PALUBA
April 19, 2024, 11:01:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Mogućnost zajedničke srpsko-ukrajinske proizvodnje letjelica  (Read 6237 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #15 on: April 01, 2012, 07:22:32 pm »

Pa koliko razumem, u Ukrajini trenutno teče rasprava oko toga, koji helikopter bi trebala Ukrajina da remontuje (a ne proizvodi). Kompanija Motor-Si navodi se kao ona, koja bi trebala nositi veći deo posla. Da je sve skupa na poćetku, pokazuje i ćinjenica, da za iniciativu niko od ruskih proizvođača pojma nema. A trebali bi, pošto Ukrajinci planiraju remontne poslove nuditi celom regionu za Mi-2. Razlog, zbog kojeg toliko navijaju za Mi-2 leži po njima u ćinjenici, da je najveći tržišni potencial u toj klasi helikoptera a ne u klasi Mi-8, koji je opcija Mi-2. I sami Ukrajinci (novinari) pitaju, da li će Ukrajina proizvoditi zastarjele Mi-2 ili potrebne, još uvek leteće Mi-8.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #16 on: April 01, 2012, 07:38:31 pm »

izvin'te me sto sam glup, ali ja ne vidim svrhu proizvodnje mi-2 Huh? Roll Eyes
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #17 on: April 01, 2012, 08:34:19 pm »

Pa dobro sad, nisi Ukrajinac.... Grin (Nemoj da brineš, nisam ni ja. I isto tako je ne vidim!)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #18 on: April 01, 2012, 09:26:07 pm »

Ako iko više proizvodi Mi-2 to su poljaci, oni su videli nešto u njemu i modifikovali su ga u skoro sve i svašta. Pokretanje proizvodnje ove letelice u Ukrajini bi koštalo boga oca i ne bi se isplatilo nikako.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #19 on: April 02, 2012, 05:26:54 pm »

Pa u biti i ne ide za proizvodnju nego za remont (ali je obujam toliko velik, da je pitanje, da li je to još remont ili proizvodnja nove letilice sa starim registracijskim brojevima i dozvolama...). Ima tu neka kuka Undecided
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #20 on: April 05, 2012, 01:12:19 pm »

Šta se dobija, kada se udruže dve propale i tehnološki zaostale zemlje? Odgovor je svakako jedno veliko ništa. Realno, ne zna se čija je vojska, ali sa druge strane i drzava u goroj situaciji, od ove dve navedene države. Ukrainci jos i mogu nesto da remontuju ili prodaju na kilo od onoga što im je ostalo. Za realizaciju jednog ovakvog projekta tehnologiju, ali što je još i važnije sredstva nemaju ni jedni ni drugi. To nas dovodi do toga da je cela priča zapravo, negde u domenu naučne fantastike. Odnosno mnogo realnija, jeste činjenica da se u Srbiji uskoro održavaju izbori i da je cela zemlja kao i njeni političari negde u stanju smanjene uračunjivosti. Jedna, da kažem kurtoazna poseta, kolega iz Ukraine iskorišćena je u svrhu prljave, dnevno političke kampanje, ministra i njegove stranke, koja je već pritom stavljena ad-acta, t.j. ko se seća seća se. A od prilike najduže se sećamo mi na forumu Paluba. Na kraju i da je sve ovo istina, postavlja se pitanje svrsishodnosti samog projekta.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 24 queries.