PALUBA
March 29, 2024, 04:13:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 199   Go Down
  Print  
Author Topic: Sta slusate od muzike?  (Read 672476 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #165 on: August 20, 2009, 12:55:12 am »

Ovu pesmu ne pamtim kad sam zadnji put cuo i slucajno naleteo na nju...

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/SFvCx6w_ptE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #166 on: August 23, 2009, 03:03:07 am »

Ova stvar je njima otvorila put:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/ETPo6hOo9E0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Dylane svaka čast na S&M-u, (naručito stvar One) to je odavno prestala da bude muzika, to je UMETNOST u pravom smislu reči.

Evo malo i slike, neprevaziđen koncert, tako nešto su jedino uspešno uradili pre njih Deep Purple.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/sqPVn7cgy6I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #167 on: August 23, 2009, 03:38:37 am »

Podseti me Dexy-jev post na ovu pesmu! U njegovom postu parodiju na ovu pesmu uradili su "Neki paori", a u orginalu peva "May Day"!
Inace, ko je rodjen krajem 70-tih i 80-tih i kaze da nije slusao ovakvu muziku moze samo da laze! 90-tih kod nas je postojala samo ovakva vrsta muzike, tako i da je neko hteo nesto drugo da slusa...tesko! Smiley

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/hwIHOhySQ0M?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #168 on: August 23, 2009, 03:57:18 am »

Ja sam rođen 73-će, ne da nisam slušao ovo nego sam se grozio ovakvih instant stvari. Ovo za mene nije muzika.
Bez uvrede, jel tvrdiš da ko je rođen krajem 70 početkom 80 da je morao da sluša ovaj kič, a ako kaže da nije onda laže. Imam drugara svira klasičnu gitaru, ranije je imao i svoj bend, 78-mo je godište, oduvek je svirao rock a služao bluz i džez. Ma imam ovakvim primera koliko hoćeš. Zato nije baš tako Nešo kao što kažeš, možda u tvom okruženju je bilo tako ali nije sveopšte pravilo.
Kao i što mnogi moji vršnjaci slušaju grand muziku (sa onom ovninom acom lukasom na čelu) i gledaju pink, to je kod mene zabranjeno, sva sreća imam više nego jaku podršku u supruzi. Jel nismo samo mi u pitanju, tu su i deca, ne treba ih trovati.

Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #169 on: August 23, 2009, 04:04:29 am »

Daleko od toga da kazem da ovo valja, ali da se slusalo-slusalo se! Na nasoj domacoj sceni 90-tih je samo ovakva niskokvalitetna muzika bila, tako da na tada sva tri kanala mogo si da cujes samo ovo!
Drugo  je to sta su slusali ljudi van granica nase zemlje, pa i mi sa njima isto...ali od domacih samo ovo na zalost!
Kad kazis da ti se gadi ovo, ne krivim te (stvarno je ocajno), ali mene vraca u neko lepse (necu da kazem bolje) vreme kad sam bio klinac i kad mi je, u sred one besparice i opsteg rasula u zemlji, bilo lepo! Cenim ga da mnogi moji vrsnjaci dele moje misljenje!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #170 on: August 23, 2009, 04:32:38 am »

To je drugo, ako te vežu neke upomene to je sasvim drugo. Ali da se vratim na ono tih godina da nisi mogao da dođeš do muzike, ne samo strane imalo je i domaće dobre muzike. Nije bilo teško doći recimo do MTV-a u to vreme, jel smo bili pod sankcijama i svaka lokalna televizija, pa čak i državna (RTS 3), su bez plaćanja autorskih prava puštali MTV, VIVO i sl. Recimo na RTS 3 si imao od 01 h po ponoći uključenje na takve muzičke TV stanice. Metropolis ne znam kada je počeo da radi. Takođe je bila i jedna TV stanica, postoji i danas (valjda), MTS. Tu su išle samo odlične domaće stvari. Link im ne radi, domen je još na co.yu, evo ovde nešto malo o njima:
http://www.lyngsat-address.com/ln/MTS-Music-TV-Serbia.html
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #171 on: August 23, 2009, 04:36:24 am »

U gradu u kome sam ziveo bio je samo 1., 2. i 3. kanal, a nisam mogao da cekam 1h iza ponoci posto sam bio mnogo mali! Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #172 on: August 23, 2009, 05:43:16 am »

Nisam ni ja nešto često, nego u to vreme su bili popularni videorekorderi, i lepo narihtam da počne da snima tu negde oko 01 h po ponoći, posle isečem šta mi se sviđa i tako. Drugo nije TV jedini mediji za gledanje odnosno slušanje muzike. Tu stari kasetofoni, pa se sećam tamo 85-te kada su izašli prvi dvokasetaši, verovatno su izašli i ranije ali sam ih tada prvi put video. A do tada sam imao strai Tošibin radio kasetofon, težak kao tuč i gotovo neuništiv. A pre toga ploče, pa trči kupuj novu iglu za gramofon, eh to su bila vremena. Takođe treba pomenuti i radio 202, na sličan fazon je u Kealjevu jedna lokalna radio stanica radila, mislim po programskoj šemi muzike koja se puštala. Imalo je znači, nego ko je šta voleo prema tome je i išao, ustvari ja i dan danas slušam te stvari.

Sve ovo sada liči, ih pa kako si mogao tako. Isto možeš da se pitaš za mobilni telefon kako smo živeli do pre 10-12 godina bez njega, takođe i za net možeš da se pitaš. Živelo se kako se moralo. Smiley
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #173 on: August 24, 2009, 11:41:45 pm »

... ljudi, ja takodje spadam u onu kategoriju "s'kraja 70.-tih" ... tacnije 77.-mo ... secam se svega toga, i mene takodje vezu uspomene za sve to, ali problem je sto neki jos uvek zive u tim vremenima , i nemaju nameru da otvore oci i primirisu 21.-vi vek ... jednostavno, to su tada bili 30.-to godisnjaci , zaostali negde u periodu puberteta, a sada, ustvari posle svega toga su samo jos matoriji, i nemaju ni volje, ni zelje, ni snage da se menjaju u bilo kom smislu .... jednostavno, za njih je vreme stalo 99.-te, i tu ce biti zaglavljeni do kraja zivota ... negde izmedju Ljovisne, Kasandre, i dr.Igija ... za njih he nazalost, vreme stalo, i nikada se nece pokrenuti ....
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #174 on: September 04, 2009, 07:57:44 pm »

Povratak u `80-te Smiley

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oIHBUGvAUMo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/fOKMxMjc8Mk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oc-P8oDuS0Q?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #175 on: September 16, 2009, 06:54:51 pm »

Ne znam koji mi je, ali sada sam naleteo na Keane!  Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/SHjnUAHekyg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: August 18, 2010, 06:34:30 pm by Boro Prodanic, Reason: YouTube tag » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #176 on: September 17, 2009, 06:40:30 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/bAsA00-5KoI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #177 on: September 18, 2009, 04:15:35 pm »

Evo jedne zarazne pesme sa nekim scenama iz filma "300"! Najbolji film ikad!

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/pTjnhS96Nyo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #178 on: September 18, 2009, 04:37:07 pm »

  А што слушаш трубаче у 3 ујутро то никоме не причаш, А?!  Grin  Grin  Tongue
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #179 on: September 18, 2009, 04:42:51 pm »

Hahaha, to vec nije moja krivica! Smiley
Ko jos normalan u diskoteci posle neke tehno muzike prekida i uvodi trubace! Frapirao sam se! Smiley
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 199   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.