PALUBA
March 28, 2024, 02:25:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Стрельбища на полигоне Ржевка  (Read 7296 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« on: August 01, 2008, 03:04:42 pm »

Zanimljiv arsenal na ovom ruskom poligonu:

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/-lTrTk0enmQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1 on: August 01, 2008, 11:58:13 pm »

Uglavnom su stariji modeli, čini mi se da je sve preko 30 godina staro. (za mitraljeze ne znam)
Moguće je da su skinuti sa rashodovanih brodova?

U svakom slučaju, lepo za videti u dejstvu, pogotovo AK-630.
Šteta što slabo vidi kako gađa 2x85, kao i dejstvo na cilju krupnijih kalibara.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #2 on: August 02, 2008, 05:33:34 am »

Šta podrazumevaš pod "stariji modeli"? Mehnička struktura i princip rada brodskih artiljerijskih oruđa nije se u svetu bitno promenio zadnjih 40-50 godina. Top izgleda isto. Ono što se menja je SUV, municija i tsl. Poligon Rževka je ispitni poligon - dakle poligon gde se testiraju novi sistemi za uptavljanje vatrom, nova municija ili naposletku - nova oruđa.

http://www.missiles.ru/foto_Rzhevka-2007.htm

Quote
Šteta što slabo vidi kako gađa 2x85

Šta je 2x85? U uvodnom kadru vidi se u prvom planu AK-726 (2x76.2mm), ali ne dejstvuje. Jedini dvocevni top koji dejstvuje na snimku je AK-130 (2x130mm).
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #3 on: August 02, 2008, 09:31:01 am »

Šta podrazumevaš pod "stariji modeli"? Mehnička struktura i princip rada brodskih artiljerijskih oruđa nije se u svetu bitno promenio zadnjih 40-50 godina. Top izgleda isto. Ono što se menja je SUV, municija i tsl. Poligon Rževka je ispitni poligon - dakle poligon gde se testiraju novi sistemi za uptavljanje vatrom, nova municija ili naposletku - nova oruđa.
Podrazumevam da su ovi sistemi stari preko 30 godina. To što u međuvremenu nisu napravljeni noviji i bolji, ne znači da ne možemo da kažemo da nisu stari. Dosta brodova na kojima su se nalazili su odavno isečeni.
Mada mi se komentar da su stari više odnosio na to da je zanimljiv arsenal - sve je to već odavno viđeno. Mada jeste zanimljivo videti ih ovako.

Šta je 2x85? U uvodnom kadru vidi se u prvom planu AK-726 (2x76.2mm), ali ne dejstvuje. Jedini dvocevni top koji dejstvuje na snimku je AK-130 (2x130mm).
Moja greška, mislio sam na AK-726 (koji se koristio i na našim VPBR). Ne znam iz kog razloga sam mislio da je drugi kalibar (davno sam čitao nešto o tom oruđu). Vidi se kako dejstvuje i ovaj top, od 10.-12. sekunde, ali iz daleka.

Imam jedno pitanje, kako mogu da gađaju ovi dvocevni topovi, da li uvek gađaju istovremeno, naizmenično, ili može da se bira?
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #4 on: August 02, 2008, 10:01:43 am »

Quote
Moja greška, mislio sam na AK-726 (koji se koristio i na našim VPBR). Ne znam iz kog razloga sam mislio da je drugi kalibar (davno sam čitao nešto o tom oruđu). Vidi se kako dejstvuje i ovaj top, od 10.-12. sekunde, ali iz daleka.

Momčino, ni to nije AK-726, već AK-100, kal.100mm, kao ovaj na razaraču tipa Udaloy:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Quote
Uglavnom su stariji modeli, čini mi se da je sve preko 30 godina staro.

Ajde još jednom - to su standardni topovi koji se ugrađuju u najnovije ruske brodove. Top kao top je ostao manje-više isti, tu ima jako malo prostora za dalja poboljšanja, jer se od 70-tih pa na ovamo nije promenilo ništa bitno u principu rada, opaljenja, punjenja, itd. Nove verzije ovih topova izgledaju isto, ali maju moderne sisteme za upravljanje vatrom i novu municiju, pa su im i preformanse daleko bolje. U prilog tome, na linku na mom prethodnom postu, na jednoj od slika s ovog poligona vidi se i top AK-176M-MR-123 (1x76,2mm). To je unapređena verzija standardnog AK-176, kod koje je domet zahvaljujući novoj municiji povećan sa 11km na 15.5km, i povećana preciznost zahvaljujući novom SUV-u.


* WNRussian_39-70_ak100_Udaloy_pic.jpg (20.26 KB, 550x279 - viewed 264 times.)
« Last Edit: July 27, 2010, 07:56:29 pm by Boro Prodanic, Reason: Brisanje neispravne slike » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #5 on: August 02, 2008, 10:59:40 am »

Momčino, ni to nije AK-726, već AK-100, kal.100mm, kao ovaj na razaraču tipa Udaloy:
Opet si u pravu. A na 4. sekundi videa se vidi AK-726 (skroz desno dole).
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #6 on: August 02, 2008, 12:15:32 pm »

To sam i rekao.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.