PALUBA
April 25, 2024, 08:20:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Hrvatski snajper 20mm RT20  (Read 50397 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #30 on: November 29, 2010, 03:12:36 pm »

Gorane,

Pošto vidim da si nov na Palubi, za početak bi ti poželio dobrodošlicu.
Nadam se, da si između ostalog kod prijave pročitao i Pravilnik Paluba.info. Tu ima par riječi oko omalovažavanja ostali, i o upotrebi prikladnih izraza, što "dječaci" sigurno nije.

Molim, da ostanemo na pristojnom nivoju komunikacije.

LP Božo
Moderator

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #31 on: November 29, 2010, 10:04:38 pm »

malo o ovom oružju iz HV , 95 g.

poz.


* rt1.jpeg (251.18 KB, 1015x1600 - viewed 221 times.)

* rt2.jpeg (295.76 KB, 1103x1600 - viewed 224 times.)

* rt3.jpeg (301.35 KB, 1126x1600 - viewed 199 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #32 on: April 19, 2011, 05:25:55 pm »

Evo i jedan od, mislim, rijetkih videa ovog oružja:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/mR5Wx-3sxQQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #33 on: April 19, 2011, 10:03:51 pm »

Ako nije i jedini gde se vidi kako dejstvuje.
Baš sam taržio na YT, možda ne dobro a možda je u međuvremenu postavljen.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #34 on: April 29, 2011, 06:12:08 pm »

Sličica sa ASDA-e, Split 2011.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #35 on: May 01, 2011, 01:09:49 pm »

Ma nema frke, cijenim mišljenje starijih i iskusnijih, pogotovo kada govore ovako realne stvari...
Druga je stvar što meni "ne leži" ova puška Wink
Slažem se sa svime što ste rekli, ali...
Zamislite tim od dvoje-topnik i punjač-prvi nišani i puca, drugi puni otklonjive zatvarače (repetira ih i ubaci projektil), što stadije topnika smanjuje na-izbaci zatvarač/ubaci novi... Uz malo vježbe tim može postati efikasan kao da i jest rječ o poluautomatskoj puški...

Jesam li u pravu? Shocked
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #36 on: May 01, 2011, 07:48:31 pm »

Ne bih rekao, teško mi je to da zamislim a sačekat ćemo da se neko iskusniji uključi u raspravu i da svoje, stručnije, mišljenje.... Undecided
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #37 on: May 03, 2011, 12:31:57 am »

Punilac moze da napuni i repetira jedino u slucaju da nisandziji sedne na ledja.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #38 on: May 03, 2011, 12:40:02 am »

Не може ни тада јер ће га спржити барутни гасови који се одводе оним изводом(личи на сулундар) изнад бојне цеви, или ће га топлина цеви бар опећи на незгодном месту.Ха,ха.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #39 on: May 03, 2011, 12:44:07 am »

Не може ни тада јер ће га спржити барутни гасови који се одводе оним изводом(личи на сулундар) изнад бојне цеви, или ће га топлина цеви бар опећи на незгодном месту.Ха,ха.

100 posto u pravu!
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #40 on: May 03, 2011, 01:33:08 am »

Mene zanima kakav je učinak zrna na cilju? Zapravo, više me zanima koliko je smanjen domet zbog ovog odvoda barutnih gasova - kompenzatora ("sulundara" kako dzumba reče), pošto učinak ipak ne postiže primarno kinetičkom energijom. Na onom snimku se vidi da znatan deo gasova prolazi kroz njega, što je verovatno neophodno zbog samog kalibra.
Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #41 on: May 03, 2011, 01:51:31 am »

Pa pogledajte anatomiju puške....
Ručica zatvarača je ne drugoj strani u razini ramena onoga koji puca a da bi on repetirao mora odgurnuti pušku od sebe i ˝izgubiti˝ metu s nišana...
I da, ručica NEMOŽE i NIJE na istoj strani kao i glava nišanđije/pucača/snajperiste, jer nemože negova vilica i ručica biti na istom mjestu iu isto vrjeme...

Stoga...

Ja i dalje ostajem pri svome a vi me lijepo proklinjite koliko želite Grin Grin

@Rocker: kod večih kalibara količina baruta je veča a time i domet... Ovakve puške inače imaju domet i do 3km, no ova ima (to je ono što se vidi na testu-i više manje je ˝provjereno˝) 1,5km, što kazuje da si u pravu... Ipak, sjeti se Kalašnjikova---dio plinova izlazi u cijev za repetiranje metka što isto tako oduzima energiju metku, no on je do prolaska do tog otvora več dobio dovoljnu količinu energije kao kod ovog snajpera...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #42 on: May 03, 2011, 02:03:28 am »

Ma kakvi 3 km, pa AK-47 ima 5 km domet, tako da RT20 mora da ima nešto veći domet.

Logged
kamaz
desetar
*
Offline Offline

Posts: 136


« Reply #43 on: May 03, 2011, 02:14:40 am »

Ajmo mi svi ovako:
prvo pročitajmo ono što je gospodin SOLARIS 1972 našao u Hrv. Vojniku o ovoj pušci i onda početi prepirku... Jer ako se nevaram tamo piše - namjena-djelovanje na 2000 metara i detaljno se opisuje proces repetiranja kao i kut/zona koja se treba osloboditi iza puške za izlaz plinova...
I da, da eto ne ispadnem da se hvalim (jer jesam angel), proces repetiranja bi se jako ubrzao kao i točnost drugog metka s dodatnim punjačem puške koji ima popriličnu slobodnu zonu djelovanja... Kao i izmjene vrste municije... Grin
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #44 on: May 03, 2011, 02:26:05 am »

Iskreno, ne razumim se pretejerano u streljačko naoružanje, snajpere i sl., ali kako piše u vijesti koju sam nedavno postavio - Bojna za specijalna djelovanja: Obuka taktičkih snajperista tendencija je da snajperisti djeluju u paru (binomu)

Quote
Instruktor upozorava na činjenicu koja laicima i nije previše poznata. Naime, snajperisti danas gotovo jedino djeluju u binomu (paru) i na tome se temelji i obuka koja se provodi. Iako obojica pripadnika binoma trebaju biti obučeni snajperisti, tijekom zadaće jedan je zadužen za snajper, a drugi za teleskop. Potonji je i naoružan automatskom puškom za blisku obranu. Uloge se nakon nekog vremena izmjenjuju. U obuci se nastoji pratiti što se događa u svijetu snajperista, trendove u doktrini, obuci i tehnologiji, koje se potom primjenjuju u obuci.

A s obzirom da je u obuci, koliko vidim, korišten i RT20, možda se i uvježbava ova kombinacija sa punjčem.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.062 seconds with 22 queries.