PALUBA
April 19, 2024, 02:36:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uručena odlikovanja pripadnicima sistema odbrane  (Read 3424 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« on: April 20, 2012, 08:16:45 pm »

Одликовања за најхрабрије

петак, 20. апр 2012, 16:25 -> 19:29

Припадницима Војске Србије и Министарства одбране уручена одликовања за храбро
ст и изузетне резултате у војној служби. Војска постала најпоштованија институција у држави, рекао министар Драган Шутановац.


Поводом Дана Војске Србије, који се обележава 23. априла, министар одбране Драган Шутановац уручио је војне спомен медеље припадницима Министарства одбране и Војске Србије.

На свечаности доделе одликовања у Великој ратној сали старог Генералштаба, одликовања, указом председника Републике, добило је 50 припадника Министарства и Војске, за храброст и изузетне резултате у војној служби, рањавања, учешћа у мултинационалним операцијама и достигнућа у спорту.

Сребрне медаље за храброст "Милош Обилић" припале су Славиши Влачићу, Младену Костићу, Горану Ненадовићу и Ивици Станковићу, а међу добитницима војних спомен-медаља су Милосав Симовић, Зоран Величковић, Градимир Вукчевић, Милоица Васић и Миле Витезовић.

Шутановац је нагласио да је историја српског народа "дубоко везана за војску". "Нема сегмента друштва у којем припадници војске нису узели учешћа - од одбране земље до учешћа у мисијама у свету", рекао је Шутановац.

Војска је била, рекао је министар, уз свој народ у свим ситуацијама, од одбране земље до елементарних непогода, поставши најпоштованија институција у Србији, захваљујући њеним припадницима.

"Поменуо бих и наше спортисте који су освајали медаље, али је ипак најважнија цивилна и војна сарадња и подигнут ниво квалитета војске. Војска пролази кроз велику трансформацију и неопходно је да се сви посветимо својим обавезама. Честитам вам", поручио је Шутановац.

Пријем за најбоље подофицире и војнике

Главни подофицир Војске Србије заставник прве класе Милојко Милосављевић данас је, поводом Дана Војске Србије, примио најбоље подофицире и војнике.

Милосављевић је нагласио ентузијазам и пожртвованост подофицира и војника који су се безброј пута доказали на најсложенијим задацима.

Пријему је присуствовао заменик начелника Генералштаба генерал-мајор Милан Бјелица који је истакао да су професионални војници и подофицири окосница модерне, добро обучене и савремене Војске Србије.

Централна свечаност поводом обележавања Дана Војске Србије биће организована у понедељак, 23. априла, у Лесковцу.

Од ове године Дан Војске Србије обележава се 23. априла, када је 1815. године у Такову донета одлука о почетку Другог српског устанка за ослободјење Србије од турске власти.

Izvor: www.rts.rs
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1 on: April 20, 2012, 09:37:03 pm »

Evo ovde fotogalerija

Koliko sam uspeo da primetim, otprilike je isti broj dobitnika i dobitnica medalja. Malo mi to izgleda cudno obzirom da su pripadnice tek od nedavno u VS i da su ipak i dalje u manjem broju od pripadnika VS. Da nije mozda ravnopravnost u pitanju - Ako nagradimo 5 muskih onda ima da nagradimo i 5 zenskih?
Ili kakve su to izuzetne rezultate mogle da postignu one potporucnice koje su ako se ne varam rasporedjene na duznosti pre manje od godinu dana ili bolje reci pre malo vise od pola godine?
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #2 on: April 20, 2012, 09:46:27 pm »

Meni to, Kuzma, liči na obesmišljavanje i devalviranje odlikovanja. U svakom slučaju, čestitke odlikovanim, nagrađenim i pohvaljenim.

A sad, imam jedno pitanje, od kada se u VS pozdravlja rukom gole glave? Gledao sam reportažu sa svečanosti i svaki put kada bi neko gologlav pozdravio rukom štrecnuo bih se. Mene su drugačije "dresirali".
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #3 on: April 20, 2012, 09:47:25 pm »

Gologlavo pozdravljanje je uvedeno sa novim PS-om pre neku godinu. Ovi koji su u VS znace kada tacno.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #4 on: April 20, 2012, 10:07:54 pm »

Quote
Meni to, Kuzma, liči na obesmišljavanje i devalviranje odlikovanja.
Pa zašto. "Kuzma" je po menu u pravu. Čovjek se pita, gonjen zdravom logikom.
Kuzminim pitanjem, ništa i niko se nemože devalvirati. To se jedino može krivom
dodjelom odlikovanja i nakaradnim odgovorom na postavljeno pitanje.

I moja reakcija je čisto ljudska i nema ama baš nikakve druge namjere.
Usput i moje čestitke..
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #5 on: April 20, 2012, 10:12:46 pm »

Quote
Meni to, Kuzma, liči na obesmišljavanje i devalviranje odlikovanja.
Pa zašto. "Kuzma" je po menu u pravu. Čovjek se pita, gonjen zdravom logikom.
Kuzminim pitanjem, ništa i niko se nemože devalvirati. To se jedino može krivom
dodjelom odlikovanja i nakaradnim odgovorom na postavljeno pitanje.

I moja reakcija je čisto ljudska i nema ama baš nikakve druge namjere.
Usput i moje čestitke..

Ćiro, nismo se razumjeli. Ja sam devalviranjem i obesmišljavanjem nazvao one pojave koje je Kuzma primjetio. Znači, podjednak broj odlikovanih muškaraca i žena, odlikovanje poslije pola godine službe i slične stvari.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #6 on: April 20, 2012, 11:46:22 pm »

Колико сам ја схватио (а знам и из претходне године) министар је уручио признања само делу припадника ВС и МО. Нису ови једини који су добили (односно добити), посебно када су у питању медаље за ревносну службу или како се већ зове та медаљеа коју већина прима. Неке од оних жена потпоручница су (по ознаци рода-службе) правнице а изгледају малкице старије (надам се да ми неће замерити на овом "старије"). Вероватно су већ радиле у МО или ВС као цивилна лица па су "превдене" и официре. Неке су биле у саствау нашег контигента у снагама УН. Затно мени није изненађујуће да су добиле медаље. Те медаље се додељује за неки период службе у војсци (ваљда  за сваких 10,20,30 година).

И "најважније" мора то "лепо" да изгледа (родна и друга равноправност), јер ту су и избори angel
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #7 on: April 21, 2012, 07:24:44 am »

Jedna od onih potporucnica koje su dobile medalju nosi oznaku roda inzinjerije Wink

Inace medalje su urucivane od desetara (to je najnizi cin koji sma primetio) pa do generala (mislim da je general Simovic dobio jednu) tako da sam ubedjen da je ministar licno podelio  sve planirane medalje. Verujem da ce to biti praksa i u buduce obzirom na velicnu VS i politicke poene za smog ministra koji god da je.

Takodje, pratili smo vesti o ucescu pripadnika VS u mirovnim misijama i js nigde nismo naleteli na podatak o ucescu neke potporucnice. A i kada bi stigle da se obuce za misiju, odu vrate se i jos budu odlikovane. Pored toga za ucesce u misijama postoje posebne medalje a ovo su medalje za rezultate postignute u sluzbi (pretezno).
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #8 on: April 21, 2012, 07:46:34 am »

Jbg, Kuzma, treba izdržati teret foto objektiva. Nije to lako. Mi smo inače stručnjaci da idemo iz krajnosti u krajnost. Moraš da staviš ženu u stroj samo zato što je žena, kvaliteti su u drugom planu.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #9 on: April 21, 2012, 10:10:14 am »

Kad se već pominju odlikovanja, nešto razmišljam, lijepo bi bilo kada bi se država Srbija jednom spomenicom sjetila graničara koji su prije trinaest godina ostali i opstali na srpsko-albanskoj granici.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #10 on: September 07, 2012, 09:07:35 am »

Uručena odlikovanja pripadnicima sistema odbrane


06.09.2012.

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general-potpukovnik Ljubiša Diković uručio je danas u Domu Garde na Topčideru odlikovanja i vojne spomen-medalje pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije koja dodeljuju predsednik i ministar odbrane Republike Srbije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ukazom predsednika, zlatnim i srebrnim medaljama odlikovano je 50 pripadnika sistema odbrane za revnosnu službu za izuzetne rezultate postignute u obavljanju dužnosti i zadataka zaštite i spasavanja ugroženih građana za vreme trajanja vanredne situacije izazvane snežnim padavinama u Republici Srbiji. Naredbama ministra odbrane pet pripadnika Vojske Srbije dobilo je vojne spomen-medalje za izuzetne rezultate u vojnoj službi.

Čestitajući dobitnicima, general Diković je rekao da su oni pokazali da je sistem spreman i sposoban da odgovori zahtevima.

- Vi ste predstavnici vaših kolektiva, timova i jedinica, koje su zajedno sa vama rešavali zadatke proteklih godina, ali ste radom, ponašanjem i svojim primerom, hrabrošću i požrtvovanjem, ipak bili najbolji u tim kolektivima, rekao je načelnik Generalštaba i naglasio da nije jednostavno izdvojiti se po rezultatima u kolektivu, i da to govori o visokoj motivaciji privrženosti vojsci, sistemu i državi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zajedničkim radom i visokim stepenom razumevanja brže ćemo dostići ciljeve, bićemo vedriji i raspoloženiji, a iznad svega, operativne sposobnosti biće povećane. Naši ljudi su najveća prednost koju ovaj sistem ima. To nam je resurs koji najviše vredi, i ako je potrebno treba najviše pažnje posvetiti upravo njemu, istakao je general Diković.

Svečanosti su prisustvovali članovi kolegijuma ministra odbrane, kolegijuma načelnika Generalštaba i predstavnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.

Izvor: Ministarstvo odbrane Republike Srbije


* odlikovanja.JPG (121.99 KB, 1024x685 - viewed 104 times.)

* odlikovanja._1JPG.JPG (146.74 KB, 1024x685 - viewed 100 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 23 queries.