PALUBA
March 29, 2024, 01:13:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja i odgovori  (Read 288275 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #405 on: March 17, 2013, 09:42:18 pm »

Pozdrav,jel imamo nekog kuvara na palubi da bi razresio ovu enigmu oko kuvanja vojnickog pasulja,procitao sam clanak pa onda i komentare i vidim da ima dosta misljenja oko kuvanja.
Тајна је далеко комплекснија.
Уместо да се помуче да направе што боље јело, учињено је да се укус војника навикне на што лошију храну Cheesy
Тако је постигнуто да после гомиле безукусног јела, пасуљ дође одличан. Исти ефекат би се добио и са пуно осредњих јела и једним одличним, само по већој цени.

То се осликава и на друге ствари: у војсци поделимо једну Милка чоколаду и свима нам је супер. Сад поједен сам целу као да ништа нисам јео (ако била шта често једеш, исто се деси...).

Да не спомињемо хлеб који је морао да одлежи дан да би се јео...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #406 on: March 17, 2013, 09:47:16 pm »

Konsultovao sam Jna Kuvar na ovu temu i evo ti odgovor [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

A čitav kuvar imate na linku
JNA kuvar predviđa zapršku. Zaprška ili frig je čisti otrov za želudac. Dobar fažol mora sam pustiti svoj šug i gustoću. Uz to prasac neka ugazi u teču i ne triba zaprške.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #407 on: March 17, 2013, 09:57:22 pm »

Kad već spominjemo lebac, čitao sam da hleb koji ostoji znatno bolji za stomak.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #408 on: March 17, 2013, 10:03:26 pm »

Kad već spominjemo lebac, čitao sam da hleb koji ostoji znatno bolji za stomak.
Зато га и довезу у касарну врућег да супер мирише, а онда одстоји у хлебари. Sad
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #409 on: March 18, 2013, 12:13:08 am »

Pozdrav,jel imamo nekog kuvara na palubi da bi razresio ovu enigmu oko kuvanja vojnickog pasulja,procitao sam clanak pa onda i komentare i vidim da ima dosta misljenja oko kuvanja.
Тајна је далеко комплекснија.
Уместо да се помуче да направе што боље јело, учињено је да се укус војника навикне на што лошију храну Cheesy
Тако је постигнуто да после гомиле безукусног јела, пасуљ дође одличан. Исти ефекат би се добио и са пуно осредњих јела и једним одличним, само по већој цени.

То се осликава и на друге ствари: у војсци поделимо једну Милка чоколаду и свима нам је супер. Сад поједен сам целу као да ништа нисам јео (ако била шта често једеш, исто се деси...).

Да не спомињемо хлеб који је морао да одлежи дан да би се јео...
Ja  mnogo volim pasulj ali kao sto je bio u Gnjilanu i Urosevcu takav nikad vise nisam pojeo,u Gnjilanu sam ga jeo mesec ipo dana svaki dan za rucak i naravno veknu hleba po obroku laugh
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #410 on: March 18, 2013, 06:57:39 pm »

Koliko vojnika ide u pasulj?
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #411 on: March 18, 2013, 07:22:50 pm »

u kasarni u osijeku su na mestima kuvara bili zaposlena gradjanska lica...secam se 3 zene i video sam sigurno da je bar jedna probala ukus onoga sto je spremala. znaci nije spremala po tablicama vec po ukusu...iostalom hrana u osijeku je bila odlicna. bar dok sm ja sluzio
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #412 on: March 18, 2013, 10:24:56 pm »

Главни кувар је дужан да проба храну. Без обзира што зна рецепт напамет добра домаћица (домаћин) увек проба храну. Храна у војсци је скоро увек неслана. тако је и прописано. Када је тако увек може да се досило. Осим тога со и није нешто здрава.

Једна истинита анегдота у везу хране, али у војној болници (ВМА). Начелник клинике ендокринологије врши визиту и све пацинети се жале на "лошу" храну. Кажу, мала порција и безукусна је. А он им лепо каже: ви сте овде јер сте се "добро" хранили. Овде добијате довољно (не обављати никаква физички посао већ лежите) и никако се не можете угојити. Овде не добијате соли (или врло мало) јер то штети вашем организму. Не добијате ни шећер (осим у воћу, иначе киселије јабуке нисам јео у животу него тамо) јер га већ имате. Не добијате ни хлеб (или један мали танушни комадић) јер вам не користи. Добијате оно што вам треба. И човек је био у праву. Храна је лек али и отров, зависно како се користи.

За разлику од многих институција храна у војсци је прописана (одређена) од стручњака (лекара и нутрициониста), бар од 50-тих година. Они су је одредили водећи рачуна да је она "лек" и да треба да одржава војнички организам здравим и способним за напоре. То што наше навике и стечени укуси за храном често не одговарају тим правилима "здраве" исхране је нешто сасвим друго. У том војничком кувару има и компромиса са традиционалном ("бездравом") храном , као што је запршка. Стари војнички кувар је није предвиђао (за пасуљ), али је у овом издању она ипак додата.

