PALUBA
June 16, 2019, 01:28:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na flushroyal75@gmail.com ili miodrag.radojkovic@paluba.info

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Go Down
  Print  
Author Topic: MiG-25  (Read 68624 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #165 on: March 30, 2019, 07:26:09 am »

Zemaljska stanica dovede lovac u blizinu cilja i on izvede zahvat svojim radarom. Kada i raketa uhvati cilj pilot dobija pišteći signal i lansira raketu pritiskom na dugme. Isto tako i kada gađa raketama koje imaju IC vođenje.
Perun
zastavnik I klase
*

« Reply #166 on: March 30, 2019, 08:49:01 am »

Zasto bilo ko podcenjuje Ruse? Trebalo bi malo citati i ruske sajtove (pisane ruskim pismom) a ne samo zapadne (pisane alfabetom).

Niko ovde ne potcenjuje Ruse/Sovjete niti njihovu tehnologiju, već se što objektivnije posmatra kakvu je službu imao koji aparat po dostupnim podacima. Forum i služi za razmenu mišljenja, ali ta razmena mora biti potkrepeljena konkretnim izvorima informacija, a ne rekla-kazala.
Što se tiče ruskih sajtova, pa i foruma, i oni se prate dosta redovno od nekoliko članova foruma.

Ameri su prisilili Ruse da ne dodju na Kubu a nisu rekli sta su dali za uzvrat.

Veoma je dobro poznato šta su Amerikanci uradili zauzvrat. Zna se čak i ko je predložio "kris-kros".

Ako moze covek da se raspita direktno kod amera sta oni misle o ruskim avionima i dali bi smeli da se upuste u borbu 1na1 (npr mig 29 ili su 27 vs neki F) Moze li neko da nadje podatke o simulacijama borbi Rusi vs Ameri odprilike pocetkom devedesitih godina negde u Juznoafrickoj Republici.

MiG-29 je apsolutno superioran u odnosu na bilo koji zapadni avion iste generacije na malim daljinama. Ovo je bezbroj puta potvrđeno. Za JAR podatke ne znam, ali su na DACT vežbama nemački piloti na 29-kama redovno dobijali američke parnjake. Međutim na srednjim i velikim daljinama MiG-29 nije bio na visini zadatka ni približno. Ovo je više nego dobro dokumentovano, a imaš i knjigu u Virtuelnoj biblioteci na forumu.
Dosadašnji borbeni angažmani MiG-29 su katastrofalni i nimalo pohvalni.

Moze li poveznica za ovu biblioteku. Nisam ju moga naci
torpedo011
poručnik fregate
*

« Reply #167 on: March 30, 2019, 10:08:09 am »

Pozdrav. Imam pitanje, ili mozda nekoliko za svakoga ko zna nesto o ovom avionu. Gledao sam razne fotografije, video klipove, inserte iz igrica, simulacija, i citav kokpit ovog aviona izgleda neobicno, prva stvar je nedostatak HUD-a, na koj nacin je ovaj avion zakljucavao mete? Ja priznajem da generalno nisam upoznat kako to uopste funkcionise sem onoga sto sam video u Top Ganu i Battlefield igricama, ja verujem da postoji alternativni nacin zakljucavanja vazdusnih meta, ali nemam predstavu kako to funkcionise, posebno u MiG-25. Hvala.

Што се тиче радарског нишањења (Моториста је описао како се то ради са ИЦ ракетама) имаш у једном горњем посту фотографију кабине на којој се види кружни радарски екран обавијен гумом на средини инструмент табле.
Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Go Up
  Print  

Jump to: