PALUBA
April 23, 2024, 12:27:01 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Francuski ministar: Naša civilizacija vrednija od drugih  (Read 9940 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: February 07, 2012, 10:35:30 am »

Francuski ministar: Naša civilizacija vrednija od drugih


07.02.2012.

Francuski ministar unutrašnjih poslova Klod Gean dospeo je na metu žestokih kritika posle njegove izjave date tokom vikenda da su neke civilizacije, posebno ona kojoj i on pripada, vrednije od drugih.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kritičari komentare Geana u najboljem slučaju smatraju pogrešno protumačenim i ciničnim, a u najgorem - ksenofobičnim.

Gean je, međutim, odbio danas u intervjuu za Figaro da povuče svoje reči, potvrdivši da ih je izgovorio u subotu na sastanku desničarskog podmlatka u francuskom parlamentu i nazivajući svoje gledište "razumnim".
 
"Očigledno je primetiti da nemaju sve civilizacije istu vrednost kada se radi o humanističkim vrlinama poput naših", rekao je Gean.

On je ocenio da nije istupio iz svog domena kada je razmatrao strane civilizacije.

"Ko može da dovede u pitanje da postoje razlike u vrednosti između civilizacija koje favorizuju demokratiju, štite individualne slobode... promovišu prava žena, i civilizacija koje prihvataju tiraniju, ne pridaju značaj slobodama i ne poštuju jednaka prava između muškaraca i žena", rekao je Gean.

Rivalski socijalisti optužuju Geana, koji je iz redova konzervativne Unije za narodni pokret (UMP) francuskog predsednika Nikole Sarkozija, da su na njegovoj meti muslimani i islam i da želi da svojim izjavama primami birače krajnje desnice da glasaju na predstojećim predsedničkim izborima u aprilu i maju za kandidata UMP.

Šef kampanje kandidata Socijalističke partije Fransoa Olanda za predsednika, Pjer Moskovici nazvao je Geanove komentare "unapred smišljenim, namernim i samosvesnim gestom" čiji cilj je da se izgrade "mostovi između desnice i ekstremne desnice".

I drugi socijalistički političari opisali su Geanove komentare kao lov čiji cilj je da se birači iz ultradesničarskog Nacionalnog fronta upecaju u konzervativni Sarkozijev UMP. Glavna tema Nacionalnog fronta u predizbornoj kampanji upravo je previše islama u Francuskoj. Oni tvrde da pet miliona francuskih muslimana nagriza francusku civilizaciju.

Kandidatkinja Nacionalnog fronta Marin le Pen nije se oglasila po pitanju kontroverzne Geanove izjave. Gean je prošlog marta izazvao slične kontroverze kada je govoreći o imigraciji rekao da "Francuzi ponekad imaju osećaj kao da više nisu u sopstvenoj kući". Le Penova je nedugo posle toga reagovala, rekavši da bi Gean trebalo da dobije "počasnu člansku kartu u Nacionalnom frontu".


Sarkozi: Ništa protiv toga

Sarkozi još uvek nije objavio da li će se kandidovati za predsedničke izbore, ali se očekuje da to učini početkom marta. Sam Sarkozi je za Televiziju Frans 2 gnev javnosti zbog Geanovih komentara nazvao "smešnim".

"Ministar unutrašnjih poslova je rekao da civilizacija... koja ne pridaje isti značaj pravima muškaraca i žena nema istu vrednost (kao ona koja pridaje). Ne želim da kažem ništa protiv toga", rekao je Sarkozi.

Izvor: www.beta-press.com

...

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/umwhdc9uAY4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

 


* 211961_klod-gean-afp_f.jpg (21 KB, 470x270 - viewed 203 times.)
« Last Edit: June 04, 2017, 04:49:06 pm by Dreadnought » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1 on: February 07, 2012, 02:45:22 pm »

Francuzi su poznati ksenofobi, tako da ovo ne čudi.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #2 on: February 07, 2012, 02:56:08 pm »

Na žalost puno ljudi se, barem u sebi, slaže s njim.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #3 on: February 07, 2012, 04:23:42 pm »

Na žalost puno ljudi se, barem u sebi, slaže s njim.

Kad su se po tom pitanju, zadnji put ljudi slozili...zna se sta se desilo....
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #4 on: February 07, 2012, 05:11:40 pm »

Kada se vidi, koliko afrike i azije je u Parizu, kako se ponašaju, nije ni čudo da se "pravi" Francuzi osečaju razred više.


LPB
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #5 on: February 07, 2012, 05:25:40 pm »

U principu ksenofobno ali ipak pitanje, na koje treba odgovoriti (a ne tek mahnuti rukom, kao sve je to ksenofobija): Zašto stotine hiljada ljudi godišnje migriraju po svaku cenu iz barem jednakih ako ne boljih civilizacija u zapadnu civilizaciju?!?  Lips Sealed
Pa ako je toliko lošija, fakat s tim ljudima nešto ne valja...
Ili je možda zabranjano reći crnome crno
E sad, da jesu Francuzi francuzi, znamo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #6 on: February 07, 2012, 05:53:44 pm »

U životu sam se sretao sa raznim vojskama. Najoholije ponašanje i najodvatnije je bilo francuskih oficira. Sa njima se bukvalno nije moglo komunicirati.
Kasnije kad su mi se obratili nije se moglo komunicirati sa mnom.
Jes' da sam sa Balkana, ali nisam mačiji kašalj.
 Cool Cool
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #7 on: February 07, 2012, 05:58:30 pm »

