PALUBA
March 28, 2024, 09:08:23 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Borbeni avioni kolekcija (časopis i model)  (Read 194427 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #120 on: January 25, 2013, 03:40:46 pm »

Super lepak, ali uzmi onaj malo skuplji, onaj jeftini topi plastiku, pa mozes dobiti "orginalno" ostecenje od 40mm topa na Spit-u. Grin Grin
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #121 on: January 25, 2013, 03:48:56 pm »

Meni je Fokker trokrilac ispao na pod sa visine od metar i po 10 minuta posto sam ga kupio. Pukao na 10 delova, ali sam uspeo da ga sklopim. Sa Spitfajera sam namerno odvalio tockove jer su mi bili krivi, pa sam ih kasnije zaheftao. Tocak od Foke Wulfa i Propeler ispali, kasnije su zalepljeni. Stuka pala sa visine od dva metra, otpale samo vazdusne kocnice.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #122 on: January 31, 2013, 08:59:45 am »

Juče kupio He-162. Lep aviončić, mada, pošto se makete prave izgleda u Poljskoj, na repu nema kukastog krsta. Ima zemalja, u kojima je prikazivanje kukastog krsta strogo zabranjeno, bez obzira na bilo kakva opravdanja, pa ni istorijsku tačnost. A na neke avione su ga stavili na vertikalac. I tevtonski krst im je čudan. Nije kriv avion, nego ljudi koji su ga leteli. A i figura pilota im je neki patuljak, razbaškario se u kabini koja je bila mala, mala.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #123 on: January 31, 2013, 10:18:09 am »

I meni je bio čudan pilot. Kao da pilotira Hobit Hitlerjugenda 

Poljaci izgleda baš ne vole Ruse. Izgleda će biti vrlo malo aviona sa sovjetskim oznakama.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #124 on: February 06, 2013, 08:06:32 pm »

U park je danas dovežen T-72M1. Izgleda verzija koju neki zovu Dolly Parton, prva verzija sa ojačanom gornjom kosom pločom i kupolom. Nisam oduševljen, ali eto, nije katastrofa. Štampani prilog uz maketu je katastrofa od teksta! Opis vozila završava se objektom 172M, dakle čak pre serijske proizvodnje. Ali zato na pretposlednjoj strani ima slika poljskog PT-91 Twardy, kojih je napravljeno par desetina komada.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #125 on: February 06, 2013, 09:44:08 pm »

Na tekstualni deo vec odavno ne obracam paznju. Nekoliko katastrovalnih greski u pocetku su bule dovoljne da makete kupujem radi makete dok je casopis (ako se to tako moze nazvati) u drugom planu. Jedina namena je da popuni fasciklu.

Samo jedan primer - Erik Hartman je isporucen (ili neki slican termin) Srbiji. Srbija, Siberia.. sve mu to dodje isto. Listopad, vodopad  znam da nesto pada.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #126 on: February 06, 2013, 10:13:59 pm »

U park je danas dovežen T-72M1. Izgleda verzija koju neki zovu Dolly Parton, prva verzija sa ojačanom gornjom kosom pločom i kupolom. Nisam oduševljen, ali eto, nije katastrofa. Štampani prilog uz maketu je katastrofa od teksta! Opis vozila završava se objektom 172M, dakle čak pre serijske proizvodnje. Ali zato na pretposlednjoj strani ima slika poljskog PT-91 Twardy, kojih je napravljeno par desetina komada.
Превод је, као и обично, катастрофа.
Што се тиче краја текста, знајући како се често ради по новинама, рекао бих да је оригинални текст био дужи, а да су овде скратили све на 8 страна - тако што су оставили само прве стране, уместо да су оставили од свега по мало.
Иначе се види да је у часопису на насловној и на постеру ирачки тенк, тако да је изгледа у оригиналу био он.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #127 on: February 06, 2013, 10:51:02 pm »

Da li je istina da kupola pri dnu ne izgleda kako bi trebalo?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #128 on: February 07, 2013, 02:16:22 pm »

Da li je istina da kupola pri dnu ne izgleda kako bi trebalo?
Превелик је размак између тела и куполе, а купола се лако скида (окрене се под 90 степени и само подигне).
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #129 on: February 07, 2013, 04:02:14 pm »

A kad se skine, jel može da se vrati? Da je razmak između tela i kupole stvarno toliki, to bi bila omiljena slaba tačka za gađanje. Garant leti kupola.
Sem toga, odmah od ivice venca kupole ide primetna kosina, što se na modelu ne vidi. Ovo je T-64 na slici, ali izgled je isti.


* Т64 ПН облога, тело, ДЗ.jpg (265.6 KB, 1536x1024 - viewed 120 times.)
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #130 on: February 07, 2013, 05:37:20 pm »

A kad se skine, jel može da se vrati?
Да, лако се враћа.
На бочним странама куполе се налазе два држача, а на прстену шасије су два отвора кроз који они лако пролазе. Ако пробаш да окренеш куполу (што иде лако), неминовно ће да ти остане у руци кад је окренеш за 90 степени.
Може да послужи као кутијица колико се лако отвара Wink
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #131 on: February 07, 2013, 07:23:09 pm »

A kad se skine, jel može da se vrati?
Да, лако се враћа.
На бочним странама куполе се налазе два држача, а на прстену шасије су два отвора кроз који они лако пролазе. Ако пробаш да окренеш куполу (што иде лако), неминовно ће да ти остане у руци кад је окренеш за 90 степени.
Може да послужи као кутијица колико се лако отвара Wink

Ја сам је окренуо за 360* неколико пута, и, и није испала.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #132 on: February 14, 2013, 05:11:57 pm »

Uzeh Raptora. Ružan avion, ali lepo odrađen model.
Da li još neko skuplja taksi vozila? U prodaji su 2 broja sa jednim časopisom, Tuk-tuk i crvena Tojota.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #133 on: February 14, 2013, 06:05:10 pm »

Uzeh Raptora. Ružan avion, ali lepo odrađen model.
Da li još neko skuplja taksi vozila? U prodaji su 2 broja sa jednim časopisom, Tuk-tuk i crvena Tojota.

A koji model toyote? Ja sam uzeo Ajkulu. Možda ću još uzeti yellow cab - Checker, ili londonskog Austina, ili ako ima još neki od legendarnih automobila, npr. Volga GAZ 21.
« Last Edit: February 14, 2013, 09:08:14 pm by leut » Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #134 on: February 14, 2013, 06:08:55 pm »

Kraun. Tojota Kraun.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.