PALUBA
March 29, 2024, 05:38:34 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Prijavljujem taze maketara u pokusaju  (Read 26171 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #15 on: November 28, 2011, 06:55:31 pm »

Idi bre ML, evo sutra je tacno mesec dana od kako sam ostavio duvan.

P.S.

Od duvana ipak i dalje konzumiram duvan cvarke.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #16 on: November 28, 2011, 07:09:42 pm »

@Kuzma

Posle pive, šta ti treba ručica menjača? Grin

Odlično ti ide, samo dajle, čekamo slike napredka.

LPB
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #17 on: November 28, 2011, 07:13:29 pm »

Inace evo da prijavim cisti da se zna. Izgubio sam rucicu reduktora i cep rezervoara i polomio brisace u  pokusaju da ih odvojim od rama tako da ce maketa na kraju imati nekog manjka. Posto je to ionako bilo bas sitno mozda se nece ni primetiti.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #18 on: November 28, 2011, 07:34:42 pm »

Druže, nema veze što si pogubio delove, samo ofarbaj kamion ovako i ništa neće da se primeti. Grin Grin Grin

Urban camuflage
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Truck.jpg (202.55 KB, 1278x828 - viewed 248 times.)
Logged
Бродски мали
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 673



« Reply #19 on: November 28, 2011, 08:52:41 pm »

Не кмечи, одлично ти иде!!! 72ојка је закон, питај Профу ако мени не верујеш!  Tongue Код 35 имаш исто ситних детаља али МОРАШ САМ ДА ИХ УРАДИШ!  Tongue Tongue Cheesy.
ПС. пре фарбања консултуј се са Профом, он је мајстор тог заната (молерског  Tongue Cheesy) Без шале, најбољи четкар кога сам видела (не само код нас него и иначе)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #20 on: November 28, 2011, 08:56:39 pm »

Inace evo da prijavim cisti da se zna. Izgubio sam rucicu reduktora i cep rezervoara i polomio brisace u  pokusaju da ih odvojim od rama tako da ce maketa na kraju imati nekog manjka. Posto je to ionako bilo bas sitno mozda se nece ni primetiti.

... manje vina, manje vina... Smiley
Logged
Profa
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 198


Četkica zakon!


« Reply #21 on: November 28, 2011, 11:24:38 pm »

Uz maketarenje idu kafa/sokitji, nikako alkohol, pa makar i u blažoj varijanti Undecided
Sad moram nešto da kažem - reko' ima vremena do točkova a ti prvo njih montirao
Prvo si trebao da ih obojiš, pa tek onda da ih montiraš - sa'će da bude malo zeznuto bojenje unutrašnje strane, naročito felne...
Uz to, četkica će da ti beži i između šasije i gume, pa će da bude nepotrebne dorade i popravke Roll Eyes
Ona gorespomenuta caka je da se montaža istih se radi na apsolutno ravnoj površini, kako neki ne bi "odvisio" kad se sve osuši.

Sitni delovi se čuvaju u nekoj dodatnoj kutijici, da se ne pogube (ja ih čuvam u pakovanjima od bebi-kreme, potrošenim naravno)...
Kao što si već ustanovio, delovi se sa rama skidaju pažljivo, oštrim sečicama, kako se ne bi polomili...

I u pravu je B.Mali - 72jka je sasvim zadovoljavajuća, u većim razmerama ima i više vidljivih detalja, pa je moguća obimna samogradnja nedostajućih delova... Nadam se da si za sitne i pipave delove pripremio pincetu, prstićima se ne ubada menjač

Eto, toliko sa moje strane za sada... Držim palčeve za uspešan nastavak radova!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #22 on: November 29, 2011, 08:24:32 am »

Ja kako? Pa kako da ubodes onoliko malu rucicu menjaca ako oces da popijes pivo? Ajd jedno ili 2 nije problem ali sta je jedno pivo, ama NISTA kao da nisi ni pocinjao. A ako popijes neko vise ubodi dlaku kroz rupicu istog precnika.

Trebao si tu ručicu menjača da staviš pre nego što si popio pivo... Grin

Šta se sekiraš, prvi mačići se u vodu bacaju. Sledeća maketa će biti bolja. Wink
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #23 on: November 29, 2011, 09:41:08 am »

Pa evo ovako da odgovorim na primedbe.

