PALUBA
March 28, 2024, 06:17:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Down
  Print  
Author Topic: Nepoznati oklopnjak JNA - pomoć.  (Read 45680 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #90 on: January 05, 2012, 09:04:18 pm »

Svaka čast Trpe na ovim današnjim slikama!

LPB
Logged
bojanSDK1
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #91 on: January 05, 2012, 09:09:16 pm »

Pogledaj od dole poptisanog> Modernizacija i intervencija, Jugoslovenske oklopne jednice 1945/2006, ISI Beograd 2010.
Sve su fotke odatle.

Pozdrav

Bojan
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #92 on: January 05, 2012, 09:21:44 pm »

Pogledaj od dole poptisanog> Modernizacija i intervencija, Jugoslovenske oklopne jednice 1945/2006, ISI Beograd 2010.
Sve su fotke odatle.

Pozdrav

Bojan

 Grin

I jako loše skenirane.

poz.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #93 on: January 06, 2012, 07:15:45 am »

Steta za M-36, svi su izrezani sem valjda jedan ili dva komada, iako su muzeji sirom sveta zeleli da taj lovac tenkova imaju u svojim zbirkama, nezaleci novca, a pricalo se o desetinama hiljada dolara.
Tokom reorganizacije 2004 i 2005  ostalo je u skladistima 203 primerka koji su kasnije izrezani i prodati u staro gvozdje.
Da li je koji ostao neznam mada po zakonu treba da se ostavi ukoliko je u mogucnosti 5 komada za muzej.
Da li ima kojim slucajem u kacarevu.
A na pitanje zasto se M-18, maketa aviona Mig-29 ne nalazi u muzeju vazduhoplovstva, receno je da nema mesta.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/knyBiaR4zVc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

kao i makete i mamci

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/W6YIj5r1Okc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Ukoliko ovi snimci po misljenju moderatora nisu za ovde nek me obaveste uklonicu ih, ali i ove makete bi trebalo da budu u Kacarevu, zasluzuju punopravno mesto pored orginala.
« Last Edit: January 06, 2012, 08:30:52 pm by MOTORISTA, Reason: Ubačeni Youtube tagovi » Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #94 on: January 06, 2012, 05:08:26 pm »

Steta za M-36, svi su izrezani sem valjda jedan ili dva komada, iako su muzeji sirom sveta zeleli da taj lovac tenkova imaju u svojim zbirkama, nezaleci novca, a pricalo se o desetinama hiljada dolara.
.................................
Проблем код М-36, је у томе што он није оригиналан, јер су сви наши били модификовани на дизел моторе. Музеји траже, углавном, изворне моделе.

Ипак, твој предлог завређује пажњу!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #95 on: January 06, 2012, 05:23:27 pm »

Najveći deo je bio sa motorima promenjenim na V2, šezdesetih godina. U spisku beše da su dva M-36 u Kačarevu.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #96 on: January 06, 2012, 05:48:57 pm »

Pogledaj od dole poptisanog> Modernizacija i intervencija, Jugoslovenske oklopne jednice 1945/2006, ISI Beograd 2010.
Sve su fotke odatle.

Pozdrav

Bojan

Nisam znao Bojane, inace bi siturno naglasio to. Ja sam ih pokupio sa FB profila "Jugoslovenska Narodna Armija".
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #97 on: June 14, 2012, 12:49:00 pm »

Ja mislim da bi najsvrsishodnije bilo da se formira NVO organizacija koja bi posle konkurisala u okviru nekih međunarodnih programa za sredstva koja bi se potom koristila za restauracije,izložbe i t.slično. Čudan je odgovor dat iz MO. Iznosim samo laičku hipotetičku pertpostavku , ako to što je tamo ničemu ne vredi i ne služi, gde je razlog tolike tajnovitosti ili možda svi treba da zaboravimo na to "bezvredno" pa da eventualno neke "neformalne grupice" možda ispod žita izvuku neki ćar za svoga vremena. Setimo se skorašnjeg pokušaja "razmene" nekih eksponata iz muzeja aviona ili u bivšoj SFRJ "Kraguja" i "Soko 522", "Jastreba" i "Galeba" kao i "Gazela" koji lete i šepure se u privatnim zbirkama nekih stranih državljana (privatnih lica) negde "Tamo Daleko" a za koje niko nikada nije video ni jedan javni poziv za licitaciju ali zato iznenada vaskrsavaju na sajtovima gde sam ih čini mi se video, za prodaju širom sveta.A šta reći za neuspeo pokušaj da se preko noći rasprodaju "Titovi" pullman mercedesi od koji je onaj bez krova izrađen u toj opremi samo u nekoliko primeraka na svetu.Ne smatram da postoji ni jedan bezbednosni ili istorijski razlog da se čuva ili skriva gomila neupotrebljivog čelika sa vojnog stanovišta, osim za namenu očuvanja nasleđa tehničke kulture  i u svrhu prikaza istih kao turističko-istorijske atrakcije.Ako nije tako, neka se jednostavno iseku i pretope pa neka se od njih naprave parkovske klupe npr.Osim ako nije problem u trenutnoj lokaciji gde se to gvožđe nalazi? I to može jednostavno da se reši, prebaci se sve na manje "atraktivan" prostor i "mirna bačka". I jedna mala digresija o korisnosti očuvanja istih. Domaća kinematografija je donosila devizni profit od koprodukcija između ostalih stvari i zato što je zbog dobre saradnje sa JNA stvorila park tehničkih sredstava i bila specijalizovana za snimanje ratnih spektakala. Za one koji ne znaju filmovi kao što su: Gvozdeni krst,Kelijevi heroji,Čuvari zamka,serijal Dvanaest žigosanih itd. Neke filmadžije pričale su mi da su iz objekta u Mostaru koji je neko ranije pomenuo redovno pozajmljivali potrebno staro naoružanje kao i da su tada u zbirci imali sve kompletno za snimanje bilo čega sa tematikom II-gog sv.rata osim Američkog kostima. Za potrebe snimanja serijala Dvanest žigosanih su čak uspeli da nabave američke automate M3 u kalibru 45.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #98 on: June 15, 2012, 09:51:00 am »

 Smiley Ah da zaboravio sam i čuveni serijal "Vetrovi rata", bilo je i još mnogo toga ali ovo su bili najpopularniji naslovi.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #99 on: June 21, 2012, 01:52:22 pm »

nisam znao da su i vetrovi rata snimani kod nas
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #100 on: June 22, 2012, 07:47:09 am »

Jesu ssekir75 snimani su jednim delom.Koprodukcija Jadran filma i Amerikanaca.Mozes da vidis na sajtu IMDB ukucaj Avala film ili Jadran film za pretragu i izaći će sve što su ove dve kuće ikada snimile.
Logged
Crockett
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 32



« Reply #101 on: June 23, 2012, 08:40:51 pm »

Ova tema me oduševila. Kako bi bilo lepo otići u Kačarevo i razgledati tu tehniku  Cool Smiley .
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.