PALUBA
March 28, 2024, 07:17:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Koliko su tačni podaci?  (Read 4986 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« on: October 09, 2011, 07:39:23 pm »

Kao što i naslov teme kaže, koliko su tačni podaci objavljeni na ovom linku, ne samo po pitanju brojnog stanja već i po uopšte postojanju takvog sredstva u OS BiH?

http://en.wikipedia.org/wiki/Armed_Forces_of_Bosnia_and_Herzegovina
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1 on: October 09, 2011, 07:50:32 pm »

Meni u oci posebno upada podatak da je Iraku prodato cak 250.000 M72 puskomitraljeza. Pa koliko je onda bilo u celoj SFRJ? Ako je samo po tom podatku ispada da je JNA imala bar 20 miliona komada pesadijskog naoruzanja po magacinima i jedinicama. A znamo da je taj PM samo u pesadiji i to 1 u odelenju.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #2 on: October 10, 2011, 06:24:16 am »

Šta god da je nije tačno. Vojska je u stanju raspadanja i rasula. Unutrašnja netrpeljivost prešla je svaku granicu. Puške, npr, su u Banja Luci, a municija za njih u Bihaću. Obavezna nacionalna zastupljenost je dovela do toga da pilot helikoptera sa završenom VVA ode u Sarajevo gdje ništa ne radi, a na njegovo mjesto u Banja Luci dođe čovjek koji je u Sarajevu prije toga bio na mjestu ložača kotla.
Velika količina tehnike se rashoduje, poklanja i li uništava. U svemu tome mafija, koja radi u vojnim krugovima, radi svoje. Dva tenka M84 su isječena bez ikakvih naređenja. Djelovi koji se mogu utopiti švercerima nestaju na čudan način, a staro gvožđe završava na otpadu u Glamočanima (preko puta Robot-a).

Komandant jedne brigade je uselio bespravno u jedan stan u mojoj zgradi, (isti kao moj) iako je stan bio otkupljen, u stan zastavnika I kl. u penziji Stojnić Mirka, čija je porodica sva u Kanadi. Čovjek je umro sam u stanu, papiri oko otkupa su nestali i gospodin pukovnik se uselio u stan. Porodica dolazila iz Kanade zbog stana, ali su svi papiri nestali.

Klasični kriminal u vojnom vrhu. Tako je i sa vojnom opremom.

A dva helikoptera MI8 su bili prije neku godinu na remontu u Turskoj, Kad se radio popis vojne imovine nisu popisani. Nestali su kasnije na čudan način.

Tako da sve podatke oko vojske BiH treba uzimati sa rezervom.


Vlado
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #3 on: October 10, 2011, 08:23:17 am »

Ma ni govora o ovim suludim brojkama ljudi, živim u Trebinju, Bileća je 25 kilometara od mene i tamo mi rade 3 rođaka u vojsci, od sve tehnike tamo imaju M16 na koje kukaju i vazdušne puške koje se kraduckaju Smiley
Kada idu na vježbe negdje na teren municija im se doprema iz Sarajeva jer je ovdje ne drže  Stara kasarna u Trebinju je sada pretvorena u fakultet i studentski dom, dio na Dužima je još vojni i u njemu su uskladišteni kalašnjikovi raznih proizvođača (ostalo posle rata), municija, minobacači sa municijom, nekoliko kamiona i to je to. Najnaprednija tehnika koju OS BiH trenutno posjeduje u Trebinju, Bileći i široj okolini je avion ThunderJet u Bileći koji stoji "očerupan" i izrešetan  Grin 
Od vrijedne tehnike OS BiH na teritoriji Republike Srpske imamo u Banja Luci 5 aviona Jastreb i nešto artiljerije razbacano svuda pomalo, inače kao što je rekao vladimir_16 vlada opšte rasulo i netrpeljivost vjerska, i nacionalna....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #4 on: October 10, 2011, 02:42:01 pm »

Verujem da je tako kao što kažete. Rasulo. Ono zbog čega sam pokrenuo ovu temu jeste pitanje da li OS BiH uopšte raspolaže ovim tipovima naoružanja i u tim količinama?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 312


« Reply #5 on: October 10, 2011, 02:54:48 pm »

БиХ пријављује, по споразуму о међусобној контроли наоружања практично све оружје које поседује. То се контролише. Мислим да се то некад могло пронаћи на Интернету. Дакле, можда они све то и имају (једино ко зна из које године су наведени подаци), али је све то растурено и у врло сумњивом стању, посебно теже наоружање (тенкови, артиљерија, авиони, хеликоптери).
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #6 on: October 10, 2011, 03:01:34 pm »

Znam da moraju da prijave sve po Bečkom dokumentu, kao i da sve potpisnice imaju pravo kontrolisanja onog što je dato u izveštaju.
Buni me Orkan, za koji nisam siguran da se nalazi u OS BiH, T-55... itd.
U Beloj knjizi odbrane BiH nema podataka.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #7 on: October 10, 2011, 04:14:28 pm »

Tu se vodi i ova tehnika

http://s106.photobucket.com/albums/m273/nammeci
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #8 on: October 10, 2011, 05:37:03 pm »

Znam da moraju da prijave sve po Bečkom dokumentu, kao i da sve potpisnice imaju pravo kontrolisanja onog što je dato u izveštaju.
Buni me Orkan, za koji nisam siguran da se nalazi u OS BiH, T-55... itd.
U Beloj knjizi odbrane BiH nema podataka.

Orkan je iz VRS drug je bio na odsluženju vojnog roka '03-'04. i znam da je bio član "posade" na datom oruđju.
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #9 on: October 11, 2011, 10:15:38 am »

БиХ пријављује, по споразуму о међусобној контроли наоружања практично све оружје које поседује. То се контролише. Мислим да се то некад могло пронаћи на Интернету. Дакле, можда они све то и имају (једино ко зна из које године су наведени подаци), али је све то растурено и у врло сумњивом стању, посебно теже наоружање (тенкови, артиљерија, авиони, хеликоптери).
Ma prijatelju nije to u sumnjivom stanju, to je u očajnom stanju nesumnjivo Smiley i ovo je živa istina, helikopteri (ono malo što ih je ostalo, koji nisu nestali kroz papire i završili u nekoj islamskoj zemlji) su tokom ljetnjeg perioda pomagali u gašenju požara i više vremena su bili na popravkama zbog pregrijavanja nego što su letili, piloti odbijaju da lete na njima jer u papirima stoji da su remontovani a oni nisu pomjereni sa mjesta... Tenkovi su još gori, kao što ste vidili u onome dokumentu to su sve "donacije" prastare opreme koja je Amerima zapinjala pa su je nama "donirali" za debele pare, a ovi nemaju para ni za gorivo a ne za održavanje. Artljerija je tu i tamo ali sve u svemu vrlo loše. Opšta ocjena 0, podebljana.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.