PALUBA
March 29, 2024, 06:26:45 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 199   Go Down
  Print  
Author Topic: Sta slusate od muzike?  (Read 672281 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #720 on: October 08, 2011, 04:18:32 pm »

A sad preko bare do starog prdonje
Brian Setzer - The Dirty Boogie
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/XOabXKpDfmk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Brian je bio nekada pijevač Stray Cats.

Evo, ga i ulogi pijeva Stray Cats, kako preigravaju I Fought The Law, inače pjesma iz sredine 50.. Napisao ju je Sonny Curtis (The Crickets) a popularna je postala, kad su je preradili The Clash, negdje u drugoj polovini sedamdesetih, mislim da 77-78.
Stray Cats - I Fought The Law - Live!
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/DfzVDZWV4mw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: October 08, 2011, 04:25:41 pm by madmitch » Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #721 on: October 08, 2011, 04:39:41 pm »

A sada mali preokret opet u UK, ovaj put nježnije, New Wave i Orchestral Manoeuvres in the Dark (O.M.D)

Enola Gay
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/d5XJ2GiR6Bo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #722 on: October 10, 2011, 09:18:27 pm »

ADIO LEGENDO

Umro Gibonnijev otac Ljubo Stipišić - Delmata, veliki skladatelj i pjesnik.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ZAGREB - Umra je Delmata – čula je danas Dalmatina pritrujena. Ljubo Stipišić Delmata (73), melograf, obrađivač, skladatelj, pjesnik, aranžer, sakupljač pučkih tradicija, slikar, dirigent, klapski voditelj i utemeljitelj, organizator, animator, glazbeni producent, piše Slobodna Dalmacija.

Jednom riječju, jedan od otaca dalmatinske pisme i njezine renesanse na Omiškom festivalu. O tihom, velikom čovjeku velikih će riječi biti ispisano i rečeno ovih dana, a njegovi fascinantni biografski podaci govore rječito o zaljubljeniku koji je vratio dostojanstvo onome što je često bio jedini švog dalmatinskog čovika; njegovoj klapi i njegovoj pismi.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/EnLGdQKrxHI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Vrbanjanin korijenima, rođen je 28. rujna 1938. godine u Splitu, gdje je i učio glazbu kod Josipa Zjačića i Silvija Bombardellija. Skladao je pretežito vokalnu glazbu za klape i zborove koja temeljenu na pučkoj tradicijskoj baštini, osobito pučko-crkvenoj, glagoljaškoj baštini.

Kao melodiograf zabilježio je oko šest stotina dalmatinskih svjetovnih i veliki broj crkvenih napjeva. Rad na terenu, na svome, urodio je ciklusima pučkih pjevanja, korizmene pučke tradicije Hvara, Brača, Korčule, te Poljica i splitsko-kaštelanskog područja koje je Delmata animirao, odabrao, snimio i producirao.

Sakupljač je svih vrsta pučkih tradicija pa bilježi narodne umotvorine, poslovice, praznovjerice, pučke likarije. Poeziju piše na vlastitom leksiku napajanom na čakavskoj tradiciji, posebno uspješno u kultnoj skladbi 'Dalmatino povišću pritrujena', potom 'Sa Lepanta sunce moje', 'Vaki umre u postolin', 'Zlata jemaš dare primaš', 'Intrade san popi', 'Namisto molitve'...

Sklada i obrađuje pretežito vokalnu glazbu za manje sastave, klape i zborove, a voditelj je i osnivač brojnih klapa od kojih su neke ponajbolje od onoga što je pisma s Jadrana donijela: nezaboravnog Okteta DC, Kantadura, Trogira, Vokalista Salone, Jeke Jadrana.

Suosnivač Festivala dalmatinskih klapa u Omišu, Solinske ljetne priredbe, Sućuračkih prikazanja, Smotre dalmatinskih klapa na Klisu, Susreta dalmatinskih klapa Sudamja, Korizmenog glagoljaškog tradicionalnog pučkog pjevanja u Velikom tjednu Puče moj, te Pasionske baštine u Zagrebu.

Ogledao se i u većim vokalnim oblicima, kantatama 'Zaplakalo dite na žudinski kanat', 'Dignite barjak za neznane i male', 'Hrvatska suita', oratorijima 'Matija Ivanić, 'Kalvarija, 'Misa Croatie redivivae', 'I rič se čovikom učini'. Autor je mnogih zbirki narodnih napjeva, te više književnih djela.

