PALUBA
April 19, 2024, 07:45:05 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Istina polako izlazi na videlo  (Read 6988 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #15 on: January 17, 2012, 05:54:26 pm »

Истина је спора, али је ДОСТИЖНА.


Sto je zalosno....
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #16 on: January 17, 2012, 08:36:30 pm »

sumnjam da ce nam se iko izviniti. sumnjam da ce kauboji srusti bondstil i reci odosmo mi. sumnjam ...jer su im ciljevi verovatno sasvim drugaciji...milosrdni andjeo je samo sredstvo
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #17 on: January 17, 2012, 09:39:36 pm »

................................
 Doticni gospodin koga si najpre pomenuo je obarao najmanje cetiri NATO aviona dnevno i to je sve sto imam da kazem o njemu.
Ја бих ипак додао, још нешто:
- био је солидан писац те наше предратне и ратне муке.
- одлично је презентовао напоре војске на КиМ у одбрани суверенитета.
То што се касније политички ангажовао, убило му је репутацију и новинарску а и политичку.

Имао је серију емисија на ""Bele Amiе", о ситуацији на КиМ и на југу Србије. Мислим да су биле врло јаке и аргументоване.

То са авионима, си у праву. Али је то у рату оправдано, као средство за подизање морала.

Љуба
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #18 on: January 17, 2012, 10:35:07 pm »

"Истину" овек пишу победници. Да би дошли до победе победницима је увек дозвољено све. То им гарантује сила. У овом случају ми можемо да се кочоперимо, да сами себи убеђуемо (јер нас нико други и не слуша и не жели слушати, што се и овде понекад манифестује - имају људи друге сада важније проблеме,а понекад и вишка злурадости) да је за напад НАТО-а на Србију 1999.године  исконструисан и повод и узрок. Сада нам то неће помоћи. Ипак, треба да остане траг о обмани јер ће Историја, кад тад донети објективан суд.

Обмана, превара, лаж су део ратовања. И оног "специјалног" и оног "обичног". Неко и неки чини ситне лаже, неко и неки крупне. Познато је да ситни лопови и преваранти (ови наши балкански ипак спадају у ту категорију) увек допадну суда и затвора. Оним велик бивају овенчани славом - ратника, војсковође, великог државника, победеника па и злочинца - каквог год, али ипак славом са црвеним тепихом за живота, црвеним словом у календару или црвеним оквиром у уџебницима историје.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #19 on: January 19, 2012, 10:54:38 am »

Quote
То што се касније политички ангажовао, убило му је репутацију и новинарску а и политичку.

Slazem se sa ovim jer je ipak bio provereni rezimski analiticar i takva vrsta angazovanja mu nije bila neophodna jer nije tajna da ima snazan proruski ili antizapadni stav, svejedno je.Danas imamo rezimske analiticare suprotne orijentacije i imacemo ih jos dugo, na zalost.
« Last Edit: January 19, 2012, 11:24:47 am by Ed Norton » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #20 on: January 19, 2012, 01:56:56 pm »

Zaboravio sam da dodam.

Zbog ovakvih laznih izvestaja sam i ja bombardovan i moja porodica i mnogi clanovi Palube i njihove porodice.
Zbog ovakvog falsifikovanja izvestaja sa terena  poruseno je pola moje zemlje i pobijeno nekoliko hiljada vojnika, policaja i civila.
Zbog ovoga su padale kasetne bombe na Aleksinac i Nis, bombardovan voz u Grdelickoj klisuri, bombardovana kolona Albanaca (‚‚to su traktori‚‚ ‚‚‚ne, to si tenkovi‚‚), poruseni svi novosadski mostovi...

I nemoj bombardovanje Srbije od strane NATO-a trpati u isti kos sa sukobima iz t11. To ne moze biti isto.
T.11 i ova tema su povezane i umrežene s milijun niti. Gori, doli, livo, desno. Kao narodno tkanje s milijun šara. Od svega osta izrešetani ćilim i nepovjerenje za iduće milenije.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #21 on: January 19, 2012, 02:21:54 pm »

Моје је лично мишљење да бомбардовање 1999., не рат, јер то није био рат већ просто разарање једне земље од стране групе других земаља, без могућности за иоле  достојан војнички одговор, не мора обавезно потпадати под т.11 Правилника "Палубе". Свакако је неопходно врло пажљиво и одмерено реаговати и бирати речи, а по могућности се и уздржати од коментара у "осетљивим" случајевима.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #22 on: January 19, 2012, 02:54:48 pm »


T.11 i ova tema su povezane i umrežene s milijun niti. Gori, doli, livo, desno. Kao narodno tkanje s milijun šara. Od svega osta izrešetani ćilim i nepovjerenje za iduće milenije.
Правилник:
Тачка 11. "11. Zabranjeno je pokretanje diskusija o dogadjajima na teritoriji bivše Jugoslavije iz vremena gradjanskih ratova, uključujući i Drugi svetski rat."

Према томе друже, погрешно си повезао тему и Правилник.
Овде нико није спомињао разне симпатије изражаване према агресору у то доба. Као ни ко је на какав и који начин помагао "мрском непријатељу."
Наша отаџбина је била бомбардована, страдали су невини, а порука емисије је да је доста намештеног и фалсификованог било у тражењу повода за агресију.

То се мора перманентно потенцирати, како би се једног дана та агресија, дефинитивно верификовало као злочиначки подухват.

Љуба
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #23 on: January 19, 2012, 02:59:57 pm »

Наравно, али без националног вређања било кога. Све што је у интересу потенцирања истине и разоткривања злочина против читаве једне државе и њеног народа неминовно тражи разумно људско и професионално објашњење.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 23 queries.