PALUBA
March 29, 2024, 02:30:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 59   Go Down
  Print  
Author Topic: Fićo - jedan i jedini  (Read 281148 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #75 on: March 07, 2012, 07:59:39 am »

I suvozačeva vrata su se tako otvarala, zato sam fiču uvek ostavljao odkljčuanim. Ali to nije sprečilo "nepridiprave" da mi razbiju staklo i ukradu radio. A ja baš zbog njih puštao odključan auto
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #76 on: March 12, 2012, 06:37:02 pm »

Ćiro, evo da se podsjetiš na mjenjanje prstenova!


* F10001.jpg (124.87 KB, 639x509 - viewed 146 times.)

* F20001.jpg (115.31 KB, 640x459 - viewed 119 times.)

* F30001.jpg (84.2 KB, 585x639 - viewed 140 times.)

* F40001.jpg (63.54 KB, 640x320 - viewed 127 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #77 on: March 12, 2012, 06:38:22 pm »

Još za Ćiru


* F50001.jpg (85.5 KB, 640x365 - viewed 102 times.)

* F60001.jpg (118.26 KB, 529x639 - viewed 123 times.)

* F70001.jpg (36.68 KB, 638x263 - viewed 141 times.)

* F80001.jpg (38.18 KB, 639x262 - viewed 121 times.)

* F90001.jpg (75.12 KB, 639x463 - viewed 137 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #78 on: March 12, 2012, 06:45:44 pm »

Ćiro, evo da se podsjetiš na mjenjanje prstenova!
"Stranče", genije si, deo naše mladosti. 
A sad ni fiće, ni mladosti.  Undecided :'(
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #79 on: March 12, 2012, 07:52:53 pm »

Naš je bio žućkaste boje, Zastava 750 LE, 82 ili 83 godiše.

Jurio je punih 110km/h.

Žena i ja smo vadili zadnje sedište, onda trpali stvari unutra, imali smo sreću pa smo negde kupili jednu "švercersku" krmaču i u nju je stala skoro sva kamp oprema, bila je "knap", kao da je rađena za "Fikusa".

Kuhinjicu smo napravili od kartonske kutije obložene aluminijumskom folijom.

Fića je bio u Trstu, Grčkoj, na Vršiču, Bledu, Bohinju (samo po Sloveniji smo za odmor napravili 3.500 km).

Peo se po Galičici u Makedoniji, pran je iz Ohridskog jezera, a bio je i jednog kišnog vikenda na Prespi, (smrzli smo se), ali priznajem da sam d....e potopio i u to jezero ondašnje nam domovine.

Fići je znala da "crkne" kontakt brava, tj. onaj uložak brave, od alata nije zahtevao mnogo, par ključeva, šrafcigera, klešta, obavezno klocne za ispod sajtni kada se podiže na dizalicu.

Ženi sam jednom skinuo čarape kada mi je pukao onaj malo kraći kaiš.

Matice koje su držale cev i lonac auspuha su bile čudne, mislim bronza ili mesing,?Huh?? popuste (pošto su se širile drigačije od okolnih delova), promenio sam ih sa standardnim mislim M-10, stavio po dva komada i išao je kao zmaj.

Na Vršič smo se popeli bez "kuvanja", jedna motkica na poklopac motora, fiksirano "kobrom" onim gumama za krovni nosač i daščica sa "V" urezom u donju klapnu, milina jedna.

Povremeno je znao da zeza i onaj teleskopski termostat koji je otvarao baš tu donju klapnu, mislim da je bio punjen nekim voskom ili gelom.

Još uvek imam plastiku zadnih pozicionih, onaj zadnji desni.

Sa donje strane izbušiš malu rupu, fi 4 ili 6 mm i otiče kondenzat ili voda koja se nakupi.