Utemeljitelj je časopisa Bašćinski glasi, pokrenuo je večer čakavskog pjesništva u Podstrani 'Ča pod Perunom', a izlagao je i likovna djela. Dobitnik je Nagrade grada Splita (1985, 1993), Nagrade grada Solina za životno djelo (1996), Nagrade županije Splitsko-dalmatinske za životno djelo (1997), odličja Reda Danice hrvatske s likom Marka Marulića (1997).

Spavajte mirno šjor Ljubo. Naradili ste se za dva života. Sad ka u prilipoj vašoj pismi: 'Ol će more mene odvuć, ol' će more mene odvuć, ol će more, ol će more mene odvuć dolin u tve dvore, dvore smirne...'
Mnogi njegovi poštovaoci i prijatelji su šokirani...

Dušan Šarac, skladatelj i umjetnički direktor Festivala dalmatinskih klapa:

- Baš ste me zaskočili. Što ti je život? Strašno! Kako, šta, di, ne mogu virovat. Ljube je veliki čovjek, zanesenjak koji je uistinu na svoj način, vrlo ustrajno i dosljedno tretirao dalmatinsku pjesma. Usuđujem se reći kao vuk samotnjak išao je svojim putem, dosljedno i tvrdoglavo i godinama sakupljao zaboravljeno, rekonstruirao i restaurirao glazbu. Bio je uistinu posvećen dalmatinskoj pjesmi, a što se tiče skladatelja Ljube Stipišića veliki, ali je uistinu antologijski.

Dražan Mladin, direktor Festivala dalmatinskih klapa:

- To je neizmjerni gubitak za klapsku pjesmu, odlazak čovjeka, melografa, skladatelja, pjesnika klapskog voditelja, avangarde dalmatinske pjesme… Bio je Ljubo prva svijeća koja se upalila s dalmatinskom pjesmom, lučonoša dosljednog tumačenja iskona… Sjajan suradnik, nimator, prijatelj, slikar… jednom riječju čovjek kojega se slušalo i obožavalo, ne samo vezano za klapski četveroglas, već i s obzirom na sklonosti koje je kreativno njegovao. Klapaska će pjesma zasigurno dugo biti na pola stijega. No i u boli se pjeva, a Ljubinu ćemo ostavštinu znati čuvati u Omišu.

Tedi Spalato, kantautor:

- Ajme majko. Uf, je li moguće? Sve šta kažem o Ljubi nije dovoljno, ta utica je na moj život i na moju glazbu. S njim sam učinio prve glazbene korake. Taj mjuzikl kad smo radili za dicu. Ono što je ostavio kao glazbenih, etnomuzikolog, erudita ostaje trajno kao velika obaveza prema onome za što se godinama davao i na koncu cijeloga sebe dao. Svaka rič je prazna i zapravo neadekvatna, kad morate reći nešto o glazbenom čači, bio je uvjerljiv, samo on mogao je skrenuti pozornost na ono što nosimo u sebi.

Josip Botteri Dini, slikar:

- Otiša je naš zajednički prijatelj, Igore. Potpuno sam pod šokom. Zvao sam ga danas čim sam došao iz Pariza. Bio sam s kćerkom, u vječnom gradu, ulični slikar, slikar veselja. Ostavio sam poruku na mobitel želeći ga obići… Možda je sudbina htjela da ga pozdravim, kad je umirao. Mi smo od ranih dana prijatelji i kumovi, a kao umjetnici najdublje smo bili povezani. Nisam imao čovjeka kojemu sam se mogao bolje ispovjediti od Ljube. Nije bio, nego ostaje, ja vjerujem u žive, a ne u mrtve. Prije njega, nije se ni pjevalo klapski po ulicama.

Izvor : http://www.jutarnji.hr/


* delmata_431799S1.jpg (69.1 KB, 652x326 - viewed 179 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #723 on: October 10, 2011, 09:22:19 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/kNatY74GidI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #724 on: October 12, 2011, 06:00:50 pm »

Velik čovjek. Zadužia je sve nas Dalmatince i ne samo nas.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #725 on: October 14, 2011, 11:03:43 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/WzVwfZrVXCg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Inače elektro-pop-dens hit "Party Rock Anthem" grupe "LMFAO" proglašen je za najpopularniju pesmu leta, na osnovu plasmana na top listi muzičkog magazina "Bilbord".

