PALUBA
March 29, 2024, 02:44:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 76   Go Down
  Print  
Author Topic: XIV klasa Mornaričko Tehničke Podoficirske Škole (1963-1966 g.)  (Read 363678 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #360 on: June 28, 2012, 12:31:22 pm »

Duje stalno kontrolira, ali ne mogu sve komentirat, ipak su bile neke stvari drukčije u vaše vrijeme. I sam sam več davno razmišljao, da pišem o svojoj klasi, ali imama premalo podataka i dokumenata. Možda se ipak odlučim, ali mislim, da bi to bilo manje zanimljivo, jer ja na ovom forumu nemam klasiča ili nekog ko bi me nadopunio....

Duje,

mislim da bi to bila izvanredna tema, poticaj i drugima da se  raspisu o svojim klasama, imam i ja klasica na Palubi, ali ni on ni ja momentalno od posla ne mozemo dignut glavu, a kamoli razmisljat o pisanju.

Duje, vjerujem da imas plebisticarnu podrsku Palubaraca za pocetak pisanja
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #361 on: June 28, 2012, 02:35:14 pm »

Дује док још памћење служи треба кренути у записивање података и догађаја.ми се једно две године нагађамо око покретања теме,како сам у почетку навео скупи се доста материјала који ће бити објављен у штампаној Монографији ако успемо да је до краја дотерамо.као прво повежи се са класићима и полако.увек неко нешто зна.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #362 on: June 29, 2012, 02:11:02 pm »

Ajde Ćiro lovi rake ..., stalno žugaš da niko ne čita kad ono preko 4500 pregleda teme...  Wink

Svaka čast za temu, ja redovito bacim oko...  

Također Duje, Istria i ostali, slobodno pokrenite teme, Ćiro i Vlado jesu postavili visoke standarde, ali to nek Vas ne obeshrabri nego nek Vam bude poticaj... Vjerujem kad krenete obrađivati da će i sjećanja navriti, a privući ćete i još pokojeg klasića na Palubu, to sigurno...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #363 on: June 30, 2012, 07:35:31 am »

Ajde Ćiro lovi rake ..., stalno žugaš da niko ne čita kad ono preko 4500 pregleda teme...  Wink

Svaka čast za temu, ja redovito bacim oko...  

Također Duje, Istria i ostali, slobodno pokrenite teme, Ćiro i Vlado jesu postavili visoke standarde, ali to nek Vas ne obeshrabri nego nek Vam bude poticaj... Vjerujem kad krenete obrađivati da će i sjećanja navriti, a privući ćete i još pokojeg klasića na Palubu, to sigurno...

Aj, nisam ovoj post juče ni primjetio. U'vatio sam se oni prokleti Kanadera, pa zamalo juče da napravim na pravdi boga i ršum.
Ali nemogu da podnesem proizvoljnosti kad se radi o krajnje ozbiljnim stvarima... Huh?

Kad navatam dovoljno rakova pozivam te na gozbicu... Grin, samo reci kako voliš da ih pripremim.

Da zaboravio sam i tebe kao našeg posjetitelja. I hvala na pohvalama i procjeni o kvaliteti. Ali  moram priznati da sam bio ovo
zamislio da se izvede i još detaljnije, ali neke stvari su mi pobjegle ispod kontrole. Očekivao sam i učešće ovih mojih, koje sam
pominjao unutar teme, a ono ćorak. Nikad kraja mojim životnim zabludama.

Ali šta da mu radimo, takav je život. Jaću svoje da uradim koliko magu pa kako ispadne..
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #364 on: June 30, 2012, 08:14:48 am »

Quote
Prvo što nam je bilo potrebno morali smo da nabavimo tačne adrese svakog og kolega koji su "rasuti" po cijeloj Jugoslaviji.
I uspjeli smo vrlo brzo to izvesti u okviru mjesec i pol dana (zahvaljujući naravno našoj internoj obaveštajnoj mreži.. Grin).
To nam je bilo potrebno da bi uspostavili prvi kontakt sa svakim upućujući kasnije pismo objašnjenja i zamisli proslave.


Na jednom od sastanaka smo razradili plan proslave i zaključili da je ipak za takvo nešto potrebna i izvjesna svota para.
Sve u životi košta pa i to. I tako smo donijeli odluku o potrebi da svaki od učesnika ponešto dotira. Odredili smo neku
simboličnu cifru, koju bi svako trebao uplatiti do početka proslave, a istovremeno bi to bila i garancija da će kao takav
prisustvovati skupu.

A onda se postavilo pitanje kako to izvesti i ko. Uputili smo pismo svima i povratna informacija je stigla. Brigu o parama
koje stignu neka vodi računa isključivo ĆIRO. I tako bi.

To je za mene bilo veliko priznanje i povjerenje ispred 35-6 drugara, od kojih neke nisan video i 20 godina. I naravno
otvorim ja bankovni račun u Ljubljanskoj banci na moje ime, na koji su svi uplaćivali traženu sumu.
Evo nešto od toga na sledećim slikama.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Stedna knjizica 1.jpg (290.18 KB, 1176x977 - viewed 196 times.)

* Stedna knjizica 2.jpg (253.48 KB, 1176x986 - viewed 183 times.)
« Last Edit: June 30, 2012, 08:40:43 am by ORIĆAREB » Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #365 on: June 30, 2012, 08:54:47 am »

класо увијек си волио вртити се око лове.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #366 on: June 30, 2012, 09:01:33 am »

Ajde Ćiro lovi rake ..., stalno žugaš da niko ne čita kad ono preko 4500 pregleda teme...  Wink

Svaka čast za temu, ja redovito bacim oko...  

