PALUBA
April 26, 2024, 05:20:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: "Ruska flota iznenadila Britance"  (Read 8597 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« on: December 15, 2011, 12:57:55 pm »

                                                                        "RUSKA FLOTA IZNENADILA BRITANCE"


                    Ruska ratna flota, usidrila se nedaleko od obale Velike Britanije. Ruski ratni brodovi, na čelu sa nosačem aviona "Admiral Kuznjecov" usidrila se nedaleko od obale Velike Britanije. Kako Britanci tvrde nije bilo nikakve najave, tako da su  vojska i  mornarica velike Britanije podignute na noge. To je prvi put posle dvadeset godina, da Ruski brodovi pridju blizu obali Velike Britanije. Ruska flota se pojavila neočekivano na istoku Škotske, a nosač aviona Admiral Kuznjecov se usidrio na ivici Britanskih teritorijalnih voda. To je naravno alarmiralo obalsku stražu, koja je poslala svoj razarač HMS York da presretne Ruske brodove. Sa Ruske strane, siglo je objašnjenje, da se flota sklonila uz obalu Britanije, kako bi izbegla ne vreme u Severnom moru.
                    Ruski mediji objavili su da se flota na čelu sa nosačem aviona Admiral Kuznjecov vraćala sa vežbi u Mediteranu. Bez obzira na to, Britanski razarač HMS York i dalje motri na Ruske brodove.

http://www.kurir-info.rs/planeta/ruska-flota-prepala-britance-160708.php
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #1 on: December 15, 2011, 01:05:31 pm »

Da postavimo i sliku.


* 125316.jpg (82.4 KB, 632x421 - viewed 136 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #2 on: December 15, 2011, 01:18:20 pm »

Vraćaju se iz Sredozemlja, a nismo dobili obaveštenje ni da su tamo uopšte bili. Interesantno.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #3 on: December 15, 2011, 01:36:36 pm »

Čekaj malo zar Kuznjecov nije u Crnomorskoj floti? I zar nije sad na vježbama u Atlantiku? I kako se onda vražaju iz Sredozemlja, tj. kud se vraća?
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #4 on: December 15, 2011, 01:53:05 pm »

"Admiral Kuznjecov" pripada Severnoj floti, i upravo se vraća sa ekskurzije po Mediteranu.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #5 on: December 15, 2011, 01:55:06 pm »

Vraćaju se iz Sredozemlja, a nismo dobili obaveštenje ni da su tamo uopšte bili. Interesantno.

Ne ljuti se, nisu znali da smo kuci da nam salju obavestenje  Cheesy Salim se, nemoj me uzeti za ozbilno  Cheesy
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #6 on: December 15, 2011, 07:50:48 pm »

     Još jedan članak o aktivnostima Ruskih ratnih brodova iz sastava severne flote.

http://serbian.ruvr.ru/2011/12/12/62089625.html
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #7 on: December 15, 2011, 10:20:30 pm »

zort bate...
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #8 on: December 16, 2011, 10:51:06 am »

Тешки носач авиона?!  Huh? Кузњецов има 50 000 брт и називају га тешким носачем авиона. Па шта је онда ,,Нимиц" који има 100 000 брт? Узгред, ово сам нашао на сајту РТС-а:


Осим наоружања, Русија је одличила да демонстрира силу упућујући у сиријске воде флотилу предвођену носачем авиона Адмирал Кузњецов, који се, тренутно, налази у водама недалеко од Шкотске.

Куда онда ,,Кузњецов" плови?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #9 on: December 16, 2011, 12:07:16 pm »

Posle vežbe u Atlantiku trebalo bi da se uputi u Sredozemno more, u teritorijalne vode Sirije, ili mi imamo pogrešnu informaciju. Kuznjecov je nosač ograničenih mogućnosti. Maksimalna poletna masa palubnih Suhoja je daleko od maksimalne sa kopnenih aerodroma.  Mašine su mu bez sumnje u lošem stanju. Kotlovima je potrebna najmanje zamena vodogrejnih cevi . Maksimalni predviđeni radni pritisak u kotlu je 64kg/cm2. Američki kotlovi babcock&wilcox u vodogrejnim kotlovima za klasičan pogon imaju vršni normalni radni pritisak od 83kg/cm2 i rade odlično. Amerikanci imaju ogromno iskustvo u kotlogradnji. Kotlovi za upotrebu na atomskim nosačima imaju manji radni pritisak i drugačiju konstrukciju, a Rusi imaju problem sa obezbeđenjem vode specijalnih osobina za svoje kotlove, što i jeste veliki problem. Razučili su se, tj. zaboravili ranije znanje. Tu je problem kao i sa "Bulavom". Već sam pominjao lošu obalnu infrastrukturu Severne Flote. Na Tihom okeanu je ona još i gora. "To je problem celog XX stoleća, od Port Artura, pa do danas. " Ako hoćete da brod otpravite pre vremena u rezalište - samo ga prevedite po Sevmorputu u Vladivostok . Vreme će učiniti ostalo, neumitno".
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #10 on: December 16, 2011, 06:24:52 pm »

