PALUBA
March 29, 2024, 08:14:22 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja i odgovori  (Read 288296 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #600 on: May 09, 2014, 09:43:41 am »

To je čudno zato što grčki savremenici Tračane opisuju kao divljake crvene kose.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #601 on: May 09, 2014, 09:48:09 am »

Pa zar ne rekoh ja da je dolazilo do velikih mešanja sa svih strana.

I Mongoli su dolazili do tih krajeva kao i Tatari.......itd.......svašta se tu nešto mešalo tokom mnogo vekova.....
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #602 on: May 09, 2014, 09:53:00 am »

Smiley

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.jpg (50.5 KB, 900x338 - viewed 79 times.)
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #603 on: May 09, 2014, 09:55:30 am »

Glasam za onog poslednjeg u nizu.
Taj mi je naj simpatičniji  Smiley
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #604 on: May 09, 2014, 10:43:43 am »

Nisu Bugari starosedeoci. To je altajsko pleme koje je svojevremno imalo kanat na Volgi (Volška Bulgarija). Valjda pod Asparuhom su se doselili na Balkan, gde su se na današnjoj teritoriji vrlo brzo pomešali sa preovlađujućim slovenskim supstratom i raznim preslovenskim starosedelačkim grupama ostataka Tračana, dardanaca, delovima grka, itd. Preuzeli su i slovenski jezik, a staro poreklo se prepoznaje teško, možda pre u gestovima (odmahuju glavom u potvrdu, a klimaju u negiranje), itd.

Inače, na neindoevropsko poreklo može ukazivati ponekad i krvna grupa. Grupa "B" je karakteristična za Aziju, a "A" je češća kod evropskih naroda. Sve to naravno nema odraza na inteligenciju i sposobnosti, reč je samo o učestalosti pojave.

Visokih i plavih Grka video sam veoma malo u svom veku.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #605 on: May 20, 2014, 09:27:21 pm »

Zašto je propao ABG forum, i kada?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #606 on: May 20, 2014, 09:52:36 pm »

Zašto je propao ABG forum, i kada?

Zašto, je malo teže odgovoriti ali kada, bi možda moglo biti kad su odlučili dozvoliti pod forum :

http://www.avijacijabezgranica.com/forum/forumdisplay.php?25-Ratovi-na-prostorima-ex-YU-1945-do-danas

a kraj je otprilike ovdje :

http://www.avijacijabezgranica.com/forum/showthread.php?11278-Ratovi-su-od-jutros-zatvoreni-!!!!

ostalo pročitaj između redova.

poz.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #607 on: May 21, 2014, 11:06:52 am »

Zašto je propao ABG forum, i kada?
propao je iz istog razloga koji se cesto javlja na internet forumima koji su otvoreni za sve koji zele da im pristupe,
a ciji clanovi cesto zele da nametnu sebe kao autoritete bez nekog posebnog testa znanja i iskustva koji bi ih i kvalifikovao za stvarne tematske experte.

tamo na ABG konkretno je to pocelo kad su neke od forumskih "svetih krava " sebi dozvolili da se prema svima drugima ponasaju sa nipodnistavanjem cak koristeci uvrede i psovke
gok su drugovi admini i moderatori sve to aminovali jer su od strane tih istih svetih krava imali licnu da ne kazem finansijsku korist.
nekima su te krave davali poslove, nekima neke druge kombinacije, u svakom slucaju probali su da muzu koliko mogu...

ako te zanima  mogu i da ti napisem ko je recimo bila jedna od tih debelih svetih krava sa mindjusicom u uvetu a koji je i na ovom forumu bili prisutan i aktivan neko vreme
ili ko su i kakvu korist imali neki od tamosnjih moderatora  ...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #608 on: May 21, 2014, 11:27:00 am »

.............................
gok su drugovi admini i moderatori sve to aminovali jer su od strane tih istih svetih krava imali licnu da ne kazem finansijsku korist.
nekima su te krave davali poslove, nekima neke druge kombinacije, u svakom slucaju probali su da muzu koliko mogu...

ako te zanima  mogu i da ti napisem ko je recimo bila jedna od tih debelih svetih krava sa mindjusicom u uvetu a koji je i na ovom forumu bili prisutan i aktivan neko vreme
ili ko su i kakvu korist imali neki od tamosnjih moderatora  ...

Mene ne zanimaju imena. Ionako neznam te ljude. Ali me istinski zanima da nam navedeš te primjere koristi tih Moderatora.
Nepoznam funkcionisanje tog "podzemlja", pa me iskonski strah pritiska, da li je primjenljivo i u ostalim forumima, pa nedaj bože
i na našem pragu.....
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #609 on: May 21, 2014, 11:53:50 am »

Ali me istinski zanima da nam navedeš te primjere koristi tih Moderatora.
Nepoznam funkcionisanje tog "podzemlja", pa me iskonski strah pritiska, da li je primjenljivo i u ostalim forumima, pa nedaj bože
i na našem pragu.....
korist tih moderatora i drugih anusouvlakaca se uglavnom ogledala u tome sto im je ta ex "sveta krava" gurnula po neku kosku u smislu zaposlenja u firmi u kojoj je ta krava tada bila moze se reci divlji vepar,
te je jednog gurnuo u kao neko obezbedjenje a drugog je uhlebio ako se dobro secam nesto u vezi novinarstva sto je inace i bila osnovna delatnost bivse muzare-vepra.

ps. svaka slicnost sa svugde prisutnim i postojecim likovima je ocigledna
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #610 on: May 21, 2014, 01:07:20 pm »

Koliko znam, a i vidim, forum ABG nije propao, već ne radi onim intenzitetom kako je radio ranije. Razlozi zašto se to desilo mi ne bi mogli, niti trebali ovde da analiziramo, sem ako se ne pojavi vlasnik samog foruma ili neko iz njegovog neposrednog okruženja.
Druga, jako bitna stvar je, što forum kao zajednicu ljudi koji se se okupili oko jedne teme različito vidi član, dok drugim očima vidi neko ko čini urednički, moderatorski ili administrativni deo te zajednice. Celu sliku, koja je uvek komplikovana, retko ko ima.

