PALUBA
March 29, 2024, 08:32:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Down
  Print  
Author Topic: Muzej vazduhoplovstva prodaje „lokid P-38“  (Read 50132 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #90 on: December 31, 2011, 02:52:14 pm »

Pa bolje i 20 miliona nego proslogodisnjih 60 hiljada   Smiley
Logged
Profa
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 198


Četkica zakon!


« Reply #91 on: December 31, 2011, 06:13:09 pm »

Složiću se sa Zeljko11, a valja napomenuti da bi to bilo više nego što bi dobili prodajom Lokida...
Ako to bude i jednom godišnje, pa je kudikamo bolje nego do sada... Naravno, treba raditi da bude uvek bolje i više...
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #92 on: August 30, 2012, 08:47:10 pm »

malo da se ukljucim, prvi put sam posjetio Muzej dok jos nije bio zvanicno otvoren, moja prva ljubav bio je GNAT tada jos vani ispred Muzeja.. kasnije sam navraćao ko Hađija na Hađu u Meku, isprika vjernicima ali tako sam se osjecao, volem avijacju :-)
E onda nakon rata i ratova kad je sve otišlo u .. prodaja .. JU, pa oće neće pa ispod žita pa svašta nešto, svi šefovi Muzeja su se nešto ogrebali o Đamiju .. strahota, toliko exponata unikatnih i nula bodova. Da ispravim nešto malo
Evo u na predhodnoj strani ima slika exponata:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovaj 903 je bio exponat Muzeja u Vojnoj Vazduhoplovnoj akademiji na Zemuniku do 1991. kad je j***i rat sve s***o
danas je taj MiG-21 U-400, na ulazu 93. Zrakoplovne Baze Zemunik, maskirno ofarban u nepostojeću shemu, s brojem 195
koji označava 1. 1995. nešto eto za arhivu od

Ložač štabske kuinje 3. konjičke Brigade
AB

što bi ja bez Dexya  pravilo aferim


* zbirka_4.jpg_thumb.png (106.77 KB, 184x300 - viewed 589 times.)
« Last Edit: August 31, 2012, 10:43:24 am by trpe grozni » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #93 on: February 13, 2013, 12:37:52 pm »

Ovaj slučaj je izgleda počeo da dobija svoj epilog. Kako sam čuo, krajem prošlog meseca je podignuta je optužnica za pokušaj prodaje Lokida pred sudom, a kako čujem, u toku je i postupak smene upravnika Grandića. Traži se V.D. upravnika za naredni period, a u opticaju su neka interesantna imena.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #94 on: February 13, 2013, 12:42:59 pm »

Traži se V.D. upravnika za naredni period, a u opticaju su neka interesantna imena.

Zna li se ko?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #95 on: February 13, 2013, 12:50:22 pm »

Zna se, čim sam pomenuo da su interesantna imena, ali pazi da ti ne kažem ovako javno  Grin
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #96 on: February 13, 2013, 12:55:12 pm »

Zna se, čim sam pomenuo da su interesantna imena, ali pazi da ti ne kažem ovako javno  Grin

  Grin
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #97 on: February 13, 2013, 01:03:34 pm »

Zna se, čim sam pomenuo da su interesantna imena, ali pazi da ti ne kažem ovako javno  Grin

Ma samo neka je čestit i čo'ek od struke pa ko god da je...
Logged
Ales
mornar
*
Offline Offline

Posts: 45


« Reply #98 on: September 05, 2018, 10:09:06 pm »

Ima šta da se rasproda, ali oni zapeli da prodaju P-38. Bolje da rasprodaju one Jastrebove, Galebove i 21-inice koje stoje napolju i propadaju umesto ovog aviona. Možda će morati da prodaju nekoliko aviona, ali opet ima ih na gomili oko muzeja koliko ti duša ište.

Bojim se da će neko da dobije lepu provizijicu za ovaj posao.
Pozdrav svima!
Amerikanci cjene samo ono što je američko. Ostalo ne valja ništa. Zato su zapeli za taj P-38. Imaju oni apetita za ostale stvari ali polako se žaba dere....
Štuka, P-51, FW-190, Fiat G-50, F-84, F-86E i D model itd. To su stvari koje fale po muzejima širom sveta pa čak i SAD. Pojavljuju se "novi" Sabre i Tanderđetovi u muzejima po SAD. Ali odakle su došli ti avijoni? Sigurno ne iz njihovih zaliha jer jih nema. Nestaju  iz krugova nekadašnjih kasarni švercuju se kao krš za otpad. To je odnos prema baštini. Umesto da bi se vratile u muzej pa neka on prodaje delove i zarađuje za svoj opstanak ako ne ide drukčije. Pratite malo od kakvih stvari ameri prave obnovljene avijone. Ručno rade nove delove po nacrtima iz rata organizuju volontere koji rade na letelici studente da vide kako se to konstruktorski rešava itd.
Aleš
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.