Већ сам написао да војници врло често нису волели рибу. Већина људи са копна нема навику ни обичај да је једе иако је врло, врло здрава и корисна. У Србији је једу најчешће код "посних" слава. У осталим приликама врло ретко. Рибље месо није омиљено месо.

Пре 17-18 година у Обрамби (Словенија) сам прочитао да су желели да направе искорак од ЈНА и јеловник војске прилагоде укусима војника. Спроведена је анкета која је показала да највећи број војника жели хамбургере и пофрит. То су била омиљена јела која су желела на војничком јеловнику. И да је то тако уведено (вероватно је уведено ,а ли у врло умереној мери) не верујем да би се на тај начин доприносили борбеној готовости војске. Заправо, било би супротно.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #413 on: March 18, 2013, 10:47:56 pm »

Ako se dobro sjećam iz doba JNA, dežurni oficir je dolazio u kuhinju i nemu je bila poslužena hrana koju vojska ima na meniju.
Kad bi kušao dao bi odobrenje da se krene sa obrokom ( ručak, večera ).

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #414 on: March 18, 2013, 11:02:36 pm »

Дежурни официр је заиста имао обавезу да проба храну, али је то ипак била формалност. Колико ја знам само једном је један забранио поделу јер је храна била пресољена. Збарана поделе хране је је била озбиљна ствар и о томе се сигурно извешатавало до највишег војног врха.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #415 on: March 18, 2013, 11:39:27 pm »

Ah, ishrana u Vojsci. Tema o kojoj možemo danima diskutovati i da se na kraju ne složimo ni oko čega. Svako ima neko svoje iskustvo i mišljenje o vojnom kazanu. U principu, ne postoje loša jela već loši kuvari koji ih zgotove, a ne bih se složio ni sa tvrdnjom da se u vojsci kuva dosta loših jela i jedno osrednje (pasulj). Nisam probirljiv što se hrane tiče ali ipak ne jedem što bilo. Gurman sam, volim da kuvam i da dobro pojedem. Kada sam otišao na odsluženje, a to je bilo 1997. godine, prijatno sam se iznenadio "kazanom", hrana je bila ukusna, raznovrsna i nije je manjkalo. A da je jelovnik bio pravilno i stručno napravljen, bio je. Deblji su smršali, a mršaviji su se popunili. Dodaj na to još pet mjeseci i 22 dana dobre obuke... i od balavca dobiješ muškarca.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #416 on: March 19, 2013, 09:32:38 am »

Nema pogovora da je sa celokupnog jelovnika pasulj bio i ostao vrhunski delikates.

Nema dobrog čorbastog-vojničkog pasulja bez zaprške.

Ja bih mu dodao samo još koje parče slanine-sapunjare i možda po koje juneće suvo rebro, čisto onako da se nađe.  Grin Tongue

Nije tajna samo u poštovanju recepture i u kuvaru-ci nego i u velikom kazanu-duplikatoru (jedino ovom JNA mitu još verujem  Grin) kao i u kvaitetu vode u kojoj se kuva (ovo mislim izistinski).
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #417 on: March 19, 2013, 09:49:39 am »

Ja ću sa zadovoljstvom da pohvalim grašak sa mesom koji sam jeo u JNA.

Naravno, siguran sam da ima više ljubitelja pasulja.

Voda koja se koristi za kuvanje klope, čovek je 100% u pravu, verovatno ista priča kao i sa pivom.

U Jastrebarskom gde sam služio veći deo vojnog roka hrana je bila sasvim OK.

Kasarna u Zagrebu, Maršal Tito (podvodna obuka na T55, hrana jako loša, jako.

Remontni centar Kustošija, hrana iz vojne škole, dobra.

Pozdrav, Boris
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #418 on: March 19, 2013, 11:28:54 am »

Može li neko da mi odgovori na pitanje:
Da li je na školskom brodu Galeb bila odvojena trepezarija za oficire i podoficire?
« Last Edit: January 16, 2023, 11:09:11 am by JASON » Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #419 on: March 19, 2013, 11:55:52 am »

Znam da su J.B.Tito i Jovanka Broz imali posebno odvojene (zasebne kabine).

U JNA pa pretpostavljam i u JRM su oficiri i podoficiri najčešće u okviru zajedničke prostorije za obedovanje imali posebno odvojeno mesto (sto) za obedovanje u odnosu na redovnu vojsku ali ne i između sebe.

Da li su na ŠB Galeb postojale posebne odvojene prostorije za obedovanje posebno oficira a posebno podoficira znaće kolege sa Palube koje su plovile na ŠB Galeb.

Ja ne verujem da su podoficiri i oficiri imali posebno razdvojene prostorije za obedovanje među sobom.

Ali to zaista znaju ponavljam samo oni koji su na tom brodu boravili.
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.