PALUBA
March 28, 2024, 11:53:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Land Rover Defender 110  (Read 29543 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #45 on: February 29, 2012, 11:11:48 pm »

O toj Kia čujem samo lepe stvari. Doduše nisam još probao na terenu, ali na cesti je ok.
A što se tiče čipovanja, tu nisam baš za to. Pre par godina, putovao sa čovekom, koji razvija SW za Volvo mašine. Fabrički čip tuning. Ako sumariziram, nije problem naviti mašinu na +50% ili 100% više konja, problem je to, da tvornica (Volvo) radi na tome, da mašina sigurno preživi 300.000 km. A sa čipovanjem se radni vek mašine skračuje.

A što se tiče reduktora i blokade. Ponekad je bolje da toga nema. Sa tim čovek ide još par 100 m dalje, i sve što napravi je to, da oteža izvlaku vozila. Za normalne vozače je to dovoljno. Smiley

LPB
Logged
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #46 on: February 29, 2012, 11:38:28 pm »

O toj Kia čujem samo lepe stvari. Doduše nisam još probao na terenu, ali na cesti je ok.
A što se tiče čipovanja, tu nisam baš za to. Pre par godina, putovao sa čovekom, koji razvija SW za Volvo mašine. Fabrički čip tuning. Ako sumariziram, nije problem naviti mašinu na +50% ili 100% više konja, problem je to, da tvornica (Volvo) radi na tome, da mašina sigurno preživi 300.000 km. A sa čipovanjem se radni vek mašine skračuje.

A što se tiče reduktora i blokade. Ponekad je bolje da toga nema. Sa tim čovek ide još par 100 m dalje, i sve što napravi je to, da oteža izvlaku vozila. Za normalne vozače je to dovoljno. Smiley

LPB
Bozo Kiu vozim penzionerski i ako sam je cipovao. Malo sam joj smanjio potrosnju do pola litre mada nekad u nekim situacijama nagazim je ali kratkotrajno cisto da zaobidjem neko vozilo i to ponekad. Posto ima 2056 kila povuce kao da ima duplo manje . Ima mercedesov motor i to je meni mnogo bitno jer volim mercedes . I bukvalno nema kvarova a presla je 203000 km. Menjam ulje na 10 000 km i ne dolivam. Prezadovoljan sam
Logged
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #47 on: March 14, 2012, 05:12:32 pm »

Zanima me jel ima neko VEBASTO u svom vozilu , sem sto ih imaju tam 110,150 neki pincevi. Ja sam na sorentu to zatekao. Strasno korisna stvar.


* webasto_101011.jpg (55.64 KB, 300x225 - viewed 499 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #48 on: March 14, 2012, 05:58:48 pm »

Na Eurovanima (Lancia Phedra, Citroen C8, Peugeot 80X, Fiat Ulise) več je serijsko ugrađen za grijanje, dok mašina ne dostiže pravu temperaturu. Navodno se ga može nadgraditi za predgrijanje sa daljinskim paljenjem ali ja se toga nisam latio, nekako mi ne treba.
Negdje sam čitao, da se toga može upotrebiti i za druge avte ali nešto više ne znam.
Mogu reči da je spravica dosta efikastna, jer mi je ove zime, onih par dana, dok je kod nas bilo zbilja hladno, crklo i avto se nikako nije ugriao dobrih pola sata. Kad sam popravio (nešto se začepilo), opet je grijanje proradilo za par minuta.
Logged
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #49 on: March 14, 2012, 06:13:49 pm »

Na Eurovanima (Lancia Phedra, Citroen C8, Peugeot 80X, Fiat Ulise) več je serijsko ugrađen za grijanje, dok mašina ne dostiže pravu temperaturu. Navodno se ga može nadgraditi za predgrijanje sa daljinskim paljenjem ali ja se toga nisam latio, nekako mi ne treba.
Negdje sam čitao, da se toga može upotrebiti i za druge avte ali nešto više ne znam.
Mogu reči da je spravica dosta efikastna, jer mi je ove zime, onih par dana, dok je kod nas bilo zbilja hladno, crklo i avto se nikako nije ugriao dobrih pola sata. Kad sam popravio (nešto se začepilo), opet je grijanje proradilo za par minuta.
Vebasto sa gornje slike sam dobio fabricki na kii sorentu, Greje antifriz do 40 srepeni a onda se gasi a motor preuzima grejanje do radne temperature. Prijatelju ne da je dobra stvar nego  znas sam. Inace trosi 0,5 l na sat ako stalno radi. Imao sam negde uputstvo ,proba cu da ga nadjem
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #50 on: April 23, 2012, 04:14:14 pm »

Uslika jednog na parkingu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* def-1.jpg (102.14 KB, 800x565 - viewed 232 times.)

* def-2.jpg (119.69 KB, 725x600 - viewed 228 times.)

* def-3.jpg (86.34 KB, 600x639 - viewed 214 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.