PALUBA
March 29, 2024, 12:35:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 363741 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #345 on: June 20, 2012, 11:43:14 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
ја сам без размишљања ову окачио.настала је 18 дана пре оне горе, значи 04.12.1965 године у Пули angel
Pa već si me jednom sa ovom slikom "objesio". Hvala, nemoj me više, daj nekih drugih drugara, kumim te bogom.. Roll Eyes
само да потврдим
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #346 on: June 20, 2012, 06:14:40 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
пре унапређења питомци су распоређени на службу у 4 АО


* Fotografija1541.jpg (133.21 KB, 721x1024 - viewed 269 times.)
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #347 on: June 20, 2012, 06:16:39 pm »

наставак предходног списка
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Fotografija1542.jpg (107.52 KB, 693x1024 - viewed 256 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #348 on: June 20, 2012, 07:56:42 pm »

наставак предходног списка
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Odlično klaso. Znači ovo je naredba kojom se svi završeni pitomci naše klase nakon promaknuća u starješinski čin
raspoređuju u okviru JRM ( u to vrijeme 4-tu Armijsku Oblast).
Naravno prije samog napuštanja školskog centra, svaki od nas je dobio okvirno kome se ima javiti nakon godišnjeg
odmora. Niko nije znao tačno gde će dobiti radno mjesto kao ni ja. Tek kad sam se javio u navedenu Vojnu poštu - jedinicu
saopšteno mi je da sam postavljen ma OROST Brijuni. U svemu tome i u to vrijeme jednostavno rečeno bio sam
zbunjen. Mogli su me u tom stanju tad poslati i na mjsec, a jedina moja reacija bi bila da za sobom zatvorim vrata... Wink
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #349 on: June 20, 2012, 08:12:10 pm »

види овако класо:
ово је наредба којом се питомци распоређују на службу у 4 АО;другим речима ови су нас  безецовали на време да неби неко други требовао "комада два"питомца.
Постоји друга наредба где се поименично распоређују будуће старешине у војне поште које ће их поставити на одговарајуће формациске дужности.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #350 on: June 21, 2012, 05:06:00 pm »

не знам да ли су ова двојица већ били окачени:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Дујмовић Никола из Ловаса код Вуковара и Церовац Љубиша из Мирковаца код Винковаца


* IMG_0016.jpg (239.49 KB, 735x980 - viewed 252 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #351 on: June 21, 2012, 05:20:19 pm »

не знам да ли су ова двојица већ били окачени:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Дујмовић Никола из Ловаса код Вуковара и Церовац Љубиша из Мирковаца код Винковаца
Nisu dosad. Evo i sad saznadoh da su u neku ruku zemljaci. O Ceri smo već dosta toga pisali. Dujmović je kasnije
napustio pitomce. Nije postao starješina.  

Pogledaj im kape. Tipični izgled istih govoreći puno o karakteru nositelja. Dujmovićeva fazonirana, a Cerina k'o
leteći tanjir pa još nakero. To samo govori o površnom pristupu i pogledu na život prvog, a istovremeno o drugom
kome su mnoge druge stvari bile primarnije u životu.
« Last Edit: June 21, 2012, 05:25:36 pm by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #352 on: June 26, 2012, 11:16:57 am »

Poslije 20 (dvadeset) godina

I tako 26.07.1966 god. postadosmo starješine. Vodnici. Uzesmo svoje “krpice”, prateću dokumentaciju, odosmo u zavičaje da se odmorimo, sastanemo sa najmilijima, prijateljima iz djetinjstva. Iza nas je već 18 godina života….

Poslije mjesec dana odmora javismo se na prve starješinske dužnosti. “Rasušmo” se ko jesenje lišće po Jadranskoj obali. Od Savudrije do Ulcinje. I na obali i na moru. Nađosmo se na Patrolcima, Higinsima, Šb Galebu, Podmornicama, Minolovcima, OROST-ima Visu, Brijunima, Lošnju, Mavrijanu iznad Ulcinja……

Krenuše godine. Neki započeše sa doškolovanjima (Ćiro, Tomić, Kostić). Preuzeše nove dužnosti na TČ/RČ brodovima. Pojedinci obolješe i napustiše JRM (Belobrk, Četojević). Nažalost i prvi u klasi nas napusti i ode na onaj svijet (Tomo Števanja), mlad čovjek i drug. Neki “zaglaviše” i u pomorske diverzante (Branisavljvić).

Deset godina prođe k’o dlanom o dlan. Obaveza prema JNA je istekla. Neki se duboko zahvališe na svemu i odoše iz JRM, (Branisavljević, Cerovac, Drljača, Ivanišević, Kuljača, Oražem, Subotić, Zorić). Dosta njih se i iskrcaše sa brodova. Dobiše nova radna mjesta na kopnu. Gro ih se nađe i u Novom Sadu u RRF (Ančić, Ogar, Stanković, Đurić).

Druga dekada od završetka škole se uveliko troši – cijepa. Postali smo i krajnje ozbiljni ljudi sa porodicama. Malo ih je ostalo na podmornicama (Janjanin). Trojica samoinicijativno uz doškolovanje postaju oficiri (Cingurovski, Stevanović, Zdravković).
Trojica završavaju specijalizaciju u inostranstvu, (u Americi Tomić, u Švedskoj Ćiro i Ćopić). U floti skoro da nas više i nema osim petorice (Janjanin, Banjac, Čadžić, Lazor, Marinović). Ima nas svuda, Pula, Šibenik, Split, Boka, Novi Sad….

Sredina januara mjeseca 1986 godina. Skoro će dvadeseta (20) godina od završetka pitomačkog školovanja i unapređenja u starješine. Sjedim u velikoj novoj zgradi MEZ-a (Mornarički Elektronski Zavod). Oko mene sve sama Švedska “skalamerija” KIS-a (Stina Jadran). Muči me HDLC komunikacijska linija prema otoku Visu. Zazvoni telefon.
- Zastavnik Ćiro, izvolte. – Ma gde si klaso, - sdruge strane slušalice, - Jeb.. pravilo te jež, nema te sto godina, zastavnik Lazor. – I poslije nekog vremena i razgovora, kratko, - Dođi večeras u Dom JNA u oko šest sati trebam te……


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Dom JNA u Splitu.JPG (150.64 KB, 750x499 - viewed 211 times.)
« Last Edit: June 26, 2012, 11:22:07 am by ORIĆAREB » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #353 on: June 27, 2012, 08:05:06 pm »

"kratko, - Dođi večeras u Dom JNA u oko šest sati trebam te……"

I naravno ja u šest sati uveče i u Dom JNA po dogovoru. Kad ono tamo čitav tim.
- Lazor Mirko,
- Kostić Vinko,
- Tomić Branko
- Zdravković Zvinimir,
- Banjac Jovo....

Čekaju me. Ispozdravljamo se, izljubimo ko se nije odavno video i naručimo pivudže, naravno. Nakon nekog vremena
počnemo dogovor oko pripreme za obelježavanje 20 (dvadeset) godina od završetka školovanja u MTPŠ. Podjelimo razno
razne dužnosti i dogovorimo se da se nalazimo na konsultacije svaki zadnji petak u mjesecu.
Prvo što nam je bilo potrebno morali smo da nabavimo tačne adrese svakog og kolega koji su "rasuti" po cijeloj Jugoslaviji.
I uspjeli smo vrlo brzo to izvesti u okviru mjesec i pol dana (zahvaljujući naravno našoj internoj obaveštajnoj mreži.. Grin).
To nam je bilo potrebno da bi uspostavili prvi kontakt sa svakim upućujući kasnije pismo objašnjenja i zamisli proslave.

Evo tog spiska koji smo sastavili na osnovu prikupljeni podataka. To je godina 1986. Od tad je prošlo 26 godina,
Balkansni cunami je sve sorio tako da su sada ovi podaci samo povijest/istorija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Adrese poslije 20 godina.jpg (452.34 KB, 1500x2133 - viewed 231 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #354 on: June 28, 2012, 04:53:43 am »

Vlade021 & orica.. topic o Vasoj klasi je odlican, sa zadovoljstvom ga citam sa zeljom da nastavite dalje

Sve najbolje!
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #355 on: June 28, 2012, 05:15:53 am »

Vlade021 & orica.. topic o Vasoj klasi je odlican, sa zadovoljstvom ga citam sa zeljom da nastavite dalje

Sve najbolje!

хвала,надамо се да ћемо и надаље успети да задржимо Вашу пажњу на овом"topicu". Cool
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #356 on: June 28, 2012, 08:42:44 am »

Vlade021 & orica.. topic o Vasoj klasi je odlican, sa zadovoljstvom ga citam sa zeljom da nastavite dalje

Sve najbolje!
Hvalim te bože, da bar neko ovo čita.  Cheesy Naravno da se ne ogriješim o našeg "kileta" koji nam je glavni recenzent.  Grin
I "dije", moj drug, ponekad zaviri da provjeri situciju... Wink

Zahvaljujemo na pohvalama... marinero
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #357 on: June 28, 2012, 08:45:48 am »


 Tu sam! Samo vas dvojca mladića radite
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #358 on: June 28, 2012, 08:50:00 am »


 Tu sam! Samo vas dvojca mladića radite

Ma mrljamo koliko se može. Nešto gubimo na brzini. Majku mu, neznam šta je u pitanju.....
Nevjerujem da su godine.   
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #359 on: June 28, 2012, 12:14:57 pm »

Duje stalno kontrolira, ali ne mogu sve komentirat, ipak su bile neke stvari drukčije u vaše vrijeme. I sam sam več davno razmišljao, da pišem o svojoj klasi, ali imama premalo podataka i dokumenata. Možda se ipak odlučim, ali mislim, da bi to bilo manje zanimljivo, jer ja na ovom forumu nemam klasiča ili nekog ko bi me nadopunio....
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.