PALUBA
April 26, 2024, 11:45:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Bivši brodovi HRM  (Read 114888 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #90 on: September 05, 2013, 07:38:23 am »

"Jadranku" možemo ubrajat u bivše brodove HRM. Lora 03.09.2013.g.


* Lora 5 Jadranka.jpg (224.42 KB, 670x501 - viewed 199 times.)
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #91 on: September 13, 2013, 03:48:18 pm »

Na graničarima nisam primetio da je iko ikad skidao Yagi antenu u vožnji! Na žalost nemam nijednu sliku snimljenu sa drugog broda gde je "134" u vožnji.
Ovo je Susak
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #92 on: September 24, 2013, 04:35:49 pm »

PN-25

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] U Šibeniku 1991.

PN 25 nikad nije bio u djelatnom sastavu HRM. Izrezan je prije nekoliko godina. Dugo je bio na mrtvom vezu a stručnjaci su već 91. s njega skinuli sve što je vrijedilo. Goli trup je godinama služio kao korito za kišnicu.


* 4.JPG (42.54 KB, 680x598 - viewed 162 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #93 on: September 24, 2013, 05:09:03 pm »

RB-41 "Dubrovnik"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Zna li se tko je bio prvi zapovjednik u HRM?


* 2.JPG (29.75 KB, 684x599 - viewed 182 times.)

* 3.JPG (37.65 KB, 684x600 - viewed 182 times.)

* 7.JPG (37.13 KB, 684x600 - viewed 173 times.)
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #94 on: September 24, 2013, 05:21:01 pm »

Prvi zapovjednik je bio Sveto Letica ,iza njega Vid Stipetić
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #95 on: September 24, 2013, 05:33:13 pm »

Prvi zapovjednik je bio Sveto Letica ,iza njega Vid Stipetić

Mislio sam na prvog zapovjednika "Dubrovnika".
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #96 on: September 24, 2013, 05:44:11 pm »

A i mislim se ,e to ne znam Tongue
Logged
nautilus2
mornar
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #97 on: September 24, 2013, 05:51:41 pm »

Dva plovila zarobljena u Šibeniku dodijeljena su Ministarstvu unutarnjih poslova Republike Hrvatske (MUP RH).

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Policijski brod "Kakan" snimljen na sajmu nautike u Šibeniku, 2009. (pp5d6 posejdon)

Nekadašnja barkasa JRM prenamijenjena je u policijski ophodni brod imena "Kakan". Devedesetih godina bio je naoružan topom 20 mm M-71 montiranim na pramcu.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] DJB MUP-a RH, Vela Luka, 13.02.2010. (barba)

Nekadašnji DJČ JRM korišten je najčešće za prijevoz vatrogasaca, već godinama stoji napušten i zapušten u brodogradilištu "Greben", Vela Luka.

Zna li netko točne oznake ovih plovila u JRM?

pozdrav, slučajno sam ovo otkrio pa se tek sad uključujem, Kakan, Zečevo su barkase koje je koristila policija, Kakan je gore na slici a Zečevo je bila veća ronilačka barkasa, ne sjećam se koje su im oznake bile prije, DJČ koji je na slici je DJČ 622 (bivši) poslije prvo dobio naziv Šibenik nakon toga Lupac i nije služio za prijevoz vatrogasaca nego za potrebe opskrbe baterije na žirju te za policijske poslove nadzora i slično. Isto tako pomagalo se HRM prilikom vježbi i desanta. Tek kad se otok Kaprije zapalio pojavila se ideja da se prenamjeni u vatrogasni brod što je i učinjeno, nakon čega je predan policiji na Brione. Tamo je pukao te je rashodovan. Btw. nijedan od tih brodova nije predan policiji već su ga šibenski branitelji oteli sami i tako su i ostali u policiji. Osim njih tu su još bili i PČ Hrvatska Kostajnica, admiralska jahta kasnije nazvana Dubravice, DTM 219 i dvije manje barkase koje su oba dvije predane HRM-u (jedna je naletila na minu u Kaštelanskom zaljevu). Tu su još bili i dva mala desantna sa ona tri vanbrodska motora koji su isto tako ostali u policiji (jedan od njih je dan franjevcima na Visovac)
I da, zaboravio sam Mohorovičića i Spahu, e to je policija predala HRM-u
« Last Edit: September 24, 2013, 06:03:52 pm by nautilus2 » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #98 on: September 25, 2013, 10:23:18 pm »

pozdrav, slučajno sam ovo otkrio pa se tek sad uključujem, Kakan, Zečevo su barkase koje je koristila policija, Kakan je gore na slici a Zečevo je bila veća ronilačka barkasa, ne sjećam se koje su im oznake bile prije, DJČ koji je na slici je DJČ 622 (bivši) poslije prvo dobio naziv Šibenik nakon toga Lupac i nije služio za prijevoz vatrogasaca nego za potrebe opskrbe baterije na žirju te za policijske poslove nadzora i slično. Isto tako pomagalo se HRM prilikom vježbi i desanta. Tek kad se otok Kaprije zapalio pojavila se ideja da se prenamjeni u vatrogasni brod što je i učinjeno, nakon čega je predan policiji na Brione. Tamo je pukao te je rashodovan. Btw. nijedan od tih brodova nije predan policiji već su ga šibenski branitelji oteli sami i tako su i ostali u policiji. Osim njih tu su još bili i PČ Hrvatska Kostajnica, admiralska jahta kasnije nazvana Dubravice, DTM 219 i dvije manje barkase koje su oba dvije predane HRM-u (jedna je naletila na minu u Kaštelanskom zaljevu). Tu su još bili i dva mala desantna sa ona tri vanbrodska motora koji su isto tako ostali u policiji (jedan od njih je dan franjevcima na Visovac)
I da, zaboravio sam Mohorovičića i Spahu, e to je policija predala HRM-u

Hvala ti na ovim vrijednim informacijama.

Slike "Kakana" već imamo, a ovo je dakle "Zečevo" (crveno), nekadašnja ronilačka barkasa bivše JRM tipa BRM-81.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Barba, Pula, veljača 2010.

Za DJB kojeg je koristio MUP RH (ex JRM DJČ-622) navodiš imena "Šibenik" i "Lupac", a ja sam u jednom dokumentu naišao na DJČ "Tribunj". Je li u pitanju isti brod ili je "Tribunj" bio jedan od ova dva manja desantna čamca s tri vanbrodska motora.

Također, pod manjim desantim čamcima misliš na nešto tipa BDČ-82 ili nešto drugo?

I na kraju, je li ovo bivša admiralska jahta, kasnije "Dubravice" koje gore spominješ? U pitanju je nekadašnji ČM-32.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vargerola Veljaca 2010.jpg (64.61 KB, 882x662 - viewed 258 times.)

* CM 32.jpg (290.09 KB, 1589x730 - viewed 188 times.)
« Last Edit: September 25, 2013, 10:28:25 pm by leut » Logged
nautilus2
mornar
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #99 on: September 29, 2013, 06:13:38 am »

pozdrav, slučajno sam ovo otkrio pa se tek sad uključujem, Kakan, Zečevo su barkase koje je koristila policija, Kakan je gore na slici a Zečevo je bila veća ronilačka barkasa, ne sjećam se koje su im oznake bile prije, DJČ koji je na slici je DJČ 622 (bivši) poslije prvo dobio naziv Šibenik nakon toga Lupac i nije služio za prijevoz vatrogasaca nego za potrebe opskrbe baterije na žirju te za policijske poslove nadzora i slično. Isto tako pomagalo se HRM prilikom vježbi i desanta. Tek kad se otok Kaprije zapalio pojavila se ideja da se prenamjeni u vatrogasni brod što je i učinjeno, nakon čega je predan policiji na Brione. Tamo je pukao te je rashodovan. Btw. nijedan od tih brodova nije predan policiji već su ga šibenski branitelji oteli sami i tako su i ostali u policiji. Osim njih tu su još bili i PČ Hrvatska Kostajnica, admiralska jahta kasnije nazvana Dubravice, DTM 219 i dvije manje barkase koje su oba dvije predane HRM-u (jedna je naletila na minu u Kaštelanskom zaljevu). Tu su još bili i dva mala desantna sa ona tri vanbrodska motora koji su isto tako ostali u policiji (jedan od njih je dan franjevcima na Visovac)
I da, zaboravio sam Mohorovičića i Spahu, e to je policija predala HRM-u

Hvala ti na ovim vrijednim informacijama.

Slike "Kakana" već imamo, a ovo je dakle "Zečevo" (crveno), nekadašnja ronilačka barkasa bivše JRM tipa BRM-81.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Barba, Pula, veljača 2010.

Za DJB kojeg je koristio MUP RH (ex JRM DJČ-622) navodiš imena "Šibenik" i "Lupac", a ja sam u jednom dokumentu naišao na DJČ "Tribunj". Je li u pitanju isti brod ili je "Tribunj" bio jedan od ova dva manja desantna čamca s tri vanbrodska motora.

Također, pod manjim desantim čamcima misliš na nešto tipa BDČ-82 ili nešto drugo?

I na kraju, je li ovo bivša admiralska jahta, kasnije "Dubravice" koje gore spominješ? U pitanju je nekadašnji ČM-32.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

da to bi trebalo bit Zečevo na gornjoj slici, a ovo dolje su Dubravice (ČM-32) i one su završile u rashodu, Tribunj je bio jedan od dva manja desantna čamca a bivši 622 je imao samo već navedena dva naziva. Prvo Šibenik, i to sve dok nije potpao pod HRB kad se moralo promjeniti ime jer je naziv Šibenik već postojao. Tad je dobio ime Lupac
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #100 on: September 29, 2013, 05:02:43 pm »

Jasno mi je da i mornarički brodovi imaju svoj životni vijek i nakon toga se rahoduju jer više ne zadovoljavaju za zadaće
za koje su predviđeni. Za raketne čamce s onim velikim hangarima za rakete i ne žalim, nisu mi izgledali lijepo i ako su i
oni kao svaki brod imali svoju "dušu".

Ali za torpednim čamcima žalim, bili su lijepi i na neki način elegantni. Pa u njihovo sječanje evo ove dvije sličice, jedna
ponosna druga tužna u isčekivanju rezališta, TČ/TB-51.


* TČ-51 Vukovar .jpg (172.66 KB, 1296x798 - viewed 196 times.)

* Kraj TČ-51 Vukovar.jpg (112.26 KB, 690x485 - viewed 212 times.)
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #101 on: September 29, 2013, 05:27:27 pm »

Ova druga slika je na vezu u Brižinama, kad smo već kod toga šta bi bila ona kao 4 kružna oblika šta se vidu na karti ,uzemljenja neka ili?

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #102 on: September 29, 2013, 05:34:03 pm »

Ova druga slika je na vezu u Brižinama, kad smo već kod toga šta bi bila ona kao 4 kružna oblika šta se vidu na karti ,uzemljenja neka ili?



Može biti.  Grin
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #103 on: September 29, 2013, 05:38:58 pm »

A mi cijelo vrijeme tražimo silose za nuklearne rakete kad ono ,čak svaka od cementara u kaštelanskom zaljevu je zapravo modularna lansirna rampa Cheesy
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* cementara.jpeg (134.62 KB, 598x341 - viewed 185 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #104 on: September 29, 2013, 06:00:59 pm »

Ova druga slika je na vezu u Brižinama, kad smo već kod toga šta bi bila ona kao 4 kružna oblika šta se vidu na karti ,uzemljenja neka ili?



Ako se ne varam u pitanju su spremnici goriva.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.