PALUBA
April 18, 2024, 01:56:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Down
  Print  
Author Topic: Lako oklopno vozilo "LOV Torpedo 4x4"  (Read 88735 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kosmonaut
Guest
« Reply #90 on: January 05, 2017, 05:31:09 pm »

To su najverovatnije vozila HVO-a koja su nakon Dejstonskog sporazume predata policiji, kao što su neki VPB M-86 iz VRS završili u policiji.

Nisu, ta vozila su završila u MUP BiH područje Mostar ex Herceg-Bosna nakon Daytonskog sporazuma tijekom uvođenja mješovitih prijelaznih policijskih ophodnji kada je jedan dio (prema sporazumu) na određeno vrijeme dala RH, vozila su bila namjenjena za HV, ali su skoro nova poslana u BiH za Policiju kao donacija prema prije navedenom sporazumu...
Vozilo pripada interventnoj postrojbi MUP-a Zapadno-hercegovacke Zupanije. Sjediste im je u Sirokom Brijegu.
Mislim da je prije pripadalo specijalnoj policiji MUP-a HR HB.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #91 on: January 13, 2017, 02:01:07 pm »


Možda je i ranije pomenuto, ali da ponovim da je LOV na istoj TAM šasiji kao i BOV M-86, samo sa Torpedo motorom i razlikama u oklopnom telu. Sporazumom o podregionalnoj kontroli naoružanja predviđeno je za SRJ da MUP može imati do 50 OT. Ne znam koji je bio limit za Hrvatsku.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #92 on: January 13, 2017, 02:52:16 pm »

LOV Torpedo dijeli šasiju sTr 130, a koji je licenca od TAM 110, s BOV 86 djeli prednji i zadnji most, ni farovi nisu isti, LOV ima ispred, a BOV pogonsku grupu straga... zapravo imaju cca 25% istih dijelova.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #93 on: January 13, 2017, 07:50:20 pm »

Vozilo pripada interventnoj postrojbi MUP-a Zapadno-hercegovacke Zupanije. Sjediste im je u Sirokom Brijegu.
Mislim da je prije pripadalo specijalnoj policiji MUP-a HR HB.

Kosmonaut, je li to jedini LOV u sastavu interventne postrojbe MUP-a Zapadno-hercegovačke županije? Znaš li koliko je ovih vozila još aktivno u F BiH, i u kojim su postrojbama?


Možda je i ranije pomenuto, ali da ponovim da je LOV na istoj TAM šasiji kao i BOV M-86, samo sa Torpedo motorom i razlikama u oklopnom telu. Sporazumom o podregionalnoj kontroli naoružanja predviđeno je za SRJ da MUP može imati do 50 OT. Ne znam koji je bio limit za Hrvatsku.

Kumbor, ne znam koji je limit bio za Hrvatsku, ali mislim da MUP RH nikad u svom sastavu nije imao LOV Torpedo, već samo BOV 20/3 (jedan primjerak je sačuvan u Muzeju policije MUP RH, označen kao TAM B 9/3 VP 30), BOV M-86 (BOV VP) i TAB-71. Mislim da je danas u sastavu MUP-a još samo odeđen broj BOV M-86, kojeg koristi Specijalna policija.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 23 queries.