PALUBA
March 28, 2024, 02:49:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kasarna "Orjenski bataljon" u Kumboru  (Read 28962 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #30 on: January 30, 2017, 10:08:08 pm »

Не изгледа лоше, ал жао ми касарне, 6 лепих месеци сам ту провео.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #31 on: January 31, 2017, 09:48:25 am »



Касарна је била одлична. Ипак, свако време носи своје бреме. Нема војске - нема ни потребе за 28Ха касарне. Нека граде Порто Нови! Барем неко нешто ради!
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #32 on: January 31, 2017, 10:17:12 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 Jel se meni čini ili su sravnali s zemljom park, bile su tamo velike palme i ostalo. Sad po ovim slikama ne orientisam se najbolje ali čini mi se previše golo područje, prva slika ispred zgrada.
   Lansirnu rampu mogli bi i ostaviti kao muzejski eksponat, kao dizalica na molu u Tivtu. Lijepo će verovatno sve izgledat ali šteta za rampu.
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #33 on: January 31, 2017, 02:47:14 pm »

Jel se meni čini ili su sravnali s zemljom park, bile su tamo velike palme i ostalo. Sad po ovim slikama ne orientisam se najbolje ali čini mi se previše golo područje, prva slika ispred zgrada.
   Lansirnu rampu mogli bi i ostaviti kao muzejski eksponat, kao dizalica na molu u Tivtu. Lijepo će verovatno sve izgledat ali šteta za rampu.

 Od prvog dana su pricali da ce lansirna rampa ostati ali je kasnije utvrdjeno da je "previse ostecena" i srusili su je do temelja i uradili ovakvu marinu. sto se tice parka ostavili su onaj dio drveca koji je zdrav, zadnjih godina i neodrzavanje je dosta toga unistilo a sad se u citavoj Boki pojavio i neki palmin surlas pa vjerovatno je i on unistio koju palmu jer je po Tivtu Kotoru i Herceg Novom napravio pustos !
od objekata iz kasarne ostace samo mala crkvikca koju ce obnoviti , u njoj su nasli tokom konzervacije neki novac iz doba Kartagine   Grin Grin
« Last Edit: February 02, 2017, 10:45:34 am by leut, Reason: uređen citat » Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #34 on: January 31, 2017, 03:18:38 pm »

Hvala na odgovoru. Šteta za palme, meni se palme, pre svega ove tipične mediteranske phoenix canariensis, mnogo svidjaju.
A za lansirnu stanicu, ako je bila u lošem stanju, svakako je problem. Ali da je volje i interesa moglo bi se i nju obnoviti. Samo je nekako logičko (ekonomska logika) da je obnova stanice "bacanje para", a mnoooogo više para za marinu, hotele isl. nije problem. Ali jasno, ovi objekti su u interesu, nose $,  a stanica je bezveze (ne mislim ja, da je bezveze ali tako to ide...). Sva sreća, da je ostala dizalica u Portomontenegru, muzej i podmornice, ovo je neprecjenljivo.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #35 on: January 31, 2017, 03:24:49 pm »



Tamo je bila lansirna stanica, spomenik poginulim pilotima hidroavijacije, još jedan neki spomenik, kapela iz ne znam kog veka., itd. Navodno je uslov za dobijanje dozvole  za gradnju bilo da se SVI ti objekti sačuvaju. Nisu sačuvani. Par soma EUR  nekom u džep, i nema problema. To je časna i poštena crnogorska država! A za jedinstveni zasad eukaliptusa, palmi, stoletnih čempresa i drugog retkog drveća... eh, muka mi je. Gledajući ih, prvi sam se put u životu naduvao... davno.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #36 on: January 31, 2017, 03:33:41 pm »



Tamo je bila lansirna stanica, spomenik poginulim pilotima hidroavijacije, još jedan neki spomenik, kapela iz ne znam kog veka., itd. Navodno je uslov za dobijanje dozvole  za gradnju bilo da se SVI ti objekti sačuvaju. Nisu sačuvani. Par soma EUR  nekom u džep, i nema problema. To je časna i poštena crnogorska država! A za jedinstveni zasad eukaliptusa, palmi, stoletnih čempresa i drugog retkog drveća... eh, muka mi je. Gledajući ih, prvi sam se put u životu naduvao... davno.
   Spomenike su rušili Huh?
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #37 on: February 01, 2017, 09:43:39 am »

jesu srusili su spomenik , tj oni su izjavili da su ga "razmontirali" i da ce ga vratiti "ljepseg i starijeg". generalno sto je nekog azerbejdzanca briga za istorijske spomenike kad nije briga domacina da se ti spomenici sacuvaju !!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #38 on: February 25, 2018, 08:15:33 pm »

Kažu da sada ovako izgleda. Ne znam kada je fotografisano....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Kumbor.jpg (220.36 KB, 1200x845 - viewed 200 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #39 on: February 25, 2018, 08:22:41 pm »

Da, da - gradi se uveliko!  Grin

Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 24 queries.