PALUBA
March 29, 2024, 12:39:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Protivvazduhoplovni raketni sistem 2K12 "KUB"  (Read 91171 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #30 on: January 08, 2019, 12:13:13 pm »


Проблем је са дометом. Р-73 испаљена са авиона у лету има домет преко 20км. Испаљена са земаљског лансера не лети даље од 7-8км, јер велики део потиска троши на убрзавање. Једино решење је додати мотор од М-63 Пламен 128мм као бустер.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #31 on: January 08, 2019, 12:20:37 pm »


Проблем је са дометом. Р-73 испаљена са авиона у лету има домет преко 20км. Испаљена са земаљског лансера не лети даље од 7-8км, јер велики део потиска троши на убрзавање. Једино решење је додати мотор од М-63 Пламен 128мм као бустер.

Управо тако. Са стартним мотором је чудо.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #32 on: January 08, 2019, 12:41:56 pm »

А пропо НАТО окружења о коме пишете и с којим смо скренули мало у офф... прича да је узалудно и бесмислено набављати наоружање и оружне системе јер је свуда около НАТО је погубна и опасна. Ако се не варам, узајамна помоћ и колективна одбрана важи само ако је нека, или више њих, чланица НАТО-а нападнута. Шта ако нека чланица НАТО-а, а мимо савеза, одлучи да оружјем ријеши неки спор са Србијом? Да ли би то био рат са том чланицом или са НАТО-ом... Шта ако неколико чланица савеза, на своју руку, одлучи да је боље да сјеверна граница Србије иде Савом и Дунавом... Мислите ли да су и унутар савеза сви сигурни, да ли се Грчка наоружава због руске пријетње или због Турске?

Ukoliko neka od članica NATO napadne neku treću zemlju mimo saveza, onda je to rat samo sa tom članicom i otvorenu pomoć neće dobiti od saveza ( verovatno bi gazda poslao poruku svima da se smire ukoliko to nije u njegovim planovima).


A sada malo ŠBB-KBB. Ako uzmemo kao tačnu konstataciju da je Srbija vojno neutralna, onda mora da se računa na nabavku NVO sa obe strane. Kako su zapadni sistemi PVO smešni, to sleduje da se oni nabave od Rusije, ali onda letna tehnika mora da se nabavi na zapadu. Heliktopteri bi bili mešano meso, kao i transportna avijacije. Po ovom scenariju bi RV i PVO mogli da izgledaju ovako, naravno pod uslovom da nađemo lovu za sve ovo:

204. VBr.

   101 LAE   Rafale
   252 LBAE   M-346 Master
   138 TrAE   An-26
   712 PoHE   Mi-28
   890 MHE   Mi-17
   897 MHE   Mi-17
   24 VTB  
   17 BOA
   117 ARD PVO   Pancir

98. VBr.

   239 LBAE   M-346 Master
   241 LBAE   M-346 Master
   714 PoHE  Mi-28
   119 MHE   Mi-17
   870 MHE   Mi-17
   98 VTB
   98 BOA
   161 BOA
   98 ARD PVO   Pancir

250 RBr.

   1 divizion PVO   S-350
   2 divizion PVO   Tor
   230 SRD PVO   Buk
   240 SRD PVO   Buk

450 RPuk

   1 divizion PVO   S-350
   2 divizion PVO   Tor
   310 SRD PVO   Buk

 
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #33 on: January 08, 2019, 12:49:21 pm »

204. VBr.

   101 LAE   Rafale
   252 LBAE   M-346 Master
   138 TrAE   An-26
   712 PoHE   Mi-28
   890 MHE   Mi-17
   897 MHE   Mi-17
   24 VTB   
   17 BOA
   117 ARD PVO   Pancir

98. VBr.

   239 LBAE   M-346 Master
   241 LBAE   M-346 Master
   714 PoHE  Mi-28
   119 MHE   Mi-17
   870 MHE   Mi-17
   98 VTB
   98 BOA
   161 BOA
   98 ARD PVO   Pancir

250 RBr.

   1 divizion PVO   S-350
   2 divizion PVO   Tor
   230 SRD PVO   Buk
   240 SRD PVO   Buk

450 RPuk

   1 divizion PVO   S-350
   2 divizion PVO   Tor
   310 SRD PVO   Buk

 

Па фино си ти ово искомбинов’о, нема шта. Wink
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #34 on: January 08, 2019, 12:51:56 pm »

Trudim se, trudim, vidiš da sam vaskrs`o neke jedinice. Grin
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #35 on: January 08, 2019, 03:33:38 pm »

Onako kao laik da pitam, po cemu se to Rafale izdvojio kao LA ili M346 kao LBA? Cena, kvalitet, nesto trece? Pa taj rafal kosta 74 miliona evra, to je cena 2 Mig 35. Ako vec imamo LA i LAB bilo bi pametno da mogu nositi isto naoruzanje, olaksava logistiku, npr F-16 (neka varijanta) i T-50.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #36 on: January 08, 2019, 05:56:31 pm »

Time da mogu kupovati rusko ili kinesko oružje pred Amerima mogu da se kurče stare članice NATO. I to samo one koje "stisnu petlju" Kad bi Srbija bila članica NATO, ili Rumunija, Bugarska, Hrvatska, Poljska, malo sutra bi smeli i kad bi hteli - da kupe rusko oružje!
A  Rafal nije dokazan u borbi, ali je poslednji izdanak francuske škole Miraža - Dassaulta. I na papiru i na mitinzima je pokazao da je odličan. M-346 je razvijen iz Yak-130 kad je Aermacchi napustio taj program. Prodaja im ide prilično slabo, mada ide.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #37 on: January 08, 2019, 06:59:45 pm »

Onako kao laik da pitam, po cemu se to Rafale izdvojio kao LA ili M346 kao LBA? Cena, kvalitet, nesto trece? Pa taj rafal kosta 74 miliona evra, to je cena 2 Mig 35. Ako vec imamo LA i LAB bilo bi pametno da mogu nositi isto naoruzanje, olaksava logistiku, npr F-16 (neka varijanta) i T-50.