Također Duje, Istria i ostali, slobodno pokrenite teme, Ćiro i Vlado jesu postavili visoke standarde, ali to nek Vas ne obeshrabri nego nek Vam bude poticaj... Vjerujem kad krenete obrađivati da će i sjećanja navriti, a privući ćete i još pokojeg klasića na Palubu, to sigurno...

Aj, nisam ovoj post juče ni primjetio. U'vatio sam se oni prokleti Kanadera, pa zamalo juče da napravim na pravdi boga i ršum.
Ali nemogu da podnesem proizvoljnosti kad se radi o krajnje ozbiljnim stvarima... Huh?

Kad navatam dovoljno rakova pozivam te na gozbicu... Grin, samo reci kako voliš da ih pripremim.

Da zaboravio sam i tebe kao našeg posjetitelja. I hvala na pohvalama i procjeni o kvaliteti. Ali  moram priznati da sam bio ovo
zamislio da se izvede i još detaljnije, ali neke stvari su mi pobjegle ispod kontrole. Očekivao sam i učešće ovih mojih, koje sam
pominjao unutar teme, a ono ćorak. Nikad kraja mojim životnim zabludama.

Ali šta da mu radimo, takav je život. Jaću svoje da uradim koliko magu pa kako ispadne..
класо што се тиче учешћа осталих мрка капа.неки не могу а други беже од рачунара као ђаво од крста.него ћемо ми то лепо све преточити у књигу са оно материјала што имамо. има код мене доста тога а ваљда ће се нешто и прикупити.Ћопо ми рече да има једну слику телеграфиста али касно се јавио да овде поставимо.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #367 on: June 30, 2012, 09:06:16 am »

класо увијек си волио вртити се око лове.
Kako da ne, sve mi čitav život k'o višak ispadale iz džepova.  Grin

Kad bi se izvršila ekspertska analiza svakog od nas iz klase, kladim se da sam kroz sve
što sam dosad prošao, prošao sa najgrđim financijskim skorom od svih. I poslije svega
ostao sam na nivou običnog crkvenog miša. Jbg.. pravilo, takva mi sudbina.  

Plovimo dalje... marinero
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #368 on: June 30, 2012, 09:13:35 am »

Quote
Ћопо ми рече да има једну слику телеграфиста али касно се јавио да овде поставимо.

Ma nije nikad kasno. Ovo je otvorena tema i poželjno je da se stalno dopunjava.
Pa rekao sam tom mamlazu.. Grin, ako nezna postaviti sliku da mi je pošalje na E-majl,
a on ništa. Odraću ga živog, on je inače moj drug... Wink
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #369 on: June 30, 2012, 09:14:17 am »

само гурај и полако. Wink
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #370 on: June 30, 2012, 09:16:30 am »

Quote
Ћопо ми рече да има једну слику телеграфиста али касно се јавио да овде поставимо.

Ma nije nikdad kasno. Ovo je otvorena tema i poželjno je da se stalno dopunjava.
Pa rekao sam tom mamlazu.. Grin, ako nezna postaviti sliku da mi je pošalje na E-majl,
a on ništa. Odraću ga živog, on je inače moj drug... Wink
велики формат А-4,требамо је скенирати.поставио би он.ја сам ових дана на селу па нестижемо да је окачимо.иначе сам прибави од Суботића његов говор на завршетку те ће ових дана бити доступан.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #371 on: June 30, 2012, 09:20:43 am »

велики формат А-4,требамо је скенирати.поставио би он.ја сам ових дана на селу па нестижемо да је окачимо.иначе сам прибави од Суботића његов говор на завршетку те ће ових дана бити доступан.
Odlično, ajde to zgotovite, pa što pre priložite.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #372 on: July 01, 2012, 12:04:57 pm »

I tako počeli su prolaziti mjeseci priprema. Razmjenjivala su se pisma sa svakim učesnikom, utanačivali su se detalji,
a lovu smo na vrijeme pribavili.

Dogovorno smo odredili da se nađemo zadnji vikend u mjesecu septembru u Mornaričkom Školskom centru u Lori u Splitu.
Konkretno 27.09 1986 godine, u subotu ujutro oko 10 sati. I tako je i bilo....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


PS: (Slike su inače sa već nekih naših postova na Palubi...zahvaljujem se)


* MSC Lora Split 2.jpg (111.28 KB, 639x313 - viewed 157 times.)

* MSC Lora Split 3.jpg (453.35 KB, 1275x976 - viewed 164 times.)
« Last Edit: July 01, 2012, 12:15:24 pm by ORIĆAREB » Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #373 on: July 01, 2012, 12:43:47 pm »

podseti me,zar nismo dan ranije bili na večeri i noćili (mi sa strane)u Duilovu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #374 on: July 01, 2012, 12:54:45 pm »

podseti me,zar nismo dan ranije bili na večeri i noćili (mi sa strane)u Duilovu.

Da, upravo tako.

Za one koji su živjeli izvan Splita, obezbedili smo smještaj (spavanje i hranu) dan ranije u Vojnom odmaralištu
Duilovo kraj Splita. Neki su stizali autobusom, neko vozom, a neko i avionom. Sve smo ih dočekivali i prebacili u Duilovo.
Neke smo, pojedinačno s kojima smo baš bili u posebnim odnosima i kod sebe smjestili kući. Uglavnom je sve
štimalo k'o singerica.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Duilovo kraj Splita.jpeg (230.59 KB, 468x377 - viewed 183 times.)
Logged
Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 76   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.