Kod nas je sada jako popularno pitanje gej vjenčanja i pitanje djece u gej porodicama. Svi pričaju o toleranciji, što je po meni totalni feler. Ja tolerišem susjedovog đukelu, koji laje da ti pamet stane. Ne podnosim ga ali ga tolerišem. A kako mogu tolerisat nešto, za što me nije ni najmanje briga, takvo nešto ne možeš tolerisat, možeš biti jedino indiferentan. E tako je sa bojom kože, oblikom oči kulturom, vjerom... Ako me nije briga, ko se kome klanja a ko se krsti, ako mi je svejedno koje je boje, ne mogu ga tolerisat.
Da imamo u europi ili zapadu nekakve probleme sa ostalim kulturama, smo si sami krivi, kolonizirali smo pola svijeta, dovjeli te ljude u europu (i ameriku), oni so dovjeli još ljudi... Sad imamo što imamo, cjelome svijetu pričamo, kako je lijepo kod nas, oni te bajke slušaju i eto opet, imamo što imamo. Ujedno pravimo se civilizovane, klanjamo se japancima, kad stignu ovamo, jer je to njihova kultura, isto tako kad odemo tamo, plašimo se, da jih ne uvijedimo time što jim pružamo ruku, kao što je običaj kod nas, bože nedaj da jih poljubi neko tri puta, što je isto tako običaj u nekim kulturama u europi. Poslije svega toga se bunimo, šta rade ovdje, pa zvali smo jih, pobogu.

Da se ne pravim finog, isto je i Sloveniji sa "onima od dole". Oni bi sada djamiju, moš zamislit, pa to ne spada u našu kulturu... Eto, takve ljude, koji imaju takav stav, ja tolerišem, jer sam kulturan i ne izgovorim jim svašta u obraz. Valjda su i oni u pravu, za njih.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #8 on: February 07, 2012, 06:20:19 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* francuska-reprezentacija-.jpg (95.52 KB, 600x597 - viewed 175 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #9 on: February 07, 2012, 07:03:48 pm »

Jel ovo znaci da se ponovo vraca na scenu podela na visu i nizu rasu? Ako se dobro secam slicno je pricao i Hitler.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #10 on: February 07, 2012, 08:31:49 pm »

Jel ovo znaci da se ponovo vraca na scenu podela na visu i nizu rasu? Ako se dobro secam slicno je pricao i Hitler.
Jašta, nacizam.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #11 on: February 07, 2012, 08:39:56 pm »

Највеће злочине у историји цивилизације починила је та "западна" цивилизација. Истина, признала је да је то био злочин, али кроз зубе. Да је данас ипак, много што шта боље на "западу", него код других цивилизације, је чињеница. Као што рече неко, зашто би ти други хрлили на "запад" ако #запад" није бољи. Са друге стране потпуно се слажем да би ти други морали мало да се мало одрекну својих лоших цивилизацијских навика и обичаја од којих су уосталом и побегли. Ако то не учине џаба су бежали. Биће опет као и тамо одакле су побегли.
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #12 on: February 07, 2012, 08:40:44 pm »

Užas, i onda smo mi sa Balkana divljaci, nacionalisti i ko zna kako su nas godinama nazivali ovakvi ludaci iz EU.
Pa ovo što je on izjavio, isto je i Hitler pričao prije 60-70 godina i svi znamo do čega je to dovelo... samo se nadam ako ovaj put dođe do sličnih dešavanja u svijetu da se Balkan neće pokazati glupim kao kroz istoriju nego da će leći i čekati da oluja prođe..... Jedna pretpostavka i ujedno pitanje: šta bi nam hvalilo da se nismo protivili Švabima na početku WW2 ?
Možda će neko pomisliti da sam otišao u off ali nisam ako se imalo ozbiljnije razmisli o ovoj nejgovoj izjavi u kontekstu trenutne ekonomske i bezbjednosne situacije širom svijeta.  
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #13 on: February 07, 2012, 10:42:07 pm »

Jedna pretpostavka i ujedno pitanje: šta bi nam hvalilo da se nismo protivili Švabima na početku WW2 ?
Možda će neko pomisliti da sam otišao u off ali nisam ako se imalo ozbiljnije razmisli o ovoj nejgovoj izjavi u kontekstu trenutne ekonomske i bezbjednosne situacije širom svijeta. 

Isto što i Rusima s kojima su sklopili pakt o nenapadanju, pa ih posle pobili 25 miliona. Bili bi porobljeni i posramljeni, a tlačenje niko ne može da trpi doveka. A kada bi se čaša prepunila, bilo bi kao što je bilo i ovako, možda i gore. Hitler je hteo da osvaja, a ne da sklapa prijateljstva i proširuje diplomatsku saradnju na obostranu korist. Mnogo sam umnih glava slušao na ovu temu. Ovo je neki zaključak koji sam izveo posle mnogo godina.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #14 on: February 07, 2012, 10:49:31 pm »

kaiser, da se nismo protivili prosli bi ko poljaci. prvo ih trebio hitler, a posle rusi. na zalost, nismo bugari da se okrecemo kako vetar duva, mada ni njima ne cvetaju ruze (prenosno, i dalje je bugarski ratluk od ruze najboljai Wink )

glede ovog francuza: jao si ga nama da je ovo izgovorio neko nas (mislim na sfrj) ne bi nas oprao ni tihi okean. eko bi jos jedno poredjenje, ali bi otiso u politiku, pa cu samo da dam naznaku - haski trabunjal
Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.