Ja napisah ŠBB-KBB, a Rafal je, barem meni, najlepši od svih.

M-346 je razvijen iz Yak-130 kad je Aermacchi napustio taj program. Prodaja im ide prilično slabo, mada ide.

18 Italija, 30 Izrael, 16 Poljaci i drugovi Singapurćani 12 kom.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #38 on: January 08, 2019, 07:51:15 pm »

Yak-130 i Aermacchi M-346 su dvije verzije jedne te iste osnove. Napravili ga Rusi i Taljani zajedno, posle raskida (ne znam zbog ćega) svako  je oćito dobio svu dokumentaciju i svako je išao u svoj finale. Na Masteru zapadna elektronika i motora, na 130ici rusko. Na Zapadu se jedino još M-346 pored nekih manjih kolićina korejskih T-50 prodaje, dok na Istoku Rusi prodaju 130-icu a sve izgleda da su nacrte odnosno određena rešenja dobili i Kinezi (L-15).
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #39 on: January 08, 2019, 11:37:06 pm »

Италијани су раскинули оног тренутка када су дошли до знања потребног да даље сами наставе са производњом и развојем авиона. Исто то су урадили и Американци када су се повукли из заједничког програма који су водили са предутећем Јаковљев. Требала им је технологија да би могли да развију авион на основу Јака 141. Тако је и настао Ф-35. После тога причају како је све измишљено и настало на западу.

Тренутно се врши притисак на НАТО земље које користе совјетску технологију да се исте одрекну, а самим тим и да се реше КУБ-а. Наводно НАТО команду нервира то што системи не могу да се повежу са командним и оперативним центрима у потпуности и што нема аутоматског преноса података и могућности да се са вишег нивоа прати радарска слика из појединачне станице на терену. Не знам само шта је алтеранатива ракетном систему КУБ коју би запад понудио пошто је патриот ПВО територије, а не трупна ПВО. Ови други системи ми делују инфериорно у односу на руске.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #40 on: January 09, 2019, 12:01:02 am »



Сад нешто мислим... Осим већ застарелог Skyguard-Sparrow i neadekvatnog NASAMS са АМРААМ (који се вероватно може интегрисати у Skyguard), а узгред није самоходан, Запад нема ниједан ракетни систем ПВО који покрива мале и средње висине. Уз то можда још шведски RBS-90  и BAMSE.
Запад је намерно или услед сопственог слепила занемарио ПВО трупа и ПВО објеката. Између Стингера / Мистрала и Патриота зјапи огромна празнина. Можда ми се то само чини, а можда се мора признати, да су Руси ту далеко одскочили. Имају огроман избор система разних карактеристика, савремених, а по ценама нижим од западних.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #41 on: January 09, 2019, 07:14:29 am »

Тренутно се врши притисак на НАТО земље које користе совјетску технологију да се исте одрекну, а самим тим и да се реше КУБ-а. Наводно НАТО команду нервира то што системи не могу да се повежу са командним и оперативним центрима у потпуности и што нема аутоматског преноса података и могућности да се са вишег нивоа прати радарска слика из појединачне станице на терену. Не знам само шта је алтеранатива ракетном систему КУБ коју би запад понудио пошто је патриот ПВО територије, а не трупна ПВО. Ови други системи ми делују инфериорно у односу на руске.

Sve to danas može da se reši vrlo brzo, to je samo fora da se izbace ovi sistemi iz naoružanja. Osim toga ne vidim neku želju Poljaka, Čeha, Slovaka, Mađara, Rumuna i Bugara da ih izbace iz naoružanja u skorije vreme. Rumuni čak planiraju i modernizaciju sistema.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #42 on: January 09, 2019, 03:08:25 pm »



Сад нешто мислим... Осим већ застарелог Skyguard-Sparrow i neadekvatnog NASAMS са АМРААМ (који се вероватно може интегрисати у Skyguard), а узгред није самоходан, Запад нема ниједан ракетни систем ПВО који покрива мале и средње висине. Уз то можда још шведски RBS-90  и BAMSE.
Запад је намерно или услед сопственог слепила занемарио ПВО трупа и ПВО објеката. Између Стингера / Мистрала и Патриота зјапи огромна празнина. Можда ми се то само чини, а можда се мора признати, да су Руси ту далеко одскочили. Имају огроман избор система разних карактеристика, савремених, а по ценама нижим од западних.

Aster 15 i Aster 30?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #43 on: January 09, 2019, 03:42:51 pm »


Астер 15 и Астер 30 ушли су у употребу на бродовима (Британски разарачи типа 45!) . Не знам да ли их је ико добио у копненој верзији, и каквој, Рад бих био добити даље инфо. Нисам чуо да су постављени на самоходну шасију, ни каква је конфигурација копненог система. Да ли је интегрисано заједно са радаром, или  је ТЕЛАР на једном месту, а сензори ко зна где!? Ово вреди отварања нове теме, ако има шта да се пише.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #44 on: January 09, 2019, 04:16:52 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 2.jpg (290.29 KB, 1003x639 - viewed 142 times.)
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.