PALUBA
April 20, 2024, 05:50:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Primer``cojstva`` i ``junastva`` US marinaca  (Read 7467 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #15 on: January 12, 2012, 06:23:58 pm »

Ne može se suditi komplet nacija po par pojedinca. Ima svugde dobrih i loših ljudi.

Imače vojnike na slici, obavezno pred sud. Ovakvo ponašanje nije dostojno uniforme.
Logged
bizmark
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 245



« Reply #16 on: January 12, 2012, 06:26:50 pm »

Лангсдорфе, кад помену Русе у Авганистану, сад се сетих филма ,,Рамбо 3" и одјавне шпице у којој пре имена глумаца излази посвета: Посвећено храбром народу Авганистана...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #17 on: January 12, 2012, 07:25:19 pm »

Ne može se suditi komplet nacija po par pojedinca. Ima svugde dobrih i loših ljudi.

Imače vojnike na slici, obavezno pred sud. Ovakvo ponašanje nije dostojno uniforme.

Možda je dostojno purple heart.  Ne, stvarno ne mislim da će ga ozbiljno kazniti. Možda će mu nešto smanjiti od plate, kao da je npr. namerno pregazio mačku, i time joj naneo suvišne patnje, ili će ga možda poslati ranije put kuće u Minnesotu. Bilo bi mi vrlo interesantno da saznam epilog ove sramote. Uzgred, SAS-ovci su na Foklandima otsekli nekoliko pari ušiju zarobljenim argentinskim vojnicima, ali ni iživljavanje nad mrtvima nije daleko od toga, tim pre što ovo čine vojnici zemlje koja je "svetionik slobode i demokratije". O, FD Roosevelt, ustani da vidiš šta čine izrodi!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #18 on: January 12, 2012, 07:29:37 pm »

Ogromna sramota i velika bruka. Neljudski. Ali ništa začuđujuće, niti iznenađujuće. Možda neki, u zabludi, čak misle da je to nemoguće i da to nije američki manir. Ovo je čak i naivno spram nekih drugih stvari. Sjetimo se samo američkih pajtaša i njihovog "minulog rada" u Klečkoj, na Belaćevcu, Radonjićkom jezeru, silnih "žutih kuća" i sličnih opskurnih zabiti. Mrcvarenje do smrti i post mortem im je izgleda zajednička odlika. Ako se ne varam, niti jedan vojnik, policajac i civil, bez obzira na uzrast i pol, koji je otet ili zarobljen nije živu glavu iznio. Dok je, s druge strane, na stotine zarobljenika, terorista, zločinaca i kriminalaca jednostavno predato administraciji UN, da bi gotovo istog momenta bili pušteni kud koji.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #19 on: January 12, 2012, 08:42:08 pm »

@Kumbor

Nažalost mislim da si u pravo glede kazne, koja če jih doleteti.
Logged
vozdushniy
mornar
*
Offline Offline

Posts: 39


« Reply #20 on: January 13, 2012, 09:05:27 am »

Yankee-leaks, takoreci. Isprace oni tu mrlju nekim novim filmom, ionako za pola imidza treba da zahvale Holivudu. Ovo je druga polovina.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #21 on: January 13, 2012, 01:52:33 pm »

Amerikanci možda nisu neki moralisti, ali i te kako su dobri u PR marketingu, a oko ovoga se digla velika medijska buka, tako da će epilog sigurno biti daleko lošiji po okrivljene od običnih packi. Čak je i Hilari Klinton imala konferenciju za štampu povodom ovog događaja, i bila je poprilično besna, jasno je na kome će iskaliti taj bes, ima da prođu gore nego da su urinirali po samoj Hilari.

Na žalost, ovakvih crnih primera ima u svim vojskama u svetu kada dođu u situaciju da ratuju, pa i na ovim našim prostorima ih je bilo mnogo tokom T11, samo retko koji je osuđen od strane domaćih sudova ili makar javnosti, uglavnom ih proglase za lokalne ili nacionalne heroje. Nama balkancima izgleda slabo ide PR marketing, a siguran sam da nismo manje moralni od amerikanaca, tu smo negde...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 953


« Reply #22 on: January 13, 2012, 02:03:48 pm »

Postupak ovih "vojnika" prokomentarisao bih parafrazirajući E. M. Remarka: "Na zapadu ništa novo".
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #23 on: January 16, 2012, 08:33:30 pm »

 Roll Eyes

Voditeljica na CNN-u: Pa to je rat, i ja bi urinirala po mrtvima.

Američka radijska voditeljica se začudila tijekom emisije zašto je uopće izbio skandal oko toga da su američki marinci urinirali po tijelima boraca u Afganistanu

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/r7ubYfue1so?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

CNN-ova radijska voditeljica Dana Loesch je u svojoj emisiji kazala kako misli da su marinci koji su urinirali po mrtvim tijelima Afganistanaca super te da bi im se i ona "rado pridružila". Začudila se i zašto je uopće izbio skandal oko toga da su marinci urinirali po tijelima boraca.