Naš je imao crni plastični nosač kompletnog zadnjeg fara, e taj je hteo da se izvitoperi, zamenili smo ih onim mnogo boljim aluminijumskim, pa kad ih ispoliram pastom za sube, sijaju ko pasje m....o

BOŽE, bili smo toliko sretni kada smo ga kupili, naš prvi auto, polovan, a nama je blistao ko sunce.
« Last Edit: March 12, 2012, 08:06:31 pm by Boris P » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #80 on: March 13, 2012, 01:42:59 pm »

Vjerujem da ovoga niste voljeli gledati u retrovizoru...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Fićo Milicija.jpg (64.14 KB, 600x365 - viewed 253 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #81 on: March 14, 2012, 12:41:51 am »




   U ono vreme je pretstavljao strah i trepet, naročito za strance u proputovanju parkiran u pripravnosti na isključenju sa starog auto-puta Bratstvo-Jedinstvo. Mora da je izazivao smeh kod Turaka gastarbajtera u Ford Granadi ili Ford Tranzitu natrpanim sa buljukom dece i bulama pod feredžom pri odlasku na godišnji odmor. Mi smo čvrsto verovali da je naš milicijski fićo brži od velikog kapitalističkog auta jer je Forda napravio ugnjetavani radnik, dok je fiću pravio samoupravljač pa je samim tim i brži.


Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #82 on: March 17, 2012, 07:39:18 am »




   Uz našeg fiću su išli i vicevi na račun njegovog komfora i izgleda. Uostalom to je naš način da pohvalimo onog koga volimo ili balkanski marketing.Sećam ih se nekoliko a govore o vođenju ljubavi u njemu i gimnastici potrebnoj za tako nešto.


   Došla ciganka kod ginekologa i na pitanje šta joj treba kaže:
   -Druž' doktor, Mika izgleda nije pazijo pa sam malko ostala trudna, pa ako mož' da me počistiš?
   Doktor oduševljen što je naišao na takvog pacijenta mrzovoljno joj reče da se skine i da legne na ginekološki sto da bi je pregledao, dok on završi neke papire. Ciganka ga upita:
   -A kako da legnem, druž' doktore?
   -Pa onako kako si ležala dok si ga pravila, rezignirano joj dobaci doktor.
   Kada je završio sa papirologijom doktor ustade i priđe iza paravana kad tamo, ima šta da vidi! Ciganka prebacila suknju preko glave, legla postrance sa zabačenom jednom nogom iza glave a drugom savijenom u kolenu, pridržavajući ih rukama. Zabezeknuti doktor je upita:
   -Pa gde si se tako je.ala?
   -Pa u fiću, druž' doktor!



   Starijeg neženju koji je bio poznat kao veliki švaler pitali zavidni drugari kako to da ima toliki uspeh kod žena, a vozi starog fiću? On im odgovori da upravo u tom fići on izvodi svoje ljubavne podvige, što se pročulo kod žena pa mnoge hoće da probaju. Ovi mu sa nevericom rekoše da je u fići tesno i da je nemoguće voditi ljubav, pa zatražiše da im objasni kako se nameste u njemu.
   -Pa lepo. Oborim oba prednja sedišta a mlada sedne na zadnje sedište i digne noge. Ja onda kleknem ispred nje okrenut prema zadnjoj haubi. Levim kolenom kleknem iza suvozača, desnim kolenom iza vozača a jaja stavim u pepeljaru!


Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #83 on: March 17, 2012, 08:41:54 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 0.jpg (562.51 KB, 1200x600 - viewed 237 times.)

* Azra-1.jpg (75.75 KB, 800x392 - viewed 186 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #84 on: March 17, 2012, 08:45:45 am »

Quote
Sećam ih se nekoliko a govore o vođenju ljubavi u njemu i gimnastici potrebnoj za tako nešto.

 

To se u Fići moglo sasvim lijepo izvoditi, a pogotovo kad si mlad.  Grin
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #85 on: March 17, 2012, 09:22:37 am »




   Nisu samo godine u pitanju. U ono vreme nam je trebalo tako malo da budemo srećni i zadovoljni. Bili smo u svemu skromniji i znali smo da cenimo to što imamo. A onda nam je dupe zinulo gledajući preko plota šta imaju komšije pa smo i mi postali bahati i uvek nezadovoljni. Najsrećniji sam bio kada sam peške išao u šetnju sa devojkom i tako je dopraćao kući, iako bih posle morao kilometrima da šipčim do svoje kuće. Današnje devojke neće da sednu sa momkom u auto stariji od 5 godina. Ko je onda imao fiću bio je glavni u društvu, znali smo po šestoro da se potrpamo u njega da bi otišli na izlet ili u susedno mesto u provod. Pri povratku iz grada nije nam bilo bitno što je to fića, glavno da nas neko poveze i da se ne ide peške. Znam da to nije bilo zbog niskog standarda jer tada niko nije gladovao, svi su imali posao, kupovna moć je bila daleko veća. Fića je simbol vremena u kome smo svi bili isti, neizmerno srećni i bogati, ništa nam nije trebalo osim onoga što smo imali.


Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #86 on: March 17, 2012, 09:39:23 am »

Nisu samo godine u pitanju. U ono vreme nam je trebalo tako malo da budemo srećni i zadovoljni. Bili smo u svemu skromniji i znali smo da cenimo to što imamo. A onda nam je dupe zinulo gledajući preko plota šta imaju komšije pa smo i mi postali bahati i uvek nezadovoljni. Najsrećniji sam bio kada sam peške išao u šetnju sa devojkom i tako je dopraćao kući, iako bih posle morao kilometrima da šipčim do svoje kuće. Današnje devojke neće da sednu sa momkom u auto stariji od 5 godina. Ko je onda imao fiću bio je glavni u društvu, znali smo po šestoro da se potrpamo u njega da bi otišli na izlet ili u susedno mesto u provod. Pri povratku iz grada nije nam bilo bitno što je to fića, glavno da nas neko poveze i da se ne ide peške. Znam da to nije bilo zbog niskog standarda jer tada niko nije gladovao, svi su imali posao, kupovna moć je bila daleko veća. Fića je simbol vremena u kome smo svi bili isti, neizmerno srećni i bogati, ništa nam nije trebalo osim onoga što smo imali.
Svaka ti je na mjestu. Baš si mi uljepšao ovo jutro. Hvala ti drugar... laugh
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #87 on: March 17, 2012, 12:56:59 pm »

Kao slučajno evo članka u SD na sličnu temu.

PUTEVIMA EVOLUCIJE Saša Ljubičić: Jesmo li u Jugoslaviji živjeli bolje?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/167823/Default.aspx

zanimljivo za pročitati, poz.


* YUGO_thumb.jpg (26.75 KB, 468x206 - viewed 183 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #88 on: March 17, 2012, 01:55:44 pm »

Nisu samo godine u pitanju. U ono vreme nam je trebalo tako malo da budemo srećni i zadovoljni. Bili smo u svemu skromniji i znali smo da cenimo to što imamo. A onda nam je dupe zinulo gledajući preko plota šta imaju komšije pa smo i mi postali bahati i uvek nezadovoljni. Najsrećniji sam bio kada sam peške išao u šetnju sa devojkom i tako je dopraćao kući, iako bih posle morao kilometrima da šipčim do svoje kuće. Današnje devojke neće da sednu sa momkom u auto stariji od 5 godina. Ko je onda imao fiću bio je glavni u društvu, znali smo po šestoro da se potrpamo u njega da bi otišli na izlet ili u susedno mesto u provod. Pri povratku iz grada nije nam bilo bitno što je to fića, glavno da nas neko poveze i da se ne ide peške. Znam da to nije bilo zbog niskog standarda jer tada niko nije gladovao, svi su imali posao, kupovna moć je bila daleko veća. Fića je simbol vremena u kome smo svi bili isti, neizmerno srećni i bogati, ništa nam nije trebalo osim onoga što smo imali.
Svaka ti je na mjestu. Baš si mi uljepšao ovo jutro. Hvala ti drugar... laugh

Stranče, pa sjeti se, kako smo išli u Solaris na kuglanje. Sjeti se, II. motorista (najmanji i najmlađi) na krovu komandantovog Fiće. Kad pogledam u nazad, stvarno smo si svašta priuštili. Imali smo malo "popusta" kod Milicije. U ovim godinama to nebi više išlo.Jesmo li živjeli bolje ili lošije, neka svatko sam zaključi?! U svakom slučaju bili smo bezbrižniji i što je jako važno napomenuti MLADI.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #89 on: March 17, 2012, 01:57:10 pm »

"MICHA", podpisujem, svaku reč  

Ma kakav "Fićko", išo sam biciklom, ponijem, ej ponijem zbog devojke u Novi Sad, i bilo mi je divno.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 59   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.