Orginalna verzija i spot  Grin
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/KQ6zr6kCPj8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #726 on: October 14, 2011, 04:49:07 pm »

Svidja mi se scenski nastup... dobro su to odradili...

p.s.
Da se nasalim malo ... za koju godinu ce i nasa garda tako posto su krenuli u tom pravcu Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #727 on: October 14, 2011, 10:24:45 pm »

Кад смо код маршева ево једног од најпознатијих: "Свети рат". Позната Совјетска - Руска песма - корачница. Уз ову музику се сваке године уноси застава на Црвени трг пре почетка параде поводом 9. маја, Дана победе. Овде је пева ова врло лепа жена (прави "словенски" тип), Елена Ваенга, позната руска певачица.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/8Y4_2Qa0QQs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #728 on: October 15, 2011, 06:16:29 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/XMpjWxsPXOE?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #729 on: October 21, 2011, 10:30:08 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/6ObgD3A4J20?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #730 on: October 21, 2011, 10:54:21 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/6ObgD3A4J20?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

 Wink

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/foLw7yuDuGg?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #731 on: October 21, 2011, 06:26:17 pm »

А ово је оригинална руска песма која се код нас пева као "Комадант Сава"

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/acM7KxnfWP8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
punta
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 24



« Reply #732 on: October 25, 2011, 11:11:06 pm »

Mali podsjetnik za nas nešto "mlađe" !

The Troggs - Engleski rock sastav iz sredine šesdesetih godina prošlog stoljeća.

Grupa The Troggs osnovana je 1964., ubrzo ih je uočio Larry Page manager grupe The Kinks, i potpisao ugovor sa njima. Već 1965. snimili su za njegovu tvrtku " Page One Records" , svoju prvu singl ploču Lost Girl.
1966 godine snimili su svoj najveći hit ploču Wild Thing (skladba Chip Taylora),kojoj je puno pomogao u promociji nastup u TV showu Thank Your Lucky Stars. Pjesma je ubrzo postala hit broj 2 u Britaniji i broj 1 u Americi.
Ova jednostavna skladba od par čvrsto odsviranih akorda na gitari, i još jednostavnijeg (dvosmislenog) teksta učinila je od Wild Thing standardom za garage rock.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/z9DVJE_bhVU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

The Trogs su imali još par zapaženijih hitova, poput With a Girl Like You,I Can't Control Myself,Love Is All Around ,Anyway you want me mit ,That You Want Me , Night of the Long Grass i mnoge druge.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/6__s2-iytA0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Nakon ove serije uspjeha, sastav se počeo osipati, prvi je grupu napustio Ronnie Bond 1969. Zatim se na solo karijeru odlučio i Reg Presley.
Sastav se obnovio 1970. ali više nikad nije ponovio uspjeh Wild Thing.Kroz sastav su prošli mnogi glazbenici. Sastav djeluje i danas, ali više na račun stare slave negoli zahvaljujući nekim novim ostvarenjima. Njihov utjecaj na rock glazbu traje do današnjih dana, njihov najveći hit - Wild Thing je mnogima danas poznatiji u izvedbi Jimi Hendrixa i njegovog sastava The Jimi Hendrix Experience. Evidentan je njihov utjecaj i na sav punk pokret, od Buzzcocksa koji su obradili njihovu skladbu I Can't Control Myself do Ramonesa koji su takođe posuđivali njihov stil.

Srdačan pozdrav !
Logged
punta
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 24



« Reply #733 on: October 26, 2011, 11:43:10 pm »

Koje slučajnosti.....
.....ne samo da ti ukradu note nego i ideju za spot

Paul Simon - You Can Call Me Al

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/uq-gYOrU8bA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

a sad majstori.....

Zdravko Čolić i Goran Bregović - Manijaci

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/CW0tF2b6C0c?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Srdačan pozdrav !
Logged
punta
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 24



« Reply #734 on: October 28, 2011, 12:06:59 am »

Evo jedne,lijepe kompozicije koju je komponirao Mihail-Miša Glinka,a izvodi je orkestar Crvene Armije(1965. godine) .

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/WWfYo0Crihs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Srdačan pozdrav !
Logged
Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 199   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.