PALUBA
March 28, 2024, 04:25:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Borbeni avioni kolekcija (časopis i model)  (Read 194452 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #45 on: April 12, 2012, 02:24:17 pm »

Ovaj primerak je došao u izuzetno malom broju primeraka. Razočaran sam što je ova maketa fuš živi.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #46 on: April 12, 2012, 03:11:32 pm »

Ovaj primerak je došao u izuzetno malom broju primeraka. Razočaran sam što je ova maketa fuš živi.
Sta joj nedostaje tj sta su us...i?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #47 on: April 12, 2012, 03:19:59 pm »

Desni točak naprs'o, levi preti da doživi istu sudbinu. Krak elise takodje. Kada se uporedi sa prethodnim, tiha jeza.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #48 on: April 12, 2012, 03:29:48 pm »

Desni točak naprs'o, levi preti da doživi istu sudbinu. Krak elise takodje. Kada se uporedi sa prethodnim, tiha jeza.
Znaci stare boljke,po meni je zasad najbolji Spitfire najpedantnije je odradjen
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #49 on: April 12, 2012, 03:33:40 pm »

Kod nas u Monaku nama tog časopisa, kao ni mnogih drugih ni mnogo čega drugog, pa smo lišeni takvih problema i frustracije koja ide uz to.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #50 on: April 12, 2012, 03:56:59 pm »

Nemoj da se nerviraš Rašo, nema potrebe. To je bar moje skromno mišljenje.

Po meni lišen si bespotrebne muke. Ja sam odustao dok je vreme, i dok sam još pri koliko-toliko čistoj svesti. Posle drugog aviona (Spit) sam odustao od skupljanja "kolekcije", nakon što je pao sa police i nakon što mu je rep otišao u *ajčinu.

Izračunao sam (otprilike) da će mi za tkzv. kolekciju trebati cirka najmanje 50-tak evroa. A ne nazire se kraj kolekciji, tako da će cifra izaći na par stotina evroa (opet takođe). Što je u današnje vreme, i u uslovima platne sposobnosti u Srbiji ipak bezobrazno skupo.

Nadasve, nemam mesta (a i sredstava finansijskih da sebi ispunjavam ćejf) za sve to pored knjiga, fotki i pravih maketa. I ovako mi žena prebacuje unazad 15-tak godina kako sam bezobrazno raširen po stanu sa mojim stvarima. A i deca cepaju odeću i obuću i (Hvala Bogu) rastu, tako da mi je zauvar svaki dinar.


Ovim nikako nisam mislio da sve Vas druge odgovorim od skupljanja aviončića. Samo iznosim neko moje lično zapažanje. Da sebi skinem teret sa duše  Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #51 on: April 12, 2012, 04:39:27 pm »

Ete, ispadosmo nenormalni.... Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #52 on: April 12, 2012, 04:56:16 pm »

 laugh

Ma jok, stvarno mi ni na kraj pameti nije bilo da Vam kavarim zabavu. Super i odlično je sve ovo za onog ko nema drugih kolekcija koje mu ne opterećuju lebensraum domicila.

Jednostavno sam istapirao sav prostor u stanu za moja zadovoljstva, tako da sam batalio skupljanje aviončića. Dugoročno, za isti novac ću pazariti dosta lepih i interesantnijih fotografija, tako da će moja duševna patnja i apstinencija od ove kolekcije biti nadoknađena sa druge strane.


Onaj ko ima mesta za kolekciju, samo napred  Smiley
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #53 on: April 12, 2012, 06:02:17 pm »

Ih Dred, ja sam taj problem resio na drugaciji nacin. Kupujem ali ipak stedim. A znas kako? Manje me kostaju makete i ove o kojim aje tema i one druge nego cigarete dok ih nisam ostavio. Znaci ovako mi mesecno ode npr 20-ak evra za makete a onako mi je za cigare islo 100-tinak.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #54 on: April 12, 2012, 10:34:31 pm »

Nas trojica s posla smo se raširili u strelce i lovimo br. 4.

Jedan od ove dvojice kolega je lepo rešio problem. On će ih sve postaviti da mu vise sa plafona.
Logged
Brat
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6



« Reply #55 on: April 16, 2012, 01:54:26 pm »

Za "dreadnought" : Druze mislim da grešiš kada je ova kolekcija u pitanju ? Nije sve urađeno savršeno , tačno je da nam makete stižu oštećene , sa polomljenim delovima , ali je ipak sama kolekcija jedinstvena i daleko lepša i interesantnoja od slika i postera. Svi lomovi nastaju u toku samog prevoza i bezobraznim rukovanjem i ponašanjem radnika distributera , koji , bar ja imam takav utisak , lome ove avione namerno. Trebalo bi da što više nas , pozove glavnog distributera i upozna ih sa problemeima , kako bi se greške ispravile. I moja žena nimalo nije oduševljena ovim mojim novim hobijem , ali smo mi zemlja u kojoj su ovi modeli najjeftiniji. U Rusiji su ovi modeli oko 20 evra , a samo su u Bugarskoj iste cene , kao kod nas , svuda je skuplje. Naravno , svako odlučuje kako će da postupi , ali ja uopšte nemam nameru da prekinem prikupljanje kolekcije , dok god traje. Moje mišljenje je , da su modeli vredniji od par piva ili dve paklice cigareta i da uvek postoji mogućnost uštede na nekoj drugoj strani , tako da se ima za ovu kolekciju. Ja nastavljam dalje i pozdravljam svakoga , ko je odlučio , da sakupi celu kolekciju.
Logged
Brat
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6



« Reply #56 on: April 16, 2012, 06:47:32 pm »

Ovo sam morao da podelim sa Vama
http://www.mini-koleso.ru/catalog/71/
http://www.mini-koleso.ru/search/50/1
http://www.mini-koleso.ru/catalog/15/
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #57 on: April 29, 2012, 03:16:55 am »

Od broja 6 cena raste na 500 din. Mnogi su se iznervirali zbog ove odluke izdavača, jer prethodno s najavili da je cena od 400 din. konačna do kraja serije, tako da dosta ljudi odustaje od daljeg skupljanja modela. I ja razmišljam da li da nastavim, jer ako i dalje budu imali ovoliku potražnju, sigurno će da se polakome i ponovo podignu cenu za dodatnih 100 din.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #58 on: April 29, 2012, 07:54:50 am »

Dakle ponovo fenomen "srpska posla" koji stupa na scenu.... svaki broj po 100 din skuplji. Uvek su imali smisla za biznis Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #59 on: April 29, 2012, 11:43:38 am »

epa onda je to stvarno bezobrazluk. ajde da se posle prvog broja digne cena, to jos i mogu da razumem, ali ovo vec prevazilazi granice dobrog ukusa.  Angry verovatno cu i ja da odustanem Roll Eyes
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.