PALUBA
April 26, 2024, 08:17:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: U nesreći na Skadarskom jezeru nestao Ljuljzim Paljević  (Read 1491 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Godra
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 990


P-34


« on: December 09, 2011, 12:34:13 pm »

08 Dec 2011. 14:07

U nesreći na Skadarskom jezeru nestao Ljuljzim Paljević

Crnogorska policija je obaviještena oko 13 sati, da je došlo do prevrtanja čuna, na Skadarskom jezeru, u blizini ostrva Beška, te da je jedna osoba nestala u talasima.
Iz policije je CdM-u saopšteno da tragaju za Ljuljzimom Paljevićem iz Murića koji je nestao na Skadarskom jezeru.
"Do prevrtanja čuna došlo je uslijed nevremena i Paljević je nestao u talasima", saopšteno je CdM-u iz policije.
Sa Paljevićem je u čunu bio je njegov drug Senad Džaferović. Kad se čun prevrnuo Paljević je nestao u talasima, a Džaferović je uspio da dopliva do obale, nakon čega je uspio da pozove policiju.
Istraga je u toku.


09 Dec 2011. 08:16

Džaferović: Pokušao sam da spasim druga

Policija je juče satima tragala za Ljuljzimom Paljevićem (24), koji je oko 11 časova nestao u talasima, usljed dvadesetominutne oluje na Skadarskom jezeru.
Paljević je bio na ribarskom camču, zajedno sa drugom Senadom Džaferovićem (21), u blizini ostva Beška.
Nesreća se dogodila kada su upali u kovitlac, a nanosi ledene vode oborili su njihov čun, nakon čega su se obojica našli u vodi.
Džaferović je uspio da se izbori sa talasima i dopliva do ostrva Beška i trenutno se oporavlja u barskoj bolnici
Bio je vidno izmučen, a doktorka Dragana Kastratović potvrdila je da je Džaferović prvih nekoliko sati proveo na Odjeljenju intenzivne njege odakle je prebačen na interno.
Njegovo stanje se kasnije poboljšalo, pišu Dnevne novine.
Džaferović je Dnevnim novinama ispričao da je, zajedno sa drugom, čamcem išao u ribolov, a iznenadni nalet sjeverca, prilično čest na Skadarskom jezeru u ovo doba godine, “okrenuo ih je naopačke”.
“Držali smo se zajedno nekih pet minuta, kad je Ljuljzim počeo da se davi. Pokušao sam da ga spasim, ali me vjetar udaljio od njega i brzo sam ga izgubio iz vida“, kazao je on.
Višesatna potraga u akvatoriju, gdje je mladić nestao, međutim, nije dala rezultate, a policija je pod reflektorima nastavila da ga traži do kasno u noć.

Izvor: www.cafemontenegro.com
« Last Edit: December 10, 2011, 04:00:59 pm by leut » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 23 queries.