To je još jedan razlog zašto mi ovde nismo relevanti da sudimo o drugima, već bi trebali da se bavimo nama i našim problemima koji nam predstavljaju pretnju.
Jedno od prvih pitanja koje postavi član foruma, zašto je tema o dešavanju u Ukrajini svedena (cenzurisana) samo na prenošenje vesti, ili zašto je tema o odabiru novog aviona za V i PVO Srbije zaključana.
Neko će reći, ma to je samovolja moderatorske ekipe foruma, ali to nije čak ni blizu istine, sa druge strane, poseta forumu je u padu od kada su te dve teme na "stendbaju". To bi bila prava tema za razmišljanje.

Forumu ABG jedino što možemo je da ponudimo pomoć u tehničkom smislu i da im poželimo sreću.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #611 on: May 21, 2014, 01:41:25 pm »

Quote

Neko će reći, ma to je samovolja moderatorske ekipe foruma, ali to nije čak ni blizu istine, sa druge strane, poseta forumu je u padu od kada su te dve teme na "stendbaju". To bi bila prava tema za razmišljanje.

Naravno da je pala. Logično. Ljudi posećuju forum između ostalog da se izraze davanjem i svoga mišljenja.
Ovakvim postupkom, protiv koga sam i ja, obesmislile su se teme. Ljudima jedina alternativa je da ih nema.

Ja bi to drukčije, ali neću natuknuti ni za živu glavu. Jer čim ja nešto predložim na Palubi, ajme meni. Digne se i
kuka i motika.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #612 on: May 21, 2014, 02:01:32 pm »

Ćiro, član si uredništva, nisi od juče na Palubi, pa pokreni u uredništvu kako bi ti rešio tu situaciju, ali da se to rešenje ne temelji na pukom udaljavanju članova sa foruma.

Usput, tema o odabiru novog aviona V i PVO je otključana.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #613 on: May 21, 2014, 02:24:37 pm »

Politička korektnost i transparencija......ili autocenzura radi viših interesa.........tako li se to zove.......

Eto, juče mi je prebrisan post sa slikom statusa jednog Twiter korisnika, koji je u rezignaciji sarkastično ali jezgrovito kratko i ilustrativno opisao uzrok, haosa nastalog u prvih 48 časova tragedije koja nas je zadesila sa poplavama.
Pošto se ni ja ne osećam ništa manje rezignirano, kada prodje sva ova tragedija, ja ću bez sarkazma napisati kratku analizu uzroka i posledica onako kako sam ih ja sa velikim razočarenjem doživeo, trudeći se da budem "objektivan"uz mišljenje, da se mora čuti analiza nekog malo stručnijeg, iskusnijeg i ozbiljnijeg i od pomenutog Twiter korisnika a bogami i od nekih sa VES: 12701.

Pa ako prevazidje ponovo uslove iz prve rečenice ovog posta vi ga zbog mira u kući opet izbrišite.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #614 on: May 21, 2014, 07:48:00 pm »

Mora da se posmatra sira slika kada je forum u pitanju. Prosecan clan napise nesto, cesto - brebne nesto, izloguje se i ode. Na njegov post se nakalemi 1001 post, jos gori i tezi. Urednistvo foruma mora da reaguje i cisti za njima.

Sutradan se onaj prvi clan uloguje i vidi da mu je post obrisan, i sta ce, digne dreku. Jer on i nije mozda svestan kakav je picvajz izazvao na forumu.

Nismo mi idealni - daleko od toga. Ali, mora da se vodi , da tako kazem - politika foruma. Forum ne treba da bude mesto gde cemo da lajemo jedni na druge. Podrazumeva se da svako moze da iskaze svoje misljenje i stav, ali ne tako sto ce da se nalupa svega i svacega samo zbog toga sto je skriven iza korisnickomg imena i tastature. To ne bi smelo da bude opravdanje.

Da li bi neko od vas otisao kod komsije, rodjaka, prijatelja i rekao mu u lice ono sto pise ovde na forum (ovo se odnosi na clanove ciji se postovi brisu, pri tom ne znam koji je post obrisan oficiru neaktivne rezerve, nisam bio ulogovan). Naravno da ne bi. Kada nema korisnickog imena, svi su kulturni i uljudni, ili se barem trude da budu takvi.

Jednostavno, moze clan da napise i ode, ali je tu moderator da prepozna svrhu tog posta. Ukoliko je neki clan nehotice nesto lupio - OK, prasta mu se, ali ako mu se ponavlja ili je primetna njegova kranja namera - onda se na to ide djonom. Kako bi drugacije.

PS Izvinjavam se ako su mi postovi konfuzni, ipak imam po osam casova dnevno. Stoga, prastajte Smiley
Logged
Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.