- Skinula bih gaće i napravila bih isto. To sam ipak samo ja. Dodijelila bi milijun bodova samo zato jer su "cool". Dajte ljudi, pa to je rat - kazala je voditeljica.

Loesch je svoje mišljenje podijelila s javnošću tijekom emisije "The Dana Show". CNN ju je inače zaposlio kao političku analitičarku za predstojeće izbore, javlja Huffington Post.

Izvor : 24sata
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #24 on: January 16, 2012, 08:50:11 pm »

Paluba je jedan jako fin i kulturan forum pa cu pokusati da budem suzdrzan!A ovoj voditeljki bi vrlo rado spomenuo mamu u nekom kontekstu(mamu ti ......)a onda bi je bacio u Afganistan na prve linije da malo izvestava pa da vidi sta je rat  
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #25 on: January 16, 2012, 08:50:35 pm »

Šteta što mečka ne zaigra i u američkoj avliji.... naročito kod voditeljke i sličnih.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #26 on: January 16, 2012, 09:03:27 pm »

U ratu je teško biti vojnik stegovnog ponašanja a čovjek pogotovo. Vidio sam svašta u životu a ovaj američki primjer je ispod razine pračovjeka. U budućnosti možemo gledati i gore slike nego što smo gledali od rujna 1991.
Nije lijepo drugome željeti '' da mu mečka zaigra ''. Gadno je kad mečka zaigra u tvojoj avliji. Američka mečka gadno pleše i bezobzirno gazi po nožnim prstima.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #27 on: January 16, 2012, 09:10:57 pm »

U ratu je teško biti vojnik stegovnog ponašanja a čovjek pogotovo. Vidio sam svašta u životu a ovaj američki primjer je ispod razine pračovjeka. U budućnosti možemo gledati i gore slike nego što smo gledali od rujna 1991.
Nije lijepo drugome željeti '' da mu mečka zaigra ''. Gadno je kad mečka zaigra u tvojoj avliji. Američka mečka gadno pleše i bezobzirno gazi po nožnim prstima.

Sve se nauci,uhvatis  dvojicu,trojicu koji su napravili takvo delo i odma uza zid po ubrzanoj proceduri,pa da vidis kad ce sledeci da uradi tako nesto.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #28 on: January 16, 2012, 09:12:30 pm »

Možda nije lepo, ali bi se drugačije ponašali njihovi cenjeni gradjani koji sve opravdavaju time da je rat. Da se malo ratuje na njihovom tlu, drugačije bi gledali na svet i samim tim bi i naučili nešto - da nije lepo davati sebi za pravo da deliš pravdu gde god poželiš na kugli zemaljskoj, tj. da nisi Bog.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #29 on: January 16, 2012, 09:38:43 pm »

Interesantno je otič u Ameriku van NY LA i sličnih gradova. Recimo nekih 300 milja od Atlante, gdije svi voze huge trucks with gun in the cabin. Kad jim kažeš, da si iz bivše juge (Slovenija, Hrvatska, Srbija još jim ne ide), podsijetiš jih, da su tu negdje "vodili rat", odma jim se u očima vihori Stars and Stripes. Zbilja interesantno gledati, sa kakvim ponosom počinju govoriti o tome, kako su nas? ONI spasili od onoga, ekhm, what the hack was his name, your dictator... Kad sam jim rekao, da su mi ubili par prijatelja (niso, al ko jih...), ne smeta jih to puno, to je collateral damage, naruče rundu i ajmo dalje o hrabrim pilotima, marincima... (niko od njih nije uniformu ni od bliza vidio). Primjetio sam, da oni ne vode više rat sa neprijateljima, nego su, u duhu političke korektnosti (propagande) sveli na dobre momke (good guys) i loše momke (bad guys) ili teroriste. Zapanjujuče velik dio Amera je zbilja ubedjenih, da su od boga poslati, da brane šta ja znam kojeg vraga na kugli zemaljskoj.

Parole, koje se sada koriste u americi mi poznajemo več 50+ godina. Sve one, neprijatelj nikad ne spava, unutrašnji prijatelj... Ko da su jih izvukli iz nekog Ju ili Ruskog muzeja. A najgore, te parole pale!

Mene ta novinarka ni najmanje ne iznenađuje, čak više, odraz je prosiječnog rednecka. Ja nju ne bi na frontu, ja bi nju u pozadinu, onu preko hriba, na drugu stranu, da je malo nauče, gdje je ženi mijesto i kada može usta otvoriti.  Lips Sealed angel
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.