PALUBA
April 20, 2024, 12:21:34 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vertoljoti Rossii: U Teksasu predstavljen transportni helikopter Mi-171A2  (Read 1121 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« on: March 12, 2012, 03:03:00 pm »

U Teksasu predstavljen transportni helikopter Mi-171A2

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na najvećem međunarodnom velesajmu posvećenom helikopterskoj industriji, HeliExpo 2012, koji je od 11. do 14. veljače održan u teksaškom Dallasu, premijera koja je privukla pozornost bila je ona koju je priredio konzorcij Vertoljoti Rossii. Riječ je o predstavljanju poboljšane inačice srednjeg transportnog helikoptera Mi-171A2, koju razvija Mil Moscow Helicopter Plant na osnovi inačice Mi-171A1.

Novopredstavljeni Mi-171A2 ujedinjuje više od 100 raznih poboljšanja. To se prije svega odnosi na novu pogonsku skupinu, koju čini iteracija turbovratilnih motora Klimov VK-2500. Uz više strukturalnih poboljšanja na helikopter su postavljeni i novi krakovi glavnog nosećeg i repnog rotora, koji su izrađeni od kompozitnih materijala, a posebnost je repnog rotora da je on sada tzv. X oblika po čemu će se helikopter vizualno najlakše razlikovati. S novim krakovima postigla se njihova manja težina, dulja operativna iskoristivost te njihova bolja efikasnost uz postizanje manje buke. Kabinu sada odlikuje "glass cockpit" konfiguracija instrumentacije. Helikopter Mi-171A2 u odnosu na prethodne inačice postiže veće brzine, a ima i veći maksimalni dolet od 850 km, dok maksimalna nosivost iznosi 5000 kg. Iz tvrtke najavljuju da planiraju do 2014. pokrenuti serijsku proizvodnju Mi-171A2.

Autor: I. Skenderović
Izvor: Hrvatski vojnik


* Mi-171A2_small.jpg (25.34 KB, 200x149 - viewed 92 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 24 queries.