            Istina je da Admiral Kuznjecov nije u nekom bog zna kakvom stanju, posebno imajuci u vidu da mu je u skoroj buducnosti planiran remont. To znaci da ce u tom slucaju Rusija ostati bez nosaca aviona u odredjenom vremenskom periodu, stoga se namece pitanje gradnje jednog ili vise nosaca aviona. Ipak to se nece desiti u skoroj buducnosti, bar prema sadasnjim planovima, tako da im ostaje da se krpe sa Kuznjecovim kako god znaju. A da su se oducili zaista jesu, sto mislim da je sada glavni problem prilikom gradnje kapitalnih brodova, jer novac ocigledno vise nije. Postavio bih jedno pitanje clanovima foruma, a ono glasi:
        Da li Rusija, u ovom trenutku, ima uopste, mogucnosti da izgradi jedan moderan nosac aviona? Pri tom na prvom mestu mislim na tehnicko-strucne mogucnosti koje su neophodne za ovakvu operaciju.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #11 on: December 16, 2011, 06:40:15 pm »

Ja mislim da ne treba imati sumnju da ako Rusi hocu oni mogu napraviti nosac aviona. Imaju oni potencijal. To sto ne znam dali imaju je volja Smiley Ne ulazim u tome koliko bi to kostalo, dali je to finansiski opravdano. Ne ulazim ni u tome dali bi jedan takav nosac bio blizu mogucnosti koji Americki nosaci nude. Bitno pitanje je dali Rusi imaju viziju sta ce sa nosacem u svojoj strategiji. To prvo oni treba da odgovore.
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #12 on: December 16, 2011, 07:23:09 pm »

                Procitao sam negde skoro, da je pre dve-tri godine predsednik Medvedev odobrio izgradnju dva nosaca aviona, koji bi bili unapredjene verzije "nesudjenog nosaca Uljanovsk". On je trebao biti konkurent americkom nosacu Nimitz, ali nikada nije zavrsen. Cini mi se da su ga Ukrainci izrezali, bar onaj deo koji je bio zavrsen. Rec je naravno o nosacima aviona na nuklearni pogon. No ono sto je interesantno u celoj prici, jeste cinjenica, da je konstatovano, kako za tu svrhu prvo mora biti izgradjeno novo moderno brodogradiliste, koje ce omoguciti izgradnju ovakvih kapitalnih brodova. Prema tom planu nosaci, bi u operativnu upotrebu usli tek 2027. godine. Prvobitno je bilo planirano da mornarica dobije novi nosac vec mozda u toku ove decenije. Sve to dovodi do zakljucka da Rusija, ipak izgleda nema potrebne kapacitete za izgradnju jednog ovakvog nosaca aviona, pri tom mislim prevashodno na nuklearni nosac, koji ce oni ocigledno graditi, posebno nakon ne uspesne izgradnje Uljanovska. Taj nosac je cini mi se gradjen u Ukraini. Zbog toga i odredjena sumnja, da oni trenutno mogu izgraditi takav nosac. Nekog naslednika Kuznjecova i Varjaga sigurno mogu, ali nuklearni nosac je po meni za sada velika nepoznanica.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #13 on: December 16, 2011, 09:01:16 pm »

Možda budu ovako izgledali.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ili se možda reaktivira i modifikuje projekat 1153

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

A možda i projekat 1160

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://paralay.com/atakr.html


* pers.gif (133.94 KB, 663x322 - viewed 176 times.)

* 1153.jpg (89.18 KB, 500x1009 - viewed 172 times.)

* 1153_0.jpg (108.73 KB, 950x713 - viewed 191 times.)

* 1160.gif (92.46 KB, 900x443 - viewed 201 times.)

* 1160_01.jpg (63.74 KB, 1000x496 - viewed 183 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #14 on: December 16, 2011, 09:04:57 pm »

                Procitao sam negde skoro, da je pre dve-tri godine predsednik Medvedev odobrio izgradnju dva nosaca aviona, koji bi bili unapredjene verzije "nesudjenog nosaca Uljanovsk". On je trebao biti konkurent americkom nosacu Nimitz, ali nikada nije zavrsen. Cini mi se da su ga Ukrainci izrezali, bar onaj deo koji je bio zavrsen. Rec je naravno o nosacima aviona na nuklearni pogon. No ono sto je interesantno u celoj prici, jeste cinjenica, da je konstatovano, kako za tu svrhu prvo mora biti izgradjeno novo moderno brodogradiliste, koje ce omoguciti izgradnju ovakvih kapitalnih brodova. Prema tom planu nosaci, bi u operativnu upotrebu usli tek 2027. godine. Prvobitno je bilo planirano da mornarica dobije novi nosac vec mozda u toku ove decenije. Sve to dovodi do zakljucka da Rusija, ipak izgleda nema potrebne kapacitete za izgradnju jednog ovakvog nosaca aviona, pri tom mislim prevashodno na nuklearni nosac, koji ce oni ocigledno graditi, posebno nakon ne uspesne izgradnje Uljanovska. Taj nosac je cini mi se gradjen u Ukraini. Zbog toga i odredjena sumnja, da oni trenutno mogu izgraditi takav nosac. Nekog naslednika Kuznjecova i Varjaga sigurno mogu, ali nuklearni nosac je po meni za sada velika nepoznanica.

Ovo ima logike: raspad SSSR je vrlo verovatno 'poremetio' kapacitete.
Ali ipak moja poenta je da ako Rusi hoce da to rese - resi ce. Oni su poznati po tome sto cesto naprave nesto mimo sve prepreke.
Iskreno, moje mislenje je da ako Rusi hoce globalni status nosaci si neizbezna komponenta.
Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.