- Tockovi nisu lepljeni pa lako mogu da se skinu (osovinice su metalne i na krajevima nazubljene pa ih zbog toga nisam lepio)  Grin
- Pripremio sam pincetu , nego sto se ja sa tom alatkom slazem isto kao i sa kineskim stapicima za jelo, medjutim evo postepeno ide sve bolje i bolje


E sad posto sam rekao da sam pazario dve makete resio sam da ih obe bojim istovremeno (malo zbog ustede boje, malo zbog nekih drugih manje bitnih razloga)
, zbog toga sam poceo sastvljanje i druge makete (ICM Zil 131). Tamo je to prikazano kao UN verzija, medjutim ja cu je farbati identicno ovoj cisterni, znaci u SMB zbog mogucnosti da se kasnije napravi neka diorama pa da se ova 2 uklope u nju.

Dakle evo malo Zil 131.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


sve je spakovano u jednu kesu

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

a evo dokle se stiglo

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Inace vise mi se svidja Trumpeterova sastavnica. Nekako je sve to bolje prikazano, nema nagadjanja; sta, ko ,gde, kako. A kod Trumpetera je i na ramovima obelezen svaki deo dok ovaj ICM malo komlikovaniji - sve je lepo obelezeno na sastavnici, pa kada treba neki deo ti gledaj semu na prvoj strani sastavnice pa onda uporedi sa ramovima koje imas.


* DSCF0075.JPG (487.98 KB, 1126x845 - viewed 210 times.)

* DSCF0074.JPG (455.83 KB, 1126x845 - viewed 221 times.)

* DSCF0076.JPG (333.89 KB, 1126x845 - viewed 207 times.)
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #24 on: November 29, 2011, 09:47:41 am »

Стварно кузма мораш да смањиш то пиво, бар док не наместиш те ручице, е после слободно надокнади
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #25 on: November 29, 2011, 09:49:12 am »

Eeee, jutros sam to uradio kao da je razmera 1/1  Grin
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #26 on: November 29, 2011, 08:06:36 pm »

Najnovije informacije tj. fotografije ZIL 131

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Posto je prakticno svaki deo postavljen na svoje mesto (stakla nisu - njih cu posto obojim sve delove koji kasnije mogu biti nedostupni a neposredno pre sklapanja u jednu celinu) sutra planiram da obojim svaki sklop pojedinacno ( sve je razdvojeno na sasiju, kabinu i sanduk tj, cisternu) a onda cu sve to spojiti u konacan izgled vozila koje cu tada obojiti sa spoljne strane.

Pa zato molim za neki mudar savet u vezi bojenja.


* DSCF0071as.JPG (405.93 KB, 1126x845 - viewed 182 times.)

* DSCF0072asd.JPG (379.98 KB, 1126x845 - viewed 120 times.)

* DSCF0073asdas.JPG (389.39 KB, 1126x845 - viewed 127 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #27 on: November 29, 2011, 08:14:37 pm »

Inace da ne zaboravim moja ideja je bila da ih bojim u skaldu sa ovim http://zil131.net/zil/28
Od boja imam SMB i tamno sivu posto trenutno nije imalo crne (mislim da moze da prodje za gume posto je dosta tamna, a ako bas ne bude lepo prefarbacu kasnije u crnu). SMB je ona bas JNA.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #28 on: November 29, 2011, 10:45:34 pm »

Lepo napreduješ Kuzma.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #29 on: November 30, 2011, 12:26:59 am »

Inace da ne zaboravim moja ideja je bila da ih bojim u skaldu sa ovim http://zil131.net/zil/28
Od boja imam SMB i tamno sivu posto trenutno nije imalo crne (mislim da moze da prodje za gume posto je dosta tamna, a ako bas ne bude lepo prefarbacu kasnije u crnu). SMB je ona bas JNA.

Nemoj gume da farbaš crno, probaj sa dve-tri nijanse tamno-tamno sive. Ako imaš belu, napravi u limenim zatvaračima od flaša nijanse sive da se razlikuju za po kap bele boje.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.