PALUBA
March 29, 2024, 06:46:41 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Istina polako izlazi na videlo  (Read 6945 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« on: January 16, 2012, 09:55:12 pm »

Iako srpski narod od ove i slicnih prica moze imati samo odredjenu moralnu satisfakciju najzad polako istina pocinje da izlazi na videlo.
Quote
Десило се чудо!

Немачки фотограф,(Henning Hensch) сниматељ наводног масакра срба над албанцима у Рugova изнео је данас на ТВ северне немачке истину

Veröffentlicht am Januar 15, 2012 von dijaspora

Немачки фотограф који је на лицу места фотографисао погинуле УЧК војнике изјавио је данас Севернонемачкој ТВ да је истина о „масакру“ у Рugova, који је послужио за бомбардовњје Србије односно тада још Југославије, била манипулисана! Као посматрач УН-а је снимао погинуле албанце у Рugova који су проглашени немачкој јавности као масакриране жртве цивила од стране срба. Данас је тај директни сведок дао немачкој телевизији интервју у којем су показане и оне фотографије које до tада нису показиване наиме погинулих са ознакама УЧК, муницијом и личним оружјем. Из његове фотодокументације проистиче јасно, што је он и потврдио, да се није радило о цивилним жртвама, како су то тада објавиле све Немачке а и велики број светских телевизија. Уз показани материјал је јасно изјавио да се радило о погинулим у борбама а никако у масакру погинулих жртава!Доказао је манипулацију његових слика која се радила од званичника Немачке владе а понајвише од министра шарпинга да би се придобило расположење народа за пристајање на рат и бомбардовање  односно одобравање НАТО учешће у бомбардовањуЈугославије. Јавно је оптужио Шарпинга да је манипулисано истином како би се окривили срби. Дали је то прорадила савест фотографа или је то нека врста заокрета политике северноатлантске алијансе показаће се следећих дана и недеља!
Izvor informacije: (NDR3-Schleswig-Holstein Magacin, 15.01.2012-19.30h)

Izvor:http://dijaspora.wordpress.com

Nemacki izvor

Quote
Travel time: As an observer in Kosovo


Henning Hensch has worked in Kosovo as the OSCE observers.
Henning Hensch has made ​​Lütjenburg lot of thought over the last twelve years. He is in Kosovo become part of a story that has moved all over Germany. A story that is all over Germany have been lied to - he says. Henning Hensch was a policeman. He had seen a lot before this 29th January 1999 in the Kosovar village of Rugovo, but something still does not. Above all, Henning Hensch would not have thought possible, as this event is interpreted months later. Scharping, the then Defence Minister, has used the images from Rugovo. As evidence of a massacre by Serbs against innocent Kosovar Albanians. But Henning Hensch prove the pictures are not a massacre, but they are shooting in a gun battle. Only then did not fit the federal government.
Some images are not shown



A military policeman Driver controlled by the KLA in Kosovo, a road.
On 29 January 1999 on a farm in Rugovo Hensch called. He was seconded as observers of the OSCE (Organization for Security and Cooperation in Europe) Kosovo. There was jostling for position between the rebels of the KLA and Serb forces. However Scharping led the images Rugovo three months after the event, notably as evidence of a massacre of civilians. The images from Rugovo seemed to show what the German public needed urgently: they provided evidence that the NATO air strikes would be absolutely against the Serbs. It should have been some pictures that showed no Scharping - including photographs, to identify where the weapons of the Albanians. Also not to be seen: the insignia of the KLA, the membership cards that organization, the ammunition. The defense minister made with the pictures not clear that there had apparently been a fight here.
Abused Scharping the recordings?

The pictures that showed Scharping were developed after the investigations were completed on the farm and the bodies of Serb policemen had gathered. Although a camera crew and photographers were on the farm, Scharping said three months later, a German lieutenant had made these photos and secretly brought to Germany. But for the presence of a German soldier in Rugovo there has been no confirmation. Observers to reflect on the impression that the federal government needed material to convince the German population of the Kosovo war. The maneuver succeeded: The German press Scharping believed the story of the massacre in Rugovo. That is why we go to war, that was the message. But the Lütjenburg Henning Hensch said that these horrible images have been abused - abused to justify a war. He is convinced to this day. That makes him suspicious - and bitter.

http://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/s-h_magazin/zeitreise/kosovo197.html
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1 on: January 16, 2012, 10:01:26 pm »

Nema ničeg tajnog što jednom neće postati javno. Ne sudite, da vam ne bude suđeno. Sve već ima u Svetom pismu Gospoda našega. O zaokretu politike sumnjam da može biti i pomisli, ali savest pojedinaca "radi".
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #2 on: January 17, 2012, 06:39:20 am »

Kako kažu Crnogorci, "Svršenom poslu mane nema". Slaba vajda od zakasnele istine.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #3 on: January 17, 2012, 10:20:31 am »

Dokumentarni film na istu temu. Prikazan samo jednom na nemackoj televiziji

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/tBDZSoHPyws?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #4 on: January 17, 2012, 10:50:09 am »

Ma baš je taj NATO i zapad bezobrazan i sve sami lažovi,manipulatori itd.itd.
Oni jednostavno nisu shvatili SM-a da jo on samo htio po Kosovu širiti bratsvo i jedinstvo jer ipak je on bio mirotvorac pogotovo kada je uzviknuo onu poznatu "ko to sme da vas bije".
Ima da se srame zapadne sile i sve je to belosvetska zavjera i sve ostalo. Grin
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #5 on: January 17, 2012, 10:55:32 am »

Izvini Korpiva sta u ovome nije jasno? Imas srpski izvor, imas nemacki izvor i imas film u kome isti lik priznaje da nije bas sve onako kao se tvrdilo. I batali takve komentare da ne bi bilo brisanja.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #6 on: January 17, 2012, 12:22:06 pm »

Ništa novo. Mada sumnjam da će ovo imati ikakvog odjeka u medijima, jer sem nas, to više nikoga i ne interesuje. Ili će kao i u slučaju Iraka kada su na kraju priznali da nije bilo oružja za masovno uništenje šturo reći nešto tipa "OK, za*ebali smo se, ali bar je sad tamo stigla demokratija i svima je bolje". Pojeo vuk magaraca i ćao-zdravo.
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #7 on: January 17, 2012, 01:38:35 pm »

Izvini Korpiva sta u ovome nije jasno? Imas srpski izvor, imas nemacki izvor i imas film u kome isti lik priznaje da nije bas sve onako kao se tvrdilo. I batali takve komentare da ne bi bilo brisanja.

Čemu ljutnja i samo mi objasni što sam ja to loše napisao ili da nije istina.Što je laž da se SM prodavao za mirotvorca,da je uzviknuo onu isceniranu rečenicu "ko to sme da vas bije",da si je umislio da je nepobjediv.
Može i na PM.

Kad smo več kod toga da se lažira ili širi propaganda da bi se postigao nekakav cilj onda se opet moram vratiti na spomenutog.

Hoču reči da to nije samo sredstvo kojim se koriste sotonske sile zapada,a svi ostali su savršeni,pošteni i ne lažu (poznata je ona brane ga dobrovoljci iz Singapura ili to su plačenici Kurdi) i to ponoviš sto puta u Dnevniku.

Pošto ovdje ima oficira JNA,pa i sada koji su aktivni znaju dobro da je to vrsta specijalnog rata ili ti medijskog rata.

Za kraj svi to rade nema bezgrješnih.

Naravno znam da ću sada dobiti sankcije,ali dobro vjerojatno sam zaslužio.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #8 on: January 17, 2012, 01:47:06 pm »

Lose si napisao delove koji krse odgovarajuce tacke pravilnika a koje se odnose na politiku i pominjanje politicara. Sta je ko od politicara radio i kako je to radio nije na nama da sudimo vec na istoriji, Obzirom da se vec neko vreme istorija pise kako kome odgovara dosta ce vremena proci dok se ne dodje do neke univeryalne istine.
A slayem se da je to jedan od vidova specijalnog rata.

Inace ova tema nije pokrenuta da bi mi sada pricali o politicarima koji su nas sve redom usrecili nego o lazima koje su dovele do stvaranja jedne iskrivljene slike o celom jednom narodu i kao posledica toga i direktnog bombardovanja.

Sto se tice sankcija, njih ce biti ali tek akose ponovi politika i ‚‚vrli‚‚ politicari. Ostavi se toga, nije ovo mesto ya tako nesto, posto bi svi mi imali da kazemo ponesto o svakom politicaru bivse nam zajednicke drzavi i svakom nacionalnom lideru novostvorenih drzava. Ali necemo, dovoljno je sto o njima pisu i govore mediji.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #9 on: January 17, 2012, 01:53:24 pm »

Zaboravio sam da dodam.

Zbog ovakvih laznih izvestaja sam i ja bombardovan i moja porodica i mnogi clanovi Palube i njihove porodice.
Zbog ovakvog falsifikovanja izvestaja sa terena  poruseno je pola moje zemlje i pobijeno nekoliko hiljada vojnika, policaja i civila.
Zbog ovoga su padale kasetne bombe na Aleksinac i Nis, bombardovan voz u Grdelickoj klisuri, bombardovana kolona Albanaca (‚‚to su traktori‚‚ ‚‚‚ne, to si tenkovi‚‚), poruseni svi novosadski mostovi...

I nemoj bombardovanje Srbije od strane NATO-a trpati u isti kos sa sukobima iz t11. To ne moze biti isto.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #10 on: January 17, 2012, 02:06:22 pm »

Ko je nama kriv sto akciju u selu Racak pripadnika policije izucavaju na Vest Pointu amerikanci, jedina mana te akcije je bilo to sto se pripadnici poicije zbog opasnosti od dolaska vece grupe pripadnika OVK morali da se povuku ostavljajuci ubiojene i ranjene protivnike, koji su kasnije preobuceni u civilne odore.
Patolozi priznati strucnjaci su rekli svoje, a ko je nama kriv sto smo mi osudjene pripadnike za zverski pocinjene zlocine u selu klecka, gde je za neupucene bio krematorijum, pustili na slobodu.
I poznato je da se samo cekao razlog, ova nasa napacena istorija nema samo jedan primer ovakvih ili slicnih stvari vec podosta.
A ko nam je kriv sto posao nismo odradili na vreme vec na kraju, a i njega smo odradili traljavo. 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #11 on: January 17, 2012, 02:10:22 pm »

Lorde Gigo, patolozi koji su rekli svoje i u zvanicnom izvestaju su napisali da su u pitanju ubijeni civili. Kasnije je sefica tima Helen Ranta to demantovala i potvrdila da joj je naredjeno sta da napise u izvestaju.

A sto se Vest Pointa tice neverovatno je sta se sve ``izucava`` tamo. Daj molim te taj plan i program da se uverimo da je to tako.
« Last Edit: January 17, 2012, 02:38:30 pm by KUZMA® » Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #12 on: January 17, 2012, 02:34:26 pm »

Истина је спора, али је ДОСТИЖНА.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #13 on: January 17, 2012, 04:19:25 pm »

Podatke o toj akciji kao i o tome gde se izucava pronasao sam citajuci knjigu Drugi Kosovski Boj autora Milovana Drecuna, coveka koji je zbog toga sto je govorio sta se sve desava proteran sa nasih kanala pa se jedino moze cuti za njega i njegove price na televizijama iz Bosne.
Takodje sam imao prilike da vidim emisije koje je on snimao posle dolaska NATO trupa, kao i kasnije.
I da istina ce se cuti I sa jedne i sa druge strane, pod uslovom sta je to istina u stvari, posto su se mnoge istine pokazale kao fabrikovane.
Nazalost nasi ljudi braneci drzavu dali su ono sto je najskuplje ili najeftinije - svoj zivot, a da za to nisu dobili nikakvu zahvalnost od drzave.
I jos jednom treba napomenuti da je SFRJ ponudjen, od strane jedne americke medijske kuce (koju nije interesovalo sta smo i ko smo mi i sta radimo), da nas medijski reklamira kao dobre momke, a da za uzvrat traze 16 milioncica zelenih novcanica, i nasi su to odbili, a rat smo izgubili upravo na medijskom polju i to ne jedan vec vise, tako sto smo napravljeni zlim ludima koji se moraju bombardovati.
A u filmu sa cika Dzordzom Klunijem, gde nas covek iz bosne unosi nuklearnu bombu na tlo amerike su nam zapecatili sudbinu, kao i sijaset serija i filmova, a o emisijama necu ni da govorim.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #14 on: January 17, 2012, 05:46:37 pm »

Quote
I jos jednom treba napomenuti da je SFRJ ponudjen, od strane jedne americke medijske kuce (koju nije interesovalo sta smo i ko smo mi i sta radimo), da nas medijski reklamira kao dobre momke, a da za uzvrat traze 16 milioncica zelenih novcanica

Ti stvarno verujes da bi se rat i medijska podrska za isti dobio za 16 miliona ne znam cega ? Doticni gospodin koga si najpre pomenuo je obarao najmanje cetiri NATO aviona dnevno i to je sve sto imam da kazem o njemu.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.