PALUBA
April 19, 2024, 05:47:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Padobranstvo  (Read 143534 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #105 on: March 27, 2012, 07:30:42 pm »


 Bagljaš (sportski aerodrom Zrenjanin)  je zatvoren za sportske aktivnosti zbog toga što je rukovodstvo grada i pokrajine valjda zamislilo da preko njega ide dalekovod. Od tada se aktivnosti zrenjaninaca odvijaju na tuđim aerodromima i letelištima koja su dobijala privremenu upotrebnu dozvolu od Saveznog Komiteta za Civilno Vazduhoplovstvo. Skakali smo na imanju " Livade" u blizini sela Stajućevo; Na ledini iza sela Aradac; . . .  E tu se desio događaj, u Aradcu. Inače smo prvo morali da razjurimo ovce i krave sa piste pa da pristupimo izvođenju aktivnosti. Šta ćeš? Takva vremena su bila! pilot
Logged
taz1cl
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 59


« Reply #106 on: March 27, 2012, 10:03:25 pm »

zemo to uopste nije strasno ja sam sa psh-03 pogodio farmu na Somborskom aerodromu a bogami sam i u Subotici pogodio salas a i u Nisu na vanterenskom skoku pao u neku trafo stanicu i to sve bez vandrednih situacija ti si hvala bogu preziveo ono najgore otkaz a to neke spreci zauvek da ponovo skoce jednostavno ih prelomi ...
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #107 on: March 27, 2012, 10:11:05 pm »


 Znaš da je zmaj somborske Wilge 1999 za vrema bombardovanja prenešen u Zrenjanin? Vama je motor otišao a nama je resurs zmaja. Momci su spojili lepo i korisno.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #108 on: April 08, 2012, 05:04:41 pm »

Danas sam nabavio ovu fotografiju sa nekog padobranskog takmičenja održanog 16. IV 1961. godine.


Dva padobranca poziraju ispred avion Polikarpov PO-2 sa motorom Valter Minor 6/III od 160 KS. Prepravka je izvršena krajem 50-tih zbog isteka resursa originalnih M-11D motora. Oko 90 aviona ovog tipa je bilo u Vazduhoplovnom savezu Jugoslavije.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* PO-2 Valter Minor_padobransko takmičenje 1961.jpg (69.26 KB, 438x600 - viewed 242 times.)
« Last Edit: April 18, 2012, 07:49:33 am by dreadnought » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #109 on: April 15, 2012, 08:45:34 pm »

                             

                                                                               Moj prvi skok!

    Nakon mnogo dana teoretske nastave i praktične obuke trebalo je skočiti iz aviona. Pošto smo mi iz zrenjaninskog Aero kluba bili bez svog matičnog aerodroma, logorovanja i uopšte, altivnosti smo sprovodili po tuđim letelištima i raznoraznim livadama. Dakle, došao je i taj dan! 22.07. 1981! Dan kada ću primeniti sve naučeno i uvežbano. Bili smo u Kikindi već par dana, čekali smo da  vremenski uslovi budu dobri i da dozvole izvođenje prvog skoka za celu moju generaciju. Bilo nas je 12!. 9 momaka i tri devojke .Padobrani, i glavni i rezervni su spakovani i spremni. Mi smo spremni. Vreme idealno za skok. Vetar 3 m. u sekundi. Vedro, bez oblaka. Pre skoka prthodni lekarski pregled. Medecinsko obezbeđenje daje Garnizona ambulanta Kikinda. Lekar nam meri puls, pritisak, i obavezno pitanje:“ Da li si spreman za skok?“. DA! Međutim, puls izgleda govori drugačije. 160 otkucaja u minuti. Lekar nemože da veruje da srce tako kuca. Merimo ponovo za 15 minuta, skoro isto. Još 15, isto. To je zabrana skoka. Odlazim kod nastavnika. Uz sve mane koje je posedovao, Psihologija mu je bila jaka strana.“ Da li se plašiš, smeš da skočiš?“. Da, bez oklevanja! „ E pa onda uđi odmah u avion i sakri se iza rezervoara. Opremu ćemo ti uneti.“ Ulazim i zavlačim se iza tog čuvenog rezervoara za hemikalije u trupu AN-2. Posle nekog vremena dolazi ekipa za skok. Motor se pali i oni ulaze. Ja sam od početnika jedini. Ostali su stari padobranci, mahom „ Krilaši“. Pa, zar ću stvarno biti jedini početnik u avionu? Kako avion hvata visinu, tako raste i moja napetost a i zafrkancija starijih kolega.E onda su otvorili vrata i ja sam svo vreme gledao kako Kikinda postaje sve manja i manja pod nama. Krećemo u nalet. Pravac preko piste. Ustajem, kačim gurtnu i bogami pomišljam da odustanem. Odjednom čujem: Skači ! i osetim udarac po kacigi. Nerezmišljajući izlazim iz aviona na način koji smo toliko uvežbavali, brojim u sebi 1001; 1002; 1003 i osećam da se padobran otvara. Tada i otvaram oči ustvari, ispada da mi je prvi skok bio „ noćni“. Žmurio sam i ništa nisam video na odvoju od aviona. Mom veselju nikad kraja kada sam ustanovio da mi se padobran pravilno otvorio i da sam ustvari i pored svega skočio po prvi put iz aviona. Posle toga, do prizemljenja sam radio sve naučeno. E, a onda , posle prizemljenja, je došlo na red tradicionalno padobransko čestitanje. Šut u tur. Posle , kasnije toga dana kada su i ostale moje kolege skočile , ja sam kao već „ iskusan „ padobranac njima čestitao.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #110 on: April 15, 2012, 10:21:27 pm »

 
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #111 on: April 15, 2012, 10:59:21 pm »

Prvi skok je svakako nezaboravno iskustvo. Žao mi je što ja nisam tako mogao da uživam u svom prvom skoku, pošto se pretvorio u tragediju i noćnu moru na javi...prekosutra će biti tačno 10 god. od tada.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #112 on: April 16, 2012, 05:02:33 pm »

Quote
                             
                                                                              Moj prvi skok!

Nakon mnogo dana teoretske nastave i praktične obuke trebalo je skočiti iz aviona.

Lijepo opisano. Stalno praviš neke piz. praviloGrin

Quote
Šut u tur.

Kad se prvi put sretnemo licem u lice, gornju stavku dobićeš i od mene.... Wink
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #113 on: April 16, 2012, 07:32:04 pm »

Najdalje što sam došao kod skoka sa padobranom je do dela: onda izađeš iz aviona, držiš se za krilo i skočiš..

A kada sam počeo raditi na visini, odustao sam od toga. Imam neku fix ideju, da je treba visinu poštovat, i eto, još uvek sam tu. Inače imam iza sebe jedan neuspeli pad sa tornja (neuspeli pošto nisam stigao do dna.. Wink )

LPB
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #114 on: April 16, 2012, 08:08:19 pm »

Moj je susijed svoj vojni rok odradio kod padobranaca, čini ni se, da u Nišu ali nisam siguran, ipak če jedet godina stariji od mene. Jedina (od mnogobrojnih) anekdota, koje je pričao, je kako jim je instruktor? kod prvog skoka, bitče da več u avionu, po posljednji put prepričavao proceduru skoka, glavni padobran pa ako se taj... rezervni padobran... i ako se i ta ne otvori, uhvatiš se za nos, dobro potegneš i odkineš ga. Normalno više manje svi pokakini prije prvog skoka, uvijek se nađe biser, koji pita zašto, na to taj oficir mirno odgovori: budalo, jer ti nikad u životu neče više trebati.


Eto, sad se nadam, da to nije bio koji šaljivčina sa Palube.  Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #115 on: April 17, 2012, 05:55:15 pm »


 Nije, koliko ja znam niko od njih nije registrovan kod nas! Šteta! Bilo bi lepih priloga.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #116 on: May 08, 2012, 05:33:34 am »

"Slobodna Dalmacija" Split
http://www.slobodnadalmacija.hr/

Objavljeno 07.05.2012.

PREVRTLJIVO JUGO UMALO ODNIJELO ŽIVOT

Padobranka na Žnjanu zapela za rasvjetni stup, ‘skinuo’ je vatrogasac

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Toni Abel Jurčević na 1100 metara visine / Foto: Mislav Jakelić

Splitski Aeroklub ove je nedjelje, uoči Svetog Duje, priredio pravi mali spektakl na Žnjanu. Deset natjecatelja iz Splita i sinjskog aerokluba okušalo se u spretnosti i preciznosti skošivši s padobranima s 1100 metara visine u sklopu trećeg Fridel kupa koji se organizira u spomen na pet članova aerokluba poginulih prije 20 godina u padu aviona u Šimcima kod Sinja. Među poginulima je bio i iskusni instruktor Branko Fridel.
Ova nedjelja osvanula je pomalo oblačna, s pojačanim jugom koje nije išlo na ruku padobrancima. Jerolim Duplančić, nastavnik padobranstva u Aeroklubu Split, neprestano je mjerio brzinu vjetra javljajući ekipi koja je strpljivo čekala na sinjskom aerodromu.

- Jugo vrti, a ako pojača na 5 do 6 metara u sekundi, onda ne bismo smjeli skakati. Preopasno je, pogotovo za one neiskusnije i laganije - objašnjava nam Jere iza kojeg je više od 1200 skokova! Počeo je s 18 godina i zarazio se padobranima. Čak je po svoju životnu odabranicu na vjenčanje ispred Sv. Frane, prije četiri godine - došao iz zraka!

Krati Jere vrijeme čekajući milost vjetra i slaže konope i padobrane. Ima tu posla preko glave, a sve treba biti posloženo tip top kako bi padobran bio upotrebljiv za naredne skokove, uz raspetljane konope. Na platou Žnjana zatječemo i Žana Ojdanića, legendu splitske Torcide, koji je imao sreću i skočio u prvoj turi dok je vjetar bio slab. Ovo mu je bio prvi izvanterenski skok, ujedno i 78. skok u padobranskoj karijeri.

- Bilo je savršeno. Osjećaj je nevjerojatan iz zraka, posebno kad je more ispod tebe - rekao nam je Žan.

Nakon sat vremena čekanja dan je znak ekipi u Sinju za polijetanje. Kreću dvije cessne, jedna C-172 kojom je upravljao pilot Miljenko Jelić, dok je u drugoj turi bila ekipa vođena pilotom Natkom Kulićem u cessni 182.

Negdje oko 1100 metara nadmorske visine jedan po jedan padobranac iskočio je iz aviona iznad žnjanskog platoa i spustio se na unaprijed označeno i ograđeno područje. Cilj je bio spustiti se što bliže padobranskoj oznaci na tlu, skinuti padobran sa sebe i sjesti na stolicu koja se nalazila na sredini padobranskog križa, te postići što bolje vrijeme od doticanja tla do sjedanja na stolicu.

Prevrtljivi vjetar umalo je koštao ozljede jedne padobranke, ali sve je prošlo u redu. Padobran koji je zapeo za rasvjetni stup skinuo je kolega vatrogasac. Skupa je to oprema koju padobranci čuvaju kao oči u glavi. Na koncu, najviše bodova i konačnu pobjedu odnio je upravo Jere Duplančić.

- Sve je dobro prošlo. Zadovoljni smo. U padobranstvu uvijek vlada timski spirit. Jedan pakira padobran, a drugi povjerava svoj život u ruke onog prvog. Za sve ovo treba puno strpljenja i povjerenja - kaže nam pobjednik Fridel kupa koji najavljuje skokove na splitsku Rivu za Dan Europe ove srijede u podne. Stoga, ne propustite ovu atrakciju.

Slika: Split sa 1100m



* untitled-1.jpg (55.86 KB, 639x360 - viewed 140 times.)
« Last Edit: May 08, 2012, 01:48:10 pm by leut » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #117 on: May 08, 2012, 05:54:46 am »

evo slike padobranke iz novina "24 sata"

Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #118 on: June 28, 2012, 08:51:50 am »


 Par slika sa prošlogodišnjeg otvaranja Državnog Prvenstva Srbije i Slovenije. Padobranski skokovi da se kolegama uveliča svečanost.
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
 


* IMG_5837.JPG (251.4 KB, 904x768 - viewed 113 times.)

* IMG_5838.JPG (290.65 KB, 1024x704 - viewed 117 times.)

* IMG_5839.JPG (302.02 KB, 1024x768 - viewed 119 times.)

* IMG_5840.JPG (275.11 KB, 768x806 - viewed 77 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #119 on: June 28, 2012, 08:53:27 am »


  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_5841.JPG (322.9 KB, 1024x768 - viewed 61 times.)

* IMG_5842.JPG (284.68 KB, 1023x768 - viewed 52 times.)

* IMG_5843.JPG (285.13 KB, 938x759 - viewed 75 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.