PALUBA
April 25, 2024, 11:08:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Ko ne uzme ratni raspored ide dva meseca u zatvor  (Read 19674 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #15 on: September 27, 2011, 10:25:30 am »

Кад стигне позив, одазваћу се, па како другима, тако вала и мени. 

И да! Ови што неће да се одазову, не треба их више ни звати, па нек нађу нову отаџбину! Ако могу...
Slažem se u popunosti sa tvojim celim postom, a naručito sa citiranim delom.
Neću baš da kažem da jedva čekam da me zovu ali nije ni daleko od toga. Smiley

I moj ćale i ako ima 64 godine (baš smo sinoć pričali o tome) će se odazvati ako bude pozvat.

E ovo je mene interseovalo sa ukidanjem obeveznog služenja vojnog roka u VS.
Ako je sadašnja cifra rezerve negde oko 1.7 milona, ko će činiti tu rezervu za jedno 20-30 godina i ako će ona tada biti plaćena?

Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #16 on: September 27, 2011, 11:34:15 am »

Видим да овде доминира(мо)ју 3-ће позивци.

Да ли има неког на овом форуму, из категорије људи који одбијају да приме тај позив, па нам они кажу своје мотиве.
Уосталом ово је колектвивно одбијање пријема позива за саопштавање (пресаопштавање РР), па би надлежни требали да се запитају.
Озбиљна држава која је своје 4 бригаде КоВ формирала 2007/2008. шта је чекала до сада. Сада када се закувава на КиМ, када ови младићи одлазе у мировне мисије, они нашли да спроводе редовне активности на попуни ратних јединица.

Ничим не оправдавам одбијање пријема позива.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #17 on: September 27, 2011, 11:51:18 am »

Кад стигне позив, одазваћу се, па како другима, тако вала и мени. 

И да! Ови што неће да се одазову, не треба их више ни звати, па нек нађу нову отаџбину! Ако могу...
Slažem se u popunosti sa tvojim celim postom, a naručito sa citiranim delom.
Neću baš da kažem da jedva čekam da me zovu ali nije ni daleko od toga. Smiley

I moj ćale i ako ima 64 godine (baš smo sinoć pričali o tome) će se odazvati ako bude pozvat.

E ovo je mene interseovalo sa ukidanjem obeveznog služenja vojnog roka u VS.
Ako je sadašnja cifra rezerve negde oko 1.7 milona, ko će činiti tu rezervu za jedno 20-30 godina i ako će ona tada biti plaćena?



Svaka država formira rezervu, prema svojim mogučnostima i potrebama. Več sam pisao, kako je to riješeno kod nas (dobrovoljci do određene starosti, svake godine određeni broj dana na vježbama i plačeni su). Kada sam pisao moj post za ovu temu, razmišljao sam, kako če biti kod opče mobilizacije? (ako bi je bilo). Vode li se spiskovi (kao nekad vojni odsjeci), o vojnim obveznicima, razmišlja li netko o tome, da večina mogučih vojnih obveznika danas nije ili neče služit vojsku (profesionalna vojska). Ne poznaju oružje, a i nije jih briga  puno o tome. Ima tu puno pitanja. Nadam se, da ipak postoji netko, ko vodu brigu.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #18 on: September 27, 2011, 11:51:51 am »

 Kada sam napustio VJ. otišao sam naivno, u Vojni odsek da se kao bivše AVL prijavim. Gledali me u čudu po sistemu " A šta ovaj sad oće?" Pošto sam većinu poznavao lično, otišli smo na Piwo u kantinu( još uvek je bila kasarna u Zrenjaninu). I šta sad, pitam i vas i sebe? Kome, gde i zašto da se javim Huh? U Aktivnu rezervu ne mogu,( izgleda da nije usvojen zakon i pod zakonska akta koja to regulišu,  i nema para za to) a i malo sam prešao godine. U rezervu 63.Padobranske brigade nemogu( nisam na njihovom spisku više) A u rezervu RRF-a me izgleda neće, netrebam im. PA KOME JA TREBAM?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #19 on: September 27, 2011, 12:08:27 pm »

Kada sam napustio VJ. otišao sam naivno, u Vojni odsek da se kao bivše AVL prijavim. Gledali me u čudu po sistemu " A šta ovaj sad oće?" Pošto sam većinu poznavao lično, otišli smo na Piwo u kantinu( još uvek je bila kasarna u Zrenjaninu). I šta sad, pitam i vas i sebe? Kome, gde i zašto da se javim Huh? U Aktivnu rezervu ne mogu,( izgleda da nije usvojen zakon i pod zakonska akta koja to regulišu,  i nema para za to) a i malo sam prešao godine. U rezervu 63.Padobranske brigade nemogu( nisam na njihovom spisku više) A u rezervu RRF-a me izgleda neće, netrebam im. PA KOME JA TREBAM?
Pa ženi i djeci, ble.pravilo.o. Tu si najpotrebniji. I to na kraju treba braniti, ako se već neko ne pojavi od strane države.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #20 on: September 27, 2011, 12:32:53 pm »


 To je OK.
 A, i u moje vreme nije bilo " Civilnog služenja Vojnog Roka" " Prigovora savesti" 
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #21 on: September 27, 2011, 12:47:26 pm »

Svi ce uzeti raspored....uzimalo se i ranije....dali ce se rasporeda pridrzavati....
Pretnje zatvorom ko ne uzme, a sta je sa reperkusijama ako se ne odazove rasporedu
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #22 on: September 27, 2011, 12:55:38 pm »


 Posle svega će " Resorni ministar i Vlada" Proglasiti Opštu amnestiju. Ko se odazvao je:? A ko nije???
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #23 on: September 27, 2011, 12:58:05 pm »


 Posle svega će " Resorni ministar i Vlada" Proglasiti Opštu amnestiju. Ko se odazvao je:? A ko nije???

Nista regruti na sluzenju vojnog roka u civilu nisu krivi za ovo sto si gore naveo.....
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #24 on: September 27, 2011, 01:02:09 pm »


 Nisam ni rekao da su regruti krivi nego oni koji su im omogućili takvo služenje. No, tada već zalazimo u politiku. Međutim, da se ne može posle " prigovora savesti" dobiti Oružni list, biti član Lovačkog društva, zaposliti u organima Državne uprave, . . . Drugačija bi se pesma pevala.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #25 on: September 27, 2011, 01:07:45 pm »


 Nisam ni rekao da su regruti krivi nego oni koji su im omogućili takvo služenje. No, tada već zalazimo u politiku. Međutim, da se ne može posle " prigovora savesti" dobiti Oružni list, biti član Lovačkog društva, zaposliti u organima Državne uprave, . . . Drugačija bi se pesma pevala.

Zakon to i govori....da se posle prigovora savesti ne moze dobiti oruzani list, biti clan lovackog drustva, naslediti naoruzanje licno, lovacko bilo trofejno, ne moze se zaposliti kao cuvar....itd itd.
Sta je sa svima onima koji "nisu imali prigovor savesti" kad se ticalo odlaska na sluzenje, a kad je trebalo tad su imali prigovor savesti!? Sta sa njihovim privilegijama? Oni su ocigledno privilegovani.....I njima oduzeti dozvole, oruzje......bar to, ako nisu za zatvor!
Ili izjednaciti prava.

Oni su vise stete naneli nego ovi drugi koji su razmestaj dobili u civilnoj zastiti.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #26 on: September 27, 2011, 01:19:14 pm »

To sa pampers "vojnicima" je bio čist promašaj.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #27 on: September 27, 2011, 01:21:14 pm »

To sa pampers "vojnicima" je bio čist promašaj.

U potpunosti se slazem. Sve promasaji do promasaja.....drzave.
To vojnici nisu i ne treba ih tako ni zvati.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #28 on: September 27, 2011, 01:27:16 pm »

Svugdje ima iskorištavanja povlastica. Osobno mislim, da "prigovorom savjesti", ako to država radi pametno i bez popuštanja, ne gubi puno. Trebalo je biti principjelan i ne popuštati. No male smo države, pa svatko ima nekoga, koji poznaje "odgovorne"......
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #29 on: September 27, 2011, 01:41:04 pm »

Većina će uzeti poziv mada ljudi su dosta razočarani pogotovu oni koji su se uvek odazivali i dosta vremena proveli na ratišu . Znam za ljude koji kažu da više nikad neće obući uniformu jer dosta ih je amnestirano , pa su mnogi eskivirali pozive na zdravstveno stanje itd . I onda ko je tu kriv  . Država je kriva koja se prema svojim građanima odnosi " nekom majka , a nekom maćeha" . I sad može se uvek reći da su neki gradjani diskriminisani jer moraju da se odazivaju jer su sluzili vojsku pre 20 i vise godina a ove poslednje generacije ne moraju jer su služili civilno ili nisu ni sluzili i sto kaze Broker a ko ce braniti zemlju za 20-30 godina .
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 23 queries.