom od godinu dana u Kuvajtu i doneo je hrpu zelenih novčanica.

izvinite sto malo skrecem sa teme, ali jel zna neko gde se nalazi ta ispostava u Beogradu i da li je za te aranzmane dovoljan odsluzen samo redovan vojni rok? hvala unapred. pozdrav


jos mi nije niko odgovorio na pitanje...unapred se izvinjavam, novi sam na forumu i verovatno krsim pravila, ali zanima me koliko je dostupna opcija placenicke vojske u srbiji i da li u nju moze da ide i onaj ko je odsluzio samo regularan vojni rok... jos jednom se izvinjavam i hvala..
« Last Edit: February 08, 2010, 04:15:39 pm by trpe grozni » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #70 on: February 08, 2010, 06:58:16 pm »

Promašio si topic, evo premešteno je pitanje ovde.

Što se tiče pitanja, neophodno je da imaš završeni vojni rok (pa bar bar i ovaj mini od 5-6 meseci) da bi se zaposlio u Vojsku Srbije kao profesionalni vojnik.

Drugo, ne da si prekrišio Pravilnik foruma što si upostovao post na pogrešnom mestu, to je sitnica, nego si manje više uvredio sve profesionalne vojnike u VS Smiley, time što si ih poistovetio sa plaćenicima. Pošto si citirao post gde ja pišem o plaćenicima. Znam da nisi uradio to iz namere, ali evo da znaš za ubuduće. Profesionalni vojnici, pripadnici VS nikako nisu plaćenici u onom smislu u kom sam pisao tada Nenadu, što si ti citirao. Primaju oni platu naravno, staž je beneficiran (sve u zavisnosti od roda na koliko), imaju obezbeđenu zdravstvenu zaštitu, ali zna se šta su plaćenici a šta momci i devojke koji rade kao profesionalni vojnici i tu se mora praviti razlika. To čak nije ni slično, i ako tebi to sada tako najverovatnije izgleda.
Logged
oganj
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #71 on: February 15, 2010, 08:15:03 pm »

hvala na odgovoru i opet se izvinjavam, nisam imao nameru nikog da uvredim  Smiley samo me zanima za te aranzmane kao sto je obezbedjivanje rudnika u s. africi, jel dovoljan samo odsluzen regularan vojni rok, i da li neko ima vise informacija o tome... hvala  Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #72 on: February 15, 2010, 10:27:41 pm »

Sve zavisi od tvog vojnočkog iskustva. Ako si bio negde pripadnik nekih oružanih snaga ili na bilo koji drugi način da imaš vojno-ratno iskustvo onda ti ne treba.

Da skratim priču. Odsluži ti prvo vojni rok u VS, ne brini kada ukinu obavezno služenje vojnog roka moćićeš dobrovoljno da ga služiš, tako da te to ne brine. A potom, vidi šta ćeš i kako ćeš.

Ovo što sam se obraćao Nenadu, moraš uzeti u obzir da je Nenad iskusan profesionalac i da sve to nije baš za svakoga. Specifične okolnosti su tu bile.
Sve u svemu, prvo se isprobaj ovde (kući), lako češ kasnije.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #73 on: February 19, 2010, 09:02:18 pm »

@Oganj sedi gde si i uzivaj to ti je moja preporuka. Odsluzi vojsku i videces da to nije sve kao u filmovima! Wink
Pozdrav
Logged
oganj
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #74 on: March 08, 2010, 06:36:52 pm »

hvala na savetu, al to sto trazim nije stvar avanture, jednostavno tako su se slozile neke kockice u zivotu... samo me je zanimalo da li pored legije stranaca postoji jos neka alternativa...
u svakom sluchaju hvala..